جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷ / Friday, 20 July, 2018

از عقب نشینی پلکانی تا گدایی آتش بس


از عقب نشینی پلکانی تا گدایی آتش بس
بعدازظهر روز جمعه ۶دیماه ۱۳۸۷-۲۷دسامبر ۲۰۰۸-هنگامی که ژنرال «ایدو نهوشتان» فرمانده نیروی هوایی رژیم صهیونیستی در کابین جنگنده اف۱۶ جای گرفته و رهبری عملیات هوایی اسرائیل علیه مردم بی پناه و بی دفاع غزه را آغاز کرد، نه فقط ژنرال نهوشتان و سایر خلبانانی که او را در این حمله وحشیانه و ناجوانمردانه همراهی می کردند، بلکه هیچیک از سران رژیم کودک کش اسرائیل هم تصور نمی کردند این به اصطلاح عملیات نظامی! بیش از سه روز به طول انجامد چرا که؛
الف) نوار ۳۵۰کیلومتر مربعی غزه ۱۸ ماه در محاصره کامل اسرائیل و دولت خودفروخته و تحقیرشده مصر قرار داشت و ماجرای شهادت ناشی از گرسنگی و بی دارویی ساکنان مظلوم غزه همه جا ورد زبان ها بود.
ب) طی سال های متمادی و مخصوصاً از سال ۲۰۰۵ به بعد دستگاه اطلاعاتی و امنیتی رژیم صهیونیستی این منطقه کم وسعت و فاقد موانع جغرافیایی-نظیر پستی و بلندی های طبیعی- را زیر نگاه خود داشتند و آنگونه که ژنرال الیعازر ادعا می کرد؛ حرکت هیچ جنبنده ای بیرون از رصد پیوسته مأموران و تجهیزات فوق مدرن اسرائیل نبوده و بانک اطلاعاتی کاملی از این باریکه در اختیار رژیم صهیونیستی بود.
ج) به گفته گابی اشکنازی رئیس ستاد ارتش اسرائیل که از برجسته ترین فرماندهان نظامی این رژیم وحشی و کودک کش است، نظامیان رژیم صهیونیستی در فاصله جنگ ۳۳ روزه -تابستان۲۰۰۶- تا هنگام حمله به غزه، در مانورهای فراوانی شرکت جسته ضعف های جنگ ۳۳ روزه را برطرف کرده و آموزش های پیچیده ای دیده بودند.
د) در حمله به غزه، برخلاف حمله به لبنان، ژنرال های کار کشته اسرائیلی فرماندهی را برعهده داشتند. ایهود باراک وزیرجنگ و گابی اشکنازی رئیس ستاد و فرمانده کل ارتش بود. «لیونی» جاسوسه بدنام اسرائیلی که امروزه سمت وزیر امور خارجه این رژیم را برعهده دارد، دراین باره به کنایه ای -همراه با تمسخر- گفته بود، ایهود باراک مانند «امیر پرز» وزیر جنگ اسرائیل در جنگ ۳۳ روزه، هرگز دوربین را با درپوش های لنز آن به چشم نمی گذارد- اشاره به عکس مفتضح و مضحکی که از امیر پرز به هنگام بازدید از منطقه جنگی لبنان در خبرگزاری ها منتشر شده بود- و تأکید کرده بود که او یکی از کار کشته ترین ژنرال های اسرائیل است!
هـ) رژیم صهیونیستی قبل از حمله وحشیانه به مردم مظلوم غزه، سران کشورهای مصر، اردن و عربستان را در جریان این حمله و اهداف آن قرار داده و نه فقط نظر موافق آنها را جلب کرده بود، بلکه آنگونه که اولمرت اعلام کرد- و هیچیک از سران خودفروخته سه کشور یاد شده انکار نکردند- سران سه کشور یاد شده بر سرکوبی مردم غزه اصرار ورزیده و شاید باورکردنی نباشد ولی واقعیت دارد که ملک عبدالله و حسنی مبارک تنها راه به زانو درآوردن حماس را قتل عام مردم عادی غزه دانسته بودند! لطفاً تردید را کنار بگذارید، حسنی مبارک با هماهنگی ملک عبدالله سعودی و سفارش-بخوانید دستور- شیمون پرز و بوش، گذرگاه رفح را حتی برای عبور زنان و کودکان غزه نیز باز نکرد.
و) .....
با توجه به شرایط یاد شده، سران رژیم صهیونیستی حق داشتند! که قبل از شروع حمله به مردم بی دفاع غزه، خود را پیروز این حمله وحشیانه قلمداد کنند و حداکثر زمان لازم برای محو کامل حماس و تحویل غزه به محمود عباس رئیس خودخوانده دولت خودگردان - و مهره صدها برابر کثیف تر و پلیدتر از اراذل اسرائیلی - را ۳ روز بدانند! و در دومین روز حمله، کاندولیزا رایس وزیرخارجه آمریکا در کنفرانس خبری اعلام کند؛ «سخن از آتش بس را تا نابودی کامل حماس و انتقال قدرت به محمود عباس، کنار بگذارید»!
اما، مقاومت جانانه و ایستادگی سرخ و عاشورایی حماس و مردم غزه که دو روی یک سکه اند، خیلی زودتر از آنچه انتظار می رفت محاسبات رژیم وحشی و کودک کش اسرائیل را برهم زد و رویای صهیونیست ها و حامیان عرب و آمریکایی آنها را به کابوسی وحشتناک بدل کرد. بعد از ۹ روز بمباران و موشک پرانی پیاپی و قتل عام مردم مظلوم غزه نه فقط نشانه ای از تسلیم در آنان دیده نمی شد، بلکه برانگیختگی افکارعمومی جهانیان، رژیم صهیونیستی و سران جنایتکار آن را به منفورترین موجودات روی زمین تبدیل کرده بود. در این نقطه، صهیونیست ها که آرزوی پیروزی ۳ روزه را برباد رفته می دیدند، حمله زمینی را با استعداد چندتیپ زرهی و ۳ لشگر آغاز کردند. در این حمله بیش از ۶۰۰ تانک در مزارع کم عرض و طول اطراف غزه پرسه می زدند و در همان حال بمباران هوایی و پرتاب موشک های اسرائیلی به غزه ادامه داشت.
و اما... نتیجه؟! رژیم صهیونیستی که با رویای پیروزی ۳ روزه و با هدف اعلام شده محو کامل حماس دست به حمله وحشیانه و سنگین زده بود، ۲۲ روز بعد با ناکامی و رسوایی به دریوزگی آتش بس آمده و حماس از پذیرش آتش بس دائم خودداری کرده و بر ضرورت مقاومت تا آزادی کامل فلسطین تاکید می ورزد.
صهیونیست ها همزمان با احساس شکست و برای سرپوش نهادن بر این رسوایی و افتضاح بزرگ، به تدریج و به صورت پلکانی از اهداف قبلاً و رسماً اعلام شده خود عقب نشینی کردند. اسرائیل که ابتدا محو کامل حماس و تحویل غزه به محمود عباس- مسلمان نما و اسرائیلی نهاد- را به عنوان هدف از این حمله وحشیانه اعلام کرده بود، چند روز بعد از شروع جنگ و مشاهده اولین نشانه های شکست، هدف از حمله به غزه را پیشگیری از شلیک موشک های حماس و ایجاد امنیت برای مراکز نظامی اسرائیل و شهرک های صهیونیست نشین اعلام کرد! و چند روز بعد، در حالی که نظامیان اسرائیلی در مزارع غزه و اطراف خان یونس زمین گیر شده بودند، شورای امنیت سازمان ملل به دستور آمریکا قطعنامه ۱۸۶۰ را صادر کرد که در آن، به گونه ای آبرومندانه! بر آتش بس تکیه شده و ضمناً آنچه را اسرائیل در میدان جنگ به دست نیاورده بود، روی کاغذ قطعنامه برای رژیم اشغالگر رقم زده بود! در این قطعنامه ناکامی اسرائیل در محو حماس با خودداری از گنجاندن نام حماس به اصطلاح ترمیم شده بود! یعنی به جای محو مقاومت در غزه، نام آن را در قطعنامه محو کرده بودند!
اما، ادامه مقاومت از یکسو و ناتوانی رسوایی برانگیز نظامیان اسرائیلی از سوی دیگر، رژیم صهیونیستی را به عقب نشینی بعدی واداشت و «تزیپی لیونی» وزیرخارجه اسرائیل اعلام کرد هدف از حمله به غزه، تضعیف حماس بوده است!! این پله از عقب نشینی هم نمی توانست شکست قطعی اسرائیل را از نگاه همگان مخفی کند چرا که حماس همچنان به مقاومت ادامه می داد پس محو نشده بود! مردم غزه علی رغم تحمل شهادت ها و زخمی شدن ها به حمایت از حماس ادامه می دادند، پس خواسته اسرائیل و حسنی مبارک و ملک عبدالله برای جدایی مردم از حماس و رویکرد آنان به محمود عباس اسرائیلی به دست نیامده بود. حماس همچنان شلیک موشک به مراکز نظامی و شهرک های صهیونیست نشین را ادامه می داد، پس پایگاه ها و مراکز شلیک موشک حماس از کار نیفتاده بود. حماس دست به استفاده از موشک هایی با برد بیش از ۵۰ کیلومتر زده بود، بنابراین، تضعیف نشده بود و...
دیروز رژیم اشغالگر قدس در حالی که نه فقط به هیچ یک از اهداف بارها کاهش داده خود نرسیده بود، آتش بس یکطرفه - و فعلاً ۷۲ ساعته- اعلام کرد!... یعنی شکست قطعی در جنگ ۲۲ روزه بعد از شکست مفتضحانه قبلی در جنگ ۳۳ روزه ... و برگ زرین - اگرچه خونین- دیگری از پیروزی اسلام بر کفر جهانی.
پیام مقاومت آقا ۲ روز بعد از آغاز حمله وحشیانه صهیونیست ها و پیام پیروزی ایشان ۲ روز قبل از پیروزی نهایی، ملکوتی است. فاعتبروا یا اولی الالباب...
بدیهی است که آتش بس نمی تواند و نباید پایان ماجرا باشد. صهیونیست های غاصب دست به جنایات وحشیانه زده اند و کمترین مجازات آنها، مرگ است. هر جا که باشند و در هر نقطه ای از دنیا که پیدا شوند. مگر می توان این جرثومه های فساد و تباهی را به حال خود رها کرد و از خون های به ناحق ریخته مردان و زنان و کودکان غزه چشم پوشی کرد؟ به قول ولی امر مسلمین، دوران بزن و در رو گذشته است بنابراین، جنایتکار هر جا و در هر جایگاهی که باشد واجب القتل است.
راستی! روی دیوارهای شهر غزه از قول شهدای مظلوم و به یاد آنها این جمله نوشته شده است: «فزت و رب الکعبه... به خدای کعبه که رستگار شدم»... این جمله آشناست، نیست؟... کلام حضرت امیر علیه السلام است، بلافاصله بعد از ضربت ناجوانمردانه ابن ملجم مرادی؛ یعنی جد سیاسی و عقیدتی برخی از سران کنونی عرب.

حسین شریعتمداری

منبع : روزنامه کیهان

مطالب مرتبط

رژیم صهیونیستی؛ ناقض قوانین بین المللی

رژیم صهیونیستی؛ ناقض قوانین بین المللی
كلیه اعضای سازمان ملل متحد براساس تعهداتی كه قوانین و مقررات این سازمان برعهده آنها گذاشته و مورد تایید كشورهای عضو هم قرارگرفته است، باید مطیع الزامات ناشی از مفاد منشور سازمان ملل متحد از جمله مقررات بین المللی مربوط به رعایت حقوق بشر باشند و از زمانی كه به عضویت این سازمان پذیرفته می شوند، باید آن موارد را مدنظر قراردهند و از آنها تخطی نكنند.
اما در مورد رژیم صهیونیستی قضیه فرق می كند.
این رژیم علاوه بر این كه باید به همه قوانین و مقرراتی كه برای اعضای سازمان لازم الاجرا محسوب می گردد، پایبند باشد به علت فرآیند پیدایش رژیم صهیونیستی و پیامدهای مترتب برآن از جمله آوارگی میلیون ها نفر از مردم فلسطین در خارج از سرزمین خود و وضعیت رقت بار میلیون ها فلسطینی دیگر در داخل اراضی اشغالی، باید به الزامات استثنایی دیگری هم تن دهد كه اجرای مقررات بین المللی و رعایت حقوق بشر در مورد فلسطینیان سرآمد همه آنها است.
این در حالی است كه كارنامه رژیم صهیونیستی سرشار از صفحات سیاهی است كه با هیچیك از موازین دنیای متمدن همخوانی ندارد و صهیونیست ها در حق صاحبان اصلی سرزمین فلسطین بسیار بدتر از آنچه را كه خود برای مصیبت های قوم یهود جعل كرده اند، در عالم واقعیت روا می دارند.
اما نكته كلیدی آنجاست كه سازمان ملل خود مستقیم در «هویت بخشی» به این رژیم خلق الساعه دخالت داشته است و به همین علت مسئولیت آن در این مورد بخصوص با سایر اعضای جامعه ملل تفاوت دارد.
واقعیت این است كه كارنامه رژیم صهیونیستی در این زمینه از بی اعتنایی و نادیده انگاشتن همه قوانین بین المللی حكایت دارد. در حالی كه این رژیم خود قطعنامه ها و مقررات بین المللی مبنی بر رعایت حقوق بشر و عدم تعدی به حقوق اقوام مختلف را امضا كرده است.
آزار و تعرض به مردم غیرنظامی، ویران كردن منازل، سوزاندن مزارع، اشغال اراضی، ایجاد سیستم ضدانسانی دریافت پروانه عبور از فلسطینیان، سیم های خاردار و تازه ترین عمل خلاف قانون صهیونیست ها یعنی احداث دیوار حایل و بسیاری موارد مشابه دیگر، همگی اثبات می كند كه رژیم اسرائیل همه مقررات و قوانین بین المللی را نادیده می گیرد.
داستان فاجعه بار فلسطینیان آواره با اشغال و مصادره سرزمین آنان خاتمه نیافت. غصب و خلع ید اجباری صاحبان سرزمین فلسطین نه تنها میلیون ها غیریهودی اعم از مسلمان و مسیحی را با سنگدلی و شقاوت، بدون مقصد و وسیله معاش و محروم از حق طبیعی خود، سرگردان سایر كشورها كرد بلكه میلیون ها فلسطینی دیگر را هم در عمل در اردوگاه های قرون وسطایی محبوس ساخت.
پیشینه رژیم صهیونیستی بخوبی گویاست كه این رژیم از آغاز پیدایش خود كوشید با اقداماتی مانند آنچه در بالا آمد موجودیت مسلم ملت فلسطین را در سرزمینی كه چهار هزار سال است هویت فلسطینی دارد، با پراكندن در كشورهای دیگر تجزیه و تقسیم كند و نهایتا با اضمحلال این ملت، آنان را از صفحه روزگار محو سازد.
تراژدی آوارگان فلسطینی در لبنان، سوریه، اردن، سایر كشورهای عرب و پنج قاره جهان، فصل جداگانه ای از كتاب اعمال صهیونیست ها را به خود اختصاص خواهد داد اما ترور، قتل عام و اسارت فلسطینیان داخل اراضی اشغالی بحث جداگانه ای است كه ثابت می كند رژیم اسراییل به رعایت مقررات بین المللی وقعی نمی نهد و از كاربرد هیچ وسیله ای برای ارعاب و شكنجه مردم فلسطین ابا ندارد.
آنچه كه اشاره شد مورد تایید صدها كارشناس بیطرف خارجی است كه بارها اعلام كرده اند رژیم اسراییل تعهدات و الزامات بین المللی را محترم نشمرده است و از فلسطینیانی كه با تحمل همه مشقت ها و ناملایمات در سرزمین آباء و اجدادی خود مانده اند، بی كم و كاست آوارگانی از نوع دیگر ساخته است كه از كمترین حقوق طبیعی هر انسانی بی بهره اند و در برابر دیدگان ناظران حقوق بشر و افكار عمومی جهانیان در درون كشور خود آواره و محروم هستند.
این آوارگان در اردوگاهها و محلات كثیف و غیربهداشتی استقرار یافته اند و از كوچكترین تسهیلات مربوط به زندگی بشر امروز برخوردار نیستند و شاید به تعبیری می توان گفت آنان در موطن خود در تبعید بسر می برند. صهیونیست ها پس از مصادره و غصب منازل و مزارع فلسطینیان، آنان را در مناطق انتخاب شده تحت كنترل خود جای داده اند و عملا در آن نقاط حكومت نظامی برقرار است.
آنان باید برای رفتن به محل كار خود و از نقطه ای به نقطه دیگر پروانه عبور و مرور داشته باشند و تازه اگر موفق شوند از «سازمان واكنش سریع نظامی» این پروانه را دریافت كنند، باید ساعت ها در صفوف طولانی و خسته كننده در پست های ایست و بازرسی صهیونیست ها رفتاری تحقیرآمیز را تحمل كنند و بسیاری مواقع پس از ساعات طولانی انتظار، بدون نتیجه به محل زندگی خود بازگردند.
طرفه اینكه در موارد بسیاری میان عملكرد صیهونیست ها و عوامل رژیم آپارتاید سابق آفریقای جنوبی تشابه زیادی به چشم می خورد. به عنوان نمونه آنچنان كه رژیم نژادپرست پرتوریا در مورد سیاهان این سرزمین عمل می كرد، صهیونیست ها نیز در اراضی اشغالی با استناد به قوانین داخلی خود مانند «قانون مربوط به رفتار با زندانیان» مجازند هر فلسطینی مشكوك را بدون اقامه دلیل و تفهیم اتهام به مدت یك سال بازداشت كنند و مدت این بازداشت تا زمانی كه مسئولان نظامی و امنیتی صهیونیست لازم بدانند قابل تمدید است و هیچگونه ضمانتی برای آزادی فلسطینیان دربند پذیرفته نمی شود، نمونه عینی تداوم و اجرای متواتر این قانون جوانان محبوس فلسطینی هستند.
مجمع عمومی سازمان ملل متحد به دنبال درخواست های برخی كشورها و محافل عدالتخواه در بیستم نوامبر سال ۱۹۶۳ برای «حذف هرگونه تبعیض نژادی و رعایت حقوق بشر» قطعنامه ای را تصویب كرد كه رژیم اسراییل نیز برای حفظ پرستیژ ظاهری خود به آن رأی مثبت داد. مجمع عمومی در ۲۱ دسامبر سال ۱۹۶۵ هم «قرارداد بین المللی الغای هرگونه تبعیض نژادی» را از تصویب گذراند كه باز هم رژیم صهیونیستی برای ظاهرسازی در ماه مارس سال ۱۹۶۶ به موافقان این قرارداد پیوست.
اما عملكرد صهیونیست ها در اراضی اشغالی به گواهی نهادها و ناظران بین المللی جای كمترین تردیدی باقی نمی گذارد كه رژیم اسراییل كمترین تقید و پایبندی به قراردادهایی كه خود امضا كرده، نداشته است.
تساوی حقوق همه افراد در دادگاهها، اجرای عدالت در سازمان های مدنی، احترام به حقوق فردی، آزادی مسافرت، دسترسی به شرایط عادلانه اقناع كننده برای فرصت های شغلی، حمایت از بیكاران، حق استفاده از مزد برابر در قبال كار مساوی و دریافت پاداش عادلانه از جمله مواردی است كه جزء اسناد سازمان ملل به ثبت رسیده اما مضحك آنكه هرگز شامل حال فلسطینیان نشده است.
محرز است كه رفتار تبعیض آمیز صهیونیست ها با فلسطینیان و نقض مقررات و قوانین بین المللی و حقوق بشر در تضاد صریح با قراردادهایی است كه هرگونه تبعیض نژادی را ممنوع كرده و رژیم اسراییل هم با امضای خود ملزم به اجرای آنها شده است.
در همین حال رژیم صهیونیستی با ادعای مبارزه با تروریسم می كوشد با فرافكنی و معكوس جلوه دادن مفروضات مسئله در غصب سرزمین مادری فلسطینیان چهره واقعی خود را زیر ماسكی دروغین پنهان سازد و خود را از الزامات حقوق بین الملل برای فیصله دادن به وضعیت اسفبار فلسطینیان معاف بداند، ولی این رژیم چه بخواهد یا نخواهد، قادر نیست از الزام به تعهد استثنایی و دوگانه ای كه سازمان ملل متحد هنگام پذیرش این رژیم بر عهده آن گذارد، شانه خالی كند كه عبارت است از:
نخست، رژیم اسراییل نمی تواند نسبت به انجام تعهداتی كه سازمان ملل متحد در زمان پذیرفتن عضویت آن الزام آور دانست، بی اعتنا و توجه باشد. دوم، سیاست تبعیض نژادی و نقض حقوق بشر فلسطینیان، نقض مشهود قواعد اخلاقی و تخطی آشكار از اصول استوار و نهادینه شده ای است كه رویه قضایی بین المللی در حق همه ملل و اقوام مقرر كرده است.
به موجب دو مصوبه صریح سازمان ملل متحد «گروههای اجتماعی در هر كشور باید از تساوی كامل بهره مند باشند و اگر در كشور محل زندگی خود از لحاظ مذهب، زبان یا نژاد با طبقه حاكم تفاوت دارند، بایستی امكان زندگی مسالمت آمیز و همزیستی بدون تبعیض برای آنان فراهم گردد.» با استناد به همین مصوبات، مشكلات قومی در لهستان و آلبانی بگونه ای موفقیت آمیز حل شد.
ازجمله موارد نادیده گرفتن مقررات بین المللی از سوی سردمداران «تل آویو»، «قرارداد بین المللی راجع به الغای هرگونه تبعیض نژادی» است كه رژیم صهیونیستی هم به آن رای مثبت داد، اما همچنان كه پیش تر آمد در مواردی مانند اجرای عدالت در دادگاهها، رعایت تساوی حقوق افراد، سفر و آموزش و پرورش و رفتار تبعیض آمیز رژیم اسراییل با فلسطینیان در جهت عكس قراردادی است كه هرگونه تبعیض نژادی را ممنوع دانسته و این رژیم خود نیز آن را امضا كرده است.
سازمان ملل متحد براساس وظایف و مسئولیت هایی كه اساس مشروعیت این نهاد به شمار می رود، موظف است كمك به آوارگان درون اراضی اشغالی و رعایت مقررات بین المللی را همواره پیگیری كند و مد نظر داشته باشد اما «دفتر كمك به آوارگان فلسطین» كه به منظور كمك به بهبود وضعیت رقت بار آوارگان در نوار غزه و كرانه غربی رود اردن تأسیس شد، به علت كارشكنی های رژیم اسراییل با موانع طاقت فرسای سیاسی و مالی مواجه شد تا آنجا كه مدیران این دفتر امروز اذعان دارند كه نتایج فعالیت های آنان نتیجه ای جز شكست های نومیدانه و اسفبار در پی نداشته است.
این سازمان ملل متحد بود كه در سال ۱۹۴۷ طرح تقسیم فلسطین را تصویب كرد و سنگ بنای فتنه ای را گذارد كه نیم قرن منطقه و جهان را دستخوش بحران كرده و عامل اصلی چهار جنگ خونین میان اعراب و اسراییل بود، بنابر این تردیدی نیست كه با وجود همه گونه عذر و بهانه ها كه شاید از نظر برخی دبیران كل و مسئولان این سازمان موجه باشد، سازمان ملل متحد خود در رأس مسئوولیت آشوب ها و بلواهایی است كه به متواری شدن فلسطینیان از موطن خود و تبعید در وطن باقیمانده فلسطینیان منجر شد.
اگر سازمان ملل متحد نسبت به آوارگانی از طبقه و نوع دیگر در سایر كشورها مقید به الزامات اخلاقی و انسان دوستانه باشد، به آوارگان فلسطینی در داخل اراضی اشغالی بیش از دیگر آوارگان مدیون است.
اگرچه سازمان ملل بارها رسیدگی به نقض مقررات بین المللی توسط صهیونیست ها در اراضی اشغالی را در دستور كار خود گذارده و هربار بر رعایت حقوق اولیه و بدیهی آنان تأكید كرده است، اما آیا چنین ابراز حسن نیتی می تواند مرهمی بر زخم های ملتی كهن باشد كه با تمدن چهار هزار ساله خود، به طرزی ناروا تاوان گناه دیگران را پس می دهند؟ آیا بازی لزوم اجرای مصوبات سازمان ملل و تمرد صهیونیست ها چرخه ای است كه بدون كیفر مقصران آن تا زمان نامعلوم ادامه خواهد داشت؟

وبگردی
وقتی یک دامدار با مدرک دیپلم و ۱۱۹ فقره چک برگشتی مدیرعامل «ثامن‌الحجج» شد
وقتی یک دامدار با مدرک دیپلم و ۱۱۹ فقره چک برگشتی مدیرعامل «ثامن‌الحجج» شد - تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رودررو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، حرف و سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوش‌شان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
جزییاتی تکان‌دهنده از اقدامات موسسه ثامن‌الحجج
جزییاتی تکان‌دهنده از اقدامات موسسه ثامن‌الحجج - دو چهره مشهور تلویزیون نیز از مواهب موسسه ثامن الحجج بی نصیب نبوده‌اند. مؤسسه ثامن‌الحجج دو مبلغ ۱۸۰ میلیون‌تومانی و ۴۰۰ میلیون‌تومانی را به حساب «م.م» مجری یک برنامه تلویزیونی واریز می‌کند و عنوانی که روبه‌روی این اعداد در توضیح دلیل وجه ذکر شده، یک کلمه است؛ هدیه. اما رقم هدیه‌ای که آقای «م.م» به‌عنوان هدیه دریافت کرده، در مقابل تسهیلات دریافتی او از ثامن‌الحجج تقریبا ناچیز است.
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد!
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد! - یک بنر تبلیغاتی که ظاهراً با هدف ترویج فرهنگ حجاب طراحی شده، سبب‌ساز واکنش‌های کاربران شبکه اجتماعی توییتر شده است. در این بنر، از رهگذران خواسته شده بین دو گزینه موجود، زنی چادری و زنی مانتویی، انتخاب کنند ترجیح می‌دهند کدام‌یک همکار همسرشان باشد!
نمایش دستاورد آزادی و دموکراسی
نمایش دستاورد آزادی و دموکراسی - آقای مطهری بازیکنان آفریقایی تیم فرانسه را دیده ولی دورگه‌های تیم ملی خودمان را ندیده!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر! - در اتفاقی عجیب و غیر قابل باور فردی امروز به دلیل درخواست طلاق همسرش در خیابان اسلامشهر وی را با ضربات چاقو از پای درآورد، از سرنوشت این خانم اطلاع دقیقی در دست نیست.
مائده‌ها و دلارهای رانتی
مائده‌ها و دلارهای رانتی - اشارت‌هایی که برخی نکات جالب توجهی دیگری در خصوص آن بیان می‌کنند، مثل مطرح شدن مساله مانتو‌های جلوباز و اشکالی که برخی مسئولان به آن وارد می‌دانند. موضوعی که موجب شد تا بعد از مدت‌های مدید و در شرایطی که بسیاری بر این باورند که شناسایی و مقابله با اخلال گران بازار می‌بایست در اولویت همه امور باشد، گشت‌های ارشاد به خیابان‌ها باز گردند.
دورهمی کثیف‌ترین برنامه جنسی  ! تفکرات پیچیده یک استاد علوم انسانی !
دورهمی کثیف‌ترین برنامه جنسی ! تفکرات پیچیده یک استاد علوم انسانی ! - یکی از بحث های جنجالی دکتر فیاض در سال های اخیر اظهار نظر او در مورد وقوع بحران جنسی در ایران بوده است که حالا او معتقد است تبدیل به انقلاب جنسی شده است. با او در این زمینه مصاحبه مفصلی انجام دادیم که به زودی منتشر می شود. بخشی از این مصاحبه که درباره برنامه دورهمی است را تماشا کنید.
آغوش جنسی یا مادرانه ! مشغله فکری مطهری
آغوش جنسی یا مادرانه ! مشغله فکری مطهری - وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به نمایش در آغوش کشیدن تیم ملی کروواسی توسط رئیس‌جمهور کشورشان،گفت: ایشان با یک حس مادرانه این کار را انجام داد و این آغوش، جنسی نبود، البته که پخش آن نباید انجام می‌شد.
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟ - سرنوشت فرزند بزرگ حسن روحانی از جمله مواردی است که در سال‌های گذشته بارها مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است. پیش از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۲ نیز یکی از وب‌سایت‌های اصولگرا مدعی بود که او به دنبال “شکست عشقی” دست به “خودکشی” زده است. بنا به ادعای برخی از رسانه‌های اصو‌لگرا، فرزند روحانی با کلت کمری پدر خودکشی کرد.
فیلم منزل محمود خاوری درکانادا
فیلم منزل محمود خاوری درکانادا - کاربران شبکه های اجتماعی فیلمی را منتشر کرده اند که گفته می شود مربوط به خانه مجلل محمود خاوری در کانادا است. صحت و سقم این قضیه هنوز تایید نشده است.
چرا آیت‌الله جنتی اینگونه فکر می‌کند؟
چرا آیت‌الله جنتی اینگونه فکر می‌کند؟ - احزاب و شخصیت‌ها - زندگی ساده آیت‌الله جنتی گرچه از ویژگی‌های مثبت شخصیت وی است اما نوع نگاهش به عرصه سیاسی و مصداق‌یابی های وی درخصوص افراد انقلابی انتقادهای زیادی را متوجه او می‌کند.
مائده هژبری و امیرحسین مقصودلو در استانبول
مائده هژبری و امیرحسین مقصودلو در استانبول - امیرحسین مقصودلو (تتلو) با انتشار عکسی از خودش و مائده هژبری، دختر نوجوانی که پس از اعتراف تلویزیونی اش معروف شد، از کنسرت مشترک در استانبول خبر داد.
واکنش فغانی به انتشار تصاویردست دادنش با داور زن برزیلی:کوچکترین اهمیتی برایم ندارد!
واکنش فغانی به انتشار تصاویردست دادنش با داور زن برزیلی:کوچکترین اهمیتی برایم ندارد! - تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رودررو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، حرف و سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوش‌شان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
اول مرگ بر ربا بعد مرگ برآمریکا
اول مرگ بر ربا بعد مرگ برآمریکا - صحبت های تامل برانگیز آیت الله رودباری درمورد ربا در کشور
مرد رو‌به‌روی مائده هژبری کیست؟
مرد رو‌به‌روی مائده هژبری کیست؟ - دختر بازداشت شده در بخشی از مصاحبه توضیح می‌دهد که صبح دستگیر شده و خانواده‌اش در جریان این موضوع قرار گرفته‌اند و این ادعا نشان می‌دهد تهیه فیلم اعترافات به فاصله یک صبح تا عصر انجام شده که خود نشان‌دهنده این است که برای متهم هنوز دادگاهی تشکیل نشده و جرمی به اثبات نرسیده ‌است.
فیلم | رامبد: دهنتو ببند، فرح‌بخش: دهنتو گِل بگیر!
فیلم | رامبد: دهنتو ببند، فرح‌بخش: دهنتو گِل بگیر! - پس از آنکه فیلم تازه محمدحسین فرح‌بخش در سالن‌های سینمای شهر تهران اکران نشد. احمدی مدیر سینماشهر که از قضا تهیه کننده برنامه خندوانه نیز هست و سوله مدیریت بحران شهر تهران در دوره تهیه کنندگی او به «خندوانه» اختصاص یافت، مانع از این اکران شده بود و همین مسئله واکنش فرح بخش را به دنبال داشت و او را رانت‌‎‌خوار خواند و پای رامبد جوان را به میان کشید.
شاخ‌های اینستاگرامی که نمی‌شناختیم
شاخ‌های اینستاگرامی که نمی‌شناختیم - یکی از دختران که به شدت مورد توجه قرار گرفته است مائده نام دارد. او از چهره‌های شناخته شده اینستاگرام است که ویدئو‌هایی از رقص هایش را در صفحه خود منتشر کرده است. او متولد سال 1380 است. به گفته خودش حدود 600هزار فالوئر دارد. او حالا با قرار وثیقه آزاد است.
تصادف سردار آزمون با پورشه اش (عکس)
تصادف سردار آزمون با پورشه اش (عکس) - سردار آزمون نیمه شب گذشته و در نزدیکی‌های صبح امروز با خودوری پورشه شخصی خود در محور نکا بهشهر پس از عبور از روستای کمیشان با تصادف زنجیره‌ای مواجه شد که در این حادثه خودروهای زیادی خسارت دیدند