جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ / Friday, 23 March, 2018

مبانی هنرهای تجسمی


مبانی هنرهای تجسمی
در این جا قسمتی از مبانی هنر های تجسمی را می خوانیم :
▪ هنر(ART)
به هر گونه فعالیتی که حاصل قریحه و قوه خلاق باشد گفته می شود البته به شرطی که مهار شده و کنترل شده باشد.
اما اصطلاح هنر در معنای مشخص به فعالیت هایی مثل نقاشی ، مجسمه سازی ، طراحی ، گرافیک ، معماری ، موسیقی ، شعر و ادبیات ، رقص ، تئاتر ، سینما ، و هنر های رسانه ای اطلاق می شود.
▪ هنرهای بصری(VISUAL ART)
آن دسته از فعالیت های هنری است که بر مبنای طرح شکل می گیرد هنر هایی که اساسا از طریق حس بینایی درک می شوند.
هنرهای بصری شامل : نقاشی ، پیکر سازی ، معماری ، و هنر های مشتق از اینها مثل طراحی و گرافیک ، طراحی صنعتی ، طراحی داخلی ، و گونه های خاصی از عکاسی تجربی و چاپ (چاپ دستی ) می باشد. این اصطلاح به منظور القاء معنای خاص از هنر به کار برده می شود که از آن مفهوم هنر کاربردی استنباط نشود .
▪ هنرهای کاربردی (applied art)
کاملا متمایز از هنرهای بصری است و تفکیک آن از دیگر هنرها حاصل تحولات ناشی از انقلاب صنعتی در دو قرن اخیر می باشد.هنر دستی ، صنایع دستی ، و غیره به این معناست که در خلق یک اثر یا یک محصول علاوه بر تفکرات زیبایی شناسانه هنری به جنبه کاربردی اثر هم توجه می شود.
▪ هنرهای گرافیک (graphic art)
در معنای کلی مشتمل است بر انواع هنرهای بصری دو بعدی برای مقاصد بازنمایی، تزئین ، چاپ و نگارش و فرمول مرتبت با آنهاست امروزه کاربرد این اصطلاح به روش های مختلف چاپ دستی ، چاپ صنعتی ، تبلیغات ، طراحی ، و تصویر سازی محدود شده است .
▪ نقاشی (paintking art)
هنر بیان ایده ها و عواطف است با آفرینش کیفیت های زیبایی شناختی معین در یک زبان بصری دو بعدی است. هنر نقاشی از دیر باز وظایفی چون روایت ،مستند نگاری ، داستان پردازی و تبلیغ را بر عهده دارد ولی از اواخر صده نوزدهم با وا نهادن این وظایف به خلوص و استقلال بیانی دست یافت. به هر حال هنرمند نقاشی پیام بصری خود را بر اساس کیفیت های حسی ، عاطفی ، امکانات بیانی ، محدودیت های موضوعی و توانایی های تکنیکی بیان می کند .تنوع سبک های نقاشی نیز نتیجه تاثیر همین عوامل است.
▪ مبانی هنرهای تجسمی (basic visual art)
اصطلاحی است که از میانه صده بیستم رایج شده و به اصول اساسی ساختمان در هر اثر هنری اشاره می کند. آموزش مبانی طراحی در مدارس هنری شناخت ویژگی های عناصر بیان هنری و اصول عینی کاربرد و ترکیب عناصر بصری را شامل می شود.
▪ نقطه(POINT/DOT)
ساده ترین عنصر بصری به شمار می رود نخستین و مهمترین کاربرد نقطه تایین وزن و مکان در فضا است. ولی موارد استفاده دیگری هم د ارد .تکرار و توسعه ستوه متشکل از چند نقطه نقوش تزئینی یا تبیینی به وجود می آورد. تجمع نقطه ها کانون بصری به وجود می آورد. از تراکم ، انبساط ، انقباض و تغییر اندازه ی نقطه ها می توان توهم حرکت به وجود آورد .نقطه در زبان هنرهای تجسمی چیزی است کاملا ملموس وقابل مشاهده که بخشی از اثر تجسمی را تشکیل می دهد و دارای شکل و اندازه مشخص است.
▪ نقطه پردازی (POINTILLISN)
اصول یا روش جا گذاری دقیق و حساب شده نقطه ها و لکه های کوچک با رنگ خالص بر یک سطح است به نحوی که از آمیزش نقاط و با توجه به تاثیر خطای باصره ترکیب خاصی قابل مشاهده باشد.
▪ خط(LINE)
مسیر یک نقطه متحرک است ، نشان و اثری است که به واسطه ابزاری اثر گذار مثل مداد ، قلمو و غیره بر روی یک سطح دو بعدی ایجاد می شود. قابل دیدن بودن خط به این دلیل است که تیره تر یا روشن تر از سطحی است که بر روی آن دیده می شود . به معنای دیگر خط نشان دهنده جهت و سمت است چه در نتیجه عمل ترسیم و چه در فضا . در موسیقی صدای ساز های آرشه ای نظیر ویولوون ، ویوولوا ، ویوولون سل ، کنتر باس ، کمانچه و قیچک و غیره تدایی کننده خط است .خط قاطع ترین عنصر بصری به شمار می رود زیرا همه می توانند آنرا تشخیص بدهند و سریع و روشن و معمولا بدون ابهام است و چشم بیننده را به جهت خاصی هدایت می کند .خط ممکن است پویا (رونده ) ، ایستا ( پاره خط ) ، ممتد ( بی انتها)، شکسته ، منحنی ، مستقیم ، زخیم ، نازک ، روشن و یا تیره باشد.در هنرهای تجسمی خط برای مقاصد مختلفی به کار برده می شود مثلا برای تجسم شکل ها ، نمایش احساسات ، فضا سازی پرسپکتیوی ، ایجاد نقش ، بافت و...
▪ خط شکل ساز(CONTOUR)
در طراحی و نقاشی آن گونه خطی است که شکل را نمایش می دهد با تغییر در جهت ، زخامت و تیرگی چنین خطی می توان برجستگی شکل ، تفاوت بافت و نیز ارتباط شکل با فضا را نشان داد. پس خط شکل ساز صرفا خط مرزی نیست زیرا علاون بر آنکه سطوح را مشخص و محدود می کند دلالت بر ویژگی های فرم و فضا در یک ترکیب بندی دارد. بسیاری از هنرمندان (طراح) اینگونه خط را به شیوه خاصی در سبک مورد نظر خود به کار میبرند. نشان بارز خط شکل ساز اسلوب یا روش قلم گیری در نگار گری سنتی ایران است خصوصا آثار رضا عباسی (نگار گر مشهور عصر صفوی)
▪ شکل های بنیادی(sheade)
بخشی جدا شده از فضای پیرامون به واسطه خطوط مرزی یا تفاوت در رنگ ، سیاه و روشن ، بافت و غیره .بیشتر بر سطح دلالت دارد تا حجم . مربع ، دایره ، مثلث متساوی الاضلاع ، شکل های بنیادی نامیده میشود، و صور متنوع دیگری که از ترکیب آن ها حاصل می شود را شکل های ثانویه می نامند. هر شکل بنیادی به جهت نوع خطوط و زوایا می تواند القا کننده معنای خاصی باشد.
▪ شکل سازمان یافته (organicshop )
صورتی از شکل است که از اشکال بنیادین به صورت فرمی ذهنی و خلاقانه به وجود می آیند در این جا از شکل های بنیادین به عنوان یک ماده خام یا اشکال خام استفاده می شود این تغییر و تحول ، در هنرهای دو بعدی مثل گرافیک و نقاشی مبتنی است بر حذف ، اضافه و ترکیب اشکال با هم .و در هنر سه بعدی ( حجم سازی و پیکره سازی ) با اضافه شدن بعد سوم به همان صورت حذف و اضافه ترکیب اما به صورت حجم و سه بعدی است که بخشی از فضا را اشغال می کند.
▪ شکل تزئینی (DECORATIVE SHAPE)
گونه ای از شکل سازمان یافته است که در آن عناصر تزئینی بیشتر دیده می شود. در اینجا صرفا تزئین مطرح است و هنرمند دنبال القا، معنا ، و مفهوم خاصی نیست.
▪ فرم (FORM)
کلمه فرم به معنای صورت و در هنر بصری به معنای شکل دو بعدی یا سه بعدی تو پر یا میان تهی است. به طور عام در هنرها با دو معنای متفاوت کاربرد دارد.
ـ غالب پذیرفته شده بیانی مثل غزل در شعر فارسی ، هایکو در ادبیات ژاپن ، SHORT STORY در ادبیات معاصر غرب ، سونات در موسیقی کلاسیک ،NEW AGE در موسیقی معاصر ، ردیف های دستگاهی در موسیقی ملی ایران ، گونه های مختلف فیلم سازی ، مثل موج نو ، مستند و غیره ، در تئاتر به صورت پانتومیم و غیره
ـ کیفیت های ساختاری موجود در یک اثر هنری تناسب هماهنگ بخش های مختلف و ترتیب اجزای آنها به منظور ایجاد کشش ، اوج ، فرود.

سهند تاکی

منبع : طراحان گرافیک

مطالب مرتبط

بازاری از جنس دیگر

بازاری از جنس دیگر
حراجی کریستی که چهارشنبه شب گذشته برگزار شد این روزها یکی از بحث های اصلی محافل هنری است. خصوصاً در روزهایی که بحث بودجه هنرهای تجسمی هم به همان داغی است و بعد از گذشت دو سال و فرازونشیب های بسیار در آن، هنوز تکلیف آن مشخص نشده است. اما چهارمین دوره این حراج در مقایسه با دوره های قبلی اش تفاوت های زیادی دارد.
علاوه بر داغی بحث از کریستی در حوزه تجسمی این روزها درست عین داستان و خاطره یی که قبل از این روایتش به عهده پدربزرگ ها و مادربزرگ ها بود این بار کریستی روایت دیگری هم دارد و پای بحث آن از حوزه تجسمی خارج شده و به هر مقوله دیگری حتی بحث های خانوادگی باز شده است، تنها با این تفاوت که شاید داستانش با روایت جوان های فامیل و خصوصاً روزنامه خوان هایشان همان حالت را پیدا کرده که قصه های پدربزرگ ها و مادربزرگ هایشان داشت. این روزها صحبت از سرمایه گذاری روی آثار هنری است.
صحبت از تبدیل ارقام دلار به تومان است و نتیجه گرفتن که موفق بوده ایم و چه و چه. خصوصاً اینکه بیشتر از اینکه با مقوله هنر درگیر باشیم تنها با اعداد و ارقامی سرراست سر و کار داریم که کار را برای هر نوع نتیجه گیری چه تخصصی و چه عام راحت تر می کند.
اما داستان چهار دوره کریستی در این سال ها به این سادگی نیست. در پنجم دسامبر ۱۷۷۶ جیمز کریستی برای اولین بار مرکز حراجی به نام «خانه حراج کریستی» تاسیس کرد. این خانه حراج بعد از مرگ بنیانگذار آن همچنان به فعالیت خود ادامه داد و طی قرن های ۱۹ و ۲۰ میلادی به عنوان بزرگ ترین محل مبادله آثار هنری خصوصاً در سطح اروپا شناخته شد.
کریستی که در ابتدا به عنوان یک شرکت سهامی عام فعالیت خود را آغاز کرده بود در سال ۱۹۹۹ تحت مالکیت خصوصی (فرانسیس پینال) درآمد. دفتر اصلی کریستی از سال ۱۸۲۳ در کینگ استریت لندن است و علاوه بر آن دفتر دیگری هم در ساوت کینگستون دارد و در حال حاضر ۸۵ شعبه در ۴۳ کشور جهان داراست که از مهم ترین آنها می توان به شعبات نیویورک، پاریس، لس آنجلس، دوبی، آمستردام، هنگ کنگ، رم و برلین اشاره کرد. چند سال پیش صحبت از احداث شعبه یی از خانه حراج کریستی در تهران بود که بنا به مشکلات خاصی همچون عدم ارتباط بانک های ایرانی با بانک های خارجی نهایتاً چهار سال پیش برگزارکنندگان این حراج تصمیم گرفتند شعبه یی در دوبی ایجاد کنند و پس از آن نیز طی چهار دوره حراج که با نام حراج هنر مدرن و معاصر خاورمیانه شناخته می شود حراج هایی را برگزار کرده است. این حراج ها عمدتاً با حضور کشورهای ایران، کشورهای حوزه خلیج فارس، تعدادی از کشورهای آفریقایی و آثاری از هنرمندان اروپایی برگزار شده و طی چهار دوره آن فروش آثار هنرمندان ایرانی خوبی داشته اند. اولین حراج کریستی که مه سال ۲۰۰۵ در دوبی برگزار شد در مجموع ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار فروش کرد که البته سهم ایرانی ها از این حراج اندک بود. در دومین حراج که در فوریه سال ۲۰۰۶ برگزار شد این رقم به ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار افزایش یافت و در سومین حراج کریستی این رقم به ۱۵ میلیون دلار رسید و در حراج چهارم خود بیش از ۱۶ میلیون دلار فروش داشت که دو سوم از این فروش برای آثار ایرانی بود.
▪ حراج اول؛
اثر «نقشه ایران» فرهاد مشیری در این حراج هفت برابر قیمت پایه و عکسی از شیرین نشاط ۱۰ برابر قیمت برآورد شده آن فروش رفت. اثر مشیری بین ۶ تا ۱۰ هزار دلار قیمت گذاری شده بود اما قیمت آن در نهایت به ۴۰ هزار دلار رسید. عکس شیرین نشاط هم که ۳۵۰۰ تا ۴۵۰۰ دلار برآورد شده بود، در نهایت ۴۰ هزار دلار چکش خورد. در این حراج، اثری از مسعود عربشاهی (۱۹۷۷) که بین ۱۴ تا ۱۶ هزار دلار برآورد شده بود، ۳۸ هزار دلار به فروش رسید و تابلوی دیگری از این هنرمند، متعلق به همین سال هم که ۱۰ تا ۲۰ هزار دلار برآورد شده بود، نهایتاً ۲۲ هزار دلار فروخته شد.
اثری از محسن وزیری مقدم که بین ۶ تا ۱۰ هزار دلار برآورد شده، نهایتاً ۱۵ هزار دلار و اثری از یعقوب امدادیان که شش تا هشت هزار دلار برآورد شده بود، ۱۵ هزار دلار فروخته شد. اثر نقاشیخط محمد احصایی نیز با سه برابر قیمت، یعنی ۲۶ هزار دلار به فروش رفت. همچنین کار حسین زنده رودی ۱۱ هزار دلار، تابلوی فرامرز پیلارام ۲۶ هزار دلار و عکسی از شادی قدیریان که چهار تا شش هزار دلار برآورد شده بود، ۱۱ هزار دلار به فروش رفتند. اما گران ترین تابلوها در این حراجی به هنرمندان هندی تعلق داشت و اثری از «رامش وار بروتا»با قیمت ۸۰۰ هزار دلار گران ترین اثر فروخته شده در اولین دوره حراجی کریستی در دوبی بود.
▪ دومین حراج؛
در دومین حراج کریستی در دوبی، برای اولین بار آثار هنرمندان ایرانی به فروش بیش از ۱۰۰ هزار دلار دست یافت که این رقم در تاریخ فروش آثار هنرمندان ایرانی در جهان بی سابقه بود. در این حراج تابلوی «اسماءالحسنی» محمد احصایی و تابلوی «الله اکبر» فرهاد مشیری به قیمت ۱۰۲ هزار دلار فروخته شدند. هر چند بخشی از این موفقیت به دلیل حذف هنرمندان هندی از این حراج و در نظر گرفتن حراج دیگری مختص هنرمندان هندی در لندن حاصل شد اما قیمت آثار ایرانی در مقایسه با اولین دوره حضورشان در کریستی رشد خوبی داشت. در این دوره آثار هنرمندان کشورهای عربی هم که پیش از این گران تر از آثار ایرانی ها به فروش می رفت در قیمتی حدوداً برابر با آثار ایرانی قرار گرفتند.
▪ سومین حراج؛
در حراج سوم که آبان ماه سال قبل برگزار شد، اثری از فرهاد مشیری در نهایت ۶۰۱ هزار دلار فروش رفت و رشد قیمت های آثار ایرانی را نسبت به دوره قبلی شش برابر کرد. سه تابلو از حسین زنده رودی که پیش از آن ۱۸۰ هزار، ۱۰۰ هزار و ۷۰ هزار دلار قیمت خورده بود در نهایت ۴۸۱ هزار، ۴۵۷ هزار و ۳۳۷ هزار دلار فروش رفت. اثری از صداقت جباری در این حراج ۴۳۳ هزار دلار فروخته شد و مجسمه شاعر ایستاده پرویز تناولی هم در نهایت ۳۳۷ هزار دلار فروش رفت. در حراج سوم آثار ایرانی در لیست گران ترین آثار، ۵ جایگاه را به خود اختصاص دادند و البته گران ترین اثر این حراجی تابلویی از احمد مصطفی هنرمند مصری بود که ۶۵۷ هزار دلار فروش رفت. بیشترین مجموع فروش این حراج در بین هنرمندان ایرانی به چهار تابلو از حسین زنده رودی اختصاص داشت که در مجموع یک میلیون و ۳۴۵ هزار دلار به فروش رفتند. در حراج سوم مجسمه یی از آرنالدو پومادورای ایتالیایی ۵۰۵ هزار دلار و اثری از دیمن هرست انگلیسی هم ۴۸۱ هزار دلار به فروش رفت.
▪ چهارمین حراج؛
آثار فروخته شده و متعاقب آن هنرمندان ایرانی فاتح بی چون و چرای حراج چهارم کریستی بودند. این حراج که ۱۹۸ اثر در آن ارائه شده بود، بیش از ۱۶ میلیون دلار فروش داشت و در مجموع رکوردهای جهانی متعددی برای آثار ایرانی در این حراج با فروش ۱۱ میلیونی شان رقم خورد. بخش عمده یی از این رکوردها در اختیار هنرمندان ایرانی همچون پرویز تناولی، حسین زنده رودی، محمد احصایی، فرهاد مشیری، فرامرز پیلارام و شیرین نشاط بود. هنرمندان ایرانی در این حراج علاوه بر کسب رکوردهای جدید برای فروش آثار خودشان در سطح بین المللی نهایتاً ۱۳ جایگاه از لیست های ده نفره پرفروش ها و بیشترین قیمت برای یک اثر را به خود اختصاص دادند.
در این حراج مجسمه پرسپولیس پرویز تناولی که از طرف بانک پاسارگاد در حراجی شرکت داده شده بود و در لیست قیمت های پایه حراجی با قیمت ۴۰۰ تا ۶۰۰ هزار دلار مقام دوم گران ترین اثر حاضر در این حراجی را به خود اختصاص داده بود با فروش ۵/۲ دلار به عنوان گران ترین اثر فروخته شده این حراجی در صدر لیست ۱۰ قیمت بالای حراج قرار گرفت. در صدر لیست مجموع فروش آثار یک هنرمند هم حسین زنده رودی قرار گرفت که با هفت اثر حدود سه میلیون دلار فروش داشت. در بین آثار هنرمندان اروپایی و امریکایی حاضر در این حراجی در نهایت مجسمه عشق از رابرت ایندیانا توانست در ردیف چهارم هر دو لیست قرار بگیرد.
حراجی چهارم کریستی در مقایسه با حراجی های قبلی قیمت های آثار ایرانی را حدوداً ۱۰ برابر کرد و امیدواری زیادی برای پنجمین دوره این حراج ایجاد کرد.هنرمندان ایرانی با آثارشان در چهار دوره حراج کریستی روند رو به رشدی را طی کرده اند. در مجموع این حراج ها علاوه بر اینکه هنرمندان شناخته شده و سابقه دارتر ایرانی همچون پرویز تناولی، حسین زنده رودی، محمد احصایی و شیرین نشاط حضور داشته اند و توانستند قیمت آثار خودشان و در مجموع فروش کل آثار ایرانی را بالا ببرند به تدریج شاهد حضور هنرمندان جوان و بالارفتن قیمت آثارشان بوده ایم که در آینده می تواند به عنوان پشتوانه یی برای اقتصاد هنری ایران محسوب شود. البته باید توجه داشت هنرمندان ایرانی با رکوردها و افزایش قیمت هایشان مساله دیگری را هم به عنوان برگ برنده این حراج ها در اختیار دارند.
این قیمت ها برای آثار هنرمندان در قید حیات به دست آمده که در مقایسه با قیمت های چند میلیون دلاری هنرمندان غربی که در قید حیات نیستند مساله قابل توجهی است. هر چند بالا ترین قیمت اثر هنری از یک هنرمند در قید حیات مجسمه یی از جف کونز است که سال پیش در حراجی ساتبی (یکی از رقبای دیرینه حراجی کریستی) بیش از ۲۱ میلیون دلار فروش رفت.

وبگردی
گفتگوی تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی
گفتگوی تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی - برنامه دورهمی ( 29 اسفند 1396 ) - گفتگو جذاب و تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی
مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس
مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس - بخشی از مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس با سندسازی های صوری منتشر شد که در این فیلم مشاهده می کنید.
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد - خشت خام / نوبت سی و پنجم / گفتگوی حسین دهباشی با سرباز روح الله رضوی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی - شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی هنگام افتتاح سینما در خراسان رضوی
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!!
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!! - امروز در اقدامی عجیب و اعتراضی در مقابل سفارت انگلستان مشایی حکم دادگاه بقایی را آتش زد.
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور - این نماینده در مجلس ایران هرگز نام موزه لوور را نشنیده است.
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن - بندر بن خالد بن عبدالعزیز شاهزاده سعودی که به اجبار در حال بازگشت به عربستان بود، در فرودگاه لندن دست به خودکشی زد. این شاهزاده به نشانه اعتراض، خود را از طبقه بالای فرودگاه به پایین پرت کرد. هنوز جزئیات دقیقی از وضعیت وی در دست نیست.
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی - مراسم رونمایی از تندیس آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام دوشنبه شب با حضور خانواده ایشان و محمدرضا نجفی شهردار تهران در محل موزه مشاهیر برج میلاد تهران برگزار شد.
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران - در فیلمی که در فضای مجازی منتشر شده است، این گونه به نظر می رسد که اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران با اسکورت چند ماشین شاسی بلند وارد محدوده خاکی جلوی یادمان شلمچه شده است که ورود به این منطقه برای خودروها ممنوع است. این موضوع موجب اعتراض طلبه حاضر در یادمان شد.
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما - ویدیو واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
کره شمالی و دلواپسان ایران
کره شمالی و دلواپسان ایران - حسین شریعتمداری در یادداشتی که مرداد ماه در این باره نوشت ضمن تمجید از کره شمالی به مناقشه آن کشور با آمریکاو درخواست ترامپ برای مذاکره اشاره کرد و نوشت: «کره‌شمالی به درخواست آمریکا برای مذاکره نیز پاسخ مثبت نداد و برنامه‌های هسته‌ای و موشکی خود را غیرقابل مذاکره اعلام کرد. با جرأت می‌توان گفت که کره‌شمالی در این زمینه از مذاکرات بی‌نتیجه و فاجعه‌آمیز ایران با آمریکا الگو گرفته و از این روی حاضر نشده…
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد - فیلم - در حالی که قرار بود شب گذشته برنامه «دورهمی» ویژه روز زن با حضور کتایون ریاحی و حامد همایون پخش شود، پس از 30 دقیقه تاخیر یکی از برنامه های گذشته «دورهمی» بازپخش شد. اتفاق عجیبی که کتایون ریاحی را در ساعت دو بامداد جمعه به واکنش واداشت. او نوشت اگر قسمت مربوط به حضورش در این برنامه در ساعتی غیر از ساعت معمولِ پخش، روی آنتن برود از سازندگان «دورهمی» شکایت می کند.
فیلم حمله به  سفات ایران در لندن به روش خودسرها!
فیلم حمله به سفات ایران در لندن به روش خودسرها! - سفیر ایران جزئیات جدیدی از حمله به سفارت ایران در لندن را منتشر کرد.متعرضان فقط روی بالكن بيرونی ساختمان سفارت بوده و در محاصره پليس هستند. همكاران همه در داخل سفارت در آرامش و امنيت هستند.
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن!
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن! - در همایش بانوان شاغل در شهرداری تهران چند دختر روی سن رفته و مقابل شهردار تهران شروع به رقصیدن می کنند و نجفی آبه دنبال تشویقش گفت: معتقد به سهمیه بندی جنسیتی نیستم.
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی - هفتم بهمن سال جاری بود كه محمد سعیدی‌کیا، رئيس بنياد مستضعفان و جانبازان، در گفت‌وگو با ايلنا اعلام كرد: دولت حدود ۳۵ میلیون مترمربع (سه‌هزار‌و ٥٠٠ هكتار) از اراضی حاشيه بزرگراه تهران-شمال را به بنیاد واگذار خواهد كرد كه منابع مالي موردنياز براي تكميل اين پروژه در اختيار بنياد مستضعفان قرار گيرد.
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری - این ویدیو که به سبکی عجیب و با جلوه های ویژه نه چندان حرفه ای تدوین شده است در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت.
گلشیفته فراهانی در سزار 2018
گلشیفته فراهانی در سزار 2018 - مراسم چهل و دومین دوره جوایز سزار ۲۴ فوریه (۶ اسفندماه) برگزار شد. گلشیفته فراهانی از جمله چهره هایی بود که در مراسم سزار 2018 حضور یافته بود.
پودینگ پرتقال، انجیر و خرما
● مواد لازم آب و پوست ۲عدد پرتقال خرمای خشک بدون هسته و خرد شده دو سوم پیمانه انجیر خشک و خرد شده دو سوم پیمانه کره ۱۸۰گرم شکر ترجیحا قهوه ای سه چهارم پیمانه تخم مرغ ۳عدد آرد …