جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ / Friday, 19 October, 2018

پرونده های تروریستی موساد


پرونده های تروریستی موساد
در پی حوادث تروریستی ۱۱ سپتامبر، سؤالات بیشماری پیرامون مسئولیت بالقوه سرویس های اطلاعاتی اسرائیل در ماجرا، برای بسیاری از مردم مطرح گردید.
در واقع، به خاطر می آوریم یهودیانی که در برج های دوقلوی «نیویورک» اشتغال داشتند، به هنگام این انفجارهای بی سابقه- که به بهای جان نزدیک به ۳ هزار تن تمام شد و عامل راه اندازی تهاجم آمریکا به افغانستان و سپس عراق و اشغال این کشورها گردید- در برج ها حضور نداشتند...
در جهان مالی نیز، گاه دامن زدن به افزایش بی رویه قیمت ها چندان بد و نادرست به نظر نمی رسد... بدینسان، پیش آمده که از اقدامی تروریستی در زیر «لوای دروغین» در جهت اعمال نفوذ و دستکاری در بازارهای بین المللی با هدف دستیابی سریع به سودهای کلان بهره جویی شده است. روزنامه «واشنگتن پست» در این ارتباط به ماجرای دو آمریکایی به نام های «جی اوبری الیوت» و «رولف دانبیر» اشاره می کند که در گذشته به این اتهام که قصد داشتند پل رودخانه «کافو» در زامبیا را- که تنها پل ارتباطی ایالت زامبیایی «کوپربلت» برای تامین نیازهای مردم منطقه بود- منفجر سازند، دستگیر شدند.
در همین زمان، تعدادی اسرائیلی نیز به نام های «ویولت الیوت»، «افرائیم رونن»، «بنیامین ادویی»، «اسحاق مارکوویچ» و «رافائل تزریانو»، پس از آن که «شین بت»، سرویس امنیتی اسرائیل و «اف بی آی» آمریکایی به توطئه آنان برای انفجار پل زامبیا به منظور افزایش نرخ جهانی مس پی بردند، در «تل آویو» بازداشت گردیدند. «جی الیوت» پیش از این به «تل آویو» رفته بود تا تعدادی کارشناس مواد منفجره برای انفجار پل زامبیایی استخدام کند. مقامات انتظامی زامبیا و آمریکا مجبور به ارائه اطلاعاتی در مورد این توطئه شدند.
با این که طرح توطئه اتباع اسرائیلی و آمریکایی بر ضد پل ارتباطی زامبیا اخیراً تیتر اول بسیاری از روزنامه ها را پر کرده است، اما این ماجرا در ۹ نوامبر ۱۹۶۶ در «واشنگتن پست» فاش گردید.
در سال ۱۹۵۴، «پینهاس لاوون» وزیر جنگ اسرائیل، مخفیانه حمله ای تروریستی را علیه کتابخانه سرویس اطلاع رسانی آمریکا در «قاهره» مصر تدارک دید... و آن نیز، به گونه ای که آمریکایی ها دولت «جمال عبدالناصر» را مسئول دانستند.
در نوامبر ۱۹۶۸، «شاه حسین» اردن کشف کرد که اسرائیل در پشت گروه کماندویی «کاتب النصر» قرار دارد که به سفارت آمریکا در «امان» حمله برده، موجبات مرگ ۲۹ غیرنظامی و مأمور امنیتی را فراهم آورده بودند. اسرائیل امیدوار بود که آمریکا مسئولیت این انفجار را به گردن اردن بیندازد.
«ایلیچ رامیرز سانچز» که به نام «کارلوس کفتار» نیز شناخته می شود، مدعی شد که «موساد» عامل مرگ دو مأمور پلیس فرانسوی و خبر چین لبنانی در سال ۱۹۷۵ بوده است. «ریمون دوس» و «ژان دوناتینی»، دو مامور فرانسوی و «میشل موخربل» لبنانی پیرامون حمله ای تروریستی علیه هواپیمای «ال آل ایرلاینز» در فرودگاه «اورلی» پاریس به تحقیق مشغول بودند. «کارلوس» اعلام کرد که «موساد» سعی داشته است توطئه ای به راه اندازد و وی را مسئول کشتار قلمداد کند.
در سال ۱۹۸۶، «محمد شرف الدین» وزیر اطلاع رسانی لیبی، اعلام کرد که عوامل «موساد» به انفجارهایی تروریستی در غرب اروپا علیه اهدافی آمریکایی اقدام کرده اند تا لیبی را متهم جلوه دهند. وی تصریح کرد که اسرائیل با این کار امید داشته است ناوگان ششم آمریکا در اقدامی تلافی جویانه به لیبی حمله کند.
به هنگام اقدامات تروریستی ۱۱سپتامبر۲۰۰۱»، برخی از مأموران اطلاعاتی اسرائیل که خود را «کارگران حمل و نقل مبلمان» جا زده بودند، در «نیوجرسی» و «نیویورک» دیده شده اند که از وقوع این انفجارها ابراز شادمانی می کرده اند. بعضی از آنان نیز خود را به شکل و شمایل اعراب درآورده بودند. «بل» همانگونه که در توطئه سال ۱۹۶۶ در زامبیا نیز عمل کرد، با معطوف ساختن توجهات به این موضوع که «شین بت» دیگر با سرویس های انتظامی غربی همکاری ندارد، اعلام داشت که مأموران «شین بت» که گذرنامه های کانادایی داشتند، در زیر لوایی دروغین درسال ۱۹۹۷ در اردن و درسال ۲۰۰۲ درغزه دست به تعدادی عملیات زدند. حاصل عملیات اردن خروج سفیر کانادا از تل آویو بود. موضوع ماجرای سال ۱۹۹۷ - با دخالت مأموران «موساد» که خود را کانادایی جا زده بودند- مسموم کردن «خالد مشعل»، رهبر حماس، در«امان» بود. اما، هنگامی که «شاه حسین» تهدید کرد با اقدامی تلافی جویانه به این حادثه پاسخ خواهد گفت، اسرائیل نیز مجبور شد پادزهر سم بکار رفته را ارائه دهد تا زندگی «مشعل» نجات یابد.
درسال ۱۹۹۱، «موساد» با تشکیل گروه چریکی لیبیایی درچاد و مسلح کردن آن، ردپای خود را در تلاشی که برای سرنگون ساختن «معمر قذافی» انجام گرفته بود، پنهان داشت.
«موساد» به گونه ای عمل کرده بود تا عربستان سعودی هزینه عملیات را تأمین کند. البته، این نه اولین بار بود و نه آخرین باری که «موساد» و سعودی ها در اقدامی خطرناک زیر لوایی دروغین با یکدیگر همکاری می کردند. و رویدادهای ۱۱ سپـتامبر خود شاهد این ماجراست.
درسال ۱۹۹۷، «یهودا گیل» یک مأمور ارشد «موساد» که مأموریش نظارت بر سوریه بود، درحالی کشف شد که گزارشاتی دروغین درباره«تهدید» سوریه ارسال می داشت و تبلیغات گسترده ای نیز در این زمینه به راه انداخته بود. و این گزارشات از سوی نخست وزیر «بنیامین نتانیاهو» نیز جهت واشنگتن و لابی صهیونیست که درپایتخت آمریکا عمل می کرد، تأیید شده بود. از دیگر سو کاشف بعمل آمد که «گیل» پولی را که «موساد» به یک مأمور سوری در «دمشق» اختصاص داده بود، تا مدت ها پس از مرگ این مأمور به جیب خود سرازیر می ساخت.
یک سند محرمانه «سیا» پیرامون «موساد» که به دست فعالان ایرانی که درسال ۱۹۷۹ کنترل سفارت آمریکا در تهران را به دست گرفته بودند، افتاد -و بعدها نیز به طورکامل انتشار یافت- بر فعالیت های «موساد» درسراسر جهان، به ویژه استراتژی های «زیرلوای دروغین» و تاکتیک های باج گیری مسئولان آمریکایی، صحه می گذاشت. «ایسرهارل»، رئیس سابق «موساد»، گزارش «سیا» را محکوم و آن را با اثری ضد یهودی متعلق به قرن نوزدهم به نام «پروتکل های ریش سفیدان صهیون»، مقایسه کرده است.

منابع: سایت های آنلاین جورنال وآلترانفو

منبع : روزنامه کیهان

مطالب مرتبط

ریشه کودتای نظامی در موریتانی

ریشه کودتای نظامی در موریتانی
نظامیان موریتانی روز ششم اوت با حمله به کاخ ریاست جمهوری «سیدی محمد ولدشیخ عبدالله» رئیس جمهور منتخب را به همراه نخست وزیر آن کشور دستگیر و در یک کودتای آرام و بدون خونریزی برنواکشوط مسلط شدند. در این کشور سه میلیونی آفریقایی که بیش از یک میلیون کیلومتر مساحت دارد و ۹۰درصد آن را صحرا فرا گرفته است. کودتاگران به فرماندهی «محمد ولد عبدالعزیز» فرمانده گارد ریاست جمهوری با دخالت نامحسوس و غیرآشکار آمریکا و اسرائیل، توانستند با همکاری برخی از نمایندگان مجلس بر اوضاع مسلط شده و پس از یکسال حکومت دولت منتخب دوباره نظامیان را بر روی کار بیاورند. دولت سرنگون شده موریتانی براحتی و بدون مقاومت در حالی که با مخالفت های مردمی در مورد فعالیت سفارت رژیم صهیونیستی در نواکشوط و افزایش قیمت ها مواجه بود به راحتی از مسند قدرت کنار رفت و کوچکترین مقاومتی از خود نشان نداد.
اسرائیل در سال ۱۹۹۶ نمایندگی دیپلماتیک خود در موریتانی را افتتاح و در سال ۱۹۹۹ به سفارت خانه ارتقاء داد.
آمریکا نیز در این کشور نفت خیز و استراتژیک آفریقایی بدنبال پایگاه نظامی برای خود است که تاکنون ناموفق بوده است.
این در حالی است که واکنش جهانیان به کودتای موریتانی منفی بوده است اما رژیم اشغالگر قدس، از کودتاچیان و ادامه همکاری با آنها رسماً حمایت کرد.
هنوز یک سال از نخستین تجربه دموکراسی در موریتانی نگذشته، که این کشور با یک کودتای دیگر مواجه شد.
مردم جهان ناگهان در ششم اوت ۲۰۰۸ خبر مربوط به سرنگونی رژیم رئیس جمهور منتخب «سیدی محمد ولد شیخ عبدالله» را از رسانه ها شنیدند.
این اتفاقات درست ساعاتی چند پس از اعلام خبر ریاست جمهوری موریتانی مبنی بر برکناری دو ژنرال مقتدر در تشکیلات نظامی روی داد که عبارت از ژنرال «محمد ولد عبدالعزیز» فرمانده گارد ریاست جمهوری و ژنرال «محمد ولد الغزوانی» فرمانده ارتش بودند.
همچنین ۴۸ نفر از اعضای پارلمان وابسته به حزب حاکم «میثاق ملی برای دموکراسی و پیشرفت» (عادل) که توسط «یحیی ولد احمد» نخست وزیر برکنار شده رهبری می شد با خروج از آن، مجلس را از اکثریت انداختند و موجب بحران سیاسی جدید در موریتانی شدند.
سیدی محمدولد محمد سخنگوی این گروه از نمایندگان مستعفی با مبرا دانستن آنها از بحران سیاسی پیش آمده در درون حکومت، خاطرنشان کرد که دموکراسی در این کشور از مسیر طبیعی خود منحرف و به عنوان دستاویزی برای حیف و میل کردن اموال عمومی و دور شدن از اهدافی مانند توسعه و سازندگی مبدل شده است.
به گفته او کشور در فساد و بی نظمی قرار گرفته که تاکنون سابقه نداشته است و در بخش های دولتی نظارتی بر اختلاس اموال عمومی صورت نمی گیرد. در حالی که دولت از برخورد با این مشکلات ناتوان مانده و اقداماتی که احیانا صورت گرفته، با شکست مواجه شده است.
در مقابل «ولد احمد» یکی از رهبران حزب حاکم با رد این اتهامات، آن را دلیل موجهی برای استعفای نمایندگان مخالف ندانست و علت آن را مسائل شخصی و دیدگاه خاص سیاسی آنها عنوان کرد.
این چیزی است که برخی از منابع مخالف کودتا در مورد اقدام نمایندگان مستعفی و در واکنش به آن و گفت وگو نکردن در مورد دولت سوم از زمان روی کار آمدن شیخ عبدالله، مطرح کرده اند. آنها معتقدند نمایندگان مستعفی نه از سر دلسوزی برای مصلحت عام بلکه به خاطر منافع خاص خود دست به چنین اقدامی زده اند.
همچنانکه «محمدمصطفی ولد بدرالدین» رهبر فراکسیون پارلمانی حزب اتحاد (حزب همپیمان دولت سابق) نمایندگان مستعفی را به تدارک کودتا و برنامه ریزی برای نظامیگری متهم کرده بود.
وی نظامیان را نیز از اتهام مبرا ندانست و گفت: وقتی نظامیان مشاهده کردند که رئیس جمهور از نفوذ و سیطره آنها خارج شده است، آنها این موضوع را تحمل نکرده و کودتا علیه وی را اجرا کردند.
● همه در مظان اتهام
اکثر صاحبنظران معتقدند که رئیس جمهور، نظامیان و نمایندگان مقصر و مسئول اوضاع کنونی موریتانی هستند، این را هم نباید فراموش کنیم که عوامل خارجی و فشارهای اسرائیل و آمریکا در وقوع کودتا در این کشور بی تأثیر نبوده است.
تجربه منحصر به فرد دموکراسی در موریتانی ناگهان به محلی برای نزاع و کشمکش در درون دولت ائتلافی برای حکومت بین ارتش و رئیس جمهور و دولت و مخالفان مبدل شد.
از طرف دیگر افزایش درخواست افکار عمومی از رئیس جمهور برای جامه عمل پوشاندن به وعده های انتخاباتی مبنی بر قطع روابط دیپلماتیک با اسرائیل و ترس رئیس جمهور از چنین اقدامی به خاطر انتقام آمریکا و خودداری ارتش از آن، مزید بر علت شده بود.
امید و آرزوهای زیادی در مقابل پیروزی تجربه موریتانی در کسب دموکراسی و امکان تکرار آن در سایر کشورهای عربی وجود داشت. اما رئیس جمهور با اشتباه خود، که پس از دستیابی به پست ریاست جمهوری در آوریل سال ۲۰۰۷ اقدام به تشکیل یک دولت نامتجانس و ناهمگون قبیله ای و حزبی کرد همه امید و آرزوها را بر باد داد.
بدین خاطر بود که دولت در جامه عمل پوشاندن به اهداف و سر و سامان دادن به اوضاع اقتصادی و معیشتی مردم شکست خورد.
پس از این موضوع، دولت به دلیل افزایش قیمت موادغذایی به شدت مورد انتقاد قرار گرفت و از سوی دیگر القاعده نیز اقدام به عملیات تروریستی در موریتانی کرد.
● بازگشت نشانه های فساد
حتی بعد از استعفای «زین ولد زیدان» که در ۲۹ آوریل سال ۲۰۰۷ صورت گرفت، دولت جدید پس از در دست گرفتن امور در ۱۲ مه ۲۰۰۸ نتوانست به صورت ریشه ای اشتباهات گذشته را جبران کند. بلکه نشانه های فساد را که در رژیم سابق «معاویه ولد سید احمد الطایع» که در سال ۲۰۰۵ طی یک کودتا سرنگون شده بود، را به همراه داشت. به هر حال «شیخ الفیدا ولد محمد خونا» که وزیر امور خارجه الطایع بود به سمت نخست وزیری در ۱۲ مه سال ۲۰۰۸ انتخاب شد.
«احمد ولد اباه» تحلیلگر سیاسی موریتانی در این زمینه می گوید: با تشکیل شدن دولت جدید، باز هم پس از گذشت سال ها از سقوط ولد طایع مردم همان مسائلی را که موریتانی دچار آن بود و باعث بحران های زیادی در دو دهه قبل شده بود را مشاهده کردند.
همچنانکه فراکسیون مستقل «القاء الوطنی موریتانی» در بیانیه ای اعلام کرد که اشتباه بزرگ رئیس جمهور موریتانی این است که نشانه های فساد را دوباره بازگردانده است. در این بیانیه خاطرنشان شده بود: به نفع ما و موریتانی است که در سایه این وضع موجود، به دوران حکومت کودتاگران برگردیم، چرا که حداقل آنها، نشانه های فساد موجود را از بین برده بودند، در حالی که دولت جدید آنها را دوباره احیا کرد.
وی با ابراز ناامیدی از دستیابی به هرگونه پیشرفت در کشور گفت: بیشتر از سه چهارم مردم موریتانی به دلیل افزایش قیمت ها، سوءمدیریت ها، نفوذ شیوخ قبائل و بازگشت نشانه های فساد در وضعیت بدی به سر می برند.
«ولد شیخ عبدالله» نیز در مقابل به این افتخار می کرد که در سال اول حکومتش آزادی ها به نحو بی سابقه ای افزایش یافته بود و بگیر و ببندها و محدودیت وجود نداشت و مخالفان نیز می توانستند اعلام نظر کنند و هرکس برای خودش حزبی دست و پا کند بدون اینکه به شرایط خاصی تن در دهد.
همچنین در سال اول حکومت شیخ عبدالله کشور موریتانی با معضل «مواد مخدر» مواجه شد و گرانی ها افزایش یافت. گروهی جهادی از سلفی ها نیز به درگیری با نیروهای ارتش که صدها کشته و مجروح برجای گذاشت مبادرت کردند.
فساد نیز در رده های بالای کشور افزایش یافت و مخالفان، «خنتو نبت نجاری» همسر رئیس جمهور را که مسئولیت سازمان های خیریه را به عهده داشت را متهم به فساد مالی کردند.
در همین اوضاع و احوال بود که جنگ لفظی بین دولت و مخالفان آغاز شد و «احمد ولد داداه» رهبر مخالفان، سیدی محمد ولد الشیخ عبدالله (رئیس جمهور) را متهم به ضعف و ناتوانی در اداره کشور کرد.
وی با انتقاد از اوضاع اقتصادی گفت: تاکنون ۹۳ درصد از درآمدهای نفتی محقق شده است بدون اینکه وضعیت معیشتی مردم تغییر کند.
وی اضافه کرد: دولت از مقابله با گرانی که باعث تظاهرات و کشته و زخمی شدن ده ها نفر در موریتانی شده بود ناتوان است.
وی اقدامات دولت را دیر هنگام توصیف کرد و از انتصاب یحیی ولد رهبر حزب حاکم موریتانی در این زمینه به دلیل اینکه همه اجزای حکومتی به تسخیر حزب وی در آمده است، انتقاد کرد. وی با اشاره به اوضاع بدامنیتی در زمان حکومت شیخ عبدالله یاد آور شد: سلطه دولت بر همه اجزای حکومتی آغاز شده بود، این امر مشخص بود. اما در مقابل، «یحیی ولد احمد» نخست وزیر برکنار شده شیخ عبدالله با رد این اتهامات احمد ولد داداه را به لفاظی و مغالطه تحریف حقایق و به کارگیری شیوه های غیر دموکراتیک در تعامل با حکومت متهم کرد و گفت: شیخ عبدالله (رئیس جمهور مخلوع) در طول یکسال توانست، کارهای زیادی انجام دهد و چارچوب های محصور گذشته را از بین ببرد که بازگشت تبعیدشدگان به موریتانی، اجازه فعالیت به احزاب اسلامی، رفع محدودیت از شخصیت های سیاسی و بهبود روابط این کشور با خارج از جمله آن است.
وی با اشاره به اقدامات اقتصادی متذکر شد: درآمد کنونی صندوق عایدات نفتی رقمی بالغ بر ۵۹ میلیون دلار را شامل می شود که نسبت به سال ۲۰۰۷ نزدیک به ۱۰ میلیون دلار افزایش نشان می دهد.
همچنانکه «محمد مختار ولدایاهی» مشاور رئیس جمهور موریتانی اعلام کرد که اوضاع سخت! اقتصادی به دلیل افزایش قیمت های جهانی و کمبود بارندگی در سال گذشته است ولی با وجود این تلاش های دولت در وضعیت مناسبی قرار دارد و بر تورم به نحو احسن تسلط دارد و معدل رشد را افزایش می دهد.
● طرفداران و مخالفان کودتا
با این تفاصیل در مورد آغاز اختلافات بین رئیس جمهور و تعدادی از نمایندگان مجلس که از سوی نظامیان در دوران حکومت شیخ عبدالله گفته شد، باید درباره روند کودتا در موریتانی این را اضافه کرد که پس از اینکه، در ژوئیه دولت قبلی با طرح استیضاح مواجه شد، مجبور به استعفا گردید و دولت جدید در زمان شیخ عبدالله رئیس جمهور مخلوع به ریاست «یحیی ولد احمد» تشکیل شد.
این موضوع به کناره گیری حزب «اتحاد قوا و حزب تواصل اسلامی» که با دولت گذشته ائتلاف کرده بودند منجر شد.
پس از این موضوع، اوضاع بحرانی تر شد و برخی از نمایندگان پارلمان خواستار برگزاری جلسه اضطراری پارلمان موریتانی برای تشکیل کمیته های تحقیق در مورد طرح ها و اموال عمومی شدند.
آنها همچنین خواستار برپایی دادگاهی که براساس قانون توانایی محاکمه رئیس جمهور را داشته باشد، شده بودند. اما دولت همه این درخواست ها را رد کرد، چیزی که مخالفان آن را تعدی از دموکراسی و مانعی برای پارلمان عنوان کرده و در آخر به کودتای نظامی منجر شد.
این کودتا به نظر برخی، اقدامی برای بهبود اوضاع و خارج کردن کشور از بحران بود، اما به عقیده دیگران، این اقدام از بین بردن دموکراسی است و این نظامی ها هستند که درحال حاضر بر موریتانی حکومت می کنند و کودتا زمانی شکل گرفت که شیخ عبدالله رئیس جمهور مخلوع سعی در خروج از سیطره آنها را داشت، پس بنابراین علیه وی کودتا کردند.
همچنین انتظار می رود سرهنگ «علی ولدمحمدفال» رهبر شورای عدالت و دموکراسی که توسط ولد طایع از قدرت برکنار شد و در طول ۱۸ماه دوره انتقالی دموکراسی را در موریتانی پایه گذاری کرد و پس از آن قدرت را به دست سیدی ولد شیخ عبدالله رئیس جمهور غیرنظامی واگذار کرد، دوباره به مسند قدرت برسد.
آنچه اکنون در موریتانی در حال وقوع است، با قانون اساسی که نقش ارتش را به رعایت مواد آن و حمایت از دموکراسی و کثرت گرایی سیاسی محدود می کند متناقض است، همچنانکه با اقدام ولدفال برای رأی گیری برای انتخاب جانشینی اش در مسند قدرت متناقض است و درنخستین نوع از آن در منطقه، تلاشی برای ایجاد دوره جدیدی با عنوان بزرگ «ادامه حکومت کردن ازطریق دموکراسی» است.
درپایان با وجود دیدگاه های مختلف، در مورد کودتای نظامی، اجماع نظری در بین ناظران وجود دارد مبنی بر اینکه مردم موریتانی، حکومت مجدد، افراد و استبداد را نخواهند پذیرفت.
کمااینکه، به هیچ رژیمی چه نظامی و چه غیرنظامی اجازه نخواهد داد، در درازمدت با اسراییل رابطه داشته باشد و یا اینکه برنامه ریزی آمریکا برای ایجاد پایگاه نظامی در کشورشان و تسلط بر منابع نفتی، جامه عمل بپوشد.

وبگردی
فیلم | رسوایی جدید در رسانه ملی؛ مقصر فریب مردم کیست؟
فیلم | رسوایی جدید در رسانه ملی؛ مقصر فریب مردم کیست؟ - فیلم - پدری که در برنامه «فرمول یک» علی ضیا ادعا کرد به خاطر تامین هزینه‌های درمان فرزندش اقدام به فروش کلیه‌اش کرده، مردم را فریب داده است.
«بیان واضحات و تکرار مکررات» ؛ نتیجه 7 سال بودجه و تشکیلات و همایش و جلسه!
«بیان واضحات و تکرار مکررات» ؛ نتیجه 7 سال بودجه و تشکیلات و همایش و جلسه! - مثلاً سنت های الهی که در این سند آمده، در کتاب های درس بینش اسلامی دوره دبیرستان هم وجود دارد... واقعاً هزاران جلسه تشکیل داده اند که بدیهیاتی مانند خانواده بنیادی ترین واحد تشکیل دهنده جامعه است، انسان دارای اختیار است، جهان دارای نظام علّی - معلولی است، خداوند رحمان و رحیم است و ... را در سند بازنویسی کنند؟!
گلایه های جنجالی یک بازرگان با وزیر صنعت
گلایه های جنجالی یک بازرگان با وزیر صنعت - صحبتهای کنایه آمیز یک بازرگان با وزیر صنعت
ادامه داستان لُنگ و خانه سعدآباد
ادامه داستان لُنگ و خانه سعدآباد - ۱- خب چی میشه ولایتی بجای توصیه به لُنگ پوشی، بملت توصیه کنه تو سعدآباد مالک خونه بشن ویک سومشو وقف کنن؟ ۲- اینجور واینجا صاحبخونه شدن و بعد توجیه وقف، آدمو یادحافظ میندازه: فقیه مدرسه دی مست بود و فتوی داد که می‌حرام، ولی بِه زمالِ اوقاف است
عبدی : آقای ولایتی با خانه هزارمتری کنار کاخ سعدآباد حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند
عبدی : آقای ولایتی با خانه هزارمتری کنار کاخ سعدآباد حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند - حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند؟مردم نیازی به این توصیه‌هاندارند اگرلازم باشد آن‌قدر شرف دارندکه از خودشان دفاع کنند ولی این دفاع،منحصربه دفاع دربرابر دشمنان خارجی نمی‌شود که باید وضعیت خیلی‌ها رادر داخل هم بررسی کرد.
فیلم | حمله به پلیس در اهواز به درگیری مرگ‌بار انجامید!
فیلم | حمله به پلیس در اهواز به درگیری مرگ‌بار انجامید! - فیلم - حمله فرد متهم در بازار پرنده فروشان اهواز به پلیس آگاهی منجر به درگیری مرگبار شد.
ماجرای عجیب منزل های مسکونی در همسایگی کاخ سعد آباد
ماجرای عجیب منزل های مسکونی در همسایگی کاخ سعد آباد - ماجرای عجیب دو منزل مسکونی در همسایگی کاخ سعدآباد و حسین فریدون و نهاد ریاست جمهوری
فیلم | لحظه حمله جن‌ها به یک مرد در کرج! (۱۶+)
فیلم | لحظه حمله جن‌ها به یک مرد در کرج! (۱۶+) - فیلم - به تازگی شخصی در فضای مجازی فیلمی منتشر کرده که مردی ادعا می کند در پارکینگ خانه اش مورد حمله جن ها قرار گرفته است.
فیلم | درس خجالت‌آوری که یک توریست به ایرانی‌ها می‌دهد!
فیلم | درس خجالت‌آوری که یک توریست به ایرانی‌ها می‌دهد! - فیلم - پاول یک توریست اهل چک است که با موتورسیکلتش دنیا را می گردد و یک هفته در ایران اقامت داشته است. ویدئوی سلفی که او در طبیعت ایران از خود و اقدام پسندیده اش منتشر کرده برای همه ایرانیان جای تامل دارد.
فیلم | جنازه غرق در خون ملکه زیبایی عراق (۱۶+)
فیلم | جنازه غرق در خون ملکه زیبایی عراق (۱۶+) - فیلم - قتل مدل و ملکه زیبایی عراق از روز گذشته سوژه رسانه ها شده و پلیس تحقیقات ویژه ای را برای دستگیر قاتل وی انجام داده است. تصاویر منتشر شده از جنازه غرق در خون وی را در ویدئوی زیر می بینید.
جنجال بنر سربازان اسرائیلی در شیراز
جنجال بنر سربازان اسرائیلی در شیراز - عکس این بنرکه گفته می‌شود نمایشگر تصویری از سربازان رژیم صهیونیستی است طی روزهای اخیر در فضای مجازی دست به دست می‌شد و واکنش‌هایی به همراه داشت.
عکسی آموزنده از سفر نیویورک
عکسی آموزنده از سفر نیویورک - پوشه‌های پُر از برنامه فرانسوی‌ها در برابر دستان خالی تیم ایرانی. به کاغذ ها و پرونده های موجود روبه روی تیم فرانسه دقت کنید!
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر - وزیربهداشت بهترین توصیه رو به اون پیرمرد بیچاره کرد که گفت: خودت بمال. پیرمرد باید دستش رو محکم می‌مالید به گوش وزیر تا یک بار هم که شده از تخت اخلاق فرعونی بیاد پایین
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص - کاش در این میان یکی به ما بگوید که بالاخره بی حجاب بد است، خوب است؟ چه زمانی بد است؟ چه زمانی خوب است؟
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی - حمید رسایی عضو جبهه پایداری در صفحه شخصی خود در شبکه توییتر نسبت به اهانت زشت امیر تتلو به امام حسین (ع) و 72 تن از یاران باوفایش واکنش تندی نشان داد.
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+)
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+) - پزشکان هنگامی که یک نوزاد دختر اندونزیایی را در یکی از بیمارستان های این کشور به دنیا آوردند بسیار وحشت زده شدند. نوزاد تازه متولد شده با یک چشم بزرگ روی پیشانی اش متولد شد و پس از هفت ساعت درگذشت.
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای !
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای ! - فردی به نام علی‌اکبر رائفی‌پور كه رسانه‌‌های اصولگرا از او به عنوان «استاد، محقق و پژوهشگر» یاد می‌كنند! در تاریخ 29 اردیبهشت 96 (در كوران انتخابات ریاست‌جمهوری) در نامه‌ای سرگشاده به امیرحسین مقصودلو (تتلو) نوشت: «امیر جان بخوان، تو باید بخوانی، عیبی ندارد! سرت را بالا بگیر و خدا را شکر کن که به واسطه تو این همه نفاق را آشکار کرد! دلت محکم باشد پهلوان! تو فقط بخوان، بخوان
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی - انتشار عکس‌های نشستن احمد خمینی زیر کولر در بخش وی‌آی‌پی هیات که پوششی شیشه‌ای دارد و از سینه‌زنان جداست، پس از توضیح او که گفت آن جایگاه مربوط به «روحانیون درجه یک و دو قم» است و «اون بالا معممین میشینن که لباسشون چون زیاده باعث گرمازدگی نشه»، با واکنش‌های تندتری هم همراه بود.
واکنش جالب رهبری به روبوسی کیارستمی با داور خانم جشنواره کن!
واکنش جالب رهبری به روبوسی کیارستمی با داور خانم جشنواره کن! - واکنش جالب مقام معظم رهبری به روبوسی کیارستمی با خانم داور جشنواره کن از زبان عزت الله ضرغامی