سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ / Tuesday, 20 March, 2018

زمان، حقانیت لنین را ثابت کرد


زمان، حقانیت لنین را ثابت کرد
در آستانه ۱٣٩- مین سالگرد تولد ولادیمیر ایلیچ لنین، گنادی زیوگانوف، صدر کمیته مرکز حزب کمونیست روسیه، در پاسخ به سؤالات خبرنگاران کانالهای تلویزیونی روسیه گفت: لنین، یکی از انسانهای نابغه تاریخ بشری بود. تاریخ، بسیار سرکردگان برجسته نظامی، دولتمردان بزرگ و خالقان ایدئولوژی نوین را بیاد دارد. لنین نه تنها توانست ایدئولوژی نوین را عرضه نماید، حتی حزب طراز نوینی بنیانگذاری کرد که توانائی بدست گرفتن حاکمیت دولتی را داشت.
لنین فرمانده ارتش سرخ بود. زمانی که ارتش تزاری در واقعیت امر، از هم پاشید بود، نیروهای مسلحی را تشکیل داد که ارتشهای آنتانت را درهم کوبید و میهن را آزاد ساخت. لنین در عرض پنج سال، چهار گزینه سیاسی، از کمونیسم نظامی گرفته تا سیاست اقتصادی جدید و برنامه الکتروفیکاسیون صنایع دولتی را پیشنهاد کرد. بلند کردن کشور بر روی پا، بازسازی اقتصاد، تربیت نسل جدید، که بر فاشیسم غلبه کرد، حاصل لنینیسم بود. لنین بمثابه یک شخصیت و دولتمرد کبیر، جایگاه خود را در تاریخ می شناخت. حتی امروز هم، بیست سال پس از ضدیت با کمونیسم، طبق نتایج پروژه نظرخواهی اینترنتی تحت عنوان «نام روسیه»، لنین و استالین در ردیف پنج نام آور بزرگ کشور ما جای گرفتند.
امروز، هستند کسانی که سعی می کنند تاریخ را جعل کنند. برای این کار به بربرمنشانه ترین متدها، مثل؛ منفجر کردن مجسمه های لنین متوسل می شوند. اقدامات مشابهی در کشورهای دیگر؛ از جمله در جمهوری استونی، آرامگاه سربازان آزادیبخش ما را تخریب می کنند، در جمهوری چک می خواهند قانون ضد کمونیستی تصویب کنند. و در پارلمان شورای اروپا تلاش کردند کمونیسم را همردیف فاشیسم اعلام کنند. بنظر من، چنان بی لیاقتهائی مرتکب این اعمال می شوند که اصلا هیچ معیاری برای آنها نمی توان قائل شد. فقط در سایه پیروزی ارتش سرخ بود که، خلقهای شوروی و همه خلقهای اروپا از شرّ «طاعون قهوه ای» رهائی یافتند.
امروز هم نیروهائی در دنیا هستند که، حتی نمی خواهند لنین را در آرماگاه هم راحت بگذارند. زیرا او، از ایدآلهای آزادی، برادری، احترام به انسان کار دفاع می کرد. لنین می گفت: امپریالیسم یعنی؛ خشونت و کینه جوئی. وی تأکید می کرد که، دیر یا زود، سیستم اقتصادی سوداگرانه در هم خواهد ریخت و ورشکست خواهد شد و تقسیم سرمایه دارانه جهان به جنگها جدید منجر خواهد شد. من بر مسئله که حقانیت او، هم در زمان خودش و هم بویژه امروز تأکید می کنم.
گنادی زیوگانوف در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران دایر بر فشارهای سیاسی در دوره حاکمیت شوروی گفت: من اخیرا کتابی بنام «استالین و مدرنیته» منتشر کرده ام. این کتاب بر مبنای اسناد محکم نوشته شده است. آنچه که به فشارهای سیاسی مربوط می شود، آن ارقام چند میلیونی قربانیان که به ما القاء کرده بودند، فاقد سندیت است و منطبق بر واقعیت نیست. بلی بی گناهانی هم آسیب دیدند. اما، اساسا آن کسانی زیر فشار قرار گرفتند که به فعالیتهای ضد شوروی و خیانت به میهن مشغول بودند. در مورد قربانیان بی گناه باید بگویم که، حزب به اشتباهات خود اعتراف کرده است. پس از کنگره بیستم اعلام گردید که دیگر اینگونه اعمال تکرار نخواهد شد. اما در مورد خشونتهای رژیم کنونی، نباید فراموش کرد که بمراتب بسیار بیشتر از دوره شوروی است.
صدها هزار نفر در درگیریهای نظامی کشته شدند. پس از تخریب اتحاد جماهیر سوسیالیستی شوروری، ٦ میلیون از مردم میهن ما مجبور به فرار از خانه و کاشانه خود شدند و روسها به پراکنده ترین خلق جهان تبدیل گردیدند. در طول سالهای اخیر، ۱۰ میلیون نفر از جمعیت روسیه کاسته شده است که ٩ میلیون نفر آنها دارای ملیت روس بودند. گارباچف، یلتسین و همه این باند تبه کار باید محاکمه شوند. با این همه، خلاصه کردن تاریخ شوروی فقط به فشارهای سیاسی، یک اقدام غیر اخلاق و ضد انسانی است. با سوداگری بر سر این مسئله، می خواهند فجایع امروز را پرده پوشی کنند.

گنادی زیوگانوف
برگردان: صدای مردم

منبع : پایگاه اطلاع‌رسانی فرهنگ توسعه

مطالب مرتبط

«عراقی» کیست؟

«عراقی» کیست؟
پس از پیروزی انقلاب، عراقی ابتدا به حکم امام خمینی به ریاست زندان قصر منصوب شد. سپس به ریاست شورای مرکزی بنیاد مستضعفان درآمد و در همین سمت بود که مدتی سرپرستی امور مالی روزنامه کیهان را بر عهده گرفت.
او در صبح روز چهارم شهریور ۱۳۵۸ هنگامی که به اتفاق فرزند خود حسام عازم محل کار خود بود، توسط سه موتور سوار که عضو گروه فرقان بودند ترور شد و همراه با فرزندش به شهادت رسید.
محمد مهدی ابراهیمی عراقی فرزند غلامعلی در ۱۳۰۹ هجری شمسی در یکی از محلات جنوب تهران دیده به جهان گشود. او دوران دبیرستان را در دارالفنون نیمه تمام رها کرد و بخاطر مشکلات اقتصادی و معیشتی به تلاش معاش روی آورد.
عراقی در سن ۱۶ سالگی با فدائیان اسلام آشنا شد و با شهید نواب صفوی مرتبط گردید. او به سرعت توانست به داخل شورای مرکزی فدائیان اسلام راه یابد. در دوران حکومت مصدق وی رابط فعال نواب صفوی و آیت‌الله کاشانی با دولت بود. در جریان بازداشت نواب صفوی در سال ۱۳۳۰ مهدی عراقی به همراه ۵۲ نفر دیگر معترضانه وارد زندان قصر شدند و در محوطه آن متحصن شدند. اما با یورش مأموران بسیاری از متحصنین از جمله مهدی عراقی بازداشت شدند. عراقی تا تیر ۱۳۳۱ به مدت ۶ ماه در زندان بود.
حاج مهدی عراقی در سال ۱۳۳۵ ازدواج کرد. امیر، محمود و حسام سه فرزند عراقی، حاصل این ازدواج هستند.
پس از رحلت آیت‌الله بروجردی در ۱۳۴۰، مرحوم عراقی مجذوب شخصیت امام خمینی شد.
او با رهنمودهای حضرت امام و با هدف ایجاد وحدت در صف گروههای مبارز توانست چند گروه اسلامی را متشکل ساخته، زمینه شکل‌گیری مجموعه‌ای به نام «جمعیت مؤتلفه اسلامی» را فراهم آورد. او همچنین در حادثه حمله به فیضیه در فروردین ۱۳۴۲ همراه با تعدادی از مبارزین، حراست از بیت امام را به عهده گرفت.
عراقی سپس به تهران آمد و تظاهرات بزرگ تاسوعا و عاشورای حسینی علیه رژیم شاه را سازمان داد. وی در آن زمان در تعطیل کردن بازار تهران تصمیم گیرنده اصلی بود و در حرکت دادن علماء و مراجع از حوزه‌ها به سوی مراکز شهرها و شهرستانها، نقش مؤثری داشت. پس از آزادی امام از زندان در مرداد ۱۳۴۲ نیز افراد جمعیت مؤتلفه اسلامی که تحت نفوذ مرحوم عراقی بودند، مسئولیت مراقبت از بیت امام را بر عهده داشتند.
حاج مهدی عراقی در تظاهرات اولین سالگرد حادثه ۱۵ خرداد در تهران همراه با دهها نفر دیگر دستگیر شد و ۲ ماه در زندان بود. او پس از تبعید امام به ترکیه، برای پیگیری مبارزه علیه رژیم شاه شاخه نظامی جمعیت مؤتلفه را سازمان تازه‌ای بخشید. اولین دستاورد این اقدام، ترور حسنعلی منصور نخست‌وزیر وقت در بهمن همان سال به فاصله کمتر از ۳ ماه پس از تبعید امام بود.
عراقی پیش از آن در عملیات اعدام، هژیر (۱۳۲۸) و رزم‌آرا (۱۳۲۹) نیز نقش داشت. در پی ترور حسنعلی منصور بسیاری از اعضای جمعیت مؤتلفه بازداشت شدند و از جمله عراقی در ۱۹ بهمن دستگیر شد و به مدت ۱۳ سال در زندان ماند. او در زندان شکنجه و محکوم به اعدام شد.
در اعتراض به صدور حکم اعدام عراقی حوزه علمیه قم تعطیل شد و طلاب در منزل مراجع تحصن کردند. سپس حکم اعدام عراقی به حبس ابد تغییر کرد و وی به زندان قصر منتقل شد.
او در ۱۳۴۸ مدتی به زندان برازجان منتقل شد اما در بهمن ۱۳۵۵ از زندان آزاد گردید. با شروع انقلاب به توصیه شهید بهشتی برای سر و سامان دادن به وضع محل اسکان امام خمینی رهسپار نوفل‌لوشاتو در پاریس شد.
او مدیریت داخلی بیت امام را بر عهده گرفت و سپس به توصیه مشارالیه برای سازماندهی تظاهرات تاسوعا و عاشورای ۱۳۵۷ به تهران بازگشت. او پس از انجام موفقیت‌آمیز این تظاهرات مجدداً رهسپار فرانسه شد و سپس همراه امام به تهران بازگشت.
پس از پیروزی انقلاب، عراقی ابتدا به حکم امام خمینی به ریاست زندان قصر منصوب شد. سپس به ریاست شورای مرکزی بنیاد مستضعفان درآمد و در همین سمت بود که مدتی سرپرستی امور مالی روزنامه کیهان را بر عهده گرفت.
او در صبح روز چهارم شهریور ۱۳۵۸ هنگامی که به اتفاق فرزند خود حسام عازم محل کار خود بود، توسط سه موتور سوار که عضو گروه فرقان بودند ترور شد و همراه با فرزندش به شهادت رسید.
وی در قم در جوار حرم حضرت معصومه دفن شد.

وبگردی
مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس
مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس - بخشی از مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس با سندسازی های صوری منتشر شد که در این فیلم مشاهده می کنید.
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد - خشت خام / نوبت سی و پنجم / گفتگوی حسین دهباشی با سرباز روح الله رضوی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی - شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی هنگام افتتاح سینما در خراسان رضوی
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!!
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!! - امروز در اقدامی عجیب و اعتراضی در مقابل سفارت انگلستان مشایی حکم دادگاه بقایی را آتش زد.
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور - این نماینده در مجلس ایران هرگز نام موزه لوور را نشنیده است.
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن - بندر بن خالد بن عبدالعزیز شاهزاده سعودی که به اجبار در حال بازگشت به عربستان بود، در فرودگاه لندن دست به خودکشی زد. این شاهزاده به نشانه اعتراض، خود را از طبقه بالای فرودگاه به پایین پرت کرد. هنوز جزئیات دقیقی از وضعیت وی در دست نیست.
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی - مراسم رونمایی از تندیس آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام دوشنبه شب با حضور خانواده ایشان و محمدرضا نجفی شهردار تهران در محل موزه مشاهیر برج میلاد تهران برگزار شد.
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران - در فیلمی که در فضای مجازی منتشر شده است، این گونه به نظر می رسد که اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران با اسکورت چند ماشین شاسی بلند وارد محدوده خاکی جلوی یادمان شلمچه شده است که ورود به این منطقه برای خودروها ممنوع است. این موضوع موجب اعتراض طلبه حاضر در یادمان شد.
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما - ویدیو واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
کره شمالی و دلواپسان ایران
کره شمالی و دلواپسان ایران - حسین شریعتمداری در یادداشتی که مرداد ماه در این باره نوشت ضمن تمجید از کره شمالی به مناقشه آن کشور با آمریکاو درخواست ترامپ برای مذاکره اشاره کرد و نوشت: «کره‌شمالی به درخواست آمریکا برای مذاکره نیز پاسخ مثبت نداد و برنامه‌های هسته‌ای و موشکی خود را غیرقابل مذاکره اعلام کرد. با جرأت می‌توان گفت که کره‌شمالی در این زمینه از مذاکرات بی‌نتیجه و فاجعه‌آمیز ایران با آمریکا الگو گرفته و از این روی حاضر نشده…
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد - فیلم - در حالی که قرار بود شب گذشته برنامه «دورهمی» ویژه روز زن با حضور کتایون ریاحی و حامد همایون پخش شود، پس از 30 دقیقه تاخیر یکی از برنامه های گذشته «دورهمی» بازپخش شد. اتفاق عجیبی که کتایون ریاحی را در ساعت دو بامداد جمعه به واکنش واداشت. او نوشت اگر قسمت مربوط به حضورش در این برنامه در ساعتی غیر از ساعت معمولِ پخش، روی آنتن برود از سازندگان «دورهمی» شکایت می کند.
فیلم حمله به  سفات ایران در لندن به روش خودسرها!
فیلم حمله به سفات ایران در لندن به روش خودسرها! - سفیر ایران جزئیات جدیدی از حمله به سفارت ایران در لندن را منتشر کرد.متعرضان فقط روی بالكن بيرونی ساختمان سفارت بوده و در محاصره پليس هستند. همكاران همه در داخل سفارت در آرامش و امنيت هستند.
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن!
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن! - در همایش بانوان شاغل در شهرداری تهران چند دختر روی سن رفته و مقابل شهردار تهران شروع به رقصیدن می کنند و نجفی آبه دنبال تشویقش گفت: معتقد به سهمیه بندی جنسیتی نیستم.
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی - هفتم بهمن سال جاری بود كه محمد سعیدی‌کیا، رئيس بنياد مستضعفان و جانبازان، در گفت‌وگو با ايلنا اعلام كرد: دولت حدود ۳۵ میلیون مترمربع (سه‌هزار‌و ٥٠٠ هكتار) از اراضی حاشيه بزرگراه تهران-شمال را به بنیاد واگذار خواهد كرد كه منابع مالي موردنياز براي تكميل اين پروژه در اختيار بنياد مستضعفان قرار گيرد.
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری - این ویدیو که به سبکی عجیب و با جلوه های ویژه نه چندان حرفه ای تدوین شده است در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت.
گلشیفته فراهانی در سزار 2018
گلشیفته فراهانی در سزار 2018 - مراسم چهل و دومین دوره جوایز سزار ۲۴ فوریه (۶ اسفندماه) برگزار شد. گلشیفته فراهانی از جمله چهره هایی بود که در مراسم سزار 2018 حضور یافته بود.
جنجال زندگی اشرافی امام جمعه ایلام و تهدید منتقدان در نماز جمعه
جنجال زندگی اشرافی امام جمعه ایلام و تهدید منتقدان در نماز جمعه - «از بچه‌بازي‌هايتان دست برداريد»، «اهانت به جايگاه نماز جمعه، اهانت به رهبري و قابل پيگيري است» و «توصيه مي‌کنم به اين جايگاه که مين‌گذاري است، نزديک نشويد و چنانچه نزديک شويد، با مين به هلاکت خواهيد رسيد!»همه اين اعتراضات از اين جهت است که جرياني در استان ايلام نسبت به آنچه زندگي اشرافي اين امام جمعه ناميده، معترض شده است.
درس های موفقیت از شکست های موسس علی بابا
جک ما، موسس گروه چینی علی بابا روز 10 سپتامبر 2016، 52 ساله شد. ثروت او معادل 27.9 میلیارد دلار تخمین زده می شود اما زمانی که معلم زبان انگلیسی بود ماهانه 12 هزار دلار حقوق می گرفت و البته همان زمان هم از زندگی اش رضایت داشت.