جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ / Friday, 15 December, 2017

زمان، حقانیت لنین را ثابت کرد


زمان، حقانیت لنین را ثابت کرد
در آستانه ۱٣٩- مین سالگرد تولد ولادیمیر ایلیچ لنین، گنادی زیوگانوف، صدر کمیته مرکز حزب کمونیست روسیه، در پاسخ به سؤالات خبرنگاران کانالهای تلویزیونی روسیه گفت: لنین، یکی از انسانهای نابغه تاریخ بشری بود. تاریخ، بسیار سرکردگان برجسته نظامی، دولتمردان بزرگ و خالقان ایدئولوژی نوین را بیاد دارد. لنین نه تنها توانست ایدئولوژی نوین را عرضه نماید، حتی حزب طراز نوینی بنیانگذاری کرد که توانائی بدست گرفتن حاکمیت دولتی را داشت.
لنین فرمانده ارتش سرخ بود. زمانی که ارتش تزاری در واقعیت امر، از هم پاشید بود، نیروهای مسلحی را تشکیل داد که ارتشهای آنتانت را درهم کوبید و میهن را آزاد ساخت. لنین در عرض پنج سال، چهار گزینه سیاسی، از کمونیسم نظامی گرفته تا سیاست اقتصادی جدید و برنامه الکتروفیکاسیون صنایع دولتی را پیشنهاد کرد. بلند کردن کشور بر روی پا، بازسازی اقتصاد، تربیت نسل جدید، که بر فاشیسم غلبه کرد، حاصل لنینیسم بود. لنین بمثابه یک شخصیت و دولتمرد کبیر، جایگاه خود را در تاریخ می شناخت. حتی امروز هم، بیست سال پس از ضدیت با کمونیسم، طبق نتایج پروژه نظرخواهی اینترنتی تحت عنوان «نام روسیه»، لنین و استالین در ردیف پنج نام آور بزرگ کشور ما جای گرفتند.
امروز، هستند کسانی که سعی می کنند تاریخ را جعل کنند. برای این کار به بربرمنشانه ترین متدها، مثل؛ منفجر کردن مجسمه های لنین متوسل می شوند. اقدامات مشابهی در کشورهای دیگر؛ از جمله در جمهوری استونی، آرامگاه سربازان آزادیبخش ما را تخریب می کنند، در جمهوری چک می خواهند قانون ضد کمونیستی تصویب کنند. و در پارلمان شورای اروپا تلاش کردند کمونیسم را همردیف فاشیسم اعلام کنند. بنظر من، چنان بی لیاقتهائی مرتکب این اعمال می شوند که اصلا هیچ معیاری برای آنها نمی توان قائل شد. فقط در سایه پیروزی ارتش سرخ بود که، خلقهای شوروی و همه خلقهای اروپا از شرّ «طاعون قهوه ای» رهائی یافتند.
امروز هم نیروهائی در دنیا هستند که، حتی نمی خواهند لنین را در آرماگاه هم راحت بگذارند. زیرا او، از ایدآلهای آزادی، برادری، احترام به انسان کار دفاع می کرد. لنین می گفت: امپریالیسم یعنی؛ خشونت و کینه جوئی. وی تأکید می کرد که، دیر یا زود، سیستم اقتصادی سوداگرانه در هم خواهد ریخت و ورشکست خواهد شد و تقسیم سرمایه دارانه جهان به جنگها جدید منجر خواهد شد. من بر مسئله که حقانیت او، هم در زمان خودش و هم بویژه امروز تأکید می کنم.
گنادی زیوگانوف در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران دایر بر فشارهای سیاسی در دوره حاکمیت شوروی گفت: من اخیرا کتابی بنام «استالین و مدرنیته» منتشر کرده ام. این کتاب بر مبنای اسناد محکم نوشته شده است. آنچه که به فشارهای سیاسی مربوط می شود، آن ارقام چند میلیونی قربانیان که به ما القاء کرده بودند، فاقد سندیت است و منطبق بر واقعیت نیست. بلی بی گناهانی هم آسیب دیدند. اما، اساسا آن کسانی زیر فشار قرار گرفتند که به فعالیتهای ضد شوروی و خیانت به میهن مشغول بودند. در مورد قربانیان بی گناه باید بگویم که، حزب به اشتباهات خود اعتراف کرده است. پس از کنگره بیستم اعلام گردید که دیگر اینگونه اعمال تکرار نخواهد شد. اما در مورد خشونتهای رژیم کنونی، نباید فراموش کرد که بمراتب بسیار بیشتر از دوره شوروی است.
صدها هزار نفر در درگیریهای نظامی کشته شدند. پس از تخریب اتحاد جماهیر سوسیالیستی شوروری، ٦ میلیون از مردم میهن ما مجبور به فرار از خانه و کاشانه خود شدند و روسها به پراکنده ترین خلق جهان تبدیل گردیدند. در طول سالهای اخیر، ۱۰ میلیون نفر از جمعیت روسیه کاسته شده است که ٩ میلیون نفر آنها دارای ملیت روس بودند. گارباچف، یلتسین و همه این باند تبه کار باید محاکمه شوند. با این همه، خلاصه کردن تاریخ شوروی فقط به فشارهای سیاسی، یک اقدام غیر اخلاق و ضد انسانی است. با سوداگری بر سر این مسئله، می خواهند فجایع امروز را پرده پوشی کنند.

گنادی زیوگانوف
برگردان: صدای مردم

منبع : پایگاه اطلاع‌رسانی فرهنگ توسعه

مطالب مرتبط
وبگردی
فیلم/ شایعه ازدواج رز رضوی و شریفی‌نیا از کجا شروع شد؟
فیلم/ شایعه ازدواج رز رضوی و شریفی‌نیا از کجا شروع شد؟ - محمدرضا شریفی‌نیا بازیگر سینما و تلویزیون با حضور در برنامه دورهمی درخصوص شایعه ازدواج با بازیگر زن جوان توضیحاتی ارائه کرد.
ماجرای فیلم جنجالی در پایگاه نظامی روسیه
ماجرای فیلم جنجالی در پایگاه نظامی روسیه - ولادیمیر پوتین در مسیر سفر خود به قاهره، چند دقیقه در پایگاه الحمیمیم حاضر شد و برخورد فرد نظامی روس با رئیس جمهوری سوریه موجی از انتقادات را در فضای مجازی به راه انداخت.
درآمد کشور از گردشگری افزایش یافت / از محل عوارض خروجی !
درآمد کشور از گردشگری افزایش یافت / از محل عوارض خروجی ! - دولت روز گذشته و در اقدامی غیرمنتظره،عوارض خروج از کشور را با افزایش 300 درصدی! مواجه کرد...
فیلمی از مرگ خرس قطبی به دلیل تغییرات آب و هوایی
فیلمی از مرگ خرس قطبی به دلیل تغییرات آب و هوایی - یکی از عکاسان نشنال جئوگرافیک فیلمی کوتاه از یک خرس قطبی منتشر کرده که در منطقه ای دورافتاده در جزیره بافین و به دور از یخ ها مشغول جستجو برای غذاست. در این بخشی از این فیلم حیوان مشغول جستجو در زباله هاست، سپس روی زمین می افتد و در انتظار مرگ می ماند.
امتناع از دست دادن علی هاشمی با خانم مدال دهنده
امتناع از دست دادن علی هاشمی با خانم مدال دهنده - فیلم - علی هاشمی وزنه بردار کشورمان با توضیح اینکه مسلمان است از دست دادن با خانم اهدا کننده مدال خودداری کرد.
سطح سواد کارشناس اقتصادی تلویزیون !
سطح سواد کارشناس اقتصادی تلویزیون ! - کارشناس اقتصادی تلویزیون نمی داند که لغت Bitcoin به چه معناست و با تلفظ Bitqueen به این نتیجه رسیده که معنای ملکه بیت ها را می دهد!!
فیلم/ تصاویر منتشر شده از جسد علی عبدالله صالح
فیلم/ تصاویر منتشر شده از جسد علی عبدالله صالح - وزارت کشور یمن با انتشار بیانیه‌ای رسمی، شایعات کشته شدن علی عبدالله صالح را تأیید کرد و رسما اعلام کرد که او کشته شده است.
جنجال رقص مایکلی سرباز ایرانی
جنجال رقص مایکلی سرباز ایرانی - رقص زیبای سرباز ایرانی در پادگان
دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد
دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد - سرپرست فنی فدراسیون کبدی که بعد از مسابقات از سمتش برکنار شد، می‌گوید که دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد و او را به داخل زمین برد.
روزنامه جمهوری اسلامی: آقای مصباح، مگر شما نبودید که اطاعت از احمدی‌نژاد را اطاعت از خدا خواندید؟
روزنامه جمهوری اسلامی: آقای مصباح، مگر شما نبودید که اطاعت از احمدی‌نژاد را اطاعت از خدا خواندید؟ - کاش بزرگان حوزه علم و فلسفه می‌دانستند سیاست هم برای خود علمی مجزاست و ظرافت‌های خود را دارد و نمی‌شود بدون توجه به آن، طرح ریخت و به نتیجه رسید.
لحظه خودکشی فرمانده جنگ بوسنی در جریان جلسه دادگاه!
لحظه خودکشی فرمانده جنگ بوسنی در جریان جلسه دادگاه! - فرمانده پیشین کروات های بوسنی پس از تایید محکومیت ۲۰ ساله اش در دیوان کیفری بین المللی به دلیل ارتکاب جنایات جنگی، ظرف سم را سرکشید!
فیلم/ تخلف احمدی‌نژاد در بوسیدن مادر چاوز
فیلم/ تخلف احمدی‌نژاد در بوسیدن مادر چاوز - محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور در همایش بسیج حقوقدانان نسبت به اظهارات اخیر رئیس‌جمهوری سابق کشورمان واکنش نشان داد.
همه زنان ناصر محمد خانی و زن جدیدش + عکس
همه زنان ناصر محمد خانی و زن جدیدش + عکس - ناصر محمدخانی دو شب پیش در حالی با زن سومش ازدواج کرد که زن اولش توسط شهلا کشته شده بود و زن دومش - شهلا- در سال 89 اعدام شد.
قشر متوسط - ازدواج سفید / قش پائین - تجاوز
قشر متوسط - ازدواج سفید / قش پائین - تجاوز - الان این ازدواج سفید بحرانی است که قشر متوسط دارد ایجاد می‌کند، بعد از آن ازدواج‌های ساندویچی است، یعنی رابطه جنسی ساندویچی. در ازدواج سفید طرفین چندمدت با هم هستند اما اگر قرار شد رابطه ... سر خیابان انجام شود، چه کسی می‌خواهد آن‌ها را بگیرد؟ چند نفر را می‌خواهند بگیرند؟ چند نفر را می‌خواهند اعدام کنند؟
فیلم دو دختر اصفهانی لحظاتی قبل از خودکشی
فیلم دو دختر اصفهانی لحظاتی قبل از خودکشی - فیلم خودکشی دختر اصفهانی (جدید) | دو دختر اصفهانی در فیلمی که پیش از خودکشی ضبط کرده اند، با خوشحالی به سمت مرگ می شتابند. لحظاتی که آنها نزدیکان شان را خطاب قرار می دهند و خودشان را آرام و آهسته می رسانند به بلندترین ارتفاعی که برای خودکشی به ذهنشان آمده یعنی پل شهید چمران اصفهان و در این مسیر هیچ عاملی، هیچ دلیلی نیست که دست دلشان را بگیرد و پشیمان شان کند برای رفتن.
    پربازدیدها