دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ / Monday, 19 February, 2018

پائولو مالدینی (۱۹۶۸ -)


پائولو مالدینی (۱۹۶۸ -)
پائولو چزاره مالدینی در تاریخ ۲۶ جون سال ۱۹۶۸ در میلان به دنیا آمد.
● باشگاه:
پسر فوتبالیست و مربی سابق ایتالیا، چزاره مالدینی، از وقتی ۱۰ ساله بود، برای باشگاه آ. ث. میلان بازی می‌کرد. در فصل ۸۵/ ۱۹۸۴ و در تاریخ ۲۰ ژانویه ۱۹۸۵ در دیدار مقابل اودینزه کالچو،‌ اولین بازی خود در سری A را تجربه کرد. مالدینی در این بازی از نیمه دوم به جای سرجو باتیستینی که مصدوم شده بود به میدان آمد. وی در طول فصل ۸۵/ ۱۹۸۴ یک بازی در لیگ ایتالیا انجام داد.
او در فصل ۸۶/ ۱۹۸۵ بازیکن ثابت میلان شد. از آن زمان در بیشتر مواقع به عنوان مدافع میانی و برخی مواقع به عنوان مدافع چپ بازی کرده است. اسکودتوی فصل ۸۸/ ۱۹۸۷ اولین عنوانی بود که او با باشگاهش به دست آورد. در پایان دهه ۸۰ در میلان در کنار بازیکنانی چون فراکو باره‌سی، مارکو فان باستن، روبرتو دونادونی، رود گولیت و فرانک ریکارد بازی می‌کرد. از آن زمان، عنوان‌های ملی و بین المللی زیادی را با میلان کسب کرده است. او تاکنون هفت بار با این تیم قهرمان ایتالیا، یک بار قهرمان جام حذفی و پنج بار قهرمان سوپر جام ایتالیا شده است. علاوه بر این‌ها وی با میلان دوبار قهرمان جام باشگاه‌های اروپا، سه بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا، پنج بار قهرمان سوپر جام یوفا، دوبار قهرمان جام باشگاه‌های جهان موسوم به جام تویوتا ( برنده دیدار قهرمان باشگاه‌های اروپا و آمریکای جنوبی )، و یک بار قهرمان جام باشگاه‌های جهان ( مسابقاتی که بین قهرمانان باشگاهی شش قاره مختلف انجام می‌شود ) شده است.
در سال ۱۹۹۴، مالدینی که در همان سال با میلان اسکودتو و لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورده بود، از سوی مجله فوتبال "ورد ساکر" به عنوان بازیکن سال انتخاب شد. او اولین مدافعی است که به این افتخار دست پیدا می‌کند. پس از فصل ۹۷/ ۱۹۹۶ و پایان دوران فعالیت فرنکو باره‌سی، مالدینی کاپیتان تیم آ. ث. میلان شد. او در ۱۱ مارس سال ۲۰۰۷ در دربی شهر میلان در مقابل اینتر میلان، ششصدمین بازی خود در سری A را انجام داد. وی از لحاظ تعداد بازی در سری A، ‌رکورددار می‌باشد. همچنین او در ۱۶ فوریه سال ۲۰۰۸ در دیدار مقابل پارما در لیگ فوتبال ایتالیا، هزارمین بازی رسمی خود برای میلان را انجام داد.
در ۱۶ دسامبر سال ۲۰۰۷ در جریان بازی‌های جام باشگاه‌های جهان در یوکوهاما، اعلام کرد که در سال ۲۰۰۸ از فوتبال خداحافظی می‌کند. در ۷ مارس ۲۰۰۸، دو روز بعد از حذف میلان در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در مقابل آرسنال، در تصمیم خود تجدیدنظر کرد و گفت که می‌خواهد قراردادش را برای یک سال دیگر تمدید ‌کند. و در همین حال قراردادش را تا تاریخ ۳۰ جون ۲۰۰۹ تمدید کرد. در ۱۷ آوریل سال ۲۰۰۹ مالدینی اعلام کرد که در پایان فصل ۰۹/ ۲۰۰۸ به طور حتم از فوتبال کنار می‌رود و اضافه کرد که بعد از آن در دنیای فوتبال فعالیت خواهد کرد، البته نه به عنوان مربی.
● تیم ملی:
اولین حضور مالدینی در تیم ملی ایتالیا در تاریخ ۳۱ مارس ۱۹۸۸ در مقابل یوگسلاوی بود که با نتیجه تساوی ۱ بر ۱ به پایان رسید. او از سال ۱۹۹۴ تا ۲۰۰۲ کاپیتان تیم ملی بود و با ۱۲۶ بازی ملی، قبل از فابیو کاناوارو ( ۱۲۲ بازی ملی )، رکورددار بازی در تیم ملی ایتالیا است.
نقطه اوج دوران فعالیت وی در تیم ملی، حضور در فینال جام جهانی ۱۹۹۴ ( شکست در مقابل برزیل ) و فینال جام ملت‌های ۲۰۰۰ اروپا ( شکست مقابل فرانسه ) می‌باشد. در جام جهانی ۱۹۹۰ در کشور خود، در مرحله نیمه نهایی، تیم ایتالیا مغلوب آرژانتین شد و جام جهانی را با کسب مقام سوم به پایان برد. مالدینی در مجموع با تیم ملی ایتالیا در چهار جام جهانی ( ۱۹۹۰، ۱۹۹۴، ۱۹۹۸، ۲۰۰۲ ) و نیز سه جام ملت‌های اروپا ( ۱۹۸۸، ۱۹۹۶، ۲۰۰۰ ) شرکت داشته است.
در سال‌های ۱۹۹۶ تا ۱۹۹۸ در تیم ملی ایتالیا تحت رهبری پدرش، چزاره مالدینی بازی می‌کرد. پائولو مالدینی پس از بدبیاری ایتالیادر جام جهانی ۲۰۰۲ که در مرحله یک هشتم نهایی با شکست برابر کره جنوبی از دور رقابت‌ها حذف شد، از تیم ملی کناره‌گیری کرد و بازگشت به این تیم برای جام ملت‌های ۲۰۰۴ و جام جهانی ۲۰۰۶ را رد کرد.
● موفقیت‌ها – عناوین
▪ در تیم ملی:
ـ سوم جهان: ۱۹۹۰
ـ نایب قهرمان جهان: ۱۹۹۴
ـ نایب قهرمان اروپا: ۲۰۰۰
▪ در باشگاه:
ـ قهرمانی ایتالیا (۷): ۸۸/۱۹۸۷، ۹۲/۱۹۹۱، ۹۳/۱۹۹۲، ۹۴/۱۹۹۳، ۹۶/۱۹۹۵، ۹۹/۱۹۹۸، ۰۴/۲۰۰۳
ـ جام باشگاه‌های اروپا (۲): ۸۹/۱۹۸۸، ۹۰/۱۹۸۹
ـ لیگ قهرمانان اروپا (۳): ۹۴/۱۹۹۳، ۰۳/۲۰۰۲، ۰۷/۲۰۰۶
ـ سوپر جام اروپا (۵): ۱۹۸۹، ۱۹۹۰، ۱۹۹۴، ۲۰۰۳، ۲۰۰۷
ـ جام باشگاه‌های جهان (جام تویوتا) (۲): ۱۹۸۹، ۱۹۹۰
ـ سوپر جام ایتالیا (۵): ۱۹۸۹، ۱۹۹۲، ۱۹۹۳، ۱۹۹۴، ۲۰۰۴
ـ جام حذفی ایتالیا (۱): ۲۰۰۳
ـ جام باشگاه‌های جهان (۱): ۲۰۰۷
● عناوین شخصی
ـ بازیکن سال "ورد ساکر": ۱۹۹۴
ـ دومین بازیکن برتر جهان: ۱۹۹۵
ـ انتخاب در تیم جام جهانی قرن: ۲۰۰۲
ـ حضور در باشگاه صدتایی‌های فیفا ( فیفا ۱۰۰ )
ـ بهترین مدافع سری A: ۲۰۰۴
ـ بهترین مدافع سال جایزه باشگاه فوتبال یوفا: ۲۰۰۷
▪ مالدینی هشت بار ( ۱۹۸۹، ۱۹۹۰، ۱۹۹۳، ۱۹۹۵، ۲۰۰۳، ۲۰۰۵، ۲۰۰۷ ) در فینال جام باشگاه‌ها و نیز لیگ قهرمانان اروپا بازی کرده است. بدین ترتیب او در مجموع به همراه فرانچسکو گنتو، رکورد حضور در فینال این تورنمنت را داراست. گنتو در مجموع یک فینال بیشتر را در کارنامه‌اش دارد، ‌چراکه در سال ۱۹۷۱ هم در دیدار فینال جام در جام اروپا بازی کرده است.
▪ در فصل ۰۳/ ۲۰۰۲ لیگ قهرمانان اروپا، با انجام ۱۹ بازی، رکورد بیشترین بازی در یک فصل این جام را در اختیار دارد.
▪ طولانی‌ترین زمان حضور در جام‌های جهانی (۲.۲۱۷ دقیقه) متعلق به او است.
▪ بازی او بیش از حد جوانمردانه است. در طول بیش از ۶۰۰ بازی در لیگ،‌ تنها چهار بار کارت قرمز دریافت کرده است.
▪ پس از کناره‌گیری او از فوتبال، باشگاه میلان، پیراهن شماره " ۳ " او را به هیچ بازیکن دیگری نخواهد داد، مگر این‌که در آینده یکی از پسران وی بازیکن این تیم شود.

مریم دری منش

منبع : روزنامه همشهری

مطالب مرتبط

«کاکا» برود، میلان نابود می شود


«کاکا» برود، میلان نابود می شود
«پردراگ میاتوویچ» مدیر اجرایی باشگاه رئال مادرید از جمله مدیران جنجالی فوتبال جهان است كه با اظهارات گاه و بیگاه خود باعث بروز شایعاتی در محافل ورزشی می شود تا بدین ترتیب باشگاه مطبوعش را در صدرباشگاه های خبرساز فوتبال جهان قرار دهد.
میاتوویچ كه در كنار كالدرون، رییس جدید این تیم در تابستان اخیر عنان كار را در دست گرفتند، تیم پرستاره ای را برای كاپلو، سرمربی سرشناس ایتالیایی تدارك دیدند و بازیكنانی نظیر كاناوارو، امرسون، دیارا، نیستلروی و ری یز را به سانتیاگوبرنابئو آوردند اما باز هم دست بردار نیستند و هر روز از این باشگاه پرستاره و متمول خبر می رسد كه دنبال بازیكنان جدیدی هستند.
رئالی ها با بارسلونا رقابت چشمگیر و سختی در تمامی مقاطع دارند و هم اكنون كه «رونالدینیو» مرد سال جهان در تركیب این تیم می درخشد، به دنبال بازیكنی هستند كه بتواند مثل او یك تنه نتیجه مسابقه را تغییر دهد.
كاپلو در این فصل به روبینیو فرصت خودنمایی داده و این بازیكن تركه ای خیلی بهتر از فصل گذشته بازی می كند و با حركات تكنیكی خود تا حدودی طرفداران سانتیاگو برنابئو را به وجد می آورد اما او بازیكن پخته ای نیست و عدم تجربه كافی نزد این چهره جوان باعث شده نتواند نقش لیدر و فرمانده تیم را برعهده گیرد.
«كاسانو» جوان ایتالیایی، دیگر بازیكن با تكنیك اردوی رئال است كه هنر پا به توپ فوق العاده ای دارد و اگر از نظر روانی به آرامش لازم دست یابد، مهره ای گره گشا خواهد بود كه البته چندی قبل با كاپلو مشاجره ای داشت كه منجر به اخراجش از تمرینات شد اما خبر رسیده كه با یك جلسه رسمی مشكلاتش برطرف شده و می تواند به تمرینات بازگردد!
كاپلو و سران رئال می دانند زیاد نمی توانند روی این ایتالیایی حساب باز كنند؛ چرا كه او با یاغی گری و تمرد از دستورات مربیان، باز هم دردسرآفرین خواهد بود و بالطبع شخصیت و لیاقت رهبری تیمی نظیر رئال را نخواهد داشت و او زودتر از موعد مقرر و پیش از پایان قراردادش پایتخت اسپانیا را ترك خواهد كرد. میاتوویچ كه با شعارهای تبلیغاتی فراوانی روی كار آمد، حالا به دنبال عملی ساختن یكی از آن وعده ها است كه مربوط می شود به استخدام و خرید كاكا، ستاره برزیلی كه این روزها در تیم بیمارگونه میلان همچون نگینی بر انگشتری می درخشد و به نوعی تلاش و بازی های زیبایی كه ارایه می كند در این تیم بحران زده هرز می رود. «پردراگ» می داند كاكا تنها بازیكنی است كه در این رده می تواند همپای رونالدینیو بدرخشد و اسباب برتری مردان مادرید را در میادین مختلف فراهم سازد.
كاكا در ابتدای فصل كه شایعات پیرامون انتقالش به رئال شدت گرفته بود، قرارداد طولانی مدتی با میلان منعقد كرد و حتی در زمانی كه بحث خرید رونالدینیو از بارسلونا پیش آمد، لاپورتا گفته بود شاید روی این قضیه با پیش شرط تعویض كاكا با او فكر كند اما برلوسكونی با صراحت اعلام كرد به حضور توأمان ۲ ستاره برزیلی در سن سیرو می اندیشد و بهتر است سران باشگاه چنین خیالی را از سر بیرون كنند.
هم اكنون كه میاتوویچ این بحث را پیش از فرا رسیدن ماه ژانویه یعنی نیم فصل نقل و انتقالات باشگاهی پیش كشیده، گالیانی اعلام كرده از اینكه تیم بزرگی نظیر رئال دنبال به خدمت گرفتن كاكا است، احساس خشنودی و رضایت می كند اما تأكید دارد این برزیلی پرتوان هیچ جا نخواهد رفت و به قراردادش پایبند است.كاكا پس از رفتن شوچنكو، محبوب ترین بازیكن میلان لقب گرفته و تمام هواداران میلان می دانند كه اگر پسر جوان و انرژیك و مرد شماره ۲۲ تیمشان از سن سیرو برود، دیگر چیزی از میلان باقی نمی ماند و در حقیقت آنها ابهت و قدرتی كه از میلان باقی مانده را مدیون و مرهون نمایش فوق العاده این برزیلی می دانند.
كاكا تمایلی به رفتن نشان نداده اما همگان می دانند از اوضاع فعلی میلان راضی نیست؛ ضمن اینكه طی ماه های اخیر مشاجراتی بر سر نحوه ارنج تیم و تاكتیك مورد نظر سرمربی با كارلتو داشته كه مطبوعات ایتالیایی معتقدند رابطه طرفین بدجوری شكرآب شده و آنچلوتی چاره ای ندارد جز اینكه این ستاره بزرگ را با وجود مخالفت ها و جبهه گیری های اخیر درتركیب اصلی قرار دهد.
كاكا مرد محبوب هواداران میلان فعلاً بهترین مهره تبلیغاتی و جنجالی میاتوویچ است كه هر ازگاهی با مصاحبه هایش نظرهای عمومی را از كاپلو و بازیكنانش دور می كند تا آنها با آرامش بیشتروهیاهویی كمتر به كار خود ادامه دهند و جالب اینكه مدیر اجرایی رئال، زمانی دم از انتقال بزرگ بازیكنان مطرح به برنابئو می زند كه این تیم در مسابقه ای نتیجه را به حریف واگذار كرده و آتش خشم هواداران و انتقادات روزنامه های ورزشی را شعله ور می سازد ؛درست مثل هفته قبل كه تیم پرستاره كاپلو در خانه به سلتاویگو باخت و فرصت بالانشینی نسبت به بارسلونا را از دست داد.
به هر حال اینكه كاكا از شرایط موجود در میلان ناراضی است، جای تعجب و كتمان ندارد اما میاتوویچ هم استاد جنگ های روانی است كه با وجود تمام مخالفت های مدیران ایتالیایی و درگیری هایی كه پیش از این بر سر جذب كاكا داشت، باز هم نام او را در صدر خریدهای باشگاه مطبوعش قرار می دهد.

آشنایی با روش تهیه ی املت قارچ و گوجه فرنگی
آماده کردن این املت آلمانی، کم هزینه، آسان و سریع است؛ پس چرا آن را برای شام امشب تان درست نکنید؟ ● مواد لازم ▪ کره ۳۰ گرم ▪ قارچ خرد شده ۲۰۰ گرم ▪ گوجه فرنگی خرد شده ۲ عدد ▪ تخم …
وبگردی
اگر «عدم رویارویی با حریفان اسرائیلی» آرمان ماست چرا پنهانی و دزدکی؟
اگر «عدم رویارویی با حریفان اسرائیلی» آرمان ماست چرا پنهانی و دزدکی؟ - آنچه مشخص است جمهوری اسلامی ایران باید تصمیم مشخص و درستی درباره سیاست عدم رویارویی با ورزشکاران رژیم صهیونیستی بگیرد. دیگر نمی‌توان با این روش تعقیب و گریزی با این مسئله برخورد کرد. دیگر نمی‌توان ورزشکاران را از مقابله با کشتی‌گیران اسرائیلی باز داشت و در برابر رسانه‌های جهانی گفت به خاطر مصدومیت در میدان حاضر نمی‌شویم و در داخل جشن بگیریم که ما عزت‌مان را حفظ کردیم و...
خوشحالی عجیب معاون رئیس‌جمهور از افزایش هزینه سفر به خارج از کشور !
خوشحالی عجیب معاون رئیس‌جمهور از افزایش هزینه سفر به خارج از کشور ! - دولت - معاون رئیس‌جمهور با بیان اینکه نوسان قیمت ارز کلا آزار دهنده است، گفت: افزایش قیمت ارز به لحاظ محاسبه عددی هزینه تمام‌شده سفر به خارج از کشور را افزایش می‌دهد.
ویدئو / حضور خانواده مسافران هواپیمای یاسوج در محل حادثه
ویدئو / حضور خانواده مسافران هواپیمای یاسوج در محل حادثه - برخی از خانواده‌های مسافران هواپیمای تهران - یاسوج که صبح یکشنبه (۲۹ بهمن) در ارتفاعات سقوط کرد، در حوالی مناطق احتمالی وقوع حادثه حضور یافته‌اند تا از نزدیک در جریان عملیات جست‌وجوی لاشه هواپیما قرار بگیرند. نیروهای حاضر در محل نیز برای آنها توضیح می‌دهند که چرا کار این عملیات با دشواری‌هایی مواجه است.
اسنادی که نشان می دهد فرودگاه یاسوج رادار ندارد
اسنادی که نشان می دهد فرودگاه یاسوج رادار ندارد - رضا رشیدپور در برنامه حالا خورشید از اسنادی رونمایی کرد که نشان می دهد، فرودگاه یاسوج علیرغم تکذیب مسئولان، رادار و تجهیزات کافی برای فرود امن هواپیماها ندارد. گفته می شود یکی از دلایل دخیل در سقوط هواپیمای تهران - یاسوج فعال نبودن رادار فرودگاه یاسوج بوده است.
سقوط «خرمشهر»، هواپیمایی که چندین سال زمین‌گیر شده بود!
سقوط «خرمشهر»، هواپیمایی که چندین سال زمین‌گیر شده بود! - رویدادی که در بطن آن، هواپیمای ATR شرکت آسمان قرار داشت که با کد EP-ATS رجیستر شده و مسئولان شرکت هواپیمایی آسمان بر آن نام «خرمشهر» را گذارده بودند. نامی که هدف از انتخاب آن هرچه بوده، حتما یادآوری سقوط خرمشهر در ابتدای جنگ تحمیلی نبوده است. رویدادی که ساعاتی پیش بار دیگر رخ داد؛ این بار با سقوط هواپیمایی که خرمشهر نام داشت.
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد !
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد ! - شب گذشته مراسم اکران فیلم بلوک 9 خروجی 2 به کارگردانی علیرضا امینی و تهیه کنندگی محمدرضا شریفی نیا و نیز فیلم شاخ کرگدن در پردیس سینمایی ملت برگزار گردید.
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه - سخنرانی پرحاشیه احمدی نژاد در مقابل دادگاه بقایی