پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ / Thursday, 18 January, 2018

فرافکنی به شیوه صهیونیست‌ها


فرافکنی به شیوه صهیونیست‌ها
با توجه به آنکه انتخابات پارلمانی لبنان، چهار روز دیگر برگزار می‌شود، اتهاماتی که اخیرا از هر سو حزب‌الله را نشانه می‌روند، هرچند بی‌تردید کاملا کذب و دروغ هستند اما چندان عجیب به نظر نمی‌رسند چراکه انتخابات پارلمانی لبنان قرار است ۱۷ خرداد (۷ژوئن) برگزار شود و بسیاری از تحلیلگران، این انتخابات را مهم‌ترین انتخابات تاریخ لبنان می‌دانند؛ انتخاباتی که می‌تواند آرایش سیاسی را در این کشور ژئوپلیتیک تغییر دهد، تغییری که بی‌شک دگرگونی صف‌بندی‌های کنونی را در منطقه به دنبال خواهد داشت. اتهاماتی که اخیرا به حزب‌الله وارد شده، در همین راستا قابل ارزیابی است. رژیم صهیونیستی در حال حاضر به این باور رسیده است که نمی‌تواند در عرصه نبرد و حتی در عرصه‌های سیاسی با حزب‌الله به تقابل بپردازد، از این رو سیاست خدشه وارد کردن بر وجهه مقاومت را پیش گرفته است به این امید که اندکی قبل از انتخابات هفتم ژوئن از اقبال عمومی به حزب‌الله بکاهد. در این مدت بسیاری از کشورها نشان داده‌اند که عمیقا نگران انتخابات آتی لبنان هستند. یکی از این کشورهای همیشه نگران عربستان است. عربستان و مصر از به قدرت رسیدن حزب‌الله بشدت هراسانند. از این رو رایزنی‌های گسترده‌ای را برای ممانعت از این مسأله انجام داده‌‌اند. مصر اخیرا با به راه انداختن جنگ روانی شدید علیه حزب‌الله، ایران و شیعیان می‌کوشد رویای تضعیف حزب‌الله را محقق کند و عربستان نیز به شیوه‌های دیگری متوسل شده است. در این میان آل‌سعود چندین‌بار عبدالعزیز خوجه، وزیر اطلاع‌رسانی و فرهنگ عربستان و سفیر سابق این کشور در لبنان را به بیروت فرستاد تا حمایت بی‌دریغ آل‌سعود را از گروه ۱۴ مارس به عنوان رقیب اصلی حزب‌الله اعلام کند. در این مدت دلارهای نفتی عربستان و برخی دیگر از کشورهای عربی نیز در اختیار ائتلاف ۱۴ مارس قرار داشته است تا با فراغ بال بتوانند این مبالغ را در تبلیغات انتخاباتی هزینه کرد و حتی آن را صرف خرید آرای مردم فقیر لبنان کنند. ایالات متحده نیز از دیگر کشورهایی است که انتخابات لبنان را با نگرانی زایدالوصفی دنبال می‌کند. سفر هیلاری کلینتون وزیر خارجه این کشور و همچنین ژوزف بایدن معاون باراک اوباما، با فاصله‌ای اندک به لبنان حاکی از اهمیت انتخابات آتی برای ایالات متحده است. سفر بایدن به لبنان که دیدار بلندپایه‌ترین مقام دولت آمریکا در ۲۶ سال گذشته از لبنان محسوب می‌شود، علاوه بر اینکه به منزله حمایت از گروه ۱۴ مارس تلقی می‌شود، نوعی آمادگی از جانب دولت آمریکا برای مواجهه با سناریوهای مختلف در لبنان است چرا که ایالات متحده نیز شانس پیروزی ائتلاف ۸ مارس به رهبری حزب‌الله را بالا قلمداد می‌کند. حتی معاون باراک اوباما در جریان این سفر، تلویحا لبنان را تهدید کرده و تجهیز و تسلیح ارتش این کشور را منوط به نتیجه انتخابات دانست. بی‌شک منظور بایدن این بوده است که در صورت پیروزی حزب‌الله و متحدانش، ایالات متحده از فروش سلاح به ارتش لبنان امتناع خواهد کرد.
در این میان رژیم صهیونیستی نیز بشدت نگران اوضاع لبنان است و انتخابات این کشور و آرایش‌های سیاسی شکل گرفته را با دقت خاصی رصد می‌کند و حتی می‌کوشد در صورت امکان بر این انتخابات تأثیر بگذارد. موضوع عقب نشینی اسرائیل از روستای غجر یکی از این موارد بود. در آن مقطع، سناریویی در محافل داخلی رژیم صهیونیستی مطرح شده بود که مطابق آن اسرائیل باید با عقب‌نشینی از روستای غجر، ورق را در فضای کنونی لبنان به نفع دولت فؤاد سنیوره نخست وزیر کنونی و ائتلاف ۱۴ مارس برگرداند. هر چند این سناریو محقق نشد اما رژیم صهیونیستی در حال حاضر عقب‌نشینی از غجر را منوط به شکست حزب‌الله در انتخابات پارلمانی ۷ژوئن اعلام کرده است.
اما آخرین پرده توطئه‌ها علیه حزب‌الله لبنان از سوی نشریه آلمانی اشپیگل و در روز ۲۳ مه به نمایش درآمد. اشپیگل با چاپ مقاله‌ای مدعی شده بود، حزب‌الله لبنان در ترور رفیق حریری دست داشته است. ادعاهای این نشریه آلمانی وقتی عجیب‌تر می‌نمود که بدانیم دادگاه بین‌المللی ترور رفیق حریری،‌ چند هفته پیش حکم آزادی چند افسر لبنانی که به اتهام دخالت از جانب سوریه در ترور رفیق حریری چند سال را در زندان سپری کرده بودند، صادر کرد، از این رو بعد از چهار سال جار و جنجال درباره دست داشتن سوریه در این ترورها و تلاش برای انجام انقلاب مخملین در لبنان، در نهایت با آزادی چهار افسر بازداشت شده لبنانی که به طرفداری از سوریه مشهور بودند، به نوعی پرونده دست داشتن سوریه در ماجرای ترور بسته شد، از این رو اشپیگل که گفته‌ می‌شود حلقه‌ای از رسانه‌های زنجیره‌ای لابی صهیونیست محسوب می‌شود، در آستانه انتخابات پارلمانی لبنان می‌کوشد با متهم کردن حزب‌الله به دست داشتن در ترور رفیق حریری، فضای انتخاباتی موجود را به نفع ۱۴ مارس تغییر دهد. اما به نظر می‌رسد صهیونیست‌ها برای آغاز این جنگ روانی علیه حزب‌الله برهه زمانی مناسبی را انتخاب نکرده‌اند چرا که در حال حاضر مدت‌هاست شبکه‌های جاسوسی رژیم صهیونیستی در لبنان در حال افشا شدن هستند و بسیاری از این جاسوس‌ها دستگیر شده‌اند. در این شرایط به نظر می‌رسد که نتوان این دست اتهامات را به خورد مردم لبنان داد زیرا با کشف این شبکه‌های جاسوسی، بسیاری از مردم این کشور، رژیم صهیونیستی را متهم اول دست داشتن در ترور رفیق حریری، نخست‌وزیر اسبق لبنان می‌دانند. به واقع به دنبال تصمیم دادگاه بین‌المللی مبنی بر اعلام برائت و آزادی چهار افسر و عدم اتهام آنها به دست داشتن در ترور رفیق حریری در ۲۹ آوریل ۲۰۰۹، جریان سیاسی‌ای که از این ترور به نفع خود بهره‌برداری می‌کرد، بویژه کسانی که با دخالت‌ها، اظهارنظرها، دروغ‌پردازی‌ها و شاهدسازی‌های خود سعی می‌کردند تحقیقات بین‌المللی را به سمت و سوی دلخواه خود بکشانند، دچار معضل شدیدی شدند و اعتبار این افراد در میان مردم به شدت مخدوش شده، حتی این امکان وجود داشت که دادخواستی برای اعاده حیثیت علیه آنها به دادگاه ارائه شود. در چنین شرایطی است که اشپیگل خبر را منتشر می‌کند و رسانه‌های معلوم‌الحال دیگری مانند العربیه نیز به آن دامن می‌زنند و سعی می‌کنند به آن پر و بال دهند، از این‌رو می‌توان این توطئه اشپیگل که با هدایت صهیونیست‌ها انجام شده است را طرحی برای کاستن از تبعات سیاسی آزادی چهار افسر لبنانی دانست. این اتهامات علیه حزب‌الله در حالی مطرح می‌شود که فاقد هرگونه مستندی است. چندی قبل «سیمور هرش» روزنامه‌نگار سرشناس آمریکایی با استناد به یک سری اسناد و اطلاعات، اعلام کرد، دستان دیک چنی معاون بوش پسر به خون رفیق حریری آلوده است و وی در این ترور دست داشته است.
جالب آنکه تنها چند روز قبل از منتشر شدن مقاله اشپیگل، یکی از مقامات لبنان بیان کرد که فهرست متهمان جدیدی از سوی «دانیال بلمار» دادستان دادگاه ترور رفیق حریری تهیه شده است که فشارهای فوق‌العاده‌ای از برخی اطراف وارد شده که وی را از اعلام این فهرست پیش از انتخابات منصرف کنند، بویژه با توجه به اینکه این مظنونان همه از تندروهای اهل سنت بوده و دارای تابعیت کشورهای متعددی در خلیج فارس و خاورمیانه هستند. به هر حال بررسی داستان‌سرایی اشپیگل و داده‌هایی که پیش از آن وجود داشت و در بالا به آن پرداخته شد به خوبی نشان می‌دهد که هدف این نشریه در مرحله اول به راه انداختن جنگ روانی علیه مقاومت در آستانه انتخابات است و تلاش دارد روند دادگاه بین‌المللی حریری به جای سوریه، به سمت حزب‌الله نشانه‌گیری شود. از سوی دیگر این داستان‌سرایی‌ها ابزار خوبی برای چشمپوشی از متهمانی نظیر دیک چنی، تندروهای اهل سنت که بلمار بر اتهامات آنها تأکید کرده و از همه مهم‌تر رژیم صهیونیستی و شبکه‌های جاسوسی وابسته‌اش است. با این رویکرد باید اقدام اشپیگل را نوعی فرافکنی از جانب اسرائیل تعبیر کرد. در این میان جایگاه دادگاه بین‌المللی نیز بشدت زیر سوال می‌رود. زمانی که مقامات رسمی اسرائیل به بهره‌برداری از این داستان پرداخته و حزب‌الله را به ترور رفیق حریری متهم می‌کنند، سکوت مقامات دادگاه بین‌المللی به ضرر دادگاه بوده و حاکی از جانبداری دادگاه از جریانی در رقابت‌های انتخاباتی یک کشور است. این رفتار مقامات دادگاه بار دیگر اتهام وارد بر دادگاه بین‌المللی را مبنی بر داشتن نگاه‌های سیاسی اثبات می‌کند.


منبع : روزنامه وطن امروز

مطالب مرتبط

صلح طلبی رژیم صهیونیستی!


صلح طلبی رژیم صهیونیستی!
روند نزاع اعراب و رژیم صهیونیستی طی دهه های اخیر شاهد فراز ونشیب های فراوانی بوده است. توافقات سازش از کمپ دیوید(۱۹۷۹) گرفته تا توافقات اسلو(۱۹۹۳) وپیمان وادی عربه(۱۹۹۴) حاکی از آن است که استراتژی رژیم صهیونیستی که همواره مبتنی بر توسعه طلبی واشغالگری بوده، دچار تغییراتی شده است. تحولات داخلی، پیرامونی ومنطقه ای از یک سو وفشارهای جامعه بین المللی از سوی دیگر، از جمله عواملی بوده است که اسراییل را به سوی روند سازش وعادی سازی روابط با اعراب سوق داده است.
نکته قابل توجه آن است که مولفه «امنیت ملی» در ترسیم سیاست های راهبردی رژیم صهیونیستی نقش محوری دارد. به عبارتی تمایل به سازش وعقب نشینی، روزنه ای جهت رهایی از تهدیدات امنیتی بوده است که گاه در انتفاضه در داخل اراضی اشغالی وگاه به شکل مقاومت اسلامی(حزب الله) در فراسوی مرزهای این رژیم تجلی یافته است.
جالب آن که تنازلات مقامات تل آویو نوعا حالت یک جانبه داشته است از جمله عقب نشینی یک طرفه از جنوب لبنان در سال ۲۰۰۰ ویا تخلیه نوار غزه در سال ۲۰۰۵ که بیشتر انگیزه های امنیتی ورای آن نهفته بوده والبته این گونه عقب نشینی ها مناقشاتی را در داخل رژیم صهیونیستی برانگیخته است. وقایع وتحولاتی چون انتفاضه مسجد الاقصی ویا پیروزی جنبش حماس در انتخابات ونیز جنگ سی وسه روزه علیه حزب الله لبنان روند سازش را دچار تغییراتی کرده وعملا آن را متوقف ویا به تاخیر افکنده است. برخی قائل به آنند که رژیم صهیونیستی برای طفره رفتن از تعهدات مربوط به پروسه سازش و رهایی از فشار بین المللی و نیز ایجاد همگرایی ملی در داخل، به بحران زایی وتشدید خشونت یا جنگ افروزی روی می آورد، اما از دیگر سو آستانه تحمل داخلی جامعه صهیونیستی محدود است و بحران های شدید ومستمر را برنمی تابد. بنابراین رژیم صهیونیستی با توجه به اهتمامی که به وضعیت داخلی وامنیت ملی خود دارد، در نهایت مجبور به گام نهادن در روند سازش ومذاکرات می باشد.
در سطح منطقه ای اسراییل بیش از هر چیز نگران ایران هسته ای وهم پیمانان آن (مانند حزب الله لبنان) است و در حال حاضر ایجاد جبهه ای موسوم به «جبهه اعتدال» با مشارکت اعراب سازشکار، گزینه ای جهت مهار تهدیدات جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود.
در سطح داخلی رژیم تل آویو در پی راه حلی جهت تسویه منازعات با فلسطینی ها می باشد. طی سال های اخیر اسراییل مصلحت امنیتی خود را در طرح های انفصال(جداسازی) جست وجو نموده است. برآیند این طرح مآلا به اعتراف اسراییل به تشکیل حکومت مستقل فلسطین بر اساس مرزهای سال ۱۹۶۷ می انجامد. در حال حاضر سیاستمداران و استراتژیست های اسراییلی مشغول مناقشه و بررسی درباره چنین برآیندی هستند که البته در کلیات توافق اسلو و نیز طرح نقشه راه (از سوی کمیته چهارجانبه) هم بر آن تاکید شده بود.
شاید طرح دو حکومت(اسراییل وفلسطین) برای رژیم صهیونیستی که سال ها بر سیاست توسعه طلبی وعدم به رسمیت شناختن حقوق فلسطینی ها اصرار ورزیده دشوار باشد، اما همان گونه که اشاره شد، انگیزه مقامات رژیم غاصب تنها برخاسته از منافع ملی وحفظ هویت وجایگاه منطقه ای وجهانی خود می باشد. تنازلات تلخی همچون عقب نشینی از غزه آن هم توسط آریل شارون که نماد راستگرایان توسعه طلب ومهندس شهرک سازی محسوب می شد، نشان از آن دارد که سران اسراییل در نهایت به واقعیات تن داده و از شعارهای تندروهای دست راستی و جبهه مذهبی تنازل می کنند وحتی مخالفت ها وتهدیدات آن ها را به جان می خرند.
تشکیل حکومت مستقل فلسطین نیز از جمله واقعیت تلخی است که ممکن است رژیم صهیونیستی روزی به آن تن دهد والبته ملاحظات بسیاری در این باره از سوی سیاست مداران اسراییلی ارائه شده است. از جمله این ملاحظات وضعیت داخلی فلسطین و وجود تفکرات جهادی وفرهنگ مقاومت است. اسراییل در پی یافتن یک شریک مطمئن برای انجام مذاکرات است وبه طور طبیعی مترصد آن است که جنبش حماس از آرمان های خود تنازل کند و ریشه های مقاومت(وبه تعبیر اسراییل تروریسم) در اراضی فلسطینی به ویژه باریکه غزه از میان برود.
وجود مناطق مهم وشهرک های یهودی نشین در کرانه باختری نیز از دیگر موضوعاتی است که تشکیل حکومت فلسطین را با موانعی مواجه خواهد ساخت، زیرا تشکیل دو دولت در وهله اول مستلزم ترسیم مرزهای نهایی میان دو طرف است واسراییل در باره کرانه باختری(همانند نوار غزه) حاضر به عقب نشینی کامل به مرزهای ۱۹۶۷ نیست.
طرح صلح اعراب که مورد استقبال آمریکا قرار گرفته ناظر به همین موضوع است. در واقع اعراب با طرح «صلح در برابر زمین» اسراییل را به موافقت با تشکیل حکومت فلسطین براساس مرزهای ۱۹۶۷ فراخوانده اند والبته دولت اسراییل نیز تا حدی نرمش نشان داده است. این نرمش حاکی از آن است که اسراییل طرح های انفصال را جهت رهایی از تهدیدات امنیتی همچنان مد نظر دارد و از سویی در برابر خواست منطقه وجهان (وحتی هم پیمان خود آمریکا) چندان تاب مقاومت ندارد.
آیا این تنازلات به مفهوم شکست هیمنه سیاسی رژیم صهیونیستی وطرح های توسعه طلبانه این رژیم نیست؟ پاسخ این سوال مثبت است چرا که پیش از آن، هیمنه نظامی این رژیم در مواجهه با انتفاضه و نیز نبرد با حزب الله در هم شکسته شد وبه تبع آن اعتبار سیاسی این رژیم دچار افول شدید گردید.
اما از این نکته نباید غافل بود که در طرح های اعراب نیز نوعی تنازل به چشم می خورد. زمانی اعراب اسراییل را به رسمیت نمی شناخته وبرای نابودی آن می جنگیدند، اما در حال حاضر مرزهای ۱۶۴۸ به مرزهای ۱۹۶۷ تنزل یافته وسخن از به رسمیت شناختن وسازش با این رژیم مطرح است. حتی جنبش حماس که از شناسایی اسراییل سرباز زده تحت فشار زیادی قرار دارد تا همچون جنبش فتح از مواضع اصولی خود تنازل کند.
در هر حال موجودیت رژیم صهیونیستی هر چند به بهای تنازلاتی از آرمان های صهیونیسم رو به تثبیت می رود، اما این تنازلات بدون امتیاز نبوده است. شاید مهمترین امتیاز برای مقامات تل آویو آن است که رژیم صهیونیستی از حالت یک جزیره متروکه در قلب جهان عرب واسلام رهایی یافته به شریکی محوری در منطقه تبدیل گردد. آیا در این صورت توسعه طلبی های جدید این رژیم ـ که طبعا صبغه نرم افزاری خواهد یافت ـ نگران کننده نخواهد بود؟

وبگردی
مقایسه بودجه مراکز حوزوی با دانشگاه ها
مقایسه بودجه مراکز حوزوی با دانشگاه ها - به‌جز وزارت ارشاد، هیچ‌یک از این 40 ارگان و نهاد در قبال میلیاردها تومان بودجه‌هایی که دریافت می‌دارند پاسخگو نبوده نیستند.
ویدئویی از لحظات اولیه برخورد کشتی چینی با نفتکش سانچی و انفجار
ویدئویی از لحظات اولیه برخورد کشتی چینی با نفتکش سانچی و انفجار - ویدئویی از لحظات اولیه برخورد کشتی چینی با نفتکش سانچی و انفجار
فیلم/ گریه شدید وزیر کار در گفت‌و‌گوی تلفنی با خانواده خدمه نفتکش «سانچی»
فیلم/ گریه شدید وزیر کار در گفت‌و‌گوی تلفنی با خانواده خدمه نفتکش «سانچی» - علی ربیعی وزیر کار، رفاه و امور اجتماعی در گفت‌وگوی تلفنی با خانواده یکی از خدمه نفتکش «سانچی» اظهار همدردی کرد.
تصاویر هولناک از آخرین لحظات کشتی سانچی
تصاویر هولناک از آخرین لحظات کشتی سانچی - توقف عملیات خنک سازی و مهار آتش در شب گذشته، موجب رسیدن آتش به مخازن سمت چپ کشتی و انفجارهای شدید صبح امروز شد که در نهایت پس از چند ساعت به غرق شدن کامل نفتکش ایرانی انجامید.
از «خس و خاشاک» دیروز تا «آشغال» امروز
از «خس و خاشاک» دیروز تا «آشغال» امروز - این اتفاق بیشتر از هر موضوع دیگری سبب شد تا مردم یاد خاطرات سال ۸۸ بیفتند؛ آن زمانی که یک فرد با به زبان آوردن سخنانی ناشایست و بدون تفکر، مردمی را که برای بیان خواسته‌های‌شان به خیابان‌ها آمده‌ بودند، خس و خاشاک خواند و سبب شعله‌ور شدن آتش شد.
عدالت با  6 دلار در سال!
عدالت با 6 دلار در سال! - فیلم - رضا رشیدپور در برنامه حالا خورشید با کنایه به واریز سود سهام عدالت گفت: به خارجی ها نگوییم این سود سهام عدالت ماست، بگوییم ما روز شش دلاری مزگان داریم.
تحقیری که در دنیا میشویم / نفتکش ایرانی خدمه ایرانی با پرچم پاناما
تحقیری که در دنیا میشویم / نفتکش ایرانی خدمه ایرانی با پرچم پاناما - اگر از همه این ابهامات در خصوص مالکیت این کشتی که بگذریم، مهم‌ترین سوالی که این روز‌ها مطرح است، به آتشی باز می‌گردد که ظاهرا قرار نیست خاموش شود و یک هفته است که می‌سوزد. حریقی که اگر نبود حادثه پلاسکو، ممکن بود آن را ناشی از بزرگ بودن سانچی و حجم زیاد بارش بدانیم یا برعکس، از ناتوانی اطفاکنندگان در این ماجرا گلایه سردهیم، اما حالا به شکل گیری ابهامی بزرگ‌تر منجر شده...
ورود بی‌چادر و باآرایش به این بیمارستان ممنوع است
ورود بی‌چادر و باآرایش به این بیمارستان ممنوع است - خانم مسئول انتظامات جلوی درمانگاه بیمارستان بقیه‌الله ایستاده، جلوی زنان مانتویی را می‌گیرد و با گرفتن کارت شناسایی به آنها چادر می‌دهد. خیلی از زنان اینجا قبل از ورود به بیمارستان مانتویی هستند اما با گذشتن از در ورودی چادری می‌شوند.
کسی به ایرانی ها اهمیتی نمی دهد
کسی به ایرانی ها اهمیتی نمی دهد - ممکن است دود وارد محیط ایزوله ای شود که احتمالا دریانوردان در آنجا حضور دارند، پرسیده ایم چرا نجاتشان تا این حد طولانی شده است؟ گفته می شود چینی ها کم کاری می کنند ناراحتم از اینکه وقتی کشتی چینی تصادف کرد همه سرنشینان آن سالم هستند اما کسی به ایرانی ها اهمیتی نمی دهد.
عکس خواستگاری کریم انصاریفرد از دختر یونانی با زمرد گرانقیمت
عکس خواستگاری کریم انصاریفرد از دختر یونانی با زمرد گرانقیمت - رسانه های مطرح یونانی با انتشار تصاویری از رابطه عاطفی ملی پوش ایرانی باشگاه المپیاکوس با یک میلیاردر یونانی - آمریکایی پرده برداشتند و مدعی شدند این دو تصمیم خود را برای ازدواج قطعی کرده اند.
چرا حداد و ولایتی بیشتر از 50 شغل دارند؟
چرا حداد و ولایتی بیشتر از 50 شغل دارند؟ - بخشی از تکثر مسئولیت های بعضی چهره‌های سیاسی به بی‌اعتمادی نظام به افراد کارآمد برمی‌گردد و علت دیگر این موضوع، اعتماد غیرمعقول به این افراد است. با این حال این افراد هرچقدر هم که توانمند باشند، از نظر روان شناسی و انسان شناسی در بخشی از مسئولیت های خود ناموفقند.
فیلم نابغه ۱۰ ساله‌ طراح خودرو / قبلی هم انرژی هسته ای کشف کرده بود!
فیلم نابغه ۱۰ ساله‌ طراح خودرو / قبلی هم انرژی هسته ای کشف کرده بود! - فیلم - حسین عطایی ۱۰ سال دارد و در حوزه طراحی مفهومی خودرو فعالیت می کند. او ۶ اختراع ثبت شده دارد، مدرسه نمی رود و از دو شرکت تسلا و ولوو دعوت به همکاری شده است. او مشاور رییس سازمان برنامه و بودجه است. گفتگوی رضا رشیدپور با نابغه ١٠ساله طراحی خودرو را اینجا ببینید.
تست تصادف سمند در انگلیس / فقط با سرعت 50 کیلومتر در ساعت !
تست تصادف سمند در انگلیس / فقط با سرعت 50 کیلومتر در ساعت ! - تست برخورد جلوی خودرو با سرعت 50 کیلومتر در ساعت برای سمند TU5 ، توسط یکی از سازمانهای معتبر ارزیابی خودرو در انگلستان صورت گرفت.
کشور محل درمان آیت الله هاشمی شاهرودی مشخص شد (+عکس)
کشور محل درمان آیت الله هاشمی شاهرودی مشخص شد (+عکس) - سرانجام بعد از مدت ها سکوت درباره این که آیت الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی برای درمان به کدام کشور رفته است، خبرگزاری اهل بیت(ع) از درمان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در آلمان خبر داد و نوشت:
فیلم جنجالی از حجت الاسلام قاسمیان در کرمانشاه
فیلم جنجالی از حجت الاسلام قاسمیان در کرمانشاه - این فیلم حواشی زیادی را در فضای مجازی به همراه داشته است.
جنجال نیوشا ضیغمی: من اصلا ایشان را آدم حساب نمیکنم
جنجال نیوشا ضیغمی: من اصلا ایشان را آدم حساب نمیکنم - اولین قسمت از برنامه هاردتاک کاکتوس را با صحبت های جذاب نیوشا ضیغمی در مورد خانواده و همسرش ، ماجرای صحبت های جنجالی یک هواپیما ، 8 سال احمدی نژاد و ...
    پربازدیدها