دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ / Monday, 17 December, 2018

فرافکنی به شیوه صهیونیست‌ها


فرافکنی به شیوه صهیونیست‌ها
با توجه به آنکه انتخابات پارلمانی لبنان، چهار روز دیگر برگزار می‌شود، اتهاماتی که اخیرا از هر سو حزب‌الله را نشانه می‌روند، هرچند بی‌تردید کاملا کذب و دروغ هستند اما چندان عجیب به نظر نمی‌رسند چراکه انتخابات پارلمانی لبنان قرار است ۱۷ خرداد (۷ژوئن) برگزار شود و بسیاری از تحلیلگران، این انتخابات را مهم‌ترین انتخابات تاریخ لبنان می‌دانند؛ انتخاباتی که می‌تواند آرایش سیاسی را در این کشور ژئوپلیتیک تغییر دهد، تغییری که بی‌شک دگرگونی صف‌بندی‌های کنونی را در منطقه به دنبال خواهد داشت. اتهاماتی که اخیرا به حزب‌الله وارد شده، در همین راستا قابل ارزیابی است. رژیم صهیونیستی در حال حاضر به این باور رسیده است که نمی‌تواند در عرصه نبرد و حتی در عرصه‌های سیاسی با حزب‌الله به تقابل بپردازد، از این رو سیاست خدشه وارد کردن بر وجهه مقاومت را پیش گرفته است به این امید که اندکی قبل از انتخابات هفتم ژوئن از اقبال عمومی به حزب‌الله بکاهد. در این مدت بسیاری از کشورها نشان داده‌اند که عمیقا نگران انتخابات آتی لبنان هستند. یکی از این کشورهای همیشه نگران عربستان است. عربستان و مصر از به قدرت رسیدن حزب‌الله بشدت هراسانند. از این رو رایزنی‌های گسترده‌ای را برای ممانعت از این مسأله انجام داده‌‌اند. مصر اخیرا با به راه انداختن جنگ روانی شدید علیه حزب‌الله، ایران و شیعیان می‌کوشد رویای تضعیف حزب‌الله را محقق کند و عربستان نیز به شیوه‌های دیگری متوسل شده است. در این میان آل‌سعود چندین‌بار عبدالعزیز خوجه، وزیر اطلاع‌رسانی و فرهنگ عربستان و سفیر سابق این کشور در لبنان را به بیروت فرستاد تا حمایت بی‌دریغ آل‌سعود را از گروه ۱۴ مارس به عنوان رقیب اصلی حزب‌الله اعلام کند. در این مدت دلارهای نفتی عربستان و برخی دیگر از کشورهای عربی نیز در اختیار ائتلاف ۱۴ مارس قرار داشته است تا با فراغ بال بتوانند این مبالغ را در تبلیغات انتخاباتی هزینه کرد و حتی آن را صرف خرید آرای مردم فقیر لبنان کنند. ایالات متحده نیز از دیگر کشورهایی است که انتخابات لبنان را با نگرانی زایدالوصفی دنبال می‌کند. سفر هیلاری کلینتون وزیر خارجه این کشور و همچنین ژوزف بایدن معاون باراک اوباما، با فاصله‌ای اندک به لبنان حاکی از اهمیت انتخابات آتی برای ایالات متحده است. سفر بایدن به لبنان که دیدار بلندپایه‌ترین مقام دولت آمریکا در ۲۶ سال گذشته از لبنان محسوب می‌شود، علاوه بر اینکه به منزله حمایت از گروه ۱۴ مارس تلقی می‌شود، نوعی آمادگی از جانب دولت آمریکا برای مواجهه با سناریوهای مختلف در لبنان است چرا که ایالات متحده نیز شانس پیروزی ائتلاف ۸ مارس به رهبری حزب‌الله را بالا قلمداد می‌کند. حتی معاون باراک اوباما در جریان این سفر، تلویحا لبنان را تهدید کرده و تجهیز و تسلیح ارتش این کشور را منوط به نتیجه انتخابات دانست. بی‌شک منظور بایدن این بوده است که در صورت پیروزی حزب‌الله و متحدانش، ایالات متحده از فروش سلاح به ارتش لبنان امتناع خواهد کرد.
در این میان رژیم صهیونیستی نیز بشدت نگران اوضاع لبنان است و انتخابات این کشور و آرایش‌های سیاسی شکل گرفته را با دقت خاصی رصد می‌کند و حتی می‌کوشد در صورت امکان بر این انتخابات تأثیر بگذارد. موضوع عقب نشینی اسرائیل از روستای غجر یکی از این موارد بود. در آن مقطع، سناریویی در محافل داخلی رژیم صهیونیستی مطرح شده بود که مطابق آن اسرائیل باید با عقب‌نشینی از روستای غجر، ورق را در فضای کنونی لبنان به نفع دولت فؤاد سنیوره نخست وزیر کنونی و ائتلاف ۱۴ مارس برگرداند. هر چند این سناریو محقق نشد اما رژیم صهیونیستی در حال حاضر عقب‌نشینی از غجر را منوط به شکست حزب‌الله در انتخابات پارلمانی ۷ژوئن اعلام کرده است.
اما آخرین پرده توطئه‌ها علیه حزب‌الله لبنان از سوی نشریه آلمانی اشپیگل و در روز ۲۳ مه به نمایش درآمد. اشپیگل با چاپ مقاله‌ای مدعی شده بود، حزب‌الله لبنان در ترور رفیق حریری دست داشته است. ادعاهای این نشریه آلمانی وقتی عجیب‌تر می‌نمود که بدانیم دادگاه بین‌المللی ترور رفیق حریری،‌ چند هفته پیش حکم آزادی چند افسر لبنانی که به اتهام دخالت از جانب سوریه در ترور رفیق حریری چند سال را در زندان سپری کرده بودند، صادر کرد، از این رو بعد از چهار سال جار و جنجال درباره دست داشتن سوریه در این ترورها و تلاش برای انجام انقلاب مخملین در لبنان، در نهایت با آزادی چهار افسر بازداشت شده لبنانی که به طرفداری از سوریه مشهور بودند، به نوعی پرونده دست داشتن سوریه در ماجرای ترور بسته شد، از این رو اشپیگل که گفته‌ می‌شود حلقه‌ای از رسانه‌های زنجیره‌ای لابی صهیونیست محسوب می‌شود، در آستانه انتخابات پارلمانی لبنان می‌کوشد با متهم کردن حزب‌الله به دست داشتن در ترور رفیق حریری، فضای انتخاباتی موجود را به نفع ۱۴ مارس تغییر دهد. اما به نظر می‌رسد صهیونیست‌ها برای آغاز این جنگ روانی علیه حزب‌الله برهه زمانی مناسبی را انتخاب نکرده‌اند چرا که در حال حاضر مدت‌هاست شبکه‌های جاسوسی رژیم صهیونیستی در لبنان در حال افشا شدن هستند و بسیاری از این جاسوس‌ها دستگیر شده‌اند. در این شرایط به نظر می‌رسد که نتوان این دست اتهامات را به خورد مردم لبنان داد زیرا با کشف این شبکه‌های جاسوسی، بسیاری از مردم این کشور، رژیم صهیونیستی را متهم اول دست داشتن در ترور رفیق حریری، نخست‌وزیر اسبق لبنان می‌دانند. به واقع به دنبال تصمیم دادگاه بین‌المللی مبنی بر اعلام برائت و آزادی چهار افسر و عدم اتهام آنها به دست داشتن در ترور رفیق حریری در ۲۹ آوریل ۲۰۰۹، جریان سیاسی‌ای که از این ترور به نفع خود بهره‌برداری می‌کرد، بویژه کسانی که با دخالت‌ها، اظهارنظرها، دروغ‌پردازی‌ها و شاهدسازی‌های خود سعی می‌کردند تحقیقات بین‌المللی را به سمت و سوی دلخواه خود بکشانند، دچار معضل شدیدی شدند و اعتبار این افراد در میان مردم به شدت مخدوش شده، حتی این امکان وجود داشت که دادخواستی برای اعاده حیثیت علیه آنها به دادگاه ارائه شود. در چنین شرایطی است که اشپیگل خبر را منتشر می‌کند و رسانه‌های معلوم‌الحال دیگری مانند العربیه نیز به آن دامن می‌زنند و سعی می‌کنند به آن پر و بال دهند، از این‌رو می‌توان این توطئه اشپیگل که با هدایت صهیونیست‌ها انجام شده است را طرحی برای کاستن از تبعات سیاسی آزادی چهار افسر لبنانی دانست. این اتهامات علیه حزب‌الله در حالی مطرح می‌شود که فاقد هرگونه مستندی است. چندی قبل «سیمور هرش» روزنامه‌نگار سرشناس آمریکایی با استناد به یک سری اسناد و اطلاعات، اعلام کرد، دستان دیک چنی معاون بوش پسر به خون رفیق حریری آلوده است و وی در این ترور دست داشته است.
جالب آنکه تنها چند روز قبل از منتشر شدن مقاله اشپیگل، یکی از مقامات لبنان بیان کرد که فهرست متهمان جدیدی از سوی «دانیال بلمار» دادستان دادگاه ترور رفیق حریری تهیه شده است که فشارهای فوق‌العاده‌ای از برخی اطراف وارد شده که وی را از اعلام این فهرست پیش از انتخابات منصرف کنند، بویژه با توجه به اینکه این مظنونان همه از تندروهای اهل سنت بوده و دارای تابعیت کشورهای متعددی در خلیج فارس و خاورمیانه هستند. به هر حال بررسی داستان‌سرایی اشپیگل و داده‌هایی که پیش از آن وجود داشت و در بالا به آن پرداخته شد به خوبی نشان می‌دهد که هدف این نشریه در مرحله اول به راه انداختن جنگ روانی علیه مقاومت در آستانه انتخابات است و تلاش دارد روند دادگاه بین‌المللی حریری به جای سوریه، به سمت حزب‌الله نشانه‌گیری شود. از سوی دیگر این داستان‌سرایی‌ها ابزار خوبی برای چشمپوشی از متهمانی نظیر دیک چنی، تندروهای اهل سنت که بلمار بر اتهامات آنها تأکید کرده و از همه مهم‌تر رژیم صهیونیستی و شبکه‌های جاسوسی وابسته‌اش است. با این رویکرد باید اقدام اشپیگل را نوعی فرافکنی از جانب اسرائیل تعبیر کرد. در این میان جایگاه دادگاه بین‌المللی نیز بشدت زیر سوال می‌رود. زمانی که مقامات رسمی اسرائیل به بهره‌برداری از این داستان پرداخته و حزب‌الله را به ترور رفیق حریری متهم می‌کنند، سکوت مقامات دادگاه بین‌المللی به ضرر دادگاه بوده و حاکی از جانبداری دادگاه از جریانی در رقابت‌های انتخاباتی یک کشور است. این رفتار مقامات دادگاه بار دیگر اتهام وارد بر دادگاه بین‌المللی را مبنی بر داشتن نگاه‌های سیاسی اثبات می‌کند.


منبع : روزنامه وطن امروز

مطالب مرتبط

مرگ بر اسرائیل و تحریم ها و ...

مرگ بر اسرائیل و تحریم ها و ...
مدتی است که این سوال در اذهان عمومی ایجاد شده است که مرگ بر اسرائیل به چه قیمتی ؟ آیا این درست است که دکتر احمدی نژاد با طرح مسئله اسرائیل و جنایات او و حامیانش و کذب خواندن هلو کاست خشم آمریکا را بیافزوده و موجبات تحریمهای سنگین بر ملت ایران را فراهم آورده است ؟
البته توده مردم قبل از اینکه این سوالات و افکار به ذهنشان برسد از اطراف و از طریق گروه هایی تغذیه میشدند و میشوند. گروه ها و اشخاصی که برای منافع حزبی و شخصی و کینه توزی هایشان حاضرند هر کاری بکنند حتی تخریب اصول و اصلا نمی اندیشند که آب به آسیاب دشمن میریزند و فرداروز که (طبق آرزویشان) احمدی نژاد را زمین زدند و خودشان قدرت را به دست گرفتند چگونه میخواهند مردم را جمع و جور کنند .هر چند در این بین افرادی نیز شاید بدون غرض در مسیر ضاله قدم بر میدارند . آقای محمد هاشمی (برادر آیت ا... هاشمی) در مصاحبه ای که &#۰۳۹;با شهروند امروز&#۰۳۹; داشته اند همین نکات تخریبی (تخریب نه تنها علیه دولت بلکه علیه نظام و اسلام) را اظهار کرده بودند و به اظهارات دولت راجع به هلوکاست و محو اسرائیل اعتراض کرده و آنها را نابخردانه خوانده بودند . این در حالی است که رهبری بارها و بارها از سیاست تهاجمی و ارزشی دولت که همان گفتمان امام است به طور رسمی و آشکار حمایت کرده اند .
این دسیسه ها از سوی دشمن و دنباله روهای داخلی آنان همچنان ادامه دارد . در اقدامی مبتکرانه و موزیانه ، دشمن تقابل شیعه و برخی از گروه های غیر شیعی را به حربه ای برای تخریب ارزشی به نام حمایت از فلسطین تبدیل کرده است . وقتی بحثی از فلسطین میشود برخی از جوانان عزیز و فریب خورده میگویند فلسطینی ها ناصبی هستند و ضد شیعه ما چرا باید از آنها حمایت کنیم ؟
کافیست کمی تامل کنیم . این مساله آنقدر عیان است که با شناختی ناقص از اسلام نیز میتوان جواب سوالات بالا را گرفت و خط صحیح را انتخاب نمود.
من خطاب به تو مخاطب عزیز میگویم . لطفا لحظه ای هر آنچه در ذهن ، نسبت به مساله فلسطن داری پاک کن و بدون پیش داوری و با منطق به مطالب زیر دقت کن:
برادر عزیز یا خواهر گرامی اگر مسلمان هستی پر واضح است که آموزه های اسلام به ما میگوید که دربرابر چنین ظلمی آن هم در سطح بین الملل هرگز نباید سکوت کرد و باید فریاد زد و اعتراض کرد . باید به همه جهانیان گفت این کار آمریکا و اسرائیل جنایت است . اسلام هرگز اجازه نمیدهد برای رسیدن به توسعه و پیشرفت اقتصادی (در سایه لغو تحریمها) ظلمی نادیده گرفته شود آنهم چنین ظلم عظیمی.
اگر مسلمان نیستی انسان که هستی . کافیست لحظه ای خود را جای مردم فلسطین و ... بگذاریم . یک محله با ده خانوار را تصور کن . به داخل یکی از خانه ها برو . تو و خانواده ات از کمترین امکانات زندگی محروم هستید . هر بار که پدر یا مادرت ، همسر و فرزندانت از خانه خارج میشوند بارها باید آرزو کنی تا سالم باز گردند . هر لحظه امکان دارد بمبی منفجر شود و تو عضوی از خانواده ات را از دست بدهی . دارویی نمیابی تا مرهمی باشد بر بیماری فرزندت . یک جنگ نابرابر . شب است دو اجنبی مست با اسلحه هایی در دست در حال خوش و بش و سر و صدا هستند . فرزندت بیدار میشود . چگونه پدری (مادری) هستی که حتی نمیتوانی خوابی آسوده برای فرزندت فراهم کنی بیرون میروی تا بلکه بتوانی کاری کنی در حال نگریستن بهآنها هستی فرزندت نیز همراه تو بیرون آمده است . دو اجنبی به تو خیره میشوند .ممکن است عشقشان بکشد مسابقه تیر اندازی به راه بیاندازند و سیبلشان صورت معصوم فرزند تو باشد . فرزند تو کشته میشود . دوست داری فریاد بزنی و با نهایت وجودت انتقام فرزندت را بگیری کسی به تو کمک نخواهد کرد . سازمان ملل آنقدر دور هست که صدایت را نشنود . شب است هنوز . اعراب و مسلمانان و انسانهای آزاده جهان هم که خوابند .خودت باید دست بکار شوی به طرفشان میروی باخود می گویی اگر مردید اسلحه بدهید تا مردانه بجنگیم و سنگی در مشت میگیری و با خشم و کینه ی تمام آنرا پرتاب میکنی . کارت با شلیک یک تیر تمام میشود و نزد فرزندت در دیار باقی میروی . حال ناموس تو است و آن دو اجنبی ... اما این فقط مشکلات یکی از این خانوارهاست . وسعت این محله به اندازه وسعت کشورهای فلسطین و لبنان و عراق و افغانستان و.. است و تعداد خانوارهایش بسیار بیشتر از ده عدد . حال تصور کن ما نیز مانند دیگر کشورهای جهان ، فلسطین را نادیده بگیریم و در سایه این بی توجهی تحریم ها قطع شده و به پیشرفت و توسعه برسیم . آیا این غیر انسانی نیست که همه ما پیشرفت کنیم ولی ملتهایی بی گناه حتی توان اظهار نظرراجع به کشورشان را نداشته باشند .
و در آخر اگر بازهم قانع نشدی کافی است کمی سیاس و زیرک باشی آنوقت در میابی که ما با حمایت معنوی و مادی خود به فلسطین و لبنان ، اسرائیل و آمریکا را در همان منطقه مشغول و درگیر ساخته ایم . در واقع این کمکی به خود ماست . در غیر اینصورت اسرائیل، لبنان و فلسطین را به راحتی به زیر میکشد و آنوقت نوبت ماست که مورد هجوم اسرائیل قرار گیریم .
حال اگر ما اعتراض خود نسبت به این جنایات را فریاد زدیم و زورگویان جهان خشمگین شده و دست به تهدید و تحریم ما زدند آیا باید آنها را سرزنش کنیم و بر آنها فریاد مرگ سر دهیم یا اشخاصی چون دکتر احمدی نژاد را که تنها حرف حقی را بر زبان رانده اند ، سرزنش کنیم؟
راجع به مساله هلوکاست نیز نباید سکوت کرد . عده ای آمده اند و با جعل تاریخ و انحراف اذهان عمومی دروغی را گفته اند و به بهانه آن دروغ یک کشور که هیچ نقشی در هلوکاست نداشته است را اشغال کرده اند . سکوت در مقابل این عمل یعنی ما آنقدر ساده لوح و کودن هستیم که حرف های شما را باور کردیم .
بنابر این اگر درست بنگریم خواهیم دید این مساله هیچ ارتباطی به دولت نهم و شخص دکتر احمدی نژاد ندارد. دکتر احمدی نژاد تنها گوینده یک مساله بسیار سابقه دار به نام فلسطین و جنایات آمریکا و اسرائیل است که قبل از ایشان اسلام آنرا گفته است امام آنرا گفته است انسانیت آنرا گفته است و ...پس نباید به بهانه مخالف بودن با دولت این اصول که رعایت آن بر هر انسان و هر مسلمان واجب است ، نادیده گرفته شود و با حزبی بازی با آن برخورد شود.

وبگردی
فساد همه گیر شده است، و اتفاقاً این یک مساله سیاسی است
فساد همه گیر شده است، و اتفاقاً این یک مساله سیاسی است - اما مساله سیاسی را نباید به مساله حاکمان تقلیل داد. مساله سیاسی است به این معنا، که آنچه به ما در سطح ملی، فرم بخشیده، نادرست است. چیزها در جای خود نیستند و روال غلط امور، همه چیز را و همه کس را به فساد کشانیده است. در این تفسیر سوم، چشم شما نه به حاکمان است نه به تک تک مردم. چشم شما به الگویی است که به امور فرم بخشیده است.
پاسپورتی که همه جا به آن توهین میشود
پاسپورتی که همه جا به آن توهین میشود - مدتی است که تب سرمایه‌گذاری در گرجستان شایع شده است و مردم برای خرید ملک یا راه اندازی یک کسب و کار عازم این کشور می‌شوند. در این میان چند اتفاق رخ داد. یکی این بود که تحریم‌های امریکا گریبان گیر ایران شد و به عقیده من این‌ها به نوعی بازخورد عملیات روانی ترامپ علیه ایران است و از سوی دیگر انتخابات اخیر گرجستان هم با پیروزی جریان راست تندرو این کشور به پایان رسید. وگرنه گرجستان اصلا کشوری نیست که قادر…
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان! - «شباهت عجیب علی الهام استاد هوا فضا در دانشگاهی در آلمان به غلامحسین الهام معاون رئیس جمهور سابق!
شبهای داغ مدیترانه !
شبهای داغ مدیترانه ! - «حسن کردمیهن» متهم آمریت حمله به سفارت عربستان به تازگی در کرج، مرکز استان البرز، رستوران راه انداخته است.
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر - سید احمد خمینی، نتیجه امام خمینی که چند هفته پیش با ازدواجش خبرساز شده بود، بار دیگر با انتشار عکسی از او و همسرش در حین سوارکاری حساسیت نسبت به خود را برانگیخته است و باعث تحریک مخاطبان و کاربران در فضای مجازی شده است.
رفتار عجیب دو نفر از همراهان رئیس جمهور در زمان سخنرانی!
رفتار عجیب دو نفر از همراهان رئیس جمهور در زمان سخنرانی! - دو نفر از کسانی که همراه رئیس جمهور در سمنان حضور داشتند در هنگام سخنرانی روحانی رفتار غیر معمولی از خود نشان میدادند.
اظهارات جنجالی دو بازیگر زن درمورد فساد شدید در سینما
اظهارات جنجالی دو بازیگر زن درمورد فساد شدید در سینما - ظهارات جنجالی لیلا بوشهری و شقایق دلشاد درباره فساد در سینما: چرا دایرکت میدم فالو نمیکنید؟ ساعت یک شب چرا باید زوایای صورت منو ببینن؟
بخشی دیده نشده از رفتار سخیف مجری تلویزیون با فراستی!
بخشی دیده نشده از رفتار سخیف مجری تلویزیون با فراستی! - بخشی دیگر از برنامه «من و شما» با حضور مسعود فراستی و برخورد توهین آمیز مجری رسانه ملی را می بینید که در رسانه ها باز نشر نشد.
خلاصه داستان و بازیگران سریال بانوی عمارت +تصاویر
خلاصه داستان و بازیگران سریال بانوی عمارت +تصاویر - مریم مومن متولد دهه 70 می باشد و حضورش در بانوی عمارت اولین تجربه بازیگری است و به واسطه این سریال وارد دنیای بازیگری شده است . او در کلاس های تئاتر فعالیت داشته است .
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است !
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است ! - پس از اولین گفت وگوی رسمی میترا استاد (نجفی) و تایید ازدواجش با محمدعلی نجفی، حالا شهردار سابق، در نخستین واکنش به جنجال ها، عکس تازه ای از خود و میترا استاد در اینستاگرامش منتشر کرده است.
تصاویری از لحظه ربوده شدن مرزبانان ایرانی در مرز میرجاوه
تصاویری از لحظه ربوده شدن مرزبانان ایرانی در مرز میرجاوه - گروه تروریستی جیش العدل نخستین تصاویر از حمله به پاسگاه مرزی در میرجاوه ۱۴ مهر امسال را منتشر کرد؛
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران - سه نفر کنار هم حوالی میدان مادر ایستاده‌اند. زنی قد بلند که موهایش زمینه نسکافه‌ای دارد به هر ماشینی که بلندتر بوق می‌زند نزدیک می‌شود و قیمت را آرام و به سرعت بیان می‌کند. او می‌گوید: «... صد هزار تومان، تو ماشین ۷۰ هزار تومان، گروپ ۳۰۰ هزار تومان و جا هم داریم»، جملات کوتاه و بی‌تفاوت بیان می‌شود. جلوتر دختر کم سن و سالی که شاید ۱۶ سال هم نداشته باشد، ایستاده و از سرما نوک بینی‌اش قرمز شده است، با…
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»!
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»! - روز پنجشنبه تصویری در فضای مجازی منتشر شد که قابل تامل بود. زهرا تخشید نوه آیت‌ا... یزدی است که با انتشار تصویری که از دانشگاهش در نیویورک منتشر کرده بود، نوشت: «عکسی که دیروز عصر از دانشگاهم گرفتم با چراغ‌های همیشه روشنش».