یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ / Sunday, 20 May, 2018

پارک زنان، بهشت زمینی بانوان


پارک زنان، بهشت زمینی بانوان
از خیابان جلفا در منطقه سیدخندان می توانید به بوستان بهشت مادران در جنوب شرقی محدوده منطقه سه شهرداری یعنی در بزرگراه رسالت، تقاطع اتوبان حقانی و خیابان شهید کاوه راه یابید. این نخستین بوستان ویژه زنان است که اسفند سال گذشته گشایش یافت. رویایی که بسیاری از زنان در سر می پروراندند چرا که دویدن کار با دستگاه های بدنسازی و حتی راهپیمایی با پوشش سراپا، بسیار دشوار است و از سوی دیگر در برابر دیدگان مردان ناممکن بود.
اکنون آنچه که روزی پرشباهت به یک رویا بود جامه عمل پوشیده است. البته بسیاری از زنانی که از امکانات فراوان سالن های ورزشی، زمین های والیبال، بسکتبال و حتی سالن تیر و کمان استفاده می کنند قصد آماده سازی حرفه ای برای مسابقات را در سر ندارند که اگر هم داشته باشند امکانات مهیا است. با این همه در همین حد در آماده سازی بدن آنها مفید است. خیل زنانی را می بینم که هر یک سرگرم یک رشته ورزشی اند. آمار می گوید: در روزهای عادی نزدیک به ۱۵۰۰ تن به هر یک از بوستان های بانوان مراجعه می کنند که این رقم در روزهای تعطیل به بیش از دو برابر می رسید. بوستان بهشت مادران ۱۹ هکتار وسعت دارد و تردیدی نیست که فضا برای هر ورزشی برای هر یک از زنان کافی و مناسب است. مریم حمیدزاده ۵۰ ساله خانه دار از خیابان عطار می آید. در نزدیکی پل سیدخندان مسافتی نزدیک به یکی - دو کیلومتر را پیاده طی می کند. نخست حرکت های کششی و هوازی را انجام می دهد و بعد به بدنسازی می پردازد. سرانجام با دوستانی که در همین بوستان پیدا کرده است یکی - دو گیم والیبال بازی می کند، می گوید: همه زندگی من خلاصه شده بود به نشستن با در و همسایه ها و البته غیبت و چانه زدن ها، هزینه های کلاس های ورزشی هم سرسام آور و مکان ها دور از دسترس اند. با احداث بوستان بهشت مادران باور کنید زندگی من رنگ دیگری به خود گرفته است. بگذارید اقرار کنم من با داشتن بچه های دانشگاهی و دبیرستانی و کز کردن در خانه در آستانه افسردگی قرار داشتم اما اکنون زندگی من با همین ورزش های آسان و در دسترس و ارزان رنگ دیگری به خود گرفته است. در روزهای تعطیل دختران من هم به این بوستان می آیند و ورزش می کنند. بانو حمیدزاده با چند تن از دوستان و همسایگان از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ ظهر ورزش می کند و بعد برای رسیدگی به امور خانه بازمی گردد.
عشرت خسروی دانشجوی ۳۰ ساله روزنامه نگاری از خیابان خواجه عبدالله می آید. اگرچه در نزدیکی خانه آنها بوستانی با امکانات بدنسازی است اما می گوید: آنجا راحت نیستم. می دانید ورجه و وورجه کردن با دستگاه ها آن هم در برابر دیدگان غریبه ها مرا معذب می کند پیش از گشایش این بوستان گاه همراه با خواهرم آن هم در ساعت های غروب در آن بوستان ورزش می کردم. حالا اما در این بوستان بدون مانتو و روسری همراه با زنان بسیار دیگر ورزش می کنم. بوستان بهشت مادران در نیمه شمالی شهر تهران تنها نقطه ای بود که امکان ایجاد پارک را داشت. به خاطر اشراف نداشتن محیطی مناسب برای خانم ها بدون محدودیت در پوشش بود. زهرا زعیمی کارمند مخابرات همراه با دو دخترش به بوستان آمده است. بچه ها در فضای باز بوستان با وسایل بازی بسیاری که در آنجاست بازی می کنند و مادر کمی دورتر از آنها همراه با زنان دیگر بسکتبال بازی می کند، می گوید: من از نوجوانی در مدرسه و بعد در دانشگاه بسکتبال بازی می کردم اما به دلیل نبود سالن یا زمین بسکتبال چند سالی بود که از ورزش دلخواهم دور مانده بودم. بهشت مادران این آرزوی مرا جامه عمل پوشاند. من از سه راه ضرابخانه می آیم. در کنار آپارتمان ما پارک کورش قرار دارد البته با امکاناتی که در اینجا هست، ترجیح می دهم این مسافت دو سه کیلومتری را طی کنم اما دست کم بازی رویایی ام را انجام بدهم. اگر این بوستان با این امکانات چند سال پیش بود بی تردید ورزش بسکتبال را به طور حرفه ای ادامه می دادم. حیف که چنین نشد. آمار می گوید دختران دانش آموز و دانشجو در قالب اردوهای آموزشی دانش آموزی و دانشجویی به این بوستان و بوستان پردیس مراجعه می کنند.
بوستان پردیس بانوان در منطقه ۱۵ تهران است با امکاناتی چون سونا، استخر، جکوزی، دوچرخه سواری، اسکیت، کتابخانه و.... در اختیار بانوان تهرانی است. شهرداری بر آن است تا پایان سال جاری دو بوستان دیگر ویژه بانوان را راه اندازی کند. در ضلع جنوبی بوستان چیتگر با برآورد اولیه ۵/۴ میلیارد تومان می گویند هزینه این احداث از محل بودجه جاری شهرداری تامین می شود. دیگری بوستان مادر قائم در منطقه یافت آباد است با برآورد اولین بودجه نزدیک به ۷/۶ میلیارد تومان. در اینجا میان البته طرح هایی در دست اقدام حوزه معاونت فضای سبز سازمان پارک ها و فضای سبز شهر تهران قرار دارد که از جمله آنها احداث بوستان نرگس، همچنین چند بوستان گیاه شناسی و گیاهان دارویی است. بوستان مادر در ضلع جنوب غربی میدان بسیج در مجاورت بزرگراه دولت آباد و مسیل سرخه حصار به بهره برداری رسید و در اردیبهشت سال گذشته گشایش یافت. با توجه به جمعیت چهارمیلیونی زنان که نیمی از جمعیت تهرانی ها را شامل است وجود دو بوستان کنونی و دو بوستان در شرف راه اندازی دیگر در برابر ۱۵۰۰ بوستان و صدها سالن ورزشی ویژه آقایان، بسیار اندک است.
تردیدی نیست اگر دولت بدهی بیش از ۷۰۰ میلیارد تومانی خود به شهرداری که بخش عمده آن برای بخش ساخت وسازهای دولتی، هزینه شده است، بپردازد شهرداری تهران به تحقق این آرزوی دیرین جمعیت
۵۰ درصدی خواهد پرداخت. شهرداری تهران امیدوار است بخشی از طلب میلیاردی خود را در سال جاری وصول کند.
ساعت دو بعدازظهر است، در میان غریو شادمانه و خنده های از ته دل بیش از ۵۰ زن در سنین مختلف از سال های ۲۰ تا ۶۰، بوستان بهشت مادران را ترک می کنیم. آنها در آستانه خروج، پوشش خود را بر تن کرده و از بوستان راهی خانه ها یا محل کار می شوند.
زنان بسیار دیگری را می بینم که ساک به دست به بوستان می آیند. تنی چند کودکان قد و نیم قدشان را به همراه دارند. آنها تا ساعت هایی از بعدازظهر را در بوستان ورزش خواهند کرد. به بوستان پردیس می اندیشم در جنب بوستان ۱۱۲ هکتاری آزادگان که یک مجموعه ورزشی آبی روبه روی آن قرار دارد. می گویند هزینه احداث پارک پردیس در جنوب شرقی تهران ۱۰ میلیارد تومان است. به بهشتی می اندیشم که روزگاری رویا بود و امروز یک واقعیت.

راشل آرامیان

منبع : روزنامه سرمایه

مطالب مرتبط

جایی برای آرامش

جایی برای آرامش
روزهای سه ماه تابستان برای خیلی از خانواده ها یعنی روزهای کشدار بیکاری. تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی در این سه ماه برای تفریح خانواده ها است. خانواده هایی که ۹ ماه رنج تحصیل دانش آموزان (بچه های خانواده) را به دوش کشیده اند و در این ماه ها وظیفه تامین تفریح و سرگرمی آنها را به عهده دارند اما اکثر خانواده ها از تامین امکانات یک تفریح درازمدت سالم برای کودکان و نوجوانان خود معذورند. اتکای صرف به برنامه های تلویزیون و سرگرمی های رایانه ای، علا وه بر ضررهای جسمی وارده بر کودکان و نوجوانان، زیان های فرهنگی و اجتماعی بسیاری در پی دارد و لا زم است در کنار آنها، فکری برای تفریحات اجتماعی خانواده ها شود.
پارک ها و بوستان های شهری مکان هایی هستند که برای جوابگویی به همین خواسته در معماری شهرها طراحی شده اند اما آیا واقعا می توان به این اماکن به عنوان محلی برای تامین تفریحات خانواده ها نگاه کرد؟
اولین موضوعی که در این زمینه قابل ذکر است کمبود این اماکن تفریحی است. این موضوع تنها به کلا نشهر تهران یا شهرهای بزرگ منحصر نیست و می توان ادعا کرد که عمومیت دارد. طی دهه های گذشته علی رغم توجهی که به افزایش فضای سبز شهرها شده اما باز هم بوستان های شهری به نسبت جمعیت بسیار کم است.
اگر روزهای تعطیل به این بوستان ها برویم، کاملا چنین مشکلی به چشم می خورد. ضمن اینکه در بوستان ها و پارک ها وسایلی که برای تفریح کودکان و نوجوانان یا ورزش عمومی وجود دارد نیز خیلی کم است.
مریم رحمانی، خانم خانه داری که به همراه دو فرزند خود به یکی از بوستان های عمومی مراجعه کرده بود، دل پردردی در این زمینه داشت و گفت: «واقعا امکانات کم است. هر بار که من با بچه ها به پارک می آیم، باید حداقل یک ربع منتظر بایستم تا یکی از بچه ها بتواند از تاب استفاده کند یا اینکه برای سوار شدن سرسره، بچه ها صف می کشند که این جور تفریح کردن اصلا خوشایند نیست.»
وی درباره دلیل استفاده از پارکی که به آن آمده، گفت: «واقعا چاره ای ندارم. بچه ها بهانه می گیرند و جای دیگری نیست که آنها را ببرم. اینجا هم خیلی محیط مطلوبی نیست. گاهی اوقات افرادی که به نظر نمی رسد خیلی میزان باشند هم در اینجا رفت و آمد دارند.»
خانم سعادت، بانوی بازنشسته ای که روزی دو-سه ساعت از وقت خود را در یک بوستان عمومی می گذراند، می گوید: «من بیش از هر چیز به هوای اینجا احتیاج دارم. هر روز هم اینجا می آیم اما گاهی اوقات واقعا ناراحت می شوم. بعضی ها در پارک کارهایی می کنند که من شرم می کنم. جوان ها می آیند اینجا و سیگار می کشند و بیخود می چرخند. البته من نمی گویم که آنها گناهکارند، نه، من از این ناراحتم که جوان های این مملکت کار ندارند، زندگی ندارند و این طور باید بیکار باشند.»
او که دل پردردی دارد، ادامه می دهد: «آدمی که در درونش آرامش ندارد وقتی به اجتماع می آید هم همان ناآرامی را گسترش می دهد. برای همین پارک ها خیلی آرام نیست و جای استراحت و تفریح نیست.»
واقعیت این است که همین موضوع دلیل عدم استفاده بسیاری از خانواده ها از بوستان های عمومی شهری است. آنها عقیده دارند که پارک ها محیط مناسبی برای خانواده و فرزندانشان نیست. عرضه مواد مخدر در بعضی بوستان های شهری یکی از ناهنجاری ها و دلا یل دوری خانواده ها از بوستان ها است.
مراد شریفی، سرپرست خانواده ای است که به گفته خودش کمتر از پارک اطراف منزلشان برای تفریح استفاده می کند. وی در این باره می گوید: «من خودم به تنهایی هم به آنجا نمی روم، چه برسد به خانواده! آدم های عجیب و غریبی آنجا پرسه می زنند و من دلم نمی خواهد حتی از کنار آنها رد شوم.»
به نظر او، پارک نزدیک محل زندگی اش جای افراد خلا فکار و بزهکاری است که باید جمع آوری شوند. اتفاقا نکته ای که او اشاره می کند، مساله ای است که مورد توجه نیروی انتظامی هم قرار گرفته است. بخشی از طرح امنیت اجتماعی که طی هفته های اخیر از طرف نیروی انتظامی به اجرا گذاشته شده است، به سالم سازی محیط های عمومی بالا خص بوستان های شهری اختصاص دارد و در این زمینه کوشش های بسیاری شده است.
نگار صحرایی فر، دختر دانشجویی است که به گفته خود گهگاه برای تفریح و هواخوری از پارک ملت استفاده می کند. او می گوید که هیچگاه به توزیع کنندگان مواد مخدر در این پارک برخورد نکرده است اما گهگاه بعضی از آدم هایی که به این پارک می آیند، رفتار اجتماعی ناپسندی دارند که باید در این زمینه هم فکری بشود. او در عین حال می گوید که نباید آسایش را از پارک گرفت و به گونه ای رفتار کرد که کسانی که به پارک می آیند احساس کنند که بی دلیل تحت مراقبت هستند و ممکن است مورد مواخذه قرار بگیرند.
آرش میرنظری هم جوانی است که امسال در کنکور شرکت کرده و حالا منتظر نتایج آن است. او گاهی به همراه دوستانش به بوستان های عمومی شهر می آید تا تفریح کند. خودش می گوید: من اهل خلا ف نیستم اما گاهی در پاک می زنم زیر آواز!
آرش ادامه می دهد: «بالا خره جوان هر کاری کند به نظر بزرگترها کار سبکی است اما جوان باید جوانی کند. پدر من بعضی وقت ها حتی از رنگ لباس من هم ایراد می گیرد اما او هم می داند که من کار خلا فی نمی کنم.»
او اعتقاد دارد که می توان پارک ها را تقسیم بندی کرد. بعضی را به بازنشسته ها اختصاص داد، بعضی را به خانواده ها و بعضی را به جوانان.
چند سال پیش طرح ساخت بوستان های شهری مختص بانوان مطرح شد اما به نظر می رسد پیگیری نشد یا لزومی برای اجرای آن دیده نشد. در حال حاضر بعضی پارک ها آنقدر محیط خوبی دارند که بانوان بدون هیچ دغدغه ای از آنها استفاده می کنند اما این موضوع عمومیت ندارد.
زهرا کاویانی، خانم جوانی است که هر روز به همراه شوهر خود برای ورزش صبحگاهی به پارک نزدیک منزل خود می روند و نیم ساعت ورزش می کنند. وی می گوید: «پارک ما که تقریبا محیط سالمی دارد. به نظر من چون خیلی پارک بزرگی نیست، خیلی هم بزهکاری در آن نیست. ضمن اینکه صبح ها محیط پارک ها خیلی بهتر از غروب هاست. من ترجیح می دهم همیشه صبح ها به پارک بروم.»
پدرام خانزاده، همسر او هم نظرش را تائید می کند و با لبخند می گوید: «آدم های خلا فکار صبح ها خواب هستند. ورزش صبحگاهی مال آدم های مثبت است.»
از آنها می پرسم که آیا غیر از ورزش صبحگاهی، باز هم از پارک برای تفریح استفاده می کنند؟ خانم کاویانی می گوید: «گاهی همراه اقوام برای صرف شام به پارک می آئیم اما معمولا پنجشنبه ها و جمعه ها اینجا شلوغ است و ما ترجیح می دهیم وسط هفته این کار را کنیم.»
آقای خانزاده هم اعتقاد دارد که در محله آنها، فضای سبز و پارک کمی وجود دارد و اصلا آن را برای جمعیت ساکن در محله کافی نمی داند. او می گوید: متاسفانه بافت محله مان هم طوری نیست که بتوان پارک های جدیدی در آن ساخت ولی ما سعی می کنیم از همین مقدار کم هم استفاده بهینه کنیم.
بعضی مناطق شهری امکان افزایش بوستان های شهری، اماکن تفریحی و فضای سبز را دارند اما متاسفانه در آن مناطق هم کمتر شاهد گسترش این گونه فضاها هستیم. فضاهای سبز و بوستان های شهری علا وه بر استفاده تفریحی به سالم سازی هوا هم کمک شایان توجهی می کند. در سال های گذشته آلودگی هوای تهران بالا خص در زمستان به حد خطرناک رسید به طوری که سال قبل چند روز مدارس تعطیل شد. مدیران شهرداری همواره بر افزایش فضای سبز پای فشرده اند اما امکان اجرای بسیاری از طرح ها به وجود نیامده است.
رضا حاج اسماعیلی از شهروندان ساکن منطقه ۴ که دو سالی است بوستان بزرگ پلیس در نزدیکی محل سکونت خانواده اش افتتاح شده است، ضمن ابراز رضایت از ایجاد پارک در محل زندگی اش می گوید: «واقعا بودن یک پارک تفریحی در نزدیکی محل سکونت یک نعمت است. ما از وقتی این پارک افتتاح شده، بسیاری از شب ها برای تفریح به اینجا می آئیم.» او همچنین تاکید دارد که باید کمی بیشتر به امنیت پارک ها توجه شود و می گوید:«چند ماه پیش شایع شده بود که کسی را در این پارک کشته اند. من خودم ندیدم اما می گفتند روزنامه ها هم نوشته اند. وقتی این خبر را شنیدم، تا چند وقت از رفتن بچه هایم به این پارک نگران بودم.»
رفع این گونه نگرانی ها نیازمند همتی همگانی است. نیاز مردم به این گونه اماکن تفریحی یک نیاز واقعی است و باید شرایطی را فراهم آورد که خانواده ها و جوانان بتوانند بی هیچ دغدغه و نگرانی از بوستان های عمومی استفاده کنند.


کلمات در حال جستجو
منطقه سیبری , شورای ارد نان خلخال , ناپذید , سیدمحمد رضا رضوی , ظریف به قطر می‌رود , سنج و دمام , برخورد , کمسیون کشاورزی , مهاجران غیر قانونی , ایسکو ,

برخی از مطالبی که کاربران هم اکنون در حال خواندن آن هستند
امام‌زاده شاه‌زاده محمد، كاشان , تاریخچه مخاطبان , آمد ز نای دولت بار دگر نوایی , با وجود وصل شد زندان حرمان جای من , وه! که امروز چه آشفته و بی‌خویشتنم , جدول تولیدات بخش صنایع هلند (صنایع انتخاب‌شده) در سال‌های ۱۹۹۰ الی ۱۹۹۲ میلادی (ارقام به تن به‌غیر از برخی موارد) , بت بی‌نقش و نگارم جز تو یار ندارم , وزان جایگه رفت خورشیدفش , چه روز باشد کاین جسم و رسم بنوردیم , جواب گفتن روبه خر را ,

برخی منابع مهم خبری
ibna.ir خبرگزاری کتاب ایران , shahrsakhtafzar.com شهر ‌سخت افزار , seemorgh.com سیمرغ , persiankhodro.com پرشین خودرو , karyab.net کاریاب , vatanemrooz.ir روزنامه وطن امروز , iusnews.ir خبرنامه دانشجویان , jamnews.ir جام نیوز , parsnews.com پارس نیوز , gsm.ir جی اس ام ,

وبگردی
حمله ماموران شهرداری به پلیس راهور!
حمله ماموران شهرداری به پلیس راهور! - حمله ور شدن ماموران سد معبر شهرداری به ماموران راهنمایی رانندگی
دستگیری معروف ترین شرور تهران، در ۵۰۰ متری مرز ترکیه
دستگیری معروف ترین شرور تهران، در ۵۰۰ متری مرز ترکیه - شرور سطح یک که در آخرین اقدام خود یکی از دوستانش را در منطقه ولنجک به قتل رسانده بود؛ در ۵۰۰ متری مرز ترکیه دستگیر شد.
لحظه ریزش وحشتناک کوه در جاده هراز!
لحظه ریزش وحشتناک کوه در جاده هراز! - ریزش ناگهانی کوه که توسط مسافران به ثبت رسیده است...!
همسر محسن افشانی با ریش و سبیل در استادیوم آزادی دستگیر شد
همسر محسن افشانی با ریش و سبیل در استادیوم آزادی دستگیر شد - قبل از شروع بازی تیم‌های پرسپولیس و الجزیره یکی از بازیگران سینما کشورمان قصد داشت به همراه همسرش وارد ورزشگاه آزادی شوند که این دو نفر توسط نیروهای انتظامی بازداشت شدند.
فیلم | خسرو معتضد: جسد مومیایی قطعا متعلق به رضاخان است
فیلم | خسرو معتضد: جسد مومیایی قطعا متعلق به رضاخان است - فیلم - در ویدئوی زیر بخشی از صحبت های خسرو معتضد، مورخ را می شنوید که نتیجه تحقیقاتش را درباره مومیایی پیدا شده در حرم حضرت عبدالعظیم بیان می کند.
پهلوانان این روزهای ما
پهلوانان این روزهای ما - تصویری زننده و به شدت ناراحت کننده بر جا مانده از مسابقه انتخابی تیم ملی کشتی ایران که به کتک کاری و جنجال کشید. خانواده عبدولی باز هم پای ثابت این درگیری بود که چهره ورزش پهلوانی ایران را تیره کرد
(ویدئو) تشویق اصغر فرهادی در جشنواره کن توسط بزرگان سینمای جهان
(ویدئو) تشویق اصغر فرهادی در جشنواره کن توسط بزرگان سینمای جهان - در این ویدئو تشویق اصغر فرهادی و پنه لوپه کروز، خاویر باردم و دیگر عوامل فیلم «همه میﺩﺍنند» در جشنواره کن توسط بزرگان سینمای جهان را مشاهده می‌کنید.
فیلم حجوم داعشی‌های حاتمی کیا به یک مرکز خرید و وحشت و اعتراض مردم
فیلم حجوم داعشی‌های حاتمی کیا به یک مرکز خرید و وحشت و اعتراض مردم - عوامل فیلم «به وقت شام» روز گذشته با حضور عجیب و رعب آور در پردیس سینمایی کوروش مردم را وحشت زده کردند. در این حرکت تبلیغاتی بازیگران نقش داعش، با گریم و پوشش داعشی ها، سوار بر اسب راهی پردیس سینمایی کوروش شدند و با حضور در مرکز خرید و فودکورت مجموعه، رفتارهای عجیبی نشان دادند که باعث وحشت و اعتراض مردم شد.
تصاویر مخفی از بزرگترین مرکز فروش مواد مخدر در جنوب تهران / فیلم
تصاویر مخفی از بزرگترین مرکز فروش مواد مخدر در جنوب تهران / فیلم - این گزارش حاوی تصاویری از بزرگترین مرکز فروش و مصرف مواد مخدر در جنوب شرق تهران است که مخفیانه ضبط شده‌است.
کشتار اسب‌های کولبران / فیلم
کشتار اسب‌های کولبران / فیلم - متاسفانه طی یک ماه گذشته دستکم سه نوبت و هر نوبت دستکم 30 اسب باربر متعلق به کولبران در جنگل میرآباد شهرستان اشنویه با شلیک گلوله از پای درآمده‌اند.
سید احمد خمینی معمم شد
سید احمد خمینی معمم شد - سید احمد خمینی فرزند آیت‌الله سید حسن خمینی در حضور جمعی از علما و پدر و پدربزرگ خود در حسینیه جماران معمم شد.
دختران پرسپولیسی با ریش و سبیل در ورزشگاه آزادی!
دختران پرسپولیسی با ریش و سبیل در ورزشگاه آزادی! - امروز عکسی از 5 تماشاگر بازی روز گذشته در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان می‌دهد 5 دختر جوان با گریم‌های عجیب و حرفه‌ای خودشان را به عنوان پسر جا زده و وارد ورزشگاه شده‌اند.
اگر با وجود این مشکلات ملت قیام کند همه ما را به دریا خواهد ریخت
اگر با وجود این مشکلات ملت قیام کند همه ما را به دریا خواهد ریخت - از ملتی که ستون فقراتش شکسته انتظار مقاومت دارید؟ بسیاری از کشور فرار کردند یا جای فرار خود را فراهم آوردند اما ما جای فرار نداریم
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس!
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس! - عکس و ویدیویی منتسب به ستاره پرسپولیس فرشاد احمدزاده و ترلان پروانه بازیگر سینما و تلویزیون در فضای مجازی منتشر شده است. عجب پاپراتزی‌هایی داریم!