چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ / Wednesday, 19 December, 2018

هر یکشنبهٔ معین - ANY GIVEN SUNDAY


هر یکشنبهٔ معین - ANY GIVEN SUNDAY
سال تولید : ۱۹۹۸
کشور تولیدکننده : آمریکا
محصول : لارن شولر دانر و دان هالستد
کارگردان : آلیور استون
فیلمنامه‌نویس : جان لوگان و استون، بر مبنای داستانی نوشتهٔ دانیل پاین و لوگان
فیلمبردار : سالواتوره توتینو
آهنگساز(موسیقی متن) : رابی رابرتسن
هنرپیشگان : آل‌پاچینو، کامرون دیاز، دنیس کوائید، جیمز وودز، جیمی فاکس، ماتیو موداین، چارلتن هستن، آن مارگرت و جیم براون
نوع فیلم : رنگی، ۱۶۲ دقیقه


̎تونی داماتو̎ (پاچینو)، سرمربی تیم موفق ̎کوسه‌های میامی̎ در مسابقات فوتبال آمریکائی است؛ اما صاحب جدید تیم، ̎کریستینا پانیچی̎ (دیاز) بیشتر به نتیجهٔ بازی اهمیت می‌دهد تا کیفیت آن. از نظر ̎تونی̎ بازیکن شمارهٔ یک تیم، ̎رونی̎ (کوائید) معروف به ̎کپ̎، بازیکن سی و نه ساله است که اکنون ̎کریستینا̎ خیال دارد مانع ماندن او در تیم شود. وقتی در جریان یک مسابقه ̎رونی̎ زخمی می‌شود، بازیکن تازه‌کاری به نام ̎ویلی بیمن̎ (فاکس) به‌جای او بازی می‌کند و خوش می‌درخشد؛ اما ̎بیمن̎ به شهرت و پول بیشتر اهمیت می‌دهد تا خود بازی و از آن گذشته به ̎تونی̎ و بازیکنان دیگر نیز چندان توجی ندارد...
● پس از کنکاش‌های سیاسی و اجتماعی مستمر و پیوستهٔ استون در دهه‌های ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ و پس از ادای دینی قابل تأمل در چرخش کامل (۱۹۹۷) به نوآرهای ردهٔ ̎ب̎، هر یکشنبهٔ معین، بازسازی دنیای ̎هاکس̎ی به سبک سینمائی پر ضرب و تنش استون است. این ̎ورزش محبوب مردان̎ استون، اگر چه هم‌چون دیگر فیلم‌های او گوشه چشمی هم به پشت پرده و این‌بار پشت پردهٔ ورزش دارد، اما به خاطر ستایش آئینی‌اش از مفهوم گروه و رهبری که آن را اداره می‌کند، بیش از هر چیز یادآور سنت هاکس‌ی است. پاچینو در هیبت یک حرفه‌ای تمام عیار که زندگی و خانواده‌اش را فدای کارش کرده با آن چشم‌های از حدقه درآمده و جسم درب و داغان و صدای از ته گلو درآمده‌اش، روح بدن‌ها و عضلات در هم تنیده شدهٔ شاگردانش را در اختیار دارد و هر از چندگاهی هم به برخی از این یاغی‌های وحشی پندهای جالبی می‌دهد، به‌خصوص آنجا که در هواپیما از ̎فاکس̎ می‌خواهد به‌جای گوش دادن به این رپ‌های بی‌سر و ته، اندکی بیلی هالیدی، الافیتس جرالد و دینا واشینگتن گوش دهد.
وبگردی
تهدیدهای ناتمام نماینده سراوان علیه وزیر اقتصاد و گمرک
تهدیدهای ناتمام نماینده سراوان علیه وزیر اقتصاد و گمرک - فیلمبردای یک نماینده مجلس از جلسه غیرعلنی امروز درباره فیلم منتشر شده از بحث نماینده مجلس با یک کارمند و انتشار آن!
رقص گروهی دختران دانشگاه الزهرا در حضور آقایان!
رقص گروهی دختران دانشگاه الزهرا در حضور آقایان! - ویدئویی عجیب از حرکات موزون گروهی دختران در دانشگاه الزهرا درحالی در فضای مجازی در حال انتشار است که مردان نیز در این مراسم حضور دارند!
(ویدیو) بدرفتاری با مهاجران افغان در مرز ایران
(ویدیو) بدرفتاری با مهاجران افغان در مرز ایران - بدرفتاری با هر شخصی در هر جایگاهی پسندیده نیست و باعث واکنش‌های منفی و ناراحتی میشود. ویدئویی در فضای مجازی در حال پخش شدن است که در آن با چند مهاجر افغان برخورد نامناسبی صورت می‌گیرد و باعث خشم و ناراحتی کاربران شده است.
توهین زشت رئیس بیمارستان آمل به بیمار تالاسمی
توهین زشت رئیس بیمارستان آمل به بیمار تالاسمی - به دنبال عدم رعایت اخلاق پزشکی در برخورد با یک بیمار در بیمارستان آمل، رئیس این بیمارستان برکنار شد.
فحاشی و رفتار زشت نماینده مجلس سراوان
فحاشی و رفتار زشت نماینده مجلس سراوان - نماینده سراوان در مجلس، مواجهه از بالا به پایین او با یک کارمند، نحوه واکنش مردم به یک مسوول احتمالا رده بالا در پاسخ به فحاشی های رکیک او..
پاسپورتی که همه جا به آن توهین میشود
پاسپورتی که همه جا به آن توهین میشود - مدتی است که تب سرمایه‌گذاری در گرجستان شایع شده است و مردم برای خرید ملک یا راه اندازی یک کسب و کار عازم این کشور می‌شوند. در این میان چند اتفاق رخ داد. یکی این بود که تحریم‌های امریکا گریبان گیر ایران شد و به عقیده من این‌ها به نوعی بازخورد عملیات روانی ترامپ علیه ایران است و از سوی دیگر انتخابات اخیر گرجستان هم با پیروزی جریان راست تندرو این کشور به پایان رسید. وگرنه گرجستان اصلا کشوری نیست که قادر…
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان! - «شباهت عجیب علی الهام استاد هوا فضا در دانشگاهی در آلمان به غلامحسین الهام معاون رئیس جمهور سابق!
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر - سید احمد خمینی، نتیجه امام خمینی که چند هفته پیش با ازدواجش خبرساز شده بود، بار دیگر با انتشار عکسی از او و همسرش در حین سوارکاری حساسیت نسبت به خود را برانگیخته است و باعث تحریک مخاطبان و کاربران در فضای مجازی شده است.
رفتار عجیب دو نفر از همراهان رئیس جمهور در زمان سخنرانی!
رفتار عجیب دو نفر از همراهان رئیس جمهور در زمان سخنرانی! - دو نفر از کسانی که همراه رئیس جمهور در سمنان حضور داشتند در هنگام سخنرانی روحانی رفتار غیر معمولی از خود نشان میدادند.
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است !
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است ! - پس از اولین گفت وگوی رسمی میترا استاد (نجفی) و تایید ازدواجش با محمدعلی نجفی، حالا شهردار سابق، در نخستین واکنش به جنجال ها، عکس تازه ای از خود و میترا استاد در اینستاگرامش منتشر کرده است.