دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ / Monday, 21 January, 2019

ثریا قاسمی


ثریا قاسمی
جنسیت: مرد
تولد و وفات: (1319 - ... ) 
محل تولد: ایران
شهرت علمی و فرهنگی: بازیگر
دختر حمیده خیرآبادی (بازیگر).

با بازی در فیلم آرامش در حضور دیگران ساخته ناصر تقوائی به سینما راه یافت.
او تا قبل از آغاز دهه هشتاد، در نقش مادران دلسوز و فداكار ظاهر می‌شد.
اما شاید همه چیز از مارال شروع شد. جایزه سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن از نوزدهمین جشنواره فیلم فجر جرقه‌ای بود تا ثریا قاسمی به فكر ایفاء نقش‌های دیگر هم بیفتد. كه نتیجه آن بازی در شام آخر و به‌خصوص دختر شیرینی فروش بود.

آرامش در حضور دیگران (ناصر تقوائی - 1349)
زنده باد ... (1357)
خانه ابری (حجت الله سیفی، 1365)
ستاره و الماس (سیامك شایقی - 1367)
خواستگاری (یدالله صمدی - 1368)
مجسمه (ابراهیم وحیدزاده - 1371)
در پناه تو (حمید لبخنده - مجموعه،1373)
حریف دل (رضا گنجی - 1375)
در قلب من (حمید لبخنده - مجموعه، 77/1376)
مارال (مهدی صباغزاده - 1379)
قلب یخی (مجموعه، 80/1379)
شب دهم (مجموعه تلویزیونی - حسن فتحی، 1380)
شام آخر (فریدون جیرانی - 1380)
خاكستری (مهرداد میرفلاح - 1380)
دختر شیرینی فروش (ایرج طهماسب - 1380)
عشق فیلم (فقط صدا - ابراهیم وحیدزاده - 1380)

منبع : مطالب ارسالی

مطالب مرتبط

داریوش ارجمند

داریوش ارجمند
● شرح حال
▪ تاریخ تولد: ۱۳۲۳
با بازی در فیلم « ناخدا خورشید » ساخته ناصر تقوایی به سینما آمد و با دریافت سیمرغ بلورین بهتری بازیگر نقش اول مرد از پنجمین جشنواره فیلم فجر جای خود را به عنوان یك بازیگر خوب و قابل قبول تثبیت كرد.
● در دهه شصت بازیهای ماندگاری از خود به جای گذاشت:
در فیلمهای كشتی آنجلیكا، جستجوگر، پرده آخر توانا و قدرتمند ظاهر شد. در دهه هفتاد اما كم كار بود. بازی معركه اش در سه فیلم ماندگار آدم برفی، اعتراض و سگ كشی نشان از توانایی های او دارد. به شرطی كه كارگردانی حرفه ای او را هدایت كند.
دریافت سیمرغ بلورین بهتری بازیگر نقش دوم مرد از نوزدهمین جشنواره فیلم فجر آخرین تقدیر از او بود.
اما داریوش ارجمند در تلویزیون یك شكست خورده به تمام معناست. داریوش ارجمند در زمینه اجرا هم توانا نشان داده است. اولین بار اجرای نشست نقد و بررسی مجموعه تلویزیونی امام علی (ع) را با مهارت هر جه تمام تر بر عهده گرفت و بعدها در یك برنامه تلویزیونی پای ثابت اجرا شد. داریوش ارجمند یك سخنور چیره دست نیز هست.
● فیلم شناسی:
▪ زمین آسمانی (محمدعلی نجفی، ۱۳۷۳)
▪ هبوط (احمدرضا معتمدی، ۱۳۷۴)
▪ فرار مرگبار (تورج منصوری، ۱۳۷۴)
▪ هفت سنگ (عبدالرضا نواب صفوی، ۱۳۷۵)
▪ شور زندگی (فریال بهزاد، ۱۳۷۷)
▪ بسوی افتخار (مجموعه، سیروس مقدم، ۱۳۷۷)
▪ اعتراض (مسعود كیمیایی، ۱۳۷۸)
▪ مسافر ری (داود میرباقری، ۱۳۷۹)
▪ سگ كشی (بهرام بیضایی، ۱۳۷۹)
▪ پلیس جوان (مجموعه، سیروس مقدم، ۱۳۸۰)
▪ زیر آواز باران (رضا كریمی، ۱۳۸۱)
▪ ازدواج به سبک ایرانی ( حسن فتحی ،۱۳۸۴)
▪ ناخدا خورشید (ناصر تقوایی، ۱۳۶۵)
▪ پاییزان (رسول صدرعاملی، ۱۳۶۶)
▪ كشتی آنجلیكا (محمدرضا بزرگ نیا، ۱۳۶۷)
▪ سفر عشق (ابوالحسن داودی، ۱۳۶۷)
▪ جستجوگر (محمد متوسلانی، ۱۳۶۸)
▪ تیغ آفتاب (مجید جوانمرد، ۱۳۶۹)
▪ پرده آخر (واروژ كریم مسیحی، ۱۳۶۹)
▪ قربانی (رسول صدرعاملی، ۱۳۷۰)
▪ ناصرالدین شاه آكتور سینما (محسن مخملباف، ۱۳۷۰)
▪ آدم برفی (داود میرباقری، ۱۳۷۳)

وبگردی
طرح دلالی ملی بنزین !
طرح دلالی ملی بنزین ! - سخنگوی کمیسیون انرژی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس درباره جزئیات طرح نمایندگان درباره اختصاص بنزین به ازای هر ایرانی توضیحاتی داد و گفت: قرار است سامانه‌ای ویژه این کار راه‌اندازی و تعبیه شود که بنزین در آن خرید و فروش شود.
دوربین مخفی ساختمان لواسان داماد شمخانی و فاطمه حسینی
دوربین مخفی ساختمان لواسان داماد شمخانی و فاطمه حسینی - همه چیز درباره ساخت و ساز فاطمه حسینی، داماد شمخانی و داماد صفدرحسینی | سر کشیدن دوربین مخفی شهرداد به ساختمان های آقازاده ها در لواسان! | پخش اختصاصی از صفحه آپارات آوانت
ماجرای دختربازی اسلامی از زبان رحیم پورازغدی
ماجرای دختربازی اسلامی از زبان رحیم پورازغدی - رحیم پورازغدی در مراسمی که با موضوع فجای مجازی بود،گفت: دختر خانم چادری یک عکس آنچنانی از خودش گذاشته و نوشته زن نباید قربانی نگاه شهوت مردانه بشه، بعد پسره زیر پستش نوشته"ما رایت الا جمیلا"
ما به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم.
ما به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم. - رئیس کل دادگستری خراسان رضوی: ما در نظام جمهوری اسلامی به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم. اگر فردی در زمان طاغوت در زندان بود، حبسش از مجازات اخروی او کم نمی کرد اما امروز اگر این تحمل کیفر یا قصاص و شلاق و دیگر احکام توسط حکام اسلامی و شرعی انجام می شوند یکی از آثار اخروی آن برای محکومان این است که این مجازات در آخرت از آنها برداشته می شود
جزئیاتی از منشا بوی بد تهران / فیلم
جزئیاتی از منشا بوی بد تهران / فیلم - بعد از فروکش کردن گازها، به حفاری ادامه دادیم و به یک مخزن بزرگ و استثنایی رسیدیم که بسیار عظیم تر از آنی بود که تصور می کردیم برای جایی مثل پلاسکو ساخته شود. برآورد ما از ابعاد این انبار فاضلاب این است که بین 400 الی 500 متر مکعب وسعت دارد و گازهای محبوس شده در این انبار در چندین دهه برای انتشار بوی بد در محدوده بزرگی از تهران کفایت می کند.
کلیپ جنجالی مهدی یراحی در باره جنگ / پاره سنگ
کلیپ جنجالی مهدی یراحی در باره جنگ / پاره سنگ - مهدی یراحی، خواننده ای که اخیرا موزیک ویدئوی جدید و اعتراضی خود با نام «پاره سنگ» را منتشر کرده است، از طرف برخی رسانه ها و مجید فروغی، مدیر روابط عمومی هنری مورد انتقاد قرار گرفته و شایعه هایی درباره ممنوع الفعالیت شدن یراحی به دلیل این ویدئو کلیپ و همچنین پوشیدن لباس کارگران گروه ملی در حمایت از مردم اهواز در کنسرت 6 دی ماه خود مطرح شده است. یراحی از جمله خواننده هایی است که همیشه نسبت به اتفاقات…
اهمیت فیلم صحنه دار و مرگ 10 انسان !
اهمیت فیلم صحنه دار و مرگ 10 انسان ! - گویا تلخی پخش فیلم صحنه دار، بیش از مرگ ۱۰ نفر است. درست همانطور که مسئله حجاب برای خیلی‎ها مهم تر از معیشت مردم است.
آقازاده شورای عالی انقلاب فرهنگی !
آقازاده شورای عالی انقلاب فرهنگی ! - انقلاب فرهنگی از این بالاتر که فرزند عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در آمریکا تابعیت بگیرد و از آنجا برای ایرانیان سبک زندگی تدریس بکند؟
رقص گروهی دختران دانشگاه الزهرا در حضور آقایان!
رقص گروهی دختران دانشگاه الزهرا در حضور آقایان! - ویدئویی عجیب از حرکات موزون گروهی دختران در دانشگاه الزهرا درحالی در فضای مجازی در حال انتشار است که مردان نیز در این مراسم حضور دارند!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان! - «شباهت عجیب علی الهام استاد هوا فضا در دانشگاهی در آلمان به غلامحسین الهام معاون رئیس جمهور سابق!
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر - سید احمد خمینی، نتیجه امام خمینی که چند هفته پیش با ازدواجش خبرساز شده بود، بار دیگر با انتشار عکسی از او و همسرش در حین سوارکاری حساسیت نسبت به خود را برانگیخته است و باعث تحریک مخاطبان و کاربران در فضای مجازی شده است.
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است !
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است ! - پس از اولین گفت وگوی رسمی میترا استاد (نجفی) و تایید ازدواجش با محمدعلی نجفی، حالا شهردار سابق، در نخستین واکنش به جنجال ها، عکس تازه ای از خود و میترا استاد در اینستاگرامش منتشر کرده است.