چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ / Wednesday, 17 October, 2018

فریبا کامران


فریبا کامران
جنسیت: زن
تولد و وفات: (1346 - ... ) 
محل تولد: ایران
شهرت علمی و فرهنگی: بازیگر
مدرك تحصیلی: لیسانس زبان فرانسه - فارغ التحصیل بازیگری از فرهنگسرای نیاوران.

فعالیت هنری خود را از سال 1366 در كلاس‌های آزاد بازیگری دانشگاه تهران آغاز كرد.
بین فیلم‌های اول و دوم سینمائی‌اش وقفه‌ای بسیار طولانی افتاد. اما برای دومین و سومین فیلم سینمائی‌اش - از كنار هم می‌گذریم و فرش باد - نامزد دریافت جایزه از نوزدهمین و بیست و یكمین جشنواره فیلم فجر شد.

سقفی كه بود (فیلم كوتاه، 1370)
جاده عشق (رجب محمدین، 1371)
همسایه (مجموعه تلویزیونی، 1372)
پهلوانان نمی‌میرند (مجموعه تلویزیونی، 1374)
سمفونی فرشتگان (فیلم كوتاه، 1377)
گل طلائی (فیلم كوتاه. 1378)
فرزند (داستانی تلویزیونی، 1378)
از كنار هم می‌گذریم (ایرج كریمی، 1379)
شب لطیف است (ویدئوئی، 1380)
فرش باد (كمال تبریزی، 1381)
چند تار مو (ایرج كریمی، 1382)
باغ‌های كندلوس (ایرج كریمی، 1383)

منبع : مطالب ارسالی

مطالب مرتبط

خسرو شکیبایی

خسرو شکیبایی
● شرح حال
▪ تاریخ تولد: ۱۳۲۳
با بازی در نقش كوتاهی در فیلم خط قرمز (مسعود كیمیایی، ۱۳۶۱) به سینما آمد. و تا سال ۱۳۶۸ در نقشهایی ظاهر شد. از جمله در فیلمهای دزد و نویسنده، ترن و رابطه خوب ظاهر شد. اما از بازی در فیلم هامون (داریوش مهرجویی، ۱۳۶۸) بود كه نام خسرو شكیبایی سر زبانها افتاد. او برای بازی بسیار زیبایش در همین فیلم از هشتمین جشنواره فیلم فجر، سیمرغ بلورین دریافت كرد و تحسین منتقدان و مردم را برانگیخت.
خسرو شكیبایی از سال ۱۳۶۸ به بعد، دیگر نتوانست از جلد حمید هامون بیرون بیاید و حمید هامون را در انواع و اقسام لباسها و تیپهای مختلف تكرار كرد. اما توانایی هایش انكارناپذیرش را در چند فیلم به معرض نمایش گذاشت: بازی تاثیرگذار او در دو فضای كاملا متفاوت در فیلم كیمیا (احمدرضا درویش، ۱۳۷۳) و بازی متفاوت او در فیلم كاغذ بی خط (ناصر تقوایی، ۱۳۸۰).
خسرو شكیبایی در تلویزیون هم موفق بود. از همان زمان كه در نقش مدرس بازی كرد و آن مونولوگ طولانی معروفش را اجرا كرد تا بازی در مجموعه تلویزیونی روزی روزگاری، خانه سبز، كاكتوس، تفنگ سر پر و این اواخر هم كه مجموعه تلویزیونی در كنار هم را روی آنتن دارد. او آخرین جایزه اش را از ششمین جشن ماهنامه دنیای تصویر برای بازی در فیلم كاغذ بی خط دریافت كرد.
● جوایز / سیمرغ بلورین / جشنواره فیلم فجر:
▪ هامون / هشتمین دوره
▪ كیمیا / سیزدهمین دوره
● كاندید / جشنواره فیلم فجر:
▪ یكبار برای همیشه / یازدهمین دوره
▪ سایه به سایه / پانزدهمین دوره
▪ كاغذ بی خط / بیستمین دوره
● فیلم شناسی:
▪ درد مشترك (یاسمین ملك نصر - ۱۳۷۳)
▪ لژیون (سیدضیاءالدین دری - ۱۳۷۳)
▪ سایه به سایه (علی ژكان - ۱۳۷۴)
▪ خواهران غریب (كیومرث پوراحمد - ۱۳۷۴)
▪ سرزمین خورشید (احمدرضا درویش - ۱۳۷۴)
▪ عاشقانه (علیرضا داودنژاد - ۱۳۷۴)
▪ خانه سبز (مجموعه - بیژن بیرنگ، مسعود رسام - ۱۳۷۵)
▪ روانی (داریوش فرهنگ - ۱۳۷۶)
▪ زندگی (اصغر هاشمی - ۱۳۷۶)
▪ كاكتوس (مجموعه سری اول - محمدرضا هنرمند - ۱۳۷۷)
▪ دختردایی گمشده (داریوش مهرجویی - ۱۳۷۷)
▪ میكس (داریوش مهرجویی - ۱۳۷۸)
▪ تفنگ سرپر‌ (مجموعه - امرالله احمدجو - ۷۹/۱۳۷۸)
▪ دختری بنام تندر (حمیدرضا آشتیانی پور - ۱۳۷۹)
▪ كاغذ بی خط (ناصر تقوایی - ۸۰/۱۳۷۹)
▪ مزاحم (سیروس الوند - ۱۳۸۰)
▪ اثیری (محمدعلی سجادی - ۱۳۸۰)
▪ در كنار هم (مجموعه تلویزیونی - فتحعلی اویسی- ۱۳۸۱)
▪ صبحانه برای دو نفر (مهدی صباغزاده، ۱۳۸۲)
▪ سالاد فصل (فریدون جیرانی ، ۱۳۸۳)
▪ عروسک فرنگی (فرهاد صبا ،۱۳۸۴)
▪ پیشنهاد ۵۰ میلیونی(مهدی صباغ زاده- ۱۳۸۴)
▪ حکم ( مسعود کیمیایی، ۱۳۸۴)
▪ خط قرمز (مسعود كیمیایی - ۱۳۶۱)
▪ دادشاه (حبیب كاووش - ۱۳۶۲)
▪ صاعقه (۱۳۶۴)
▪ رابطه (پوران درخشنده - ۱۳۶۵)
▪ دزد و نویسنده (كاظم معصومی - ۱۳۶۵)
▪ ترن (امیر قویدل - ۱۳۶۶)
▪ شكار (مجید جوانمرد - ۱۳۶۶)
▪ هامون (داریوش مهرجویی - ۱۳۶۸)
▪ عبور از غبار (پوران درخشنده - ۱۳۶۸)
▪ ابلیس (احمدرضا درویش - ۱۳۶۸)
▪ جستجو در جزیره (مهدی صباغزاده - ۱۳۶۹)
▪ سارا (داریوش مهرجویی - ۱۳۷۱)
▪ پرواز را بخاطر بسپار (حمید رخشانی - ۱۳۷۱)
▪ یكبار برای همیشه (سیروس الوند - ۱۳۷۱)
▪ بلوف (ساموئل خاچیكیان - ۱۳۷۲)
▪ كیمیا (احمدرضا درویش - ۱۳۷۳)
▪ پری (داریوش مهرجویی - ۱۳۷۳)

وبگردی
فیلم | رسوایی جدید در رسانه ملی؛ مقصر فریب مردم کیست؟
فیلم | رسوایی جدید در رسانه ملی؛ مقصر فریب مردم کیست؟ - فیلم - پدری که در برنامه «فرمول یک» علی ضیا ادعا کرد به خاطر تامین هزینه‌های درمان فرزندش اقدام به فروش کلیه‌اش کرده، مردم را فریب داده است.
«بیان واضحات و تکرار مکررات» ؛ نتیجه 7 سال بودجه و تشکیلات و همایش و جلسه!
«بیان واضحات و تکرار مکررات» ؛ نتیجه 7 سال بودجه و تشکیلات و همایش و جلسه! - مثلاً سنت های الهی که در این سند آمده، در کتاب های درس بینش اسلامی دوره دبیرستان هم وجود دارد... واقعاً هزاران جلسه تشکیل داده اند که بدیهیاتی مانند خانواده بنیادی ترین واحد تشکیل دهنده جامعه است، انسان دارای اختیار است، جهان دارای نظام علّی - معلولی است، خداوند رحمان و رحیم است و ... را در سند بازنویسی کنند؟!
گلایه های جنجالی یک بازرگان با وزیر صنعت
گلایه های جنجالی یک بازرگان با وزیر صنعت - صحبتهای کنایه آمیز یک بازرگان با وزیر صنعت
ادامه داستان لُنگ و خانه سعدآباد
ادامه داستان لُنگ و خانه سعدآباد - ۱- خب چی میشه ولایتی بجای توصیه به لُنگ پوشی، بملت توصیه کنه تو سعدآباد مالک خونه بشن ویک سومشو وقف کنن؟ ۲- اینجور واینجا صاحبخونه شدن و بعد توجیه وقف، آدمو یادحافظ میندازه: فقیه مدرسه دی مست بود و فتوی داد که می‌حرام، ولی بِه زمالِ اوقاف است
عبدی : آقای ولایتی با خانه هزارمتری کنار کاخ سعدآباد حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند
عبدی : آقای ولایتی با خانه هزارمتری کنار کاخ سعدآباد حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند - حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند؟مردم نیازی به این توصیه‌هاندارند اگرلازم باشد آن‌قدر شرف دارندکه از خودشان دفاع کنند ولی این دفاع،منحصربه دفاع دربرابر دشمنان خارجی نمی‌شود که باید وضعیت خیلی‌ها رادر داخل هم بررسی کرد.
فیلم | حمله به پلیس در اهواز به درگیری مرگ‌بار انجامید!
فیلم | حمله به پلیس در اهواز به درگیری مرگ‌بار انجامید! - فیلم - حمله فرد متهم در بازار پرنده فروشان اهواز به پلیس آگاهی منجر به درگیری مرگبار شد.
ماجرای عجیب منزل های مسکونی در همسایگی کاخ سعد آباد
ماجرای عجیب منزل های مسکونی در همسایگی کاخ سعد آباد - ماجرای عجیب دو منزل مسکونی در همسایگی کاخ سعدآباد و حسین فریدون و نهاد ریاست جمهوری
فیلم | لحظه حمله جن‌ها به یک مرد در کرج! (۱۶+)
فیلم | لحظه حمله جن‌ها به یک مرد در کرج! (۱۶+) - فیلم - به تازگی شخصی در فضای مجازی فیلمی منتشر کرده که مردی ادعا می کند در پارکینگ خانه اش مورد حمله جن ها قرار گرفته است.
فیلم | درس خجالت‌آوری که یک توریست به ایرانی‌ها می‌دهد!
فیلم | درس خجالت‌آوری که یک توریست به ایرانی‌ها می‌دهد! - فیلم - پاول یک توریست اهل چک است که با موتورسیکلتش دنیا را می گردد و یک هفته در ایران اقامت داشته است. ویدئوی سلفی که او در طبیعت ایران از خود و اقدام پسندیده اش منتشر کرده برای همه ایرانیان جای تامل دارد.
فیلم | جنازه غرق در خون ملکه زیبایی عراق (۱۶+)
فیلم | جنازه غرق در خون ملکه زیبایی عراق (۱۶+) - فیلم - قتل مدل و ملکه زیبایی عراق از روز گذشته سوژه رسانه ها شده و پلیس تحقیقات ویژه ای را برای دستگیر قاتل وی انجام داده است. تصاویر منتشر شده از جنازه غرق در خون وی را در ویدئوی زیر می بینید.
جنجال بنر سربازان اسرائیلی در شیراز
جنجال بنر سربازان اسرائیلی در شیراز - عکس این بنرکه گفته می‌شود نمایشگر تصویری از سربازان رژیم صهیونیستی است طی روزهای اخیر در فضای مجازی دست به دست می‌شد و واکنش‌هایی به همراه داشت.
عکسی آموزنده از سفر نیویورک
عکسی آموزنده از سفر نیویورک - پوشه‌های پُر از برنامه فرانسوی‌ها در برابر دستان خالی تیم ایرانی. به کاغذ ها و پرونده های موجود روبه روی تیم فرانسه دقت کنید!
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر - وزیربهداشت بهترین توصیه رو به اون پیرمرد بیچاره کرد که گفت: خودت بمال. پیرمرد باید دستش رو محکم می‌مالید به گوش وزیر تا یک بار هم که شده از تخت اخلاق فرعونی بیاد پایین
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص - کاش در این میان یکی به ما بگوید که بالاخره بی حجاب بد است، خوب است؟ چه زمانی بد است؟ چه زمانی خوب است؟
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی - حمید رسایی عضو جبهه پایداری در صفحه شخصی خود در شبکه توییتر نسبت به اهانت زشت امیر تتلو به امام حسین (ع) و 72 تن از یاران باوفایش واکنش تندی نشان داد.
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+)
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+) - پزشکان هنگامی که یک نوزاد دختر اندونزیایی را در یکی از بیمارستان های این کشور به دنیا آوردند بسیار وحشت زده شدند. نوزاد تازه متولد شده با یک چشم بزرگ روی پیشانی اش متولد شد و پس از هفت ساعت درگذشت.
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای !
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای ! - فردی به نام علی‌اکبر رائفی‌پور كه رسانه‌‌های اصولگرا از او به عنوان «استاد، محقق و پژوهشگر» یاد می‌كنند! در تاریخ 29 اردیبهشت 96 (در كوران انتخابات ریاست‌جمهوری) در نامه‌ای سرگشاده به امیرحسین مقصودلو (تتلو) نوشت: «امیر جان بخوان، تو باید بخوانی، عیبی ندارد! سرت را بالا بگیر و خدا را شکر کن که به واسطه تو این همه نفاق را آشکار کرد! دلت محکم باشد پهلوان! تو فقط بخوان، بخوان
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی - انتشار عکس‌های نشستن احمد خمینی زیر کولر در بخش وی‌آی‌پی هیات که پوششی شیشه‌ای دارد و از سینه‌زنان جداست، پس از توضیح او که گفت آن جایگاه مربوط به «روحانیون درجه یک و دو قم» است و «اون بالا معممین میشینن که لباسشون چون زیاده باعث گرمازدگی نشه»، با واکنش‌های تندتری هم همراه بود.
واکنش جالب رهبری به روبوسی کیارستمی با داور خانم جشنواره کن!
واکنش جالب رهبری به روبوسی کیارستمی با داور خانم جشنواره کن! - واکنش جالب مقام معظم رهبری به روبوسی کیارستمی با خانم داور جشنواره کن از زبان عزت الله ضرغامی