شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ / Saturday, 23 February, 2019

بهاءالدین ساوجی


جنسیت: مرد
تولد و وفات: ( ... )سده هشتم قمری
محل تولد: مشخص نیست.
شهرت علمی و فرهنگی: شاعر
وی به خواجه‌تاج‌الدین ، احمدبن محمدبن علی عراقی ، وزیر امیر مبارزالدین محمدبن مظفر ، اختصاص داشت و سال‌‌ها در خدمت وی بوده است. از جمله آثار او: "دیوان" شعر.

منبع : مطالب ارسالی

مطالب مرتبط

عباس باقری

عباس باقری
▪ نام: عباس
▪ نام خانوادگی: باقری
▪ سال تولد:۱۳۳۴
▪ محل تولد: زابل
● و بعد...
او فارغ التحصیل مقطع کارشناسی زبان و ادبیات فارسی است. ازشانزده سالگی به شعر گفتن پرداخت.شعرهایش تا کنون به صورت پراکنده درنشریات مختلفی مثل روزنامه های کیهان و اطلاعات و مجلات رودکی, زن روز, جوانان و کیهان فرهنگی, کتاب صبح, طلایه, سوره, ادبستان, اهل قلم, مجله شعر و ... انتشار یافته است. همچنین عباس باقری گاهی به نوشتن نمایشنامه مقاله و نقد شعر و ادبیات هم پرداخته است.
او درمشاغلی چون کارمند سازمان تامین اجتماعی, مسئول کتابخانه عمومی دانشگاه آزاد واحد زاهدان, مسئول شورای نویسندگان رادیو زاهدان سیستان و بلوچستان و کارمند مرکز اسناد ملی زاهدان خدمت کرده است.
● آثار
تبعید در آفتاب(۱۳۶۲), تکیه بر زخم(۱۳۶۵), صبح در پرگار(۱۳۶۸),ایوب در باد(۱۳۶۹), باران تلخ(۱۳۷۱), خانه سرودها(۱۳۷۶),زخم های زیتونی(۱۳۷۸), خنده بر خون(زندگی نامه شهدای استان سیستان و بلوچستان),سفر سوختن(زندگی نامه شهدای استان سیستان و بلوچستان),از هیرمند تا اروند(زندگی نامه شهدای استان سیستان و بلوچستان),گزیده ادبیات معاصر(نیستان/۱۳۷۹) و قطعه های برگزیده به فرانسه(۱۹۹۲)

وبگردی
گاف حسین شریعتمداری با کامپیوتر 30 میلیونی آمریکایی
گاف حسین شریعتمداری با کامپیوتر 30 میلیونی آمریکایی - مدیر مسئول کیهان در حالی مدعی است که سیستم «مکینتاش» بیش از ۴۰ سال است که در کیهان مورد استفاده قرار می‌گیرد که این سیستم اساسا از سال ۱۹۸۴ یعنی ۵ سال پس از انقلاب تولید و نمی‌توانسته است زودتر از این تاریخ در کیهان مورد استفاده قرار گیرد.
آقای روحانی! نمی دانید یا تجاهل می کنید؟ /  دلار تک نرخی 4200 ! گوسفند بوئینگ سوار ! پراید ...
آقای روحانی! نمی دانید یا تجاهل می کنید؟ / دلار تک نرخی 4200 ! گوسفند بوئینگ سوار ! پراید ... - اخیراً رئیس جمهور حسن روحانی در توضیح علت قاچاق گفته است: علت قاچاق ارزانی است، وقتی جنسی در داخل ارزان است و در خارج گران، خود به خود قاچاق آن به خارج صورت می گیرد. به عنوان مثال چون الان گوشت در عراق گران تر از ایران است، از کشورمان به آنجا قاچاق می شود. درباره قاچاق بنزین نیز همین موضوع مصداق دارد.
راز میتوانیم موشک و نمیتوانیم خودرو در اقتصاد است
راز میتوانیم موشک و نمیتوانیم خودرو در اقتصاد است - مشکل تولید فقط به سطح فناوری مربوط نیست. ما می‌توانیم یک وسیله و کالای باکیفیت بالا را تولید کنیم، ولی با قیمت بسیار گران که خریداری نخواهد داشت. در واقع اگر بتوانیم چنین کالایی را وارد کنیم در مقایسه با تولید آن به شدت به‌صرفه است. ولی در جریان تولید موشک با وضعیت دیگری مواجهیم. اول اینکه موشک را بدون قید و شرط نمی‌فروشند یا برخی کشور‌ها به دلایل امنیتی علاقه ندارند که در تامین نیازشان به این کالا‌ها…
جمهوری اسلامی عمق حکمرانی اقتصادی ندارد
جمهوری اسلامی عمق حکمرانی اقتصادی ندارد - برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شب گذشته با حضور عادل پیغامی اقتصاددان و سیداحسان خاندوزی عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد.
کپی‌برداری «عین‌به‌عین»
کپی‌برداری «عین‌به‌عین» - انتظار می‌رفت که علیخانی هم در قسمت اول برنامه «عصرجدید» به کپی بودن «عین‌به‌عین» برنامه‌اش و شباهت آن با برنامه مشهور «گات تلنت‌ آمریکایی» اشاره کند و در مقایسه‌ای از ویژگی‌های احتمالاً متفاوت نسخه ایرانی این برنامه بگوید؛ علیخانی اما ترجیح داد در این زمینه حرفی نزند!
اشتباه جالب در مراسم استقبال از رئیس جمهور در هرمزگان
اشتباه جالب در مراسم استقبال از رئیس جمهور در هرمزگان - مراسم استقبال از رئیس جمهور در سفر به استان هرمزگان.
توزیع عجیب کیک 40 سالگی انقلاب توسط یک روحانی!
توزیع عجیب کیک 40 سالگی انقلاب توسط یک روحانی! - در ویدیویی که در فضای مجازی داغ شده شاهد پخش کیک 40 سالگی جمهوری اسلامی
ادامه‌ی سکوت ضرغامی درباره‌ی انتقال آرشیو صداوسیما به شبکه من و تو
ادامه‌ی سکوت ضرغامی درباره‌ی انتقال آرشیو صداوسیما به شبکه من و تو - چند سالی است از جمله روزهای اخیر که با نزدیک شدن به مقاطعی از جمله دهه‌ی فجر، شبکه‌های تلویزیونی فارسی خارج کشور مانند بی‌بی‌سی و من‌وتو مستندهایی از زمان انقلاب پخش می‌کنند که جزو آرشیو صداوسیما بوده است ولی تا امروز مشخص نشده است که چطور و توسط چه کسانی به دست آنها رسیده است؟
جنجال شبیه‌سازی بیعت امام و همافران ارتش توسط علم‌الهدی در مشهد
جنجال شبیه‌سازی بیعت امام و همافران ارتش توسط علم‌الهدی در مشهد - دیدار و سلام نظامی فرماندهان نیروی هوایی ارتش به سیداحمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد انتقادهایی را در پی داشته است.