سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ / Tuesday, 19 February, 2019

عباس ریاضی کرمانی


جنسیت: مرد
نام پدر: شیخ غلامحسین
تولد و وفات: (۱۲۸۶ -۱۳۶۷) شمسی
محل تولد: ایران - کرمان - کرمان
شهرت علمی و فرهنگی: نویسنده و استاد دانشگاه
پس از تحصیلات ابتدائی و متوسطه ، تحصیلات دانشگاهی را در دارالمعلمین عالی تهران و سوربن فرانسه ادامه داد و به دریافت دکترای نجوم نایل گشت. وی پس از مراجعت به ایران ، از سال ۱۳۱۷ش در دانشکدۀ علوم و دانشسرای عالی و سایر مؤسسات آموزش عالی به تدریس پرداخت. او از سال ۱۳۲۵ش اقدام به استخراج تقویم رسمی ایران کرد و تا سال ۱۳۶۹ش روزشمار ایرانی را محاسبه کرد. وی در تهران وفات یافت. از جمله تألیفات وی: "هیئت نجوم"؛ "مقدمه بر نجوم عالی و مثلثات کروی" و "سررسید نامه".

منبع : مطالب ارسالی

مطالب مرتبط

اسدالله بیژن

جنسیت: مرد
تولد و وفات: ( ... )سده سیزدهم و چهاردهم قمری
محل تولد: مشخص نیست.
شهرت علمی و فرهنگی: نویسنده
تحصیلات متوسطۀ خود را در کالج تهران به‌ پایان رساند ، سپس در دانشگاه کلمبیای آمریکا ادامه تحصیل داد و دکترای فلسفه اخذ کرد. وی پس از آن ، عهده‌دار مشاغل مختلفی چون معلمی شعبۀ زبان و تمدن ملل قدیم و شرق در دانشگاه کلمبیا ، نمایندگی ایران در مجمع معارف بین‌المللی کانادا ، آتازونی ، نمایندۀ رسمی ایران در مجمع بین‌المللی طرق در واشنگتن؛ کنسول افتخاری ایران در واشنگتن شد. از سال ۱۳۱۰ش دانشیار علوم تربیتی دانشسرای عالی تهران شد. آثار وی عبارتند از: "تاریخ جندی‌شاپور"؛ "سیر تمدن و تربیت در ایران باستان"؛ "طب و حفظ‌الصحهٔ جدید".

وبگردی
پژو 206 دولت روحانی 72 میلیون تومان
پژو 206 دولت روحانی 72 میلیون تومان - در حالی که طی روزهای اخیر افزایش عجیب قیمت خودرو، بازار خرید و فروش را زمین گیر کرده و شرایطی ویژه بر این بازار حاکم کرده است، خودروسازان از امروز، ساعت ۱۰ صبح طرح ویژه پیش فروش فوری خودرو را با قول تحویل خودروها طی سی روز آغاز کرده‌اند.
کپی‌برداری «عین‌به‌عین»
کپی‌برداری «عین‌به‌عین» - انتظار می‌رفت که علیخانی هم در قسمت اول برنامه «عصرجدید» به کپی بودن «عین‌به‌عین» برنامه‌اش و شباهت آن با برنامه مشهور «گات تلنت‌ آمریکایی» اشاره کند و در مقایسه‌ای از ویژگی‌های احتمالاً متفاوت نسخه ایرانی این برنامه بگوید؛ علیخانی اما ترجیح داد در این زمینه حرفی نزند!
اشتباه جالب در مراسم استقبال از رئیس جمهور در هرمزگان
اشتباه جالب در مراسم استقبال از رئیس جمهور در هرمزگان - مراسم استقبال از رئیس جمهور در سفر به استان هرمزگان.
توزیع عجیب کیک 40 سالگی انقلاب توسط یک روحانی!
توزیع عجیب کیک 40 سالگی انقلاب توسط یک روحانی! - در ویدیویی که در فضای مجازی داغ شده شاهد پخش کیک 40 سالگی جمهوری اسلامی
ادامه‌ی سکوت ضرغامی درباره‌ی انتقال آرشیو صداوسیما به شبکه من و تو
ادامه‌ی سکوت ضرغامی درباره‌ی انتقال آرشیو صداوسیما به شبکه من و تو - چند سالی است از جمله روزهای اخیر که با نزدیک شدن به مقاطعی از جمله دهه‌ی فجر، شبکه‌های تلویزیونی فارسی خارج کشور مانند بی‌بی‌سی و من‌وتو مستندهایی از زمان انقلاب پخش می‌کنند که جزو آرشیو صداوسیما بوده است ولی تا امروز مشخص نشده است که چطور و توسط چه کسانی به دست آنها رسیده است؟
اختتامیه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر
اختتامیه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر - مراسم اختتامیه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر شامگاه دوشنبه در برج میلاد برگزار شد.
جنجال شبیه‌سازی بیعت امام و همافران ارتش توسط علم‌الهدی در مشهد
جنجال شبیه‌سازی بیعت امام و همافران ارتش توسط علم‌الهدی در مشهد - دیدار و سلام نظامی فرماندهان نیروی هوایی ارتش به سیداحمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد انتقادهایی را در پی داشته است.
ازدواج الهام حمیدی + تصاویر
ازدواج الهام حمیدی + تصاویر - الهام حمیدی بازیگر پرکار این روز‌های سینما و تلویزیون با انتشار عکسی در صفحه اینستاگرامش خبر ازدواجش را به صورت رسمی اعلام کرد اما هویت همسرش را فاش نکرد.
عکس/ کشف حجاب در تهران!
عکس/ کشف حجاب در تهران! - حجت الاسلام حمید رسایی عکسی در کنار یک زن بی حجاب از حضور در برنامه‌ای با عنوان «اعلام همبستگی با ملت ونزوئلا» در تهران منتشر کرده است.