شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ / Saturday, 23 February, 2019

سید عبدالواسع زنجانی


جنسیت: مرد
نام پدر: سید محمد ین سید ابوالقاسم حسینی طارمی سردا
تولد و وفات: (۱۲۳۵ -۱۲۹۱) قمری
محل تولد: مشخص نیست.
شهرت علمی و فرهنگی: فقیه ، اصولی ، امام جمعه ، مجتهد و و اعظ
وی از اکابر علمای امامیه در عصر خود بود. پس از پدرش تولیت مسجد فتحعلی‌شاه قاجار را برعهده داشت. وی در زنجان وفات یافت و در بقعهٔ پدرش به خاک سپرده شد. از آثارش: "رسالهٔ الاجتهاد و التقلید"؛ حاشیه بر "ریاض‌المسائل"؛ حاشیهٔ "قوانین‌الاصول"؛ "الرد علی رسالهٔ‌التکفیر" یا "رسالهٔ تکفیرالرومی"؛ وی حدود ده جلد کتاب در مواعظ دارد.

منبع : مطالب ارسالی

مطالب مرتبط

شیخ‌الاسلام ، ابوعبدالله محمد مروزی

جنسیت: مرد
نام پدر: نصر بن حجاج
تولد و وفات: (۲۰۲ -۲۹۴) قمری
محل تولد: عراق - بغداد
شهرت علمی و فرهنگی: فقیه شافعی ، حافظ ، محدث و عابد
اصل او مروزی بود. در نیشابور نشو نما یافت و در سمرقند ساکن گردید. در مصر نزد اصحاب شافعی از جمله محمد بن عبدالله بین حکم مصری فقه آموخت. در طلب حدیث به نقاط مختلف سفر کرد و در خراسان و ری ، بغداد ، بصره ، کوفه ، مدینه ، شام حدیث شنید. از عبدان‌ بن عثمان مروزی و صدقهٔ بن فضل مروزی و یحیی بن یحیی نیشابوری و اسحاق بن راهویه و هدبهٔ بن خالد و محمد بن عبدالملک بن ابی شوراب و ابوکامل جحدری و ابراهیم بن منذر حزامی روایت کرد. فرزندش ، اسماعیل ، و عبدالله بن محمد بلخی و محمد بن اسحاق رشادی سمرقندی و عثمان بن جعفر لبّان و محمد بن یعقوب بن اخرم نیشابوری و ابوالعباس سرّاج و جماعتی دیگر از وی روایت کردند. حاکم نیشابوری گوید که پیشوائی او در حدیث در عصر خود برای همگان مسلم بود. به گفتهٔ خطیب بغدادی و ذهبی او داناترین فرد به اختلاف آراء علماء دین اعمّ از صحابه و تابعین بود. وی در سمرقند درگذشت. از آثارش: "القسامّهٔ"؛ "الایمان"؛ "تعظیم‌قدرالصلاه"؛ "رفع‌الیدین"؛ "الورع"؛ "قیام‌‌اللیل"؛ "الوتر"؛ "الصیام".

وبگردی
گاف حسین شریعتمداری با کامپیوتر 30 میلیونی آمریکایی
گاف حسین شریعتمداری با کامپیوتر 30 میلیونی آمریکایی - مدیر مسئول کیهان در حالی مدعی است که سیستم «مکینتاش» بیش از ۴۰ سال است که در کیهان مورد استفاده قرار می‌گیرد که این سیستم اساسا از سال ۱۹۸۴ یعنی ۵ سال پس از انقلاب تولید و نمی‌توانسته است زودتر از این تاریخ در کیهان مورد استفاده قرار گیرد.
آقای روحانی! نمی دانید یا تجاهل می کنید؟ /  دلار تک نرخی 4200 ! گوسفند بوئینگ سوار ! پراید ...
آقای روحانی! نمی دانید یا تجاهل می کنید؟ / دلار تک نرخی 4200 ! گوسفند بوئینگ سوار ! پراید ... - اخیراً رئیس جمهور حسن روحانی در توضیح علت قاچاق گفته است: علت قاچاق ارزانی است، وقتی جنسی در داخل ارزان است و در خارج گران، خود به خود قاچاق آن به خارج صورت می گیرد. به عنوان مثال چون الان گوشت در عراق گران تر از ایران است، از کشورمان به آنجا قاچاق می شود. درباره قاچاق بنزین نیز همین موضوع مصداق دارد.
راز میتوانیم موشک و نمیتوانیم خودرو در اقتصاد است
راز میتوانیم موشک و نمیتوانیم خودرو در اقتصاد است - مشکل تولید فقط به سطح فناوری مربوط نیست. ما می‌توانیم یک وسیله و کالای باکیفیت بالا را تولید کنیم، ولی با قیمت بسیار گران که خریداری نخواهد داشت. در واقع اگر بتوانیم چنین کالایی را وارد کنیم در مقایسه با تولید آن به شدت به‌صرفه است. ولی در جریان تولید موشک با وضعیت دیگری مواجهیم. اول اینکه موشک را بدون قید و شرط نمی‌فروشند یا برخی کشور‌ها به دلایل امنیتی علاقه ندارند که در تامین نیازشان به این کالا‌ها…
جمهوری اسلامی عمق حکمرانی اقتصادی ندارد
جمهوری اسلامی عمق حکمرانی اقتصادی ندارد - برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شب گذشته با حضور عادل پیغامی اقتصاددان و سیداحسان خاندوزی عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد.
کپی‌برداری «عین‌به‌عین»
کپی‌برداری «عین‌به‌عین» - انتظار می‌رفت که علیخانی هم در قسمت اول برنامه «عصرجدید» به کپی بودن «عین‌به‌عین» برنامه‌اش و شباهت آن با برنامه مشهور «گات تلنت‌ آمریکایی» اشاره کند و در مقایسه‌ای از ویژگی‌های احتمالاً متفاوت نسخه ایرانی این برنامه بگوید؛ علیخانی اما ترجیح داد در این زمینه حرفی نزند!
اشتباه جالب در مراسم استقبال از رئیس جمهور در هرمزگان
اشتباه جالب در مراسم استقبال از رئیس جمهور در هرمزگان - مراسم استقبال از رئیس جمهور در سفر به استان هرمزگان.
توزیع عجیب کیک 40 سالگی انقلاب توسط یک روحانی!
توزیع عجیب کیک 40 سالگی انقلاب توسط یک روحانی! - در ویدیویی که در فضای مجازی داغ شده شاهد پخش کیک 40 سالگی جمهوری اسلامی
ادامه‌ی سکوت ضرغامی درباره‌ی انتقال آرشیو صداوسیما به شبکه من و تو
ادامه‌ی سکوت ضرغامی درباره‌ی انتقال آرشیو صداوسیما به شبکه من و تو - چند سالی است از جمله روزهای اخیر که با نزدیک شدن به مقاطعی از جمله دهه‌ی فجر، شبکه‌های تلویزیونی فارسی خارج کشور مانند بی‌بی‌سی و من‌وتو مستندهایی از زمان انقلاب پخش می‌کنند که جزو آرشیو صداوسیما بوده است ولی تا امروز مشخص نشده است که چطور و توسط چه کسانی به دست آنها رسیده است؟
جنجال شبیه‌سازی بیعت امام و همافران ارتش توسط علم‌الهدی در مشهد
جنجال شبیه‌سازی بیعت امام و همافران ارتش توسط علم‌الهدی در مشهد - دیدار و سلام نظامی فرماندهان نیروی هوایی ارتش به سیداحمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد انتقادهایی را در پی داشته است.