شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ / Saturday, 17 November, 2018

ریشه «گون» عوارض جانبی شیمی‌درمانی را کاهش می‌دهد.


ریشه «گون» عوارض جانبی شیمی‌درمانی را کاهش می‌دهد.
ریشه گون به عنوان كمك هضم مطرح بوده و شامل پلی سی كاریدها، فلاونوئیدها، گلیكوزیدهای تری ترپن است كه بوسیله این تركیبات فعالیت سیستم ایمنی و عملكرد t_cellها را افزایش می‌دهد.
در طب سنتی چین این گیاه به عنوان تونیك عمیقی ایمنی تلقی می‌شود كه مغز استخوان انسان را تقویت می‌كند، ذخایر مغز استخوان افزایش و بدن انسان را از پاتوژنها و عوامل بیماریزا محافظت می‌كند.
تحقیقات جدید نشان می‌دهد كه گون تقریبا تمام فازهای مربوط به فعالیت سیستم ایمنی را تحریك می‌كند و تعداد سلولهای stemcell را در مغز استخوان و بافت لفناوی افزایش می‌دهد و توسعه و رشد آنها را در جهت تبدیل به سلولهای فعال ایمنی تحریك می‌كنند تا در داخل بدن پخش شوند. ‌گون می‌تواند سلولهای ایمنی را از حالت استراحت به اوج فعالیت سوق دهد.تمایل و استعداد گون در جهت رسپانس سیستم ایمنی است بدون اینكه اثرات مهاركننده‌ای داشته باشد.
استفاده طولانی از این گیاه (به مدت ۳۵ روز) فعالیت سلولهای طهال را تشدید كرده و به اوج می‌رساند؛ همچنین درمان با این گیاه اثرات جانبی منفی ناشی از استروئید درمانی را بر روی سیستم ایمنی كاهش می‌دهد.ریشه گون علاوه بر توانایی مهار رشد تومور بصورت كمكی در درمان عوارض جانبی شیمی درمانی بكار می‌رود و مخصوصا هنگامی كه بصورت تركیب با عصاره‌ privet ligustrumlucidum مصرف شود كارایی آن در مهار تومورها افزایش می‌یابد.

مطالب مرتبط

نوشیدن آب به همراه غذا ممنوع

نوشیدن آب به همراه غذا ممنوع
● بچه ها دقت کنید.
از همین امروز نوشیدن آب و مایعات به مقدار زیاد قبل یا همراه غذا ممنوع است.
می دانید چرا چون شما در سن رشد هستید و باید تغذیه مناسبی داشته باشید تا خوب رشد کنید اما نوشیدن زیاد آب قبل یا همراه غذا باعث پرشدن معده و کم شدن اشتها می شود و شما غذای کافی مصرف نمی کنید. علاوه بر آن مصرف مایعات به مقدار زیاد باعث رقیق شدن شیره های گوارشی می شود و شیره های رقیق نمی توانند موادغذایی را به خوبی هضم کنند. در نتیجه مواد مغذی جذب نمی شود و نیازهای تغذیه ای بدنتان به خوبی تأمین نمی شود. این موضوع باعث کاهش مقاومت بدن در برابر بیماری ها و ایجاد اختلال در رشد بدن می شود.
● داستان گوگل
گوگل سابقه زیادی در دنیای رایانه ندارد. این شرکت که امروز موتور جست وجوی آن حرف اول را در اینترنت می زند، درسال ۱۹۹۶ به وجود آمد. در این سال دو دانشجوی فارغ التحصیل، به طور اتفاقی همدیگر را ملاقات کردند : «لاری پیچ» و «سرگئی برین». پس از آن در گفت وگویی کوتاه فهمیدند موضوع فکری مشترکی دارند؛ آنها دنبال راهی بودند تا ببینند چگونه می توان اطلاعات مربوط به هم را از میان انبوه اطلاعات موجود در رایانه استخراج کنند.
آنان در سال ۱۹۹۶ ساخت یک موتور جست وجوی کوچک شخصی به نام «بک راب» را اعلام کردند. دوسال بعد یک هارد دیسک یک ترابایتی (یعنی ده به توان دوازده بایت) را به طور دست دوم از حراجی قطعات رایانه تهیه کردند. این هارد دیسک را به اتاق «پیچ» در دانشگاه بردند و رایانه موردنظرشان را ساختند که می توانست مطالب مرتبط را شناسایی کند. این اتاق مرکز جمع آوری اطلاعات برای گوگل به حساب می آمد. پس از چند هفته این دو نفر شرکت گوگل را به ثبت رساندند.
واژه گوگل (Google) نزدیک به واژه (Googol) است که شخصی به نام «سیروتا اکورا » ابداع کرد. منظور از این واژه عدد یک است که به دنبال آن صدتا صفر قرار گرفته و نشانه بی پایان بودن و انبوه اطلاعات رایانه ای است. امروزه گوگل یکی از مهم ترین شرکت های فناوری اطلاعات در دنیا محسوب می شود که درآمد بسیار بالایی دارد.

وبگردی
ظریف چه گفت؟ / پولشویی در کشور چگونه انجام میشود؟
ظریف چه گفت؟ / پولشویی در کشور چگونه انجام میشود؟ - داستان دلواپسانی که منافع جناحی را بر مصالح مردم و نظام ترجیح می دهند را ببینید.
فیلم/تغییر محسوس و عجیب ورزشگاه آزادی نسبت به بازی فینال آسیا!
فیلم/تغییر محسوس و عجیب ورزشگاه آزادی نسبت به بازی فینال آسیا! - پس از دیدار پرسپولیس و کاشیما، در اولین بازی برگزار شده در ورزشگاه آزادی تغییرات محسوس و عجیبی نسبت به دیدار فینال آسیا دیده می‌شود.
آتش فشان خاموش / خودروهای گران و بی‌کیفیتی که تحویل نخواهند شد
آتش فشان خاموش / خودروهای گران و بی‌کیفیتی که تحویل نخواهند شد - چرا خودرو سازان با وجود مشکلات عرضه بازهم پیش فروش می کنند؟
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران - سه نفر کنار هم حوالی میدان مادر ایستاده‌اند. زنی قد بلند که موهایش زمینه نسکافه‌ای دارد به هر ماشینی که بلندتر بوق می‌زند نزدیک می‌شود و قیمت را آرام و به سرعت بیان می‌کند. او می‌گوید: «... صد هزار تومان، تو ماشین ۷۰ هزار تومان، گروپ ۳۰۰ هزار تومان و جا هم داریم»، جملات کوتاه و بی‌تفاوت بیان می‌شود. جلوتر دختر کم سن و سالی که شاید ۱۶ سال هم نداشته باشد، ایستاده و از سرما نوک بینی‌اش قرمز شده است، با…
اشراف متواضع!
اشراف متواضع! - افرادی هستند که در دروس زندگی میکنند اما ماشین زیر پایشان پراید است. افرادی که چند ده میلیون از جوجه‌مایه‌دارهای پدرریشو میگیرند که خوب تربیتشان کنند برای مدیر شدن در جمهوری اسلامی و بعد چند هفته در سال هم آنها را می‌برند اردوی جهادی تا از نزدیک ببینند فردا که به لطف جیب پدر در کنکور ترکاندند و مدرک معتبر گرفتند و مدیر شدند قرار است به چه بدبختهای مستضعفی که بخاطر پول نداشتن در آموزش و پرورش رایگان…
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»!
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»! - روز پنجشنبه تصویری در فضای مجازی منتشر شد که قابل تامل بود. زهرا تخشید نوه آیت‌ا... یزدی است که با انتشار تصویری که از دانشگاهش در نیویورک منتشر کرده بود، نوشت: «عکسی که دیروز عصر از دانشگاهم گرفتم با چراغ‌های همیشه روشنش».
روایت تجاوز عجیب به بازیگر لبنانی سریال «حوالی پاییز»
روایت تجاوز عجیب به بازیگر لبنانی سریال «حوالی پاییز» - ماجرای تجاوز به آن ماری سلامه، بازیگر زن عرب سریال تلویزیونی صدا و سیمای ایران.
عکس | همسر جدید نماینده سابق اردبیل در آمریکا
عکس | همسر جدید نماینده سابق اردبیل در آمریکا - «نورالدین پیرموذن» نماینده سابق اردبیل در مجلس شورای اسلامی که سالهاست در آمریکا زندگی می‌کند چند عکس از خود و همسر جدیدش را در اینستاگرام منتشر کرده است.