جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ / Friday, 23 March, 2018

قهرمانان جام حذفی


قهرمانان جام حذفی
●از آغاز تاكنون
در فوتبال ایران نزدیك ترین راه برای رسیدن به رقابت های آسیایی حضور در جام حذفی است. این بازی ها به واسطه داشتن یك سهمیه برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اولین دوره بازی های جام حذفی به سال ۱۳۵۵ برمی گردد و از زمان آغاز این بازی ها تاكنون بین سالهای ۱۳۵۶ تا سال ۶۴برگزار نشد و در سال های ۶۸، ۷۱ و ۷۶ نیز در برگزاری آن وقفه ایجاد شد.
تیم استقلال ركورددار حضور در فینال این بازی ها با ۷ بار حضور است كه برای این تیم ۴ عنوان قهرمانی در پی داشته و در سه دوره نیز نایب قهرمان شده است.
بعد از استقلال تیم ملوان به همراه پرسپولیس هر كدام با سه عنوان قهرمانی در ردیف های بعدی قرار دارند. تیم های شاهین اهواز، سایپا، بهمن كرج، برق شیراز و فجر شهید سپاسی این شهر، ذوب آهن و سپاهان اصفهان و صباباتری از جمله قهرمانان ادوار گذشته جام حذفی به شمار می روند.
البته تیم های تراكتورسازی (۲ بار)، خیبر خرم آباد، جنوب اهواز و ابومسلم مشهد نیز تا فینال این بازی ها راه یافته اند اما به توفیقی دست نیافته اند.
۱۳۵۵ - ملوان انزلی ۴- تراكتورسازی ۱
۱۳۵۶ - تاج ۲ - هما صفر
۱۳۶۵ - ملوان انزلی ۲ - خیبر خرم آباد صفر
۱۳۶۶ - پرسپولیس یك- ملوان بندر انزلی صفر
۱۳۶۷ - ملوان انزلی ۳- شاهین اهواز ۵
۱۳۶۹ - ملوان انزلی ۶- استقلال تهران ۵ (در ضربات پنالتی)
۱۳۷۰ - پرسپولیس ۲ - ملوان بندر انزلی ۱
۱۳۷۲ - سایپا ۲- جنوب اهواز ۱
۱۳۷۳ - تراكتورسازی تبریز یك- بهمن ۲
۱۳۷۴ - برق شیراز یك- استقلال تهران ۵
۱۳۷۵ - برق شیراز ۴- بهمن ۲ (در ضربات پنالتی)
۱۳۷۷ -پرسپولیس۲- استقلال ۱
۱۳۷۸ - استقلال تهران ۳- بهمن ۱
۱۳۷۹ - فجر سپاسی۳- ذوب آهن ۱
۱۳۸۰ -فجر سپاسی ۳- استقلال تهران ۴
۱۳۸۱ - ذوب آهن ۷- فجر سپاسی شیراز ۶ (در ضربات پنالتی)
۱۳۸۲ - سپاهان ۳- استقلال ۲ (بازی رفت)
۱۳۸۲ - استقلال تهران صفر- سپاهان ۲ (بازی برگشت)
۱۳۸۳ - صبا باتری یك- ابومسلم یك (بازی رفت)
۱۳۸۳ - ابومسلم یك- صباباتری ۱
در ضربات پنالتی ابومسلم ۲ - صباباتری ۴
۱۳۸۴ - پرسپولیس ۱ - سپاهان یك (بازی رفت)
۱۳۸۴ - سپاهان ؟ پرسپولیس ؟ (بازی برگشت)

منبع : همشهری

مطالب مرتبط

لیگ بسکتبال داغ شد

بازیكنان ستاره بنز تهران هیچ وقت تخلف رانینگ علی خسروی را در ۶ ثانیه پایانی وقت معمولی دیدار با پتروشیمی بندر امام فراموش نخواهند كرد. بازیكن اصفهانی ستاره بنز ۳۱ دقیقه و ۳۰ ثانیه برای تیمش به میدان رفت و به همراه محسن خسروی، علی ابوالمعصومی و فیروز دهداروند از برترین های تیمش بود. دقیقا همین اتفاق و ثبت نتیجه برابر ۷۸، بازی دو تیم را در هفته دوم لیگ برتر به وقت اضافی برد. مهراد آتشی جوان اول بازی، در ۵ دقیقه اضافی همه كار كرد تا نایب قهرمان فصل گذشته لیگ برتر به تیم دوم لیگ دسته اول نبازد. او ۱۹ امتیاز به دست آورد و نامش را در كنار ملی پوشان و بازیكنان باتجربه ای نظیر ویسی ۱۵، هنردوست ۱۳، تابش نیا ۱۴ و دورقی ۱۴ امتیاز به ثبت رساند. پتروشیمی بندرامام با رفع بحران های روزهای گذشته به هر شكلی بود ۸۸ بر ۸۱ ستاره بنز تهران را شكست داد. تیم پیكان در دومین بازی خود برابر دانشگاه آزاد زانو زد. در غیاب پویا تاجیك و حامد سهراب نژاد، اگرچه امینی ۱۹ و حدادی ۱۳ امتیاز به دست آوردند اما دانشگاه آزاد با بازی خوب مدرس ۲۰، ویسی ۱۶، زرتاج ۱۰ و خبازان ۹ امتیاز تیم برتر میدان بود. پیكان با ۴۷ در مقابل ۳۶ ریباند تیمی دانشگاه آزاد موفق تر نشان داد اما ضعف گلزنی این تیم عامل اصلی شكست شان با نتیجه ۷۲ بر ۶۱ شد.
دیگر مسابقه ای كه در تهران و در تالار بسكتبال آزادی به انجام رسید هیچ چیز نداشت جز نتیجه ۸۶ بر ۴۶. صباباتری با ۹ بازیكن به دیدار نفت تهران شتافت. نفتی ها انگار نه انگار ۴۰ امتیاز عقب بودند چون خیلی وقت ها در زمین راه می رفتند. برای صباباتری آیدین نیكخواه بهرامی ۲۶ و حامد آفاق ۲۵ امتیاز كسب كردند. ۴۷ درصد آمار پرتاب های ۳ امتیازی تیم صباباتری نیز جالب توجه است.
در شهرهای اصفهان، گرگان و شهركرد نیمه دیگر هفته دوم لیگ برتر به نمایش درآمد. اصفهانی ها بعد از آزمایش سنتر روسی این بازیكن را نپذیرفتند تا ضعف های این تیم كماكان در بازی داخلی دیده شود. در عوض تیم بسكتبال مهرام با قدرت نمایی راشا گریفیت بازی داخلی را تحت اختیار و تسلط خود گرفته بود. مهدی كامرانی، صمد نیكخواه بهرامی و مونتی ویلسون دیگر بازیكنان موفق مدعی تازه وارد لیگ برتر در دیدار با ذوب آهن بودند كه با ثبت نتیجه ۷۶ بر ۵۹ اصفهان را ترك گفتند. داربی ها هم دو بازیكن خوب داشتند اولی ایمان زندی و دومی آرن داودی.
بازی پرگل هیات بسكتبال شهركرد و تربیت بدنی كرمان پرحادثه از آب درآمد. ۴ بازیكن شهركردی در واپسین لحظه ها ۵ خطایی شدند و كسایی پور سرمربی كرمانی ها تكنیكال فول گرفت اما هر طوری بود تربیت بدنی كرمان ۱۰۴ بر ۱۰۰ میزبانش را شكست داد. حمید كاشانی بازیكن بابلی به همراه آرش نجفی بازیكن تهرانی تربیت بدنی كرمان از یك سو و الكساندر پاشكف روسی برای تیم شهركردی از سوی دیگر، برترین های میدان لقب گرفتند.
تیم بسكتبال شهرداری گرگان بعد از حضور انتقادآمیز در هفته اول مسابقات لیگ برتر، در هفته دوم و در میان حضور تماشاگرانش جبران مافات كرد. این تیم ۶۵ بر ۵۵ از سد پگاه فارس گذشت. پیام خواجه نژاد ۱۷، مجتبی بنی عقیل ۱۸ و حمیدرضا كلاه سنگیانی ۱۶ امتیاز برای شهرداری به دست آوردند. در تیم پگاه داریوش محمودی با ۱۵ امتیاز بهترین بازیكن تیمش بود.
با ثبت این نتایج به غیر از بازی صباباتری نفت باید گفت لیگ برتر بسكتبال در پایان هفته دوم تكان اساسی خورد و مدعیان زودهنگام بیدار شدند. با نتایج هفته دوم به همگان ثابت شد كه هیچ تیمی را نباید دست كم گرفت.

افشین رضاپور

وبگردی
گفتگوی تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی
گفتگوی تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی - برنامه دورهمی ( 29 اسفند 1396 ) - گفتگو جذاب و تماشایی مدیری و رامبد جوان در دورهمی
مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس
مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس - بخشی از مستندات جرائم بقایی از راز کیف میلیاردی تا اختلاس با سندسازی های صوری منتشر شد که در این فیلم مشاهده می کنید.
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد
گفتگو با فرد کشمیری به نام سرباز روح الله که در ایران به سفارتخانه‌ها حمله می‌کرد - خشت خام / نوبت سی و پنجم / گفتگوی حسین دهباشی با سرباز روح الله رضوی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی - شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی هنگام افتتاح سینما در خراسان رضوی
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!!
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!! - امروز در اقدامی عجیب و اعتراضی در مقابل سفارت انگلستان مشایی حکم دادگاه بقایی را آتش زد.
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور - این نماینده در مجلس ایران هرگز نام موزه لوور را نشنیده است.
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن - بندر بن خالد بن عبدالعزیز شاهزاده سعودی که به اجبار در حال بازگشت به عربستان بود، در فرودگاه لندن دست به خودکشی زد. این شاهزاده به نشانه اعتراض، خود را از طبقه بالای فرودگاه به پایین پرت کرد. هنوز جزئیات دقیقی از وضعیت وی در دست نیست.
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی - مراسم رونمایی از تندیس آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام دوشنبه شب با حضور خانواده ایشان و محمدرضا نجفی شهردار تهران در محل موزه مشاهیر برج میلاد تهران برگزار شد.
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران - در فیلمی که در فضای مجازی منتشر شده است، این گونه به نظر می رسد که اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران با اسکورت چند ماشین شاسی بلند وارد محدوده خاکی جلوی یادمان شلمچه شده است که ورود به این منطقه برای خودروها ممنوع است. این موضوع موجب اعتراض طلبه حاضر در یادمان شد.
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما - ویدیو واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
کره شمالی و دلواپسان ایران
کره شمالی و دلواپسان ایران - حسین شریعتمداری در یادداشتی که مرداد ماه در این باره نوشت ضمن تمجید از کره شمالی به مناقشه آن کشور با آمریکاو درخواست ترامپ برای مذاکره اشاره کرد و نوشت: «کره‌شمالی به درخواست آمریکا برای مذاکره نیز پاسخ مثبت نداد و برنامه‌های هسته‌ای و موشکی خود را غیرقابل مذاکره اعلام کرد. با جرأت می‌توان گفت که کره‌شمالی در این زمینه از مذاکرات بی‌نتیجه و فاجعه‌آمیز ایران با آمریکا الگو گرفته و از این روی حاضر نشده…
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد - فیلم - در حالی که قرار بود شب گذشته برنامه «دورهمی» ویژه روز زن با حضور کتایون ریاحی و حامد همایون پخش شود، پس از 30 دقیقه تاخیر یکی از برنامه های گذشته «دورهمی» بازپخش شد. اتفاق عجیبی که کتایون ریاحی را در ساعت دو بامداد جمعه به واکنش واداشت. او نوشت اگر قسمت مربوط به حضورش در این برنامه در ساعتی غیر از ساعت معمولِ پخش، روی آنتن برود از سازندگان «دورهمی» شکایت می کند.
فیلم حمله به  سفات ایران در لندن به روش خودسرها!
فیلم حمله به سفات ایران در لندن به روش خودسرها! - سفیر ایران جزئیات جدیدی از حمله به سفارت ایران در لندن را منتشر کرد.متعرضان فقط روی بالكن بيرونی ساختمان سفارت بوده و در محاصره پليس هستند. همكاران همه در داخل سفارت در آرامش و امنيت هستند.
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن!
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن! - در همایش بانوان شاغل در شهرداری تهران چند دختر روی سن رفته و مقابل شهردار تهران شروع به رقصیدن می کنند و نجفی آبه دنبال تشویقش گفت: معتقد به سهمیه بندی جنسیتی نیستم.
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی - هفتم بهمن سال جاری بود كه محمد سعیدی‌کیا، رئيس بنياد مستضعفان و جانبازان، در گفت‌وگو با ايلنا اعلام كرد: دولت حدود ۳۵ میلیون مترمربع (سه‌هزار‌و ٥٠٠ هكتار) از اراضی حاشيه بزرگراه تهران-شمال را به بنیاد واگذار خواهد كرد كه منابع مالي موردنياز براي تكميل اين پروژه در اختيار بنياد مستضعفان قرار گيرد.
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری - این ویدیو که به سبکی عجیب و با جلوه های ویژه نه چندان حرفه ای تدوین شده است در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت.
گلشیفته فراهانی در سزار 2018
گلشیفته فراهانی در سزار 2018 - مراسم چهل و دومین دوره جوایز سزار ۲۴ فوریه (۶ اسفندماه) برگزار شد. گلشیفته فراهانی از جمله چهره هایی بود که در مراسم سزار 2018 حضور یافته بود.
هوموس لوبیا قرمز | ایران کوک
طرز تهیه هوموس لوبیا قرمز: لوبیا قرمز و نخود را به مدت 1.5 تا 2 ساعت در زودپز بپزید تا خوب پخته شوند...