چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ / Wednesday, 21 February, 2018

بوی بد دهان را چگونه از بین ببریم


بوی بد دهان را چگونه از بین ببریم
بوی بد دهان میتواند سبب بروز مشکلات جدی در روابط اجتماعی شود و متاسفانه عده ای از بوی بد دهان خود آگاهی ندارند.
عامل اصلی بوی بد دهان یک نوع باکتری است که محل رشد آن در بزاق می باشد، این باکتری به دلایل مختلفی نظیر کثیفی دندان ها، مشکلات جهاز هاضمه و سیگار کشیدن در دهان فعال می شود. تحقیقات نشان می دهند ترکیبات سولفوری که از این باکتری آزاد می شود موجب بوی بد دهان میگردد.
مصرف مواد غذایی مخصوصی مانند سیر و پیاز نیز موجب بوی بد میشوند زیرا آنها شامل چربیهای تندی هستند که بوی ویژه ای داشته و به ریه انتقال پیدا می کنند که از طریق دهان بوی آنها به بیرون راه میابند.
شوینده های دهان ، قرص های نعناع و تولیداتی از این قبیل به طور موقت بوی بد دهان را از بین می برند اما بعضی از ترکیبات گیاهی می توانند تاثیر طولانی تری بر آن بگذارند.
دهان شویی که از گیاه جعفری تهیه شده است میتواند درمان خوبی برای بر طرف کردن بوی بد دهان باشد. جالب اینکه می توان به راحتی چنین شوینده ای را در منزل تولید کرد.
بدین ترتیب که مقداری از ساقه جوان جعفری را خرد کرده به اندازه یک قاشق چایخوری از آن را در دو لیوان آب جوشانده البته این مخلوط را باید بعد از سرد شدن صاف کرد و روزانه دو یا سه بار دهان را با آن شستشو داد.
برای از بین بردن میکروب ها و یا زخم های دهان نیز میتوان چند ساقه ریحان را جوید که این کار تنفس را هم معطر خواهد کرد. چای تهیه شده از دانه تخم شنبلیله نیز برای از بین بردن بوی بد دهان و بدن بسیار موثر است.
دارچین نیز معطر کننده خوبی برای تنفس است و دانه هل با عطر فوق العاده اش اگر برای یک چند لحظه جویده شود میتواند بوی بد را از بین ببرد. با جویدن تخم شوید نیز میتوان بوی بد دهان را تا حدودی از بین برد و همچنین افزودن زیره به غذا علاوه بر اینکه طعم خوبی به آن می دهد می تواند به از بین بردن بوی بد دهان کمک کند.

منبع : سایت فریا

مطالب مرتبط

ضایعات دهانی سفید رنگ


ضایعات دهانی سفید رنگ
دهان همین‌طور که همه ما می‌بینیم، محیطی است متشکل از اندام و بافت‌های گوناگون که هر کدام وظایف خاص خود را هم دارد. همین‌طور اگر خوب مشاهده کنیم، می‌بینیم که تمام قسمت‌های داخل دهان ما به رنگ تقریبا صورتی است و در بعضی مناطق کمی ‌قرمزتر به نظر می‌رسد که ناشی از عروق خونی بیشتر در آن نواحی است.
حالا اگر روزی در دهان خود متوجه شدیم که رنگ آن تغییر کرده، کمی‌ باید درباره آن دقت بیشتری به خرج دهیم. یکی از این تغییر رنگ‌ها، سفیدی است که ممکن است در داخل دهان اتفاق بیفتد. این تغییر دلایل خاصی می‌تواند داشته باشد:
اول اینکه می‌تواند باقی مانده غذا و مواد گوناگون داخل دهان باشد: و یا در مواردی ما به‌طور طبیعی میکرو ارگانیسمی ‌در دهان داریم به نام کاندیدا که نوعی قارچ است و در اثر بعضی شرایط تعدادش داخل دهان زیاد می‌شود. این افزایش تعداد، عارضه‌ای ایجاد می‌کند به‌نام کاندیدیازیس که در کودکان به برفک معروف است ولی مختص کودکان نیست و افراد بالغ به دلایل متعدد می‌توانند به آن مبتلا شوند.
در این موارد هم با کشیدن گاز به‌طورمعمول سفیدی از بین می‌رود.
ولی اگر گاز را کشیدیم و پاک نشد، نشان می‌دهد که اتفاقی در مخاط دهان ما افتاده که موجب شده ضخامت مخاط زیاد شود و در اثر جذب رطوبت داخل دهان این مخاط افزایش یافته سفید شود یا به دلایلی از جمله سوختگی یا زخم، نقطه مورد نظر سفید شود. حال به‌طور مختصر درباره مهم‌ترین دلایل صحبت خواهیم کرد.
در شرایط طبیعی، قارچی در دهان ما وجود دارد به‌نام کاندیدا که به وسیله سایر میکروب‌های دهان کنترل می‌شود. اگر تعادل میان این میکروب‌ها به هم بخورد، قارچ‌ها می‌توانند رشد کنند و موجب ایجاد عفونت در دهان یا سایر قسمت‌های گوارشی شوند.
برفک اغلب دهان کودکان را درگیر می‌کند. نخستین اقداماتی که شما می‌توانید انجام دهید، این است که اگر کودک از خوردن غذا خودداری می‌کند، دهان او را بررسی کنید و در صورت مشاهده نواحی سفید رنگ، سعی کنید آن را با دستمالی تمیز پاک کنید.
اگر این لکه‌ها به راحتی پاک نمی‌شوند و یا مخاط زیر آنها قرمز و ملتهب است و یا خون‌ریزی می‌کند، کودک به احتمال زیاد مبتلا به برفک دهان است. دوم اینکه از دادن غذاهای ادویه‌دار به کودک پرهیز کنید و تمام غذاها را به خوبی خنک کنید.
ماست بهترین غذایی است که می‌توانید به کودک خود بدهید. مراجعه به متخصص بیماری‌های دهان برای تشخیص قطعی و تجویز داروی ضد قارچ نیز توصیه می‌شود.
لیکن‌پلان ضایعه‌ای است که انواع گوناگونی دارد و بر اساس نوع آن، برخورد ما با این بیماری تفاوت خواهد داشت. این ضایعه ضایعه‌ای است که معمولا دو طرف برای مثال، گونه چپ و راست را درگیر می‌کند و می‌تواند سوزش داشته باشد یا نداشته باشد.
لیکن پلان ضایعه‌ای است که حتما باید از سوی متخصص بیماری‌های دهان مورد برسی قرار گیرد تا بر اساس نوع آن کنترل شود. لکوپلاکیا ضایعه دیگری است که به صورت ناحیه‌ای سفید اغلب در دهان مشخص می‌شود. سیگار یکی ازدلایل مهم ایجاد این ضایعه است و حتما باید از سوی متخصص بیماری‌های دهان بررسی شود.
گاهی دیده می‌شود که کسانی که دندان مصنوعی دارند، در بعضی نقاط داخل دهان‌شان جایی که دندان قرار می‌گیرد، سفیدی دیده می‌شود که به علت زدگی یا اصطکاک ناشی از دندان مصنوعی است که حتما باید مورد بررسی قرار گیرد.

دکتر آرش منصوریان متخصص بیماری‌های دهان وعضو هیات علمی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران


وبگردی
سیف و بازی تکراری غیر مجازها !
سیف و بازی تکراری غیر مجازها ! - حرفهای تکرای بانک مرکزی در مورد صرافی ها و موسسات مالی غیر مجاز با یک جستجوی ساده در اینترنت.
مصاحبه دختری که با ریش به «آزادی» رفت با یورونیوز
مصاحبه دختری که با ریش به «آزادی» رفت با یورونیوز - فیلم - زهرا خوش نواز در گفتوگو با یورونیوز از مراحلی که برای آماده سازی ظاهرش طی کرد تا با چهره‌ای متفاوت وارد استادیوم شود گفت. او می‌گوید: «زمانی که از تونل گذر کردم و وارد ورزشگاه شدم و چشمانم به چمن ورزشگاه افتاد گریه‌ام گرفت.»
بار دیگر زیر گرفتن ماموران پلیس با ماشین سواری توسط دراویش
بار دیگر زیر گرفتن ماموران پلیس با ماشین سواری توسط دراویش - باز هم زیر گرفتن ماموران امنیتی و نیروی انتظامی توسط یک ماشین دیگر سواری توسط اراذل خیابان گلستان هفتم
حمله با اتوبوس به مأموران پلیس در پاسداران
حمله با اتوبوس به مأموران پلیس در پاسداران - کی از دراویش گنابادی با اتوبوس به مردم و مأموران پلیس در خیابان پاسداران تهران / گفته میشود تعداد شهدای ناجا در حمله آشوبگران فرقه ضاله گنابادی و حامیان نورعلی تابنده به ۴ تن رسیده است.
لحظه مواجهه وزیر راه با خانواده قربانیان سانحه هواپیمای
لحظه مواجهه وزیر راه با خانواده قربانیان سانحه هواپیمای - به دنبال سقوط هواپیمای تهران-یاسوج ویدیو لحظه مواجه خانواده های جانباختگان را با وزیر مشاهده می کنید.
حمله با چاقو به یک راننده سر پارک خودرو
حمله با چاقو به یک راننده سر پارک خودرو - تصاویری دردناک از حمله مرد موتور سوار با چاقو به یک مرد راننده در حضور همسر و فرزندش در شهرستان داراب استان فارس را در ویدئوی زیر می بینید. به نظر میرسد این اتفاق در پی جرو بحثی بر سر پارک کردن وسایل نقلیه روی داده است!
اگر «عدم رویارویی با حریفان اسرائیلی» آرمان ماست چرا پنهانی و دزدکی؟
اگر «عدم رویارویی با حریفان اسرائیلی» آرمان ماست چرا پنهانی و دزدکی؟ - آنچه مشخص است جمهوری اسلامی ایران باید تصمیم مشخص و درستی درباره سیاست عدم رویارویی با ورزشکاران رژیم صهیونیستی بگیرد. دیگر نمی‌توان با این روش تعقیب و گریزی با این مسئله برخورد کرد. دیگر نمی‌توان ورزشکاران را از مقابله با کشتی‌گیران اسرائیلی باز داشت و در برابر رسانه‌های جهانی گفت به خاطر مصدومیت در میدان حاضر نمی‌شویم و در داخل جشن بگیریم که ما عزت‌مان را حفظ کردیم و...
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد !
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد ! - شب گذشته مراسم اکران فیلم بلوک 9 خروجی 2 به کارگردانی علیرضا امینی و تهیه کنندگی محمدرضا شریفی نیا و نیز فیلم شاخ کرگدن در پردیس سینمایی ملت برگزار گردید.
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه - سخنرانی پرحاشیه احمدی نژاد در مقابل دادگاه بقایی
    کاش به اندازه روزی که به پایان برده‌ام مفید بوده باشم
    به پایان هر روز که می‌رسم حس می‌کنم که مهر باطل شد بر آن روز زده‌ام باطل شد به راحتی یک روز دیگر باطل شد آنقدر مهر می‌زنم و می‌زنم تا آخرین برگه و آخرین مهر طنین مهرها در …