شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ / Saturday, 23 February, 2019

۲۴ آبان ـ ۱۵ نوامبر ـ حمایت چین از عضویت دائم برزیل در شورای امنیت


در جریان دیدار ۵ روزه « هو جینتائو » رهبر چین از برزیل كه ۱۱ نوامبر ۲۰۰۴جهان آغاز شد، وی قول داد كه چین از عضویت برزیل در شورای امنیت به عنوان دارنده حق رد كردن قطعنامه ها ( وتو ) و صاحب كرسی دائمی حمایت خواهد كرد. «هو» و «لولا دا سیلوا» رهبر برزیل و هر دو سوسیالیست تمایل یكدیگر به گسترش مبادلات بازرگانی و همكاری های صنعتی و تكنولوژیك به ویژه همكاری در زمینه ساخت هواپیما و سفینه فضایی و استخراج نفت را اعلام داشتند. رهبر چین قول واردات انبوه گوشت از برزیل را داد و ....
قبلا لولا از چین دیدن كرده بود. چین اخیرا تمایل وسیع به داشتن مناسبات همه جانبه با كشورهای آمریكای لاتین نشان داده است.
" هو " پانزدهم نوامبر ۲۰۰۲ به ریاست جمهوری چین انتخاب شد و دیدار او از برزیل درست در پایان دومین سال رهبری اش انجام گرفت.

منبع : تاریخ ایران و جهان در این روز

مطالب مرتبط

۲۲ اسفند ـ ۱۳ مارس ـ تاسمانی به نیوزیلند رسید

«آبل تاسمانی» دریانورد هلندی و مامور كمپانی هند شرقی هلند ( اندونزی ) كه به دستور مدیر این كمپانی مامور یافتن راهی از جنوب اقیانوس آرام به جنوب شیلی و ورود به اقیانوس اطلس و رسیدن به اروپا شده بود ۱۳ مارس ۱۶۴۲ به جزایری رسید كه انها را به نام ایالت نیوزیلند هلند « نیوزیلند » نا مید. بعدا انگلیسی ها آنجا را متصرف و مهاجر نشین دیگر خود كردند.
تاسمانی متولد ۱۶۰۳ و متوفی در ۱۶۵۹ نخستین اروپایی است كه به جزیره ای كه به نام او تاسمانی نامگذاری شده رسیده است كه بعدا انگلستان آن راهم متصرف و ضمیمه مهاجرنشین خود استرالیا كرده است. تاسمانی كل منطقه را استرالیا كه واژه هلندی به معنای جنوبی است نامید كه از آن زمان تغییر نیافته است.

وبگردی
گاف حسین شریعتمداری با کامپیوتر 30 میلیونی آمریکایی
گاف حسین شریعتمداری با کامپیوتر 30 میلیونی آمریکایی - مدیر مسئول کیهان در حالی مدعی است که سیستم «مکینتاش» بیش از ۴۰ سال است که در کیهان مورد استفاده قرار می‌گیرد که این سیستم اساسا از سال ۱۹۸۴ یعنی ۵ سال پس از انقلاب تولید و نمی‌توانسته است زودتر از این تاریخ در کیهان مورد استفاده قرار گیرد.
آقای روحانی! نمی دانید یا تجاهل می کنید؟ /  دلار تک نرخی 4200 ! گوسفند بوئینگ سوار ! پراید ...
آقای روحانی! نمی دانید یا تجاهل می کنید؟ / دلار تک نرخی 4200 ! گوسفند بوئینگ سوار ! پراید ... - اخیراً رئیس جمهور حسن روحانی در توضیح علت قاچاق گفته است: علت قاچاق ارزانی است، وقتی جنسی در داخل ارزان است و در خارج گران، خود به خود قاچاق آن به خارج صورت می گیرد. به عنوان مثال چون الان گوشت در عراق گران تر از ایران است، از کشورمان به آنجا قاچاق می شود. درباره قاچاق بنزین نیز همین موضوع مصداق دارد.
راز میتوانیم موشک و نمیتوانیم خودرو در اقتصاد است
راز میتوانیم موشک و نمیتوانیم خودرو در اقتصاد است - مشکل تولید فقط به سطح فناوری مربوط نیست. ما می‌توانیم یک وسیله و کالای باکیفیت بالا را تولید کنیم، ولی با قیمت بسیار گران که خریداری نخواهد داشت. در واقع اگر بتوانیم چنین کالایی را وارد کنیم در مقایسه با تولید آن به شدت به‌صرفه است. ولی در جریان تولید موشک با وضعیت دیگری مواجهیم. اول اینکه موشک را بدون قید و شرط نمی‌فروشند یا برخی کشور‌ها به دلایل امنیتی علاقه ندارند که در تامین نیازشان به این کالا‌ها…
جمهوری اسلامی عمق حکمرانی اقتصادی ندارد
جمهوری اسلامی عمق حکمرانی اقتصادی ندارد - برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شب گذشته با حضور عادل پیغامی اقتصاددان و سیداحسان خاندوزی عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد.
کپی‌برداری «عین‌به‌عین»
کپی‌برداری «عین‌به‌عین» - انتظار می‌رفت که علیخانی هم در قسمت اول برنامه «عصرجدید» به کپی بودن «عین‌به‌عین» برنامه‌اش و شباهت آن با برنامه مشهور «گات تلنت‌ آمریکایی» اشاره کند و در مقایسه‌ای از ویژگی‌های احتمالاً متفاوت نسخه ایرانی این برنامه بگوید؛ علیخانی اما ترجیح داد در این زمینه حرفی نزند!
اشتباه جالب در مراسم استقبال از رئیس جمهور در هرمزگان
اشتباه جالب در مراسم استقبال از رئیس جمهور در هرمزگان - مراسم استقبال از رئیس جمهور در سفر به استان هرمزگان.
توزیع عجیب کیک 40 سالگی انقلاب توسط یک روحانی!
توزیع عجیب کیک 40 سالگی انقلاب توسط یک روحانی! - در ویدیویی که در فضای مجازی داغ شده شاهد پخش کیک 40 سالگی جمهوری اسلامی
ادامه‌ی سکوت ضرغامی درباره‌ی انتقال آرشیو صداوسیما به شبکه من و تو
ادامه‌ی سکوت ضرغامی درباره‌ی انتقال آرشیو صداوسیما به شبکه من و تو - چند سالی است از جمله روزهای اخیر که با نزدیک شدن به مقاطعی از جمله دهه‌ی فجر، شبکه‌های تلویزیونی فارسی خارج کشور مانند بی‌بی‌سی و من‌وتو مستندهایی از زمان انقلاب پخش می‌کنند که جزو آرشیو صداوسیما بوده است ولی تا امروز مشخص نشده است که چطور و توسط چه کسانی به دست آنها رسیده است؟
جنجال شبیه‌سازی بیعت امام و همافران ارتش توسط علم‌الهدی در مشهد
جنجال شبیه‌سازی بیعت امام و همافران ارتش توسط علم‌الهدی در مشهد - دیدار و سلام نظامی فرماندهان نیروی هوایی ارتش به سیداحمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد انتقادهایی را در پی داشته است.