یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ / Sunday, 17 February, 2019

افلیا کمباجیان


افلیا کمباجیان
متولد تهران و فارغ التحصیل هنرستان موسیقی تهران است. وی تحصیلات تخصصی خود را در رشته پیانو به سال ۱۳۴۱ در اكول نرمال موسیقی پاریس به پایان رساند و به منظور تدریس در «هنرستان عالی موسیقی» به تهران بازگشت. در سال های تدریس، با همكاری علیرضا مشایخی گروه موسیقی قرن بیستم، اولین گروه موسیقی در اجرای موسیقی مرن را پایه گذاری كرد و همزمان با استفده از چند فرصت مطالعاتی، در فعالیت های هنری كنسرواتوار ناسیونال پاریس و اكول نرمال موسیقی پاریس شركت نمود. اقلیا كمباجیان از پیشكوستان تدریس پیانو در ایران می باشند و تعداد زیادی از نوازندگان برجسته ایرانی از ایشان بهره برده اند. وی در حال حاضر در اكول ناسیونال گشان فرانسه به تدریس مشغول می باشند.

منبع : رسانه هنر و موسیقی

مطالب مرتبط

مهدی آذر سینا

مهدی آذر سینا
در اوایل دورهٔ دبیرستان نوازندگی ویولن را شروع کرد .بعد از دبیرستان به تهران آمد و در کلاس های آزاد هنرستان موسیقی ملی شاگرد کلاس " رحمت اله بدیعی" شد.از دانشکدهٔ هنرهای زیبای دانشگاه تهران در رشتهٔ موسیقی فارغ التحصیل شد. موسیقی ردیف دستگاهی را در محضر " داریوش صفوت "و" نورعلی برومند" فراگرفت. نوازندگی کمانچه را نزد بهاری در دانشگاه آغاز کرد .از چهار رشتهٔ تخصصی موسیقی ،رشتهٔ" آموزش موسیقی "را برگزید و متد ارف را به طور عملی نزد دكتر سعید خدیری آموخت .
● سوابق و آثار:
▪ مربی كلاسهای موسیقی كانون پرورش كودكان و نوجوانان در دورهٔ دانشجوئی و تعلیم موسیقی با متد ارف .
▪ موسس و مدیر کارگاه موسیقی کودکان ونوجوانان تبریز از سال ۱۳۵۳ تا ۱۳۵۹ و مربیگری كلاسهای ارف كارگاه و كلاس كمانچه .
▪ مدرس نوازندگی کمانچه و ویولن در مرکز حفظ و اشاعهٔ موسیقی تبریز در همان سالها
▪ مدر س نوازندگی کمانچه و ویولن در مرکز حفظ و اشاعهٔ موسیقی تهران از سال ۵۹ تا ۶۸
▪ آهنگسازی و نوازندگی کمانچه در ارکستر موسیقی ملی تبریز در کنار غلامحسین بیگجه خانی ومحمود فرنام و احد بهجت ( نوازنده سنتور و سر پرست گروه) اجراهای متعدد با این دو استاد ( بیگجه خانی و فرنام) از جمله اجرای یک سه نوازی در جشن هنر شیراز .
▪ آهنگسازی در فرم های ایرانی و اجرا با گروه های مختلف وبا آواز خوانی نورالدین رضوی سروستانی ,
کریم صالح عظیمی و شهرام ناظری
▪ آهنگسازی و اجرا در آلبوم کاست و CD منتشر شده : چلیپا ( تکنوازی کمانچه ) – سخن تازه
(با خوانندگی شهرام ناظزی ) آلبوم شور آفرین (کمانچه نوازی ) «سیاوشانه» با آواز علیرضا شاه محمدی( انتشارات سروش) «سیاه مشق» با آواز علیرضا شاه محمدی( موسسه مشكات و چهارگاه) –البوم« ردیف موسیقی ایران روایت برومند »( انتشارات سروش)
(کمانچه نوازی)
▪ انتشار دو اثر با نام " صفیر سیمرغ" به صورت cdكه شامل بخش هائیست از دونوازی و تكنوازی در كنسرت شفق( موسسهٔ چهارگاه) .
▪ انتشارکار گروهی «همایون» با نام «خنیاگر» با آواز خوانی خودم و خانم سپیدهٔ رئیس سادات .( حوزهٔ هنری)
▪ سرپرستی کنسرت های متعدد در ایران و در کشور های اروپائی به اتفاق آقایان شهرام ناظری , مسعود شناسا ومحمد اخوان .و تشكیل گروه موسیقی آینه ( مسعود شناسا ، نوید افقه، عماد حنیفه، مهدی علومی ،علیرضا شاه محمدی، امیر حاج ابراهیمی، بهزاد میرلو ،و محسن حسینی)
● تالیفات :
کتاب « شیوهٔ کمانچه نوازی » برای چهار دوره در یک مجلد( انتشارات سروش) ---کتاب آثاری از استاد بهاری به همراه آلبوم کمانچه نوازی خود استاد( انتشارات سروش) ---تالیف کتاب ردیف موسیقی ایران روایت برومند( انتشارات سروش) و مقاله های متعدد در موسیقی.
مدرس ردیف نوازی در رشتهٔ موسیقی دانشگاه آزاد تهران ---بر گزاری مستر کلاس در دانشگاه هنر تهران
● سمت ها و مسئولیت های جنبی :
عضو هیئت مدیرهٔ نوازندگان خانهٔ موسیقی از بدو تاسیس خانهٔموسیقیدر سه دورهٔ اول–عضو شورای فرهنگستان هنر در تدوین واژه های موسیقی ایرانی–عضو شورای پژوهشکدهٔ هنر در حوزهٔ هنری
سخنرانی و داوری در آزمون ها وجشنواره های موسیقی مختلف در تهران و شهرستانها .
● کارهای در دست انتشار :
کتابی در زمینهٔ شعر و موسیقی و كتابی در دو جلد با نام " از متد ارف تا چهارگاه" (كتابی كه با استفاده از متد ارف اموزش موسیقی برای كودكان ایرانی را به عهده می گیرد و آنها را با موسیقی اصیل ایران آشنا می كند.

وبگردی
زیر و روی "اصلاح ساختاری"
زیر و روی "اصلاح ساختاری" - احتمال بعدی این است که شاید هدف این است که نظام ریاست جمهوری کنار برود و مجددا جایگاه نخست وزیری احیا شود. در این حالت نخست وزیر هم به طبع توسط مجلس انتخاب می‌شود و شک نکنید حتی اگر الان با توجه به ترکیب مجلس دهم قرار بود نخست وزیر انتخاب شود، فردی مانند سعید جلیلی انتخاب می‌شد.
بازهم کپی بدون اجازه از یک برنامه آمریکایی / آیا مورد تمسخر دنیا قرار نمیگیریم !
بازهم کپی بدون اجازه از یک برنامه آمریکایی / آیا مورد تمسخر دنیا قرار نمیگیریم ! - همزمان با رونمایی از پوستر و تیزر جدیدترین برنامه احسان علیخانی، روز و ساعت پخش اولین قسمت از «عصرجدید» اعلام شد.
ادامه‌ی سکوت ضرغامی درباره‌ی انتقال آرشیو صداوسیما به شبکه من و تو
ادامه‌ی سکوت ضرغامی درباره‌ی انتقال آرشیو صداوسیما به شبکه من و تو - چند سالی است از جمله روزهای اخیر که با نزدیک شدن به مقاطعی از جمله دهه‌ی فجر، شبکه‌های تلویزیونی فارسی خارج کشور مانند بی‌بی‌سی و من‌وتو مستندهایی از زمان انقلاب پخش می‌کنند که جزو آرشیو صداوسیما بوده است ولی تا امروز مشخص نشده است که چطور و توسط چه کسانی به دست آنها رسیده است؟
اختتامیه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر
اختتامیه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر - مراسم اختتامیه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر شامگاه دوشنبه در برج میلاد برگزار شد.
جنجال شبیه‌سازی بیعت امام و همافران ارتش توسط علم‌الهدی در مشهد
جنجال شبیه‌سازی بیعت امام و همافران ارتش توسط علم‌الهدی در مشهد - دیدار و سلام نظامی فرماندهان نیروی هوایی ارتش به سیداحمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد انتقادهایی را در پی داشته است.
ویدئو / روش خرید قانونی کوه در لواسان !
ویدئو / روش خرید قانونی کوه در لواسان ! - ارتفاعات تهران از جمله لواسانات یکی از این مناطق است که به گفته امام جمعه این شهر به شکل جدی و گسترده‌ای با این مشکل دست به گریبان است و ظاهراً کمیسیون ماده ۱۰۰ قانون شهرداری محلی برای دور زدن قانون از سوی برخی افراد شده است.
ازدواج الهام حمیدی + تصاویر
ازدواج الهام حمیدی + تصاویر - الهام حمیدی بازیگر پرکار این روز‌های سینما و تلویزیون با انتشار عکسی در صفحه اینستاگرامش خبر ازدواجش را به صورت رسمی اعلام کرد اما هویت همسرش را فاش نکرد.
توهین بعیدی‌نژاد به شعور ملت ایران
توهین بعیدی‌نژاد به شعور ملت ایران - حمید بعیدی‌نژاد سفیر ایران در انگلیس توییتی را منتشر ساخت که با واکنش‌های بسیاری روبه‌رو شد. وی مدعی شده که در فهرست کشورهایی که در حفظ ارزش پول ملی در برابر دلار با بیشترین مشکلات مواجه شدند ایران با وجود فشارها و تحریم اقتصادی، عملکرد بهتری از کشورهایی چون ترکیه، برزیل، روسیه، آفریقای جنوبی و سوئد داشته است.
عکس/ کشف حجاب در تهران!
عکس/ کشف حجاب در تهران! - حجت الاسلام حمید رسایی عکسی در کنار یک زن بی حجاب از حضور در برنامه‌ای با عنوان «اعلام همبستگی با ملت ونزوئلا» در تهران منتشر کرده است.
ببینید یک مجری چقدر میتواند مزخرف بگوید !
ببینید یک مجری چقدر میتواند مزخرف بگوید ! - ژاپنی صحبت کردن جواد خیابانی