پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ / Thursday, 22 February, 2018

سوختگی با اتو


سوختگی با اتو
برای از بین رفتن محل سوختگی (خفیف) پارچه با اتو، لکه زرد را خیس خیس کنید و با پارچه زبری مثل کیسه حمام روی آن بکشید یا پنبه آغشته به آب اکسیژنه روی آن بمالید یا پیاز را نصف کنید و روی آن بمالید تا برطرف شود.

منبع : روزنامه کارگزاران

مطالب مرتبط

رموز کدبانوگری


رموز کدبانوگری
به نظر نمی رسد هیچ گاه از ریزه كاری هایی كه زندگی مان را كمی بهبود می بخشد، بی نیاز شویم و عمل كردن به این ریزه كاری ها شاید یعنی همان كدبانوگری!
▪ یخچال را كجا بگذاریم؟
یخچال را هر جای آشپزخانه كه گذاشتید، مهم نیست فقط نزدیك اجاق گاز یا آبگرمكن نباشد. هم چنین محل استقرار یخچال بهتر است ۱۵ تا ۲۰ سانتی متر از دیوار فاصله داشته باشد.
▪ چرا مربا كپك می زند؟
یكی از دلایل كپك زدن مربا آن است كه كاملاً پخته نشده است. اگر مربای شما كپك زده یك لایه از روی آن را با قاشق بردارید و بقیه مربا را دوباره بپزید هنگام تهیه مربا، از قاشق چوبی استفاده كنید.
▪ بوی نامطبوع یخچال:
برای برطرف كردن بوی نامطبوع یخچال، مقداری پنبه آغشته به وانیل در آن قرار دهید و یا مقداری جوش شیرین را در ظرفی ریخته و در یخچال بگذارید.
▪ اگر نارگیل خریده اید:
برای شكستن نارگیل به این صورت عمل نمایید: الیاف نارگیل را جدا كنید و از طریق چشم های روی پوست این میوه، سوراخی ایجاد كنید تا شیره نارگیل كاملاً از آن خارج شود. اكنون نارگیل را به مدت نیم ساعت در آب جوش بپزید و پس از سرد شدن پوست نارگیل با یك ضربه چكش جدا خواهد شد.
▪ یك نكته درباره استفاده از مواد پاك كننده:
اگر برای لكه گیری از مواد پاك كننده استفاده می كنید، در نظر داشته باشید كه حتماً از آب سرد استفاده كنید زیرا آب گرم سبب می شود كه لكه ها دیرتر از بین برود.
▪ لكه بر روی سفره:
بر روی سفره ها همواره لكه جا خوش می كند چنان چه سفره تان پر از لكه است و با شستن هم از بین نمی رود، می توانید سفره را پس از شستن به مدت یك روز در آفتاب روی بند رخت پهن كنید، نور خورشید لكه ها را از بین می برد.


وبگردی
استحاله! / بررسی نامه احمدی‌نژاد به رهبری
استحاله! / بررسی نامه احمدی‌نژاد به رهبری - دگرديسي‌هاي فراواني در ايران صورت گرفته‌است؛ اصولگرايان اصلاح‌طلب شده‌اند، تحول‌طلبان محافظه‌كار شده‌اند، مسئولان پاسخ ناكارآمدي‌هاي خود را از مردم مي‌خواهند و در تازه‌ترين نوع اين استحاله‌ها فردي كه بسياري مدعي هستند او برآمده از مهندسي انتخابات است با ارسال نامه به رهبرمعظم انقلاب درخواست برگزاري انتخاباتي آزاد، زودهنگام و به دور از مهندسي كرده‌است! محموداحمدي‌نژاد همان پديده خانمان براندازي كه براي…
سیف و بازی تکراری غیر مجازها !
سیف و بازی تکراری غیر مجازها ! - حرفهای تکرای بانک مرکزی در مورد صرافی ها و موسسات مالی غیر مجاز با یک جستجوی ساده در اینترنت.
مصاحبه دختری که با ریش به «آزادی» رفت با یورونیوز
مصاحبه دختری که با ریش به «آزادی» رفت با یورونیوز - فیلم - زهرا خوش نواز در گفتوگو با یورونیوز از مراحلی که برای آماده سازی ظاهرش طی کرد تا با چهره‌ای متفاوت وارد استادیوم شود گفت. او می‌گوید: «زمانی که از تونل گذر کردم و وارد ورزشگاه شدم و چشمانم به چمن ورزشگاه افتاد گریه‌ام گرفت.»
بار دیگر زیر گرفتن ماموران پلیس با ماشین سواری توسط دراویش
بار دیگر زیر گرفتن ماموران پلیس با ماشین سواری توسط دراویش - باز هم زیر گرفتن ماموران امنیتی و نیروی انتظامی توسط یک ماشین دیگر سواری توسط اراذل خیابان گلستان هفتم
حمله با اتوبوس به مأموران پلیس در پاسداران
حمله با اتوبوس به مأموران پلیس در پاسداران - کی از دراویش گنابادی با اتوبوس به مردم و مأموران پلیس در خیابان پاسداران تهران / گفته میشود تعداد شهدای ناجا در حمله آشوبگران فرقه ضاله گنابادی و حامیان نورعلی تابنده به ۴ تن رسیده است.
لحظه مواجهه وزیر راه با خانواده قربانیان سانحه هواپیمای
لحظه مواجهه وزیر راه با خانواده قربانیان سانحه هواپیمای - به دنبال سقوط هواپیمای تهران-یاسوج ویدیو لحظه مواجه خانواده های جانباختگان را با وزیر مشاهده می کنید.
حمله با چاقو به یک راننده سر پارک خودرو
حمله با چاقو به یک راننده سر پارک خودرو - تصاویری دردناک از حمله مرد موتور سوار با چاقو به یک مرد راننده در حضور همسر و فرزندش در شهرستان داراب استان فارس را در ویدئوی زیر می بینید. به نظر میرسد این اتفاق در پی جرو بحثی بر سر پارک کردن وسایل نقلیه روی داده است!
اگر «عدم رویارویی با حریفان اسرائیلی» آرمان ماست چرا پنهانی و دزدکی؟
اگر «عدم رویارویی با حریفان اسرائیلی» آرمان ماست چرا پنهانی و دزدکی؟ - آنچه مشخص است جمهوری اسلامی ایران باید تصمیم مشخص و درستی درباره سیاست عدم رویارویی با ورزشکاران رژیم صهیونیستی بگیرد. دیگر نمی‌توان با این روش تعقیب و گریزی با این مسئله برخورد کرد. دیگر نمی‌توان ورزشکاران را از مقابله با کشتی‌گیران اسرائیلی باز داشت و در برابر رسانه‌های جهانی گفت به خاطر مصدومیت در میدان حاضر نمی‌شویم و در داخل جشن بگیریم که ما عزت‌مان را حفظ کردیم و...
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد !
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد ! - شب گذشته مراسم اکران فیلم بلوک 9 خروجی 2 به کارگردانی علیرضا امینی و تهیه کنندگی محمدرضا شریفی نیا و نیز فیلم شاخ کرگدن در پردیس سینمایی ملت برگزار گردید.
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه - سخنرانی پرحاشیه احمدی نژاد در مقابل دادگاه بقایی
    مردم چه می گویند؟؟
    می خواستم به دنیا بیایم، در زایشگاه عمومی، پدر بزرگم به مادرم گفت فقط بیمارستان خصوصی مادرم گفت چرا؟ گفت مردم چه می گویند؟ می خواستم به مدرسه بروم، مدرسه ی سر کوچه ی مان مادرم …