سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ / Tuesday, 20 February, 2018

ماسک هایی برای سلامت پوست


ماسک هایی برای سلامت پوست
یکی از گیاهان سرشار از ویتامین D شنبلیله است. استفاده از ماسک این گیاه، علاوه بر درمان پوسته پوسته شدن های پوست، باعث درمان سختی پوست و رفع سبزی آن و جوش های پوست و روشن شدن رخساره نیز می گردد، این ماسک یکی از بهترین ماسک های گیاهی و نافع برای پوست است. برای تهیه این ماسک، بدین ترتیب عمل کنید؛ شنبلیله را له کرده و آب آن را کاملا از تفاله اش جدا نمایید، چون بوی بدی دارد، کمی اسانس نعناع به آن اضافه نموده و بعد از آن برای محلی که می خواهید استفاده می نمایید. اگر این مایع را با آب ترب مخلوط کنید و به صورت بمالید اثر آن چند برابر می شود چرا که ترب نیز سرشار از ویتامین C و برای پوسته پوسته شدن پوست، بسیار مفید است. تذکر؛ آب شنبلیله علاوه بر موارد یاد شده برای ترک های پوستی و بهبود آنها نیز بسیار مفید است و باید هر روز، روزی ۳ بار روی ترک ها مالیده شود تا هر چه زودتر ترک ها درمان شوند.

منبع : روزنامه کارگزاران

مطالب مرتبط

نوع پوستتان را بشناسید


نوع پوستتان را بشناسید
شناخت نوع پوست از لحاظ نحوه مراقبت از پوست و انتخاب مواد آرایشی و بهداشتی اهمیت دارد.
پوست‌ها را از لحاظ میزان ترشح چربی می‌توان به سه نوع تقسیم کرد:
▪ پوست عادی:
پوست عادی دارای بافتی نرم و قوامی یکنواخت است ومنافذ ریزی در آن به چشم می‌خورد.
پوست عادی به طور متعادل حاوی چربی و آب است.هنگام لمس لطیف و مخملی احساس می‌ شود. رنگ پوست در زیر سطح شفاف آن می‌درخشد.
برای حفظ سلامت پوست به عنوان یک قاعده لازم است تمیزکردن ،تقویت کردن، و مرطوب کردن پوست را به طور مرتب انجام دهید.
▪ پوست چرب:
این نوع پوست دارای غدد سباسه(تولید کننده چربی)با فعالیت شدید است که باعث می شود صورت به خصوص در بخش مرکزی آن یعنی بینی، پیشانی و چانه به علت ترشح چربی زیاد درخشان به نظر برسد.
منافذ این نوع پوست گشاد شده هستند که باعث مستعد شدن آن به ابتلاء به سرسیاه،جوش وآکنه می‌شوند.
پوست چرب نیاز به تمیزکردن دقیق دارد تا منافذ آن با چربی بسته نشود و آکنه بوجود نیاید.زنان دارای پوست چرب نیاز به برگزیدن روش مناسب روزمرهای برای تمیزکردن پوستشان دارند تاازتجمع چرک روی پوست جلوگیری شود.
▪ پوست خشک:
این پوست دارای چربی و رطوبت کمی است.این پوست بافتی نرم،ظاهری شفاف ، نا یکنواخت و شکننده دارد. این نوع پوست در مقایسه با انواع دیگر به راحتی ترک می‌خورد و قاچ قاچ می‌شود. خطوط باریک حالت صورت ممکن است آشکار باشند.

▪ نشانه های پوست خشک این ها هستند:
۱) لکه های پوسته پوسته شده که با مرطوب کردن مرتب از بین می روند.
۲) بافت ظریف به طوری که منافذ پوستی قابل مشاهده نیستند.
۳) خطوط پوستی حالت دهنده که برطرف نمی شوند.
۴) پوست گردن و گونه ها زبر به نظر می رسد.
آن چه برای پیشگیری از خشک شدن بیشتر پوست موردنیاز است یک رژیم غذایی سالم و مناسب،مصرف مفدار زیادی میوه و سبزیجات،نوشیدن ۷ تا ۸ لیوان آب ،هشت ساعت خواب در شبانه روز، ورزش در هوای تازه و یک رژیم زیبایی روزانه است
از صابون های قوی پرهیز کنید تا از از دست رفتن چربی های طبیعی پوست پیشگیری شود؛ همچنین از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید و دستگاه های تهویه که رطوبت پوست را از بین می برند خودداری کنید.

وبگردی
بار دیگر زیر گرفتن ماموران پلیس با ماشین سواری توسط دراویش
بار دیگر زیر گرفتن ماموران پلیس با ماشین سواری توسط دراویش - باز هم زیر گرفتن ماموران امنیتی و نیروی انتظامی توسط یک ماشین دیگر سواری توسط اراذل خیابان گلستان هفتم
تهدید نیروی انتظامی توسط دراویش ساعتی قبل از درگیری در پاسداران
تهدید نیروی انتظامی توسط دراویش ساعتی قبل از درگیری در پاسداران - تهدید نیروی انتظامی توسط وحوش #دراویش، ساعتی قبل از جنایت تروریستی با اتوبوس:«فقط نیم ساعت وقت دارید تا باید بدون قید و شرط برادرمون رو آزاد کنید...»
حمله با اتوبوس به مأموران پلیس در پاسداران
حمله با اتوبوس به مأموران پلیس در پاسداران - کی از دراویش گنابادی با اتوبوس به مردم و مأموران پلیس در خیابان پاسداران تهران / گفته میشود تعداد شهدای ناجا در حمله آشوبگران فرقه ضاله گنابادی و حامیان نورعلی تابنده به ۴ تن رسیده است.
لحظه مواجهه وزیر راه با خانواده قربانیان سانحه هواپیمای
لحظه مواجهه وزیر راه با خانواده قربانیان سانحه هواپیمای - به دنبال سقوط هواپیمای تهران-یاسوج ویدیو لحظه مواجه خانواده های جانباختگان را با وزیر مشاهده می کنید.
حمله با چاقو به یک راننده سر پارک خودرو
حمله با چاقو به یک راننده سر پارک خودرو - تصاویری دردناک از حمله مرد موتور سوار با چاقو به یک مرد راننده در حضور همسر و فرزندش در شهرستان داراب استان فارس را در ویدئوی زیر می بینید. به نظر میرسد این اتفاق در پی جرو بحثی بر سر پارک کردن وسایل نقلیه روی داده است!
اگر «عدم رویارویی با حریفان اسرائیلی» آرمان ماست چرا پنهانی و دزدکی؟
اگر «عدم رویارویی با حریفان اسرائیلی» آرمان ماست چرا پنهانی و دزدکی؟ - آنچه مشخص است جمهوری اسلامی ایران باید تصمیم مشخص و درستی درباره سیاست عدم رویارویی با ورزشکاران رژیم صهیونیستی بگیرد. دیگر نمی‌توان با این روش تعقیب و گریزی با این مسئله برخورد کرد. دیگر نمی‌توان ورزشکاران را از مقابله با کشتی‌گیران اسرائیلی باز داشت و در برابر رسانه‌های جهانی گفت به خاطر مصدومیت در میدان حاضر نمی‌شویم و در داخل جشن بگیریم که ما عزت‌مان را حفظ کردیم و...
ویدئو / حضور خانواده مسافران هواپیمای یاسوج در محل حادثه
ویدئو / حضور خانواده مسافران هواپیمای یاسوج در محل حادثه - برخی از خانواده‌های مسافران هواپیمای تهران - یاسوج که صبح یکشنبه (۲۹ بهمن) در ارتفاعات سقوط کرد، در حوالی مناطق احتمالی وقوع حادثه حضور یافته‌اند تا از نزدیک در جریان عملیات جست‌وجوی لاشه هواپیما قرار بگیرند. نیروهای حاضر در محل نیز برای آنها توضیح می‌دهند که چرا کار این عملیات با دشواری‌هایی مواجه است.
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد !
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد ! - شب گذشته مراسم اکران فیلم بلوک 9 خروجی 2 به کارگردانی علیرضا امینی و تهیه کنندگی محمدرضا شریفی نیا و نیز فیلم شاخ کرگدن در پردیس سینمایی ملت برگزار گردید.
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه - سخنرانی پرحاشیه احمدی نژاد در مقابل دادگاه بقایی
    راويولى سبز با سس سير و سبزي
    روغن مايع را داغ كرده و قارچ را روي شعله متوسط 4 دقيقه تفت دهيد تا آب آن تبخير شده و كمي رنگ بگيرد، سپس كنار بگذاريد تا سرد شود.اسفناج را فشار دهيد تا آب آن كاملا گرفته شود، سپس با خمير راويولي مخلوط كرده...