سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ / Tuesday, 22 May, 2018

نکاتی برای سلامت دست‌ها


نکاتی برای سلامت دست‌ها
برای تمیز ماندن و زیبا بودن دست ها باید نکاتی را رعایت کنید. در اینجا ده روش برای آراستگی و سلامت دست های شما پیشنهاد شده است.
▪ محافظت در مقابل آفتاب.دست ها درست مانند صورت در معرض نور خورشید هستند. فراموش نکنید که از کرم های ضد آفتاب به صورت روزانه استفاده کنید.
▪ از پوست پوست شدن آنها جلوگیری کنید. برای این کار می توانید از روغن های چرب دانه های گیاهی استفاده کنید و حداقل دوبار در هفته آنها را پشت دست خود بمالید. به این ترتیب از پوست پوست شدن و زبر شدن دست های خود جلوگیری کرده و پوستی شفاف خواهید داشت.
▪ پوست دست های خود را چرب و مرطوب نگه دارید.
▪ از تنش های عصبی بپرهیزید. بیشتر ما روزانه دچار تنش های عصبی می شویم که اغلب روی گردن یا روی شانه هایمان اثر می گذارد. اما گاهی اواقت این حالت های عصبی و نگرانی های موجود روحی باعث وجود استرس در دست هایمان می شود. بنابراین باید سعی کرد تا رفتارهای عصبی را در طول مدت روز کاهش داد.
▪ از کرم های صورت برای دست نیز استفاده کنید.
▪ ویتامین c، ویتامین A، اسید هیدروکسید آلفا و بتا برای پوست دست ها بسیار سودمند هستند. آنها را هم برای صورت و هم برای دست هایتان به کار ببرید.

منبع : روزنامه کارگزاران

مطالب مرتبط

از آکنه هرگز نترسید

نام آکنه از کلمه یونانی Acme به معنی دوران نخست زندگی گرفته شده است، زیرا آکنه نوعی بیماری معمول برای دوران نوجوانی و جوانی است.
همه افراد زمانی که در دوران نوجوانی به سر می برند از بروز یک یا دو خال کوچک بر روی پوستشان احساس ناراحتی می کنند. این مشکلات نظر آکنه که در ظاهر بسیار ساده به نظر می رسند می تواند برای برخی افراد مشکلات روحی و جسمی فراوانی را به دنبال داشته باشد.
زمانی که خال ها و لکه های پوستی مدت زمانی پس از بروز ناپدید می شوند، شما می توانید آنها را به عنوان عارضه هایی عادی که به درمان خاصی نیاز ندارند تلقی کنید. به هر حال، برای بسیاری از مردم همین مشکلات به ظاهر ساده پوستی می تواند مشکلات بزرگ و جدی را به دنبال داشته باشد.
● آکنه چیست؟
نام آکنه از کلمه یونانی Acme به معنی دوران نخست زندگی گرفته شده است، زیرا آکنه نوعی بیماری معمول برای دوران " تقریبا بین سال های ۱۷ تا ۱۸ سالگی بیشترین میزان آکنه بر روی پوست خانم ها ظاهر می شود... "
نوجوانی و جوانی است. بیماری آکنه بیشتر در سنین بلوغ و دوران جوانی بروز می کند، اما می تواند برای کهنسالان نیز مشکلات عدیده ای را به وجود آورد. این بیماری بیشتر در سنین بلوغ یعنی زمانی که پوست به میزان زیادی چربی تولید می کند خود را نمایان می سازد. سلول های مرده پوست و چربی ها باعث می شوند تا تمامی منفذ های پوست صورت، قسمت های فوقانی بازو ها، قسمت فوقانی کمر و قفسه سینه بسته شوند و تنفس پوستی مشکل شود.
این عارضه در بین خانم ها معمولا در سال های اولیه نوجوانی شیوع پیدا می کند، یعنی تقریبا بین سال های ۱۷ تا ۱۸ سالگی بیشترین میزان آکنه بر روی پوست خانم ها ظاهر می شود. در این میان زمان بروز و شیوع این بیماری برای آقایان سنین ۱۹ و ۲۰ سالگی اعلام شده است. لکه های آکنه بیشتر بر روی صورت خود را نمایان می کنند، اما در عین حال می توان آنها را بر روی قسمت پشتی بدن، زیر گوش ها، روی قفسه سینه و روی کشاله ران مشاهده کرد.
باید توجه داشت که بیشتر مردم در طول دوران زندگی خود دست کم برای یک بار هم که شده آکنه و عوارض آن را تجربه می کنند. این بیماری در بیشتر مواقع خود را به صورت ملایم و معتدل نشان می دهد، اما برای ۱۵ درصد افراد با شدت بیشتری ظاهر می شود. آکنه برای " زمان بروز و شیوع این بیماری برای آقایان سنین ۱۹ و ۲۰ سالگی اعلام شده است... "
دو جنس زن و مرد به یک میزان بروز می کند و برای مردان معمولا شدیدتر است.
● مراحل پیشرفت آکنه
برای بسیاری از مردم آکنه یکی از بدترین و زجرآورترین بیماری هایی است که می تواند در طول دوران زندگی بروز کند. در طول دوران نوجوانی و بلوغ این عارضه بسیار عادی است و اصلا نگران کننده نیست. در این میان بسیاری از دانشمندان در تلاشند تا دریابند، برای چه بیماری آکنه بر روی پوست بدن بروز می کند.
پوست های سالم و معمولی شامل هزاران هزار کیسه ها و غده های کوچک و مخصوص می شود. هر یک از این کیسه ها شامل غده های کوچک چربی می شوند که چربی لازم برای پوست بدن را تولید می کنند. یک عکس العمل غیرمعمول از غده های چربی پوستی در فعالیت هورمون مردانه تستوسترون بروز می کند و باعث می شود تا فعالیت های آنها بیشتر شود. این طور که آمار ها نشان می دهد آکنه در مردان بیشتر از خانم ها بروز می کند، زیرا در بدن آنها به میزان بیشتری هورمون تستوسترون وجود دارد.
این چربی هایی که بیش از میزان نیاز تولید می شوند، به همراه سلول های مرده پوستی کلیه منافع پوست را مسدود می کنند. این عارضه باعث می شود تا امکان تنفس برای پوست افراد
" ارتباطات جدید با دیگر افراد، پیش از فرا رسیدن زمان عادات ماهانه خانم ها، بارداری، استرس و فشار های عصبی، برخی لوازم آرایشی و بهداشتی و برخی دارو ها می توانند احتمال بروز آکنه در افراد را بیشتر کنند... "
غیر ممکن شود و به دنبال آن آکنه بروز کند. به طور کلی ممکن است در این زمان فرد روزی چند بار به حمام برود و آلودگی ها را از روی پوست خود بزداید، اما در عین حال این سلول های مرده و چربی ها با حمام رفتن از بین نمی روند.
● افسانه های آکنه
در مباحث علمی، افسانه هایی که در مورد بیماری آکنه وجود دارد شامل مباحث تغذیه ای می شد. طبق این افسانه ها گفته می شود که خوردن غذاهای مخصوص یا داشتن رژیم های غذایی ویژه مثل انواع شکلات ها، غذاهای چرب و یا سرخ کرده می تواند آکنه را تشدید کند. در این برخی افراد با توجه به نوع ساختار بدنی خود به بعضی غذاها حساس ترند.
امروزه افرادی که بر روی پوست آنها آکنه بروز می کند اصلا خجالت نمی کشند، چون دریافته اند که این بیماری برای همه بروز می کند و از اختیارات آنها خارج است. مطالعات انجام شده نشان می دهد، برخی مردم از نظر روانشناسی با آکنه خجالت می کشند و اعتماد به نفس خود را از دست می دهند.
● درمان های آکنه
مهم ترین فعالیتی که متخصصان برای درمان آکنه انجام می دهند آنست که از بروز اثرات و جای آکنه جلوگیری کنند. علاوه بر این، پزشکان می کوشند از استرس ها و پریششانی های فرد مبتلا به آکنه بکاهند، طول دوران بروز آکنه بر روی پوست وی را کم کنند و باعث شوند تا بیمار درد کمتری را احساس کند. درمانی که برای بیماری آکنه به کار برده می شود به میزان شدت این بیماری در افراد بستگی دارد.
پوست های سالم برای ایمن شدن در برابر آکنه به ویتامین هایی نظیر A، C و E، روی و دست کم ۸ لیوان آب در طول روز نیاز دارند. همه ما چه به آکنه مبتلا باشیم و یا نباشیم باید این مواد را مصرف کنیم تا از پوستی سالم و شاداب برخوردار شویم.
در این میان باید توجه داشت که عواملی نظیر آزمایش های پزشکی، ارتباطات جدید با دیگر افراد، پیش از فرا رسیدن زمان عادات ماهانه خانم ها، بارداری، استرس و فشار های عصبی، برخی لوازم آرایشی و بهداشتی و برخی دارو ها می توانند احتمال بروز آکنه در افراد را بیشتر کنند.

وبگردی
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی - عکسی از حضور سید ابراهیم رئیسی در مراسمی ویژه منتشر شده است که گفته می شود متعلق به کنفرانس افق نو در مشهد بوده است. در این عکس حرکات عجیب خانمی با لباس های قرمز، چفیه بر گردن و پرچم در دست در مقابل ابراهیم رییسی به چشم می خورد که توجه کاربران بسیاری را در شبکه های اجتماعی جلب کرده است!
ویدئو / مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال ایران
ویدئو / مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال ایران - مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال ایران با حضور اصحاب هنر و ورزش یکشنبه ۳۰ اردیبهشت در تالار وحدت برگزار شد. در این مراسم که با حضور بازیکنان و کادر فنی تیم ملی به همراه اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال انجام شد، از سرود رسمی تیم ملی ایران رونمایی گردید.
ویدئو / دیدار ملی‌پوشان فوتبال ایران با روحانی
ویدئو / دیدار ملی‌پوشان فوتبال ایران با روحانی - رئیس جمهور در دیدار با ملی‌پوشام فوتبال ایران از بازیکنان و کادر فنی تقدیر کرد. در این مراسم پیراهن شماره ۱۲ تیم ملی فوتبال کشورمان به حسن روحانی اهدا شد.
حمله ماموران شهرداری به پلیس راهور!
حمله ماموران شهرداری به پلیس راهور! - حمله ور شدن ماموران سد معبر شهرداری به ماموران راهنمایی رانندگی
دستگیری معروف ترین شرور تهران، در ۵۰۰ متری مرز ترکیه
دستگیری معروف ترین شرور تهران، در ۵۰۰ متری مرز ترکیه - شرور سطح یک که در آخرین اقدام خود یکی از دوستانش را در منطقه ولنجک به قتل رسانده بود؛ در ۵۰۰ متری مرز ترکیه دستگیر شد.
لحظه ریزش وحشتناک کوه در جاده هراز!
لحظه ریزش وحشتناک کوه در جاده هراز! - ریزش ناگهانی کوه که توسط مسافران به ثبت رسیده است...!
همسر محسن افشانی با ریش و سبیل در استادیوم آزادی دستگیر شد
همسر محسن افشانی با ریش و سبیل در استادیوم آزادی دستگیر شد - قبل از شروع بازی تیم‌های پرسپولیس و الجزیره یکی از بازیگران سینما کشورمان قصد داشت به همراه همسرش وارد ورزشگاه آزادی شوند که این دو نفر توسط نیروهای انتظامی بازداشت شدند.
فیلم | خسرو معتضد: جسد مومیایی قطعا متعلق به رضاخان است
فیلم | خسرو معتضد: جسد مومیایی قطعا متعلق به رضاخان است - فیلم - در ویدئوی زیر بخشی از صحبت های خسرو معتضد، مورخ را می شنوید که نتیجه تحقیقاتش را درباره مومیایی پیدا شده در حرم حضرت عبدالعظیم بیان می کند.
پهلوانان این روزهای ما
پهلوانان این روزهای ما - تصویری زننده و به شدت ناراحت کننده بر جا مانده از مسابقه انتخابی تیم ملی کشتی ایران که به کتک کاری و جنجال کشید. خانواده عبدولی باز هم پای ثابت این درگیری بود که چهره ورزش پهلوانی ایران را تیره کرد
(ویدئو) تشویق اصغر فرهادی در جشنواره کن توسط بزرگان سینمای جهان
(ویدئو) تشویق اصغر فرهادی در جشنواره کن توسط بزرگان سینمای جهان - در این ویدئو تشویق اصغر فرهادی و پنه لوپه کروز، خاویر باردم و دیگر عوامل فیلم «همه میﺩﺍنند» در جشنواره کن توسط بزرگان سینمای جهان را مشاهده می‌کنید.
فیلم حجوم داعشی‌های حاتمی کیا به یک مرکز خرید و وحشت و اعتراض مردم
فیلم حجوم داعشی‌های حاتمی کیا به یک مرکز خرید و وحشت و اعتراض مردم - عوامل فیلم «به وقت شام» روز گذشته با حضور عجیب و رعب آور در پردیس سینمایی کوروش مردم را وحشت زده کردند. در این حرکت تبلیغاتی بازیگران نقش داعش، با گریم و پوشش داعشی ها، سوار بر اسب راهی پردیس سینمایی کوروش شدند و با حضور در مرکز خرید و فودکورت مجموعه، رفتارهای عجیبی نشان دادند که باعث وحشت و اعتراض مردم شد.
تصاویر مخفی از بزرگترین مرکز فروش مواد مخدر در جنوب تهران / فیلم
تصاویر مخفی از بزرگترین مرکز فروش مواد مخدر در جنوب تهران / فیلم - این گزارش حاوی تصاویری از بزرگترین مرکز فروش و مصرف مواد مخدر در جنوب شرق تهران است که مخفیانه ضبط شده‌است.
کشتار اسب‌های کولبران / فیلم
کشتار اسب‌های کولبران / فیلم - متاسفانه طی یک ماه گذشته دستکم سه نوبت و هر نوبت دستکم 30 اسب باربر متعلق به کولبران در جنگل میرآباد شهرستان اشنویه با شلیک گلوله از پای درآمده‌اند.
سید احمد خمینی معمم شد
سید احمد خمینی معمم شد - سید احمد خمینی فرزند آیت‌الله سید حسن خمینی در حضور جمعی از علما و پدر و پدربزرگ خود در حسینیه جماران معمم شد.
دختران پرسپولیسی با ریش و سبیل در ورزشگاه آزادی!
دختران پرسپولیسی با ریش و سبیل در ورزشگاه آزادی! - امروز عکسی از 5 تماشاگر بازی روز گذشته در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان می‌دهد 5 دختر جوان با گریم‌های عجیب و حرفه‌ای خودشان را به عنوان پسر جا زده و وارد ورزشگاه شده‌اند.
اگر با وجود این مشکلات ملت قیام کند همه ما را به دریا خواهد ریخت
اگر با وجود این مشکلات ملت قیام کند همه ما را به دریا خواهد ریخت - از ملتی که ستون فقراتش شکسته انتظار مقاومت دارید؟ بسیاری از کشور فرار کردند یا جای فرار خود را فراهم آوردند اما ما جای فرار نداریم
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس!
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس! - عکس و ویدیویی منتسب به ستاره پرسپولیس فرشاد احمدزاده و ترلان پروانه بازیگر سینما و تلویزیون در فضای مجازی منتشر شده است. عجب پاپراتزی‌هایی داریم!