یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ / Sunday, 9 December, 2018

ماساژ


ماساژ
● ماساژ با وسایل برقی:
دستگاه ماساژ بروس مخصوص برای پوست سر دارنده و میتواند از آنها استفاده کنید و لرزشی که در پوست ایجاد مینماید به بهتر کردن جریان خون در آن کمک میکند
مدت ماساژ با این وسایل ۵ دقیقه است و در عوض روزانه ۲ بار انجام میگیرد.
افرادی که موهای بلند دارند بروس ماساژور برقی مقداری از موها رو به همدیگر کلاف کرده و آنها رو میکشد.اصولا بهتر است بروس ماساژ در روی پوست ثابت نگه داشته شود تا لرزش ها آن به پوست سر منتقل شد و در حقیقت شبیه ماساژ با دست با حرکات سریعتر و با دامنه کوتاه تری همراه میشود.
ماساژ با روغنهای مخصوص که بیشتر مبدا نباتی دارند در سالنهای آرایش معمول است .به طوری که پوست سر را گرم میکنندو سپس روغن بادام شیرین و یا مشابه آن را گرم کرده و به موها و پوست سر میزنند.ماساژور با نوک انگشتان هر دو دست سر را از جلو به عقب ماساژ میدهد و فواصل انگشتان باید بلند شوند که باعث کشش موها نگردد در این حالت روغن های نباتی در ساختمان مو نفوذ بیشتری میکند لذا وضع ظاهری موها نیز بهتر میشود و این دلیلی است که مراجعین از این طریقه ماساژ بسیار رازی هستند ولی در حقیقت نه روغن بادام و نه گرم کردن آن و بلکه همان ماساژ با انگشتان ورزیده ماساژور است که فایده اصلی را به شخص می رساند.
● وسایل الکتریکی
اشعه ماورا بنفش و اشعه مادون قرمز از جمله وسایلی هستند که برای تحریک جریان خون در پوست سر و بهتر کردن نمو موها به کار برده میشود.
● اشعه ماورا بنفش:
تاباندن این اشعه به سر و حتی بدن در بهبود وضع موها موثر است.
این وسیله قوی نباید بدون اجازه دکتر به کار برده شود. در مواردی که کانون عفونتی در بدن وجود داشته باشد و یا در بیماران مبتلا به ناراحتی های کلیوی و ریوی به کار بردن این ممکن است بسیار مضر واقه شود.
در تمام بیمارانی که به ریزش مو و مخصوصا بعضی از بیماریهای حاد مبتلا هستند بسیار مفید واقع میشود
● اشعه مادون قرمز :
به علت ایجاد گرما و گشاد کردن رگهای پوست مورد مصرف است ولی عیب آن خشک شدن موهای لذا در افرادی که موهای خشکی دارند به کار برده نمیشود و در آنهای که موهای چربی دارند به کار بردنش آسان است و در مواردی هم قبل از تاباندن این اشعه مقداری روغن گیاهی به پوست و موهای میزنند.
بعهد از تاباندن این اشعه پوست سرخ شده و پر خون میشود و شاید تاباندن اشعه ماورا بنفش بعد از این مرحله مفید واقع شود.

منبع : سایت عمومی

مطالب مرتبط

صورت بی‌خط

صورت بی‌خط
وقتی مقابل آینه می‌ایستید، تلاش می‌كنید از زاویه‌های گوناگون به چهره‌تان نگاه كنید تا بتوانید ببینید آیا چروك‌ تازه‌ای روی پوست شما ایجاد شده است یا نه؟ اگر فقط یك چروك دیگر را كشف كنید،‌ دلشوره و نگرانی به سراغ‌تان می‌آید و به فكر استفاده از یك كرم ضد چروك دیگر و یا یك تزریق بوتاكس می‌افتید ولی آیا اینها تنها راه‌هایی است كه در دنیای پزشكی و زیبایی وجود دارد؟
به تازگی درمان‌های جدیدی در دنیای پوست و زیبایی ابداع شده و در حال گذراندن مراحل تحقیقاتی است كه می‌تواند نقطه روشن امیدی برای افرادی باشد كه این روش‌های قدیمی برایشان موثر نبوده است.
● محصولات و روش‌های نوین زیبایی در راهند
اولین خبرخوش، تولید محصولات و روش‌های صاف كننده چروك‌های سطح پوست است. این روش‌ها اثرهایی مانند بوتاكس دارد، با این تفاوت كه دیگر نیازی به سوزن و وحشت ناشی از آن نیست. یكی از این محصولات، كرم مخصوص برای استفاده در پوست اطراف چشم است. این كرم ناهمواری‌های ایجاد شده در پوست را در سطح سلولی ترمیم می‌كند، برخلاف كرم‌های معمول موجود در بازار كه فقط رطوبت را به پوست بازمی‌گردانند.
● صاف‌كننده پوست
این ژل در آینده‌ای نزدیك روانه بازار خواهد شد. در تركیب آن سم بوتولینیوم به كار رفته است كه می‌تواند درست مانند هنگامی كه بوتاكس به زیر پوست تزریق می‌شود، پوست را صاف كند با این تفاوت كه دیگر نیازی به تزریق و سوزن نیست و خبری هم از درد و ناراحتی وجود ندارد. بیشتر كرم‌هایی كه این روزها در بازار موجودند با خارج كردن عضلات صورت از حالت انقباض،‌ برای مدت فقط ۲۴ ساعت پوست را صاف می‌كنند در حالی كه اثر استفاده از این ژل پس از یك‌بار مصرف، مانند تزریق بوتاكس ۳ تا ۵ ماه باقی خواهد ماند. دانشمندان امیدوارند بتوانند این ژل جدید را تا چند سال دیگر روانه بازار مصرف كنند.
● لیزر جدید
سال گذشته سازمان غذا و داروی آمریكا، یك لیزر جدید را برای از بین بردن چروك‌های پوستی تایید كرد. برخی از پزشكان اعتقاد دارند كه با استفاده از این لیزر جدید زخم‌های پوستی بسیار سریع‌تر بهبود می‌یابند. نور این لیزر، زردرنگ است. این دستگاه لیزر از انواع مشابه قبلی كوچك‌تر است و تنها تفاوتش با نمونه‌های بزرگ‌تر قبلی، آن است كه لیزر دستگاه‌های قدیمی‌تر در عرض ۳۵ ثانیه تمام صورت را درمان می‌كنند در حالی كه این لیزر جدید در طول این زمان فقط نیمی از صورت را درمان خواهد كرد.
محققان می‌گویند اگر بیماران هشت هفته و هر هفته دو مرتبه تحت تابش این لیزر قرار گیرند، چروك‌های سطح پوست‌شان به میزان زیادی كاهش خواهد یافت.
● صداهایی به نفع پوست
روش جدید دیگر محققان پوست و زیبایی، استفاده از امواج اولتراسونیك برای از بین بردن چروك‌های سطح پوست است. در این روش در ابتدا یك كرم كه حاوی كلاژن گاوی است روی سطح پوست مالیده می‌شود و سپس از این امواج برای فعال كردن این كرم استفاده خواهد شد.
● ژن‌ها دوباره فعال می‌شوند
سرپرست گروه محققان پوست دانشگاه میامی معتقد است كه هیچ كرم یا محصولی نمی‌تواند انعطاف‌پذیری را به پوست بازگرداند. در حالی كه یك گروه تحقیقاتی موفق به ساخت كرم جدیدی شده‌اند كه تولید الاستین جدید را درون پوست تحریك كرده و موجب می‌شود خط و خطوط و چروك‌های ظریف چهره از بین بروند. از این كرم می‌توان در پوست اطراف چشم استفاده كرد. محققان می‌گویند این محصول جدید می‌تواند پف‌كردگی پلك یا حتی هاله تیره زیر چشم را نیز از بین ببرد.
● سرخی من از تو
متخصصان پوست دست به كار شده‌اند تا كرمی جدید برای رهایی از آفتاب‌سوختگی بسازند و روانه بازار كنند. این كرم هنگامی اثر درمانی خود را نشان می‌دهد كه دو بار در روز استفاده شود؛ یك بار هنگام صبح پیش از بیرون رفتن از منزل و دیگری قبل از رفتن به رختخواب. به‌طور معمول هنگامی كه افراد پا به سن می‌گذارند، پوست‌شان به سرخی می‌گراید. علت این سرخی به‌طور معمول التهاب پوست است. رگ‌های ریز زیر پوست پاره می‌شوند و پوست نازك‌تر می‌شود. این كرم التهاب پوست را كاهش می‌دهد.
● كلاژن‌هایی كه باز می‌گردند
برای اینكه شما پوستی سالم و شاداب داشته باشید، حتما لازم نیست از انواع گوناگون كرم‌ها استفاده كنید. بلكه باید شبكه كلاژن زیر پوست شما در وضعیت مناسبی قرار داشته باشد. فاكتورهای رشدی در پوست شما موجب می‌شود كه زخم‌های پوستی بهبود یابند و كلاژن در پوست شما ساخته شود. كلاژن بیلدر محصول جدیدی است كه می‌تواند موجب تحریك كلاژن‌سازی در پوست شما شده و تغذیه خونی پوست را بهتر كند. به این ترتیب پوست شما روشن‌تر و ضخیم‌تر خواهد شد. این كرم حاوی سیتوكنز است.
● كشیدن پوست صورت بدون جراحی
در این سیستم جدید شما بدون نیاز به جراحی می‌توانید عمل <فیس لیفت> را انجام دهید.
● كاهش وزن با بوتاكس
به دلیل اینكه محققان هر روز كاربردهای جدیدی از بوتاكس را كشف می‌كنند، لقب پنی‌سیلین را به آن داده‌اند. از بوتاكس می‌توان برای التیام زخم‌های جراحی استفاده كرد. ولی به تازگی برای لاغری نیز از بوتاكس استفاده می‌شود. یك پزشك بوتاكس را به عضلات دیواره معده تزریق كرده است. این كار موجب می‌شود بیماران احساس سیری كنند. در حقیقت بوتاكس با تاثیر روی انقباض عضلات دیواره معده، احساس سیری را به فرد القا می‌كند.

دكتر گلرخ ثریا

وبگردی
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر - سید احمد خمینی، نتیجه امام خمینی که چند هفته پیش با ازدواجش خبرساز شده بود، بار دیگر با انتشار عکسی از او و همسرش در حین سوارکاری حساسیت نسبت به خود را برانگیخته است و باعث تحریک مخاطبان و کاربران در فضای مجازی شده است.
رفتار عجیب دو نفر از همراهان رئیس جمهور در زمان سخنرانی!
رفتار عجیب دو نفر از همراهان رئیس جمهور در زمان سخنرانی! - دو نفر از کسانی که همراه رئیس جمهور در سمنان حضور داشتند در هنگام سخنرانی روحانی رفتار غیر معمولی از خود نشان میدادند.
اظهارات جنجالی دو بازیگر زن درمورد فساد شدید در سینما
اظهارات جنجالی دو بازیگر زن درمورد فساد شدید در سینما - ظهارات جنجالی لیلا بوشهری و شقایق دلشاد درباره فساد در سینما: چرا دایرکت میدم فالو نمیکنید؟ ساعت یک شب چرا باید زوایای صورت منو ببینن؟
بخشی دیده نشده از رفتار سخیف مجری تلویزیون با فراستی!
بخشی دیده نشده از رفتار سخیف مجری تلویزیون با فراستی! - بخشی دیگر از برنامه «من و شما» با حضور مسعود فراستی و برخورد توهین آمیز مجری رسانه ملی را می بینید که در رسانه ها باز نشر نشد.
خلاصه داستان و بازیگران سریال بانوی عمارت +تصاویر
خلاصه داستان و بازیگران سریال بانوی عمارت +تصاویر - مریم مومن متولد دهه 70 می باشد و حضورش در بانوی عمارت اولین تجربه بازیگری است و به واسطه این سریال وارد دنیای بازیگری شده است . او در کلاس های تئاتر فعالیت داشته است .
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است !
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است ! - پس از اولین گفت وگوی رسمی میترا استاد (نجفی) و تایید ازدواجش با محمدعلی نجفی، حالا شهردار سابق، در نخستین واکنش به جنجال ها، عکس تازه ای از خود و میترا استاد در اینستاگرامش منتشر کرده است.
تصاویری از لحظه ربوده شدن مرزبانان ایرانی در مرز میرجاوه
تصاویری از لحظه ربوده شدن مرزبانان ایرانی در مرز میرجاوه - گروه تروریستی جیش العدل نخستین تصاویر از حمله به پاسگاه مرزی در میرجاوه ۱۴ مهر امسال را منتشر کرد؛
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران - سه نفر کنار هم حوالی میدان مادر ایستاده‌اند. زنی قد بلند که موهایش زمینه نسکافه‌ای دارد به هر ماشینی که بلندتر بوق می‌زند نزدیک می‌شود و قیمت را آرام و به سرعت بیان می‌کند. او می‌گوید: «... صد هزار تومان، تو ماشین ۷۰ هزار تومان، گروپ ۳۰۰ هزار تومان و جا هم داریم»، جملات کوتاه و بی‌تفاوت بیان می‌شود. جلوتر دختر کم سن و سالی که شاید ۱۶ سال هم نداشته باشد، ایستاده و از سرما نوک بینی‌اش قرمز شده است، با…
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»!
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»! - روز پنجشنبه تصویری در فضای مجازی منتشر شد که قابل تامل بود. زهرا تخشید نوه آیت‌ا... یزدی است که با انتشار تصویری که از دانشگاهش در نیویورک منتشر کرده بود، نوشت: «عکسی که دیروز عصر از دانشگاهم گرفتم با چراغ‌های همیشه روشنش».