شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ / Saturday, 24 February, 2018

درمان با آناناس


درمان با آناناس
آناناس از آن دسته غذاهایی است که خوردنش کمی مشکل است. اما به شما تضمین می دهیم که همان لذتی را که از خوردن یک قطعه شکلات می برید، بتوانید از خوردن یک لیوان آب آناناس هم ببرید.آناناس سرشار از ویتأمین ها و مواد مغذی مثل کلسیم، پتاسیم، فیبر وویتامین ث است علاوه بر اینها بسیار کم چربی و کم کلسترول است.این خواص را می توانید از مصرف کمپوت آناناس، میوه تازه آن، میوه یخ زده یا حتی آب آناناس به دست آورید.
یکی از خواص مهم آناناس کمک به ساخت استخوان های سالم و استحکام استخوان ها است. آناناس غنی از منیزیم ماده معدنی ای است که وجودش برای ساخت استخوان ها و ارتباط بافت ها ضروری است. آناناس باعث رشد استخوان ها در بدن جوانان و استحکام استخوان ها در پسران می شود. یک فنجان آناناس حدود ۷۳ درصد منیزیم موردنیاز روزانه بدن را تأمین می کند، از دیگر خواص آناناس می توان به نقش آن در بهبودسرماخوردگی و کاهش میزان سرفه اشاره کرد. اکثر افراد هنگام سرماخوردگی ویتأمین ث یاآب پرتقال بیشتر می خورند غافل از این که خواص آناناس نیز کمتر از آنها نیست.
«بروملین» موجود در آناناس باعث کاهش شدید سرفه یا توقف سرفه های شدید و کاهش میزان لحاظ می شود. پس هنگام سرماخوردگی خوردن آناناس را فراموش نکنید.

منبع : طب مکمل

مطالب مرتبط

فلفل، سرطان را می سوزاند


فلفل، سرطان را می سوزاند
اگر تا به حال فكر می كردید كه فلفل جز طعم دادن به غذاها به خصوص پیتزاهای پپرونی تند به دردی نمی‌خورد، باید بگوییم كه فلفل نبین چه ریزه! همین گیاه ریزه میزه خاصیتی دارد كه شاید بتواند جان آدم‌های زیادی را نجات بدهد.بله!خوردن فلفل تند فقط دهان را نمی سوزاند، بلكه سلول های سرطانی را هم وادار به خودكشی می‌كند.
بر اساس یك پژوهش آمریكایی فلفل می‌تواند سلول‌های سرطانی پروستات را به دام انداخته و آنها را به مسیری هدایت كند كه در نهایت منجر به مرگ برنامه‌ریزی شده این سلول‌ها می شود.
اكثر سلول‌های بدن در نهایت روزی می‌میرند و جای خود را به سلول‌های جوان‌تر می‌دهند، اما وقتی سرطان به بافتی وارد شد، سلول‌های این بافت به جای مردن فقط تكثیر می‌شوند و روز به روز رشد بیشتری می كنند. اماكپسایسین یعنی همان ماده‌ای كه سبب طعم تند فلفل می‌شود، می‌تواند آنها را به حالت اولیه برگرداند.
دانشمندان در این پژوهش با تحقیق بر روی موش‌ها دریافتند ۸۰ درصد سلول‌های سرطانی در موش‌هایی كه با كپسایسین مداوا می شوند، از بین می‌روند و توده سرطانی در آنها در مقایسه با گروه دیگر موش‌ها به یك پنجم اندازه می‌رسد.
یك پژوهشگر درباره اثر این ماده بر روی سلول‌های انسانی می‌گوید: <كپسایسین می‌تواند در برابر سلول‌های سرطانی انسان كه در محیط آزمایشگاهی رشد داده می‌شوند و همچنین سلول‌های سرطانی انسان كه برای آزمایش وارد بدن موش شده‌اند، مقاومت كند.>
این امر امیدواری زیادی برای درمان سرطان پروستات كه یكی از شایع‌ترین سرطان‌ها در آقایان بالای ۵۰ سال است ایجاد می‌كند. سلول‌های سرطانی پروستات ماده‌ای را در خون آزاد می‌كنند كه <پی‌اس‌آ> نام داشته و با ردیابی و اندازه‌گیری آن در خون می‌توان بروز سرطان در پروستات را تشخیص داد.
كپسایسین می‌تواند میزان تولید این ماده و آ زاد شدن آن به خون از سوی سلول های سرطانی را نیز كاهش دهد.
دانشمندان انگلیسی معتقدند كپسایسین می‌تواند در آینده در تولید داروهای ضد سرطان پروستات به كار رود اما در كنار آن هشدار می‌دهند كه مصرف بیش از حد فلفل می‌تواند موجب ابتلا به سرطان معده شود. دكتر سورن لمان سرپرست این پژوهش به مردان مبتلا به سرطان پروستات توصیه می‌كند فعلا مصرف فلفل خود را ابدا بالا نبرند بلكه اگر می‌خواهند رژیم درستی داشته باشند، از مصرف گوشت قرمز و گوشت‌های فرآوری شده و غذاهای چرب بپرهیزند و میزان مصرف ماهی خود را بیشتر كنند و در كنار همه اینها، روزانه مقدار زیاد و متنوعی سبزیجات و میوه مصرف كنند.
سالانه حدود ۶۸۰ هزار نفر در سراسر جهان به سرطان پروستات مبتلا می‌شوند كه از این تعداد ۲۲۱‌هزار نفر آنها یعنی چیزی حدود ۳۱ درصد در اثر این بیماری جان خود را از دست می‌دهند.‌

‌ آذین محبی‌نژاد

وبگردی
"دختر خیابان انقلاب" و 4 نکته درباره پاسخ پلیس
"دختر خیابان انقلاب" و 4 نکته درباره پاسخ پلیس - این ماده نه درباره بدحجابی یا تشویق به بدحجابی که مشخصاً درباره دایر کردن مرکز فحشا است و رکن مادی جرم ماده مذکور، دایر کردن مرکز فساد و فحشاست.
امروزجلوی ماایستاد،درآینده جلوی آقای خامنه ای می ایستد
امروزجلوی ماایستاد،درآینده جلوی آقای خامنه ای می ایستد - خاطره فرزند آیت الله فاضل لنکرانی: " پدر خطاب به آیت الله جنتی در خصوص احمدی نژاد گفت: من نیستم، شما هستید، امروز جلوی ما ایستاد، در آینده جلوی آقای خامنه ای می ایستد و تمام زحمات آقای خمینی را بر باد خواهد داد"
حیدری هم جرات انتقاد پیدا کرد !
حیدری هم جرات انتقاد پیدا کرد ! - صراحت مرتضی حیدری، مجری برنامه پایش درباره پشت پرده طولانی بودن مراحل صدور مجوزهای کسب و کار
استحاله! / بررسی نامه احمدی‌نژاد به رهبری
استحاله! / بررسی نامه احمدی‌نژاد به رهبری - دگرديسي‌هاي فراواني در ايران صورت گرفته‌است؛ اصولگرايان اصلاح‌طلب شده‌اند، تحول‌طلبان محافظه‌كار شده‌اند، مسئولان پاسخ ناكارآمدي‌هاي خود را از مردم مي‌خواهند و در تازه‌ترين نوع اين استحاله‌ها فردي كه بسياري مدعي هستند او برآمده از مهندسي انتخابات است با ارسال نامه به رهبرمعظم انقلاب درخواست برگزاري انتخاباتي آزاد، زودهنگام و به دور از مهندسي كرده‌است! محموداحمدي‌نژاد همان پديده خانمان براندازي كه براي…
مصاحبه دختری که با ریش به «آزادی» رفت با یورونیوز
مصاحبه دختری که با ریش به «آزادی» رفت با یورونیوز - فیلم - زهرا خوش نواز در گفتوگو با یورونیوز از مراحلی که برای آماده سازی ظاهرش طی کرد تا با چهره‌ای متفاوت وارد استادیوم شود گفت. او می‌گوید: «زمانی که از تونل گذر کردم و وارد ورزشگاه شدم و چشمانم به چمن ورزشگاه افتاد گریه‌ام گرفت.»
بار دیگر زیر گرفتن ماموران پلیس با ماشین سواری توسط دراویش
بار دیگر زیر گرفتن ماموران پلیس با ماشین سواری توسط دراویش - باز هم زیر گرفتن ماموران امنیتی و نیروی انتظامی توسط یک ماشین دیگر سواری توسط اراذل خیابان گلستان هفتم
حمله با اتوبوس به مأموران پلیس در پاسداران
حمله با اتوبوس به مأموران پلیس در پاسداران - کی از دراویش گنابادی با اتوبوس به مردم و مأموران پلیس در خیابان پاسداران تهران / گفته میشود تعداد شهدای ناجا در حمله آشوبگران فرقه ضاله گنابادی و حامیان نورعلی تابنده به ۴ تن رسیده است.
لحظه مواجهه وزیر راه با خانواده قربانیان سانحه هواپیمای
لحظه مواجهه وزیر راه با خانواده قربانیان سانحه هواپیمای - به دنبال سقوط هواپیمای تهران-یاسوج ویدیو لحظه مواجه خانواده های جانباختگان را با وزیر مشاهده می کنید.
حمله با چاقو به یک راننده سر پارک خودرو
حمله با چاقو به یک راننده سر پارک خودرو - تصاویری دردناک از حمله مرد موتور سوار با چاقو به یک مرد راننده در حضور همسر و فرزندش در شهرستان داراب استان فارس را در ویدئوی زیر می بینید. به نظر میرسد این اتفاق در پی جرو بحثی بر سر پارک کردن وسایل نقلیه روی داده است!
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد !
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد ! - شب گذشته مراسم اکران فیلم بلوک 9 خروجی 2 به کارگردانی علیرضا امینی و تهیه کنندگی محمدرضا شریفی نیا و نیز فیلم شاخ کرگدن در پردیس سینمایی ملت برگزار گردید.
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه - سخنرانی پرحاشیه احمدی نژاد در مقابل دادگاه بقایی
    سوپ زمستانی خوشمزه!
    این سوپ لذیذ و سرشار از ویتامین رادر روزهای زمستانی میل کنید، مخصوصا اگر سرماخورده‌اید ● مواد لازم ▪ روغن زیتون ۲ قاشق غذاخوری ▪ کدو حلوایی ۲ ۱ ، به صورت مکعبی شده ▪ هویج یک …