چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ / Wednesday, 19 December, 2018

وقتی که چاره ای جز غذا خوردن در بیرون از منزل ندارید


وقتی که چاره ای جز غذا خوردن در بیرون از منزل ندارید
گاهی اوقات بعضی از مردم ناچارند كه حتماً در خارج از منزل غذا بخورند. در این صورت ما در اینجا به شما غذاهایی را پیشنهاد می كنیم كه زیاد برای بدن مضر نباشد.
- برای چاشنی سالاد خود، از مواد كم چربی استفاده كنید و از گارسون، سس های كم چربی درخواست كنید.
- از خوردن سس مایونز و پنیر بشدت پرهیز كنید و به جای آن از سس كچاپ استفاده كنید.
- به جای استفاده از سودا و میلك شیك، آبمیوه و شیر كم چرب سفارش دهید.
- از خوردن غذاهای سرخ شده اجتناب كنید و به جای آن غذاهای پخته شده استفاده كنید. سعی كنید به جای سیب زمینی سرخ شده، سیب زمینی پخته شده سفارش دهید یا برای همراهی با غذا از سالاد فصل بدون سس استفاده كنید.
- اگر ظرف غذای سفارشی شما بسیار بزرگ بود، آن را با دوست یا كسی كه با آن برای خوردن غذا آمده اید، قسمت كنید.
- از پیشخدمت خواهش كنید كه هنگام سرو غذا، نان برای شما بیاورد و از سفارش نان قبل از شروع غذا جداً خودداری كنید.

منبع : روزنامه ایران

مطالب مرتبط

غذاهای دوستدار قلب

غذاهای دوستدار قلب
شاید شما هم نسبت به افزایش فشار خونتان نگران باشید و هنگام غذاخوردن دقت كنید، غذاهایی كه فشارخون را افزایش می‌دهند، كمتر مصرف كنید. بسیاری از موادغذایی بر روی فشارخون تاثیر می‌گذارند. یكی از عناصر سدیم است كه در نمك طعام به میزان زیاد یافت می‌شود.
این عنصر فشارخون را در افرادی كه به نمك حساس هستند، افزایش می‌دهد. مورد دیگر، عناصری هستند كه امروزه كمتر در رژیم غذایی روزانه به آنها توجه می‌كنیم. این عناصر شامل كلسیم، منیزیم و پتاسیم هستند كه به كاهش فشارخون كمك می‌كنند. یك رژیم غذایی دارای وعده‌های زیاد غذاهای فرآیند شده و تصفیه شده مانند غذاهای كنسروی یا سوپ‌های آماده، اسنك‌ها و موادغذایی بسته‌بندی شده، فاقد این عناصر مهم و به جای آن تا دلتان بخواهد در آنها سدیم وجود دارد. با كاهش مصرف این نوع غذاها و افزایش مصرف میوه و سبزی ـ كه حاوی پتاسیم هستند ـ و محصولات لبنی كم‌چرب ـ كه كلسیم و منیزیم زیادی دارند ـ می‌توانید به كاهش فشار خونتان كمك كنید.
مصرف غذاهای كم‌چرب و به حداقل رساندن چربی‌های اشباع در رژیم غذایی روزانه، كار را به نفع حفظ فشارخون طبیعی تمام می‌كند. شما می‌توانید از شیر و محصولات لبنی سه وعده در روز، انواع میوه‌ها ۴ تا ۵ وعده در روز، سبزیجات ۴ تا ۵ وعده در روز، غلات ۷ تا ۸ وعده در روز، گوشت و مرغ و ماهی ۲ وعده یا كمتر در روز و بنشن و آجیل ۴ تا ۵ وعده در هفته استفاده كنید. البته داشتن رژیم غذایی گیاهخواری نیز به كاهش فشارخون كمك می‌كند، ولی این رژیم را برهمه افراد توصیه نمی‌كنیم.
نتایج یك مطالعه جدید نشان می‌دهد، مصرف شكلات باعث سلامت قلب می‌شود. فلاونال اپیكاتكین كه یكی از مهم‌ترین اجزای شكلات‌های حاوی كوكاست، اثرات مثبتی بر سلامت قلب و عروق دارد. ماده فلاونال موجود در این شكلات‌ها و موادغذایی‌ای مانند سركه و چای باعث بهبود جریان خون قلب می‌شوند.
سطح اكسید نیتریك كه باعث بهبود جریان خون در عروق می‌شود، در خون افرادی كه در روز ۳ یا ۴ فنجان كوكای سرشار از فلاناول می‌نوشند، بیشتر است.‌

وبگردی
تهدیدهای ناتمام نماینده سراوان علیه وزیر اقتصاد و گمرک
تهدیدهای ناتمام نماینده سراوان علیه وزیر اقتصاد و گمرک - فیلمبردای یک نماینده مجلس از جلسه غیرعلنی امروز درباره فیلم منتشر شده از بحث نماینده مجلس با یک کارمند و انتشار آن!
رقص گروهی دختران دانشگاه الزهرا در حضور آقایان!
رقص گروهی دختران دانشگاه الزهرا در حضور آقایان! - ویدئویی عجیب از حرکات موزون گروهی دختران در دانشگاه الزهرا درحالی در فضای مجازی در حال انتشار است که مردان نیز در این مراسم حضور دارند!
(ویدیو) بدرفتاری با مهاجران افغان در مرز ایران
(ویدیو) بدرفتاری با مهاجران افغان در مرز ایران - بدرفتاری با هر شخصی در هر جایگاهی پسندیده نیست و باعث واکنش‌های منفی و ناراحتی میشود. ویدئویی در فضای مجازی در حال پخش شدن است که در آن با چند مهاجر افغان برخورد نامناسبی صورت می‌گیرد و باعث خشم و ناراحتی کاربران شده است.
توهین زشت رئیس بیمارستان آمل به بیمار تالاسمی
توهین زشت رئیس بیمارستان آمل به بیمار تالاسمی - به دنبال عدم رعایت اخلاق پزشکی در برخورد با یک بیمار در بیمارستان آمل، رئیس این بیمارستان برکنار شد.
فحاشی و رفتار زشت نماینده مجلس سراوان
فحاشی و رفتار زشت نماینده مجلس سراوان - نماینده سراوان در مجلس، مواجهه از بالا به پایین او با یک کارمند، نحوه واکنش مردم به یک مسوول احتمالا رده بالا در پاسخ به فحاشی های رکیک او..
پاسپورتی که همه جا به آن توهین میشود
پاسپورتی که همه جا به آن توهین میشود - مدتی است که تب سرمایه‌گذاری در گرجستان شایع شده است و مردم برای خرید ملک یا راه اندازی یک کسب و کار عازم این کشور می‌شوند. در این میان چند اتفاق رخ داد. یکی این بود که تحریم‌های امریکا گریبان گیر ایران شد و به عقیده من این‌ها به نوعی بازخورد عملیات روانی ترامپ علیه ایران است و از سوی دیگر انتخابات اخیر گرجستان هم با پیروزی جریان راست تندرو این کشور به پایان رسید. وگرنه گرجستان اصلا کشوری نیست که قادر…
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان! - «شباهت عجیب علی الهام استاد هوا فضا در دانشگاهی در آلمان به غلامحسین الهام معاون رئیس جمهور سابق!
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر - سید احمد خمینی، نتیجه امام خمینی که چند هفته پیش با ازدواجش خبرساز شده بود، بار دیگر با انتشار عکسی از او و همسرش در حین سوارکاری حساسیت نسبت به خود را برانگیخته است و باعث تحریک مخاطبان و کاربران در فضای مجازی شده است.
رفتار عجیب دو نفر از همراهان رئیس جمهور در زمان سخنرانی!
رفتار عجیب دو نفر از همراهان رئیس جمهور در زمان سخنرانی! - دو نفر از کسانی که همراه رئیس جمهور در سمنان حضور داشتند در هنگام سخنرانی روحانی رفتار غیر معمولی از خود نشان میدادند.
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است !
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است ! - پس از اولین گفت وگوی رسمی میترا استاد (نجفی) و تایید ازدواجش با محمدعلی نجفی، حالا شهردار سابق، در نخستین واکنش به جنجال ها، عکس تازه ای از خود و میترا استاد در اینستاگرامش منتشر کرده است.