دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ / Monday, 19 February, 2018

بهترین روش مصرف کراتین


اغلب یافته‌های محققان وقتی قرار است در باشگاه مورد استفاده قرار بگیرد غیرعملی است. در مورد کراتین تحقیقات بی‌شماری صورت گرفته که خیلی از آنها به ما می‌گوید افرادی‌که می‌خواهند مقادیر قابل توجهی عضله بسازند باید ابتدا به مدت ۵ الی ۷ روز، روزی ۲ گرم کراتین مصرف کنند. هم‌چنین به‌نظر می‌رسد مصرف کراتین با کربوهیدرات‌ها یا آمینواسیدها سرعت جذب آن‌را افزایش می‌دهد.
بنابر اظهارات متخصص مکمل‌های غذائی دکتر جوزآنتونیو، این یافته‌ها اندکی در دنیای واقعی متفاوت‌ترند. بله کربوهیدرات‌ها جذب کراتین را افزایش می‌دهند، اما شما باید هر هفته ۳۰۰۰ کالری اضافی دریافت کنید تا این اتفاق رخ دهد.
هم‌چنین در حالی‌که مرحله بارگیری باعث افزایش سریع کراتین در عضلات می‌شود، پس از گذشت چند هفته تفاوتی بین مصرف روزانه ۲ گرم کراتین با ۲۰ گرم (که در دوران بارگیری توصیه می‌شود) از آن وجود ندارد. مسئله را ساده کنید. چنانچه در یک‌هفته مسابقه‌ای در پیش دارید از مرحله بارگیری برای به حداکثر رساندن کراتین داخل عضلات استفاده کنید.
در غیر این‌صورت روزانه ۲ الی ۴ گرم کراتین با یک لیوان آب‌میوه غیراسیدی هر روز صبح مصرف کنید. این روش هم ارزان بوده و هم به اندازه مراحل بارگیری و سپس نگهداری مؤثر است.

منبع : مجله دانش ورزش

مطالب مرتبط

قلب ورزشکاران مسن نیازمند توجه بیشتر


قلب ورزشکاران مسن نیازمند توجه بیشتر
مرگ‌های ناگهانی در ورزشكاران معمولا به علت بیماری‌های قلبی- عروقی كه قبلا شناخته نشده است به وجود می‌آید. این موضوع سبب شده تا طرح‌ها و برنامه‌های متعددی دردنیا برای غربالگری ورزشكاران پیشنهاد شود.
در یكی دو دهه گذشته رویكرد به ورزش پیشكسوتان به ویژه در سطح حرفه‌ای و انجام مسابقات رسمی افزایش یافته، ضمن اینكه راهكارهای موجود و دستورالعمل‌های رایج برای معاینات پیش از ورزش با توجه به محدوده سنی جوانان و بالغان طراحی شده است. این در شرایطی است كه باید آزمایش‌های پزشكی و ورزشی متناسب با سنین متفاوت و رشته‌های ورزشی گوناگون انجام شود. پژوهشگران مركز تحقیقات پزشكی ورزشی دانشگاه علوم پزشكی تهران در تحقیقات اخیر خود پس از بررسی جمعی از ورزشكاران رشته كشتی به این نتیجه رسیدند كه همواره معاینه سیستم قلب و عروق (گرفتن شرح حال) پایه بررسی‌های پزشكی ورزشكاران به ویژه ورزشكاران قدیمی است.
براساس بررسی‌های انجام شده، مرگ ناگهانی در ورزشكاران از یك مورد در ۱۰۰ هزار ورزشكار حرفه‌ای تا یك مورد در ۳۰۰ هزار ورزشكار غیر حرفه‌ای گزارش شده است. بررسی‌های دیگر بیانگر آن است كه در میان ورزشكاران مسن‌تر، شیوع مرگ ناگهانی به علت بیماری‌ قلبی- عروقی بیشتر از ورزشكاران جوان‌تر می‌باشد.
پژوهشگران مركز تحقیقات پزشكی ورزشی دانشگاه علوم پزشكی تهران معتقدند غربالگری با شرح حال و معاینه بالینی به تنهایی و بدون آزمایش‌های غیرتهاجمی، برای تضمین شناسایی ناهنجاری‌های قلبی عروقی كافی نیست.
اضافه كردن تست‌های تشخیصی غیرتهاجمی همانند اكوكاردیوگرافی در ورزشكاران جوان به طور واضح احتمال یافتن برخی از اختلالات قلبی عروقی را افزایش می‌دهد اما از سوی دیگر احتمال وجود نتایج مثبت و منفی كاذب به صورت بالقوه حین انجام اكو كه به صورت دو بعدی انجام می‌شود، یكی از محدودیت‌هایی است كه بهره‌گیری از نوار قلب )ECG( همراه یا به جای اكوكاردیوگرافی در فعالیت‌های تشخیصی و غربالگری برای ورزشكاران را ضروری می‌سازد. پژوهشگران معتقدند استفاده از نوار قلب نسبت به شرح حال گرفتن و معاینه فیزیكی، حساس‌تر و اختصاصی‌تر است.
از سوی دیگر كالج پزشكی ورزشی آمریكا )ACSM( انجام تست ورزشی را برای كلیه ورزشكاران مرد با سن بیش از ۴۰ سال و ورزشكاران زن با سن بیش از ۵۰ سال و تمامی كسانی كه عوامل خطرساز بیماری‌های قلبی را دارند، توصیه كرده است. پژوهشگران مركز تحقیقات پزشكی ورزشی دانشگاه علوم پزشكی تهران كه روی بیش از ۶۰ ورزشكار كشتی‌گیر درخصوص غربالگری بیماری‌های قلب و عروق قبل از شركت در مسابقات ورزشی تحقیق كرده‌اند، به این نتیجه رسیده‌اند كه تست‌های غیرتهاجمی قلب از قبیل نوار قلب و تست ورزش باید به صورت همیشگی در مردان بالاتر از ۴۰ سال و در زنان بالاتر از ۵۰ سال كه می‌خواهند یك باره فعالیت شدید ورزشی را شروع كنند، برای یافتن بیماری‌های مخفی عروق خون‌رسان قلب به طور جدی و پیش از انجام ورزش‌های شدید و مسابقات به طور دقیق صورت گیرد.

رضا حسین مردی

کیک هویجی پرگردو برای افراد دیابتی !
ما در اینجا یک دسر کم کالری خوشمزه و لذیذ به شما معرفی می‌کنیم این دسر در هر وعده تنها ۱۰۰ تا ۱۵۰ کالری انرژی به بدن شما منتقل خواهند کرد در مقالات بعدی هم دسرهای دیگری را به شما …
وبگردی
سقوط «خرمشهر»، هواپیمایی که چندین سال زمین‌گیر شده بود!
سقوط «خرمشهر»، هواپیمایی که چندین سال زمین‌گیر شده بود! - رویدادی که در بطن آن، هواپیمای ATR شرکت آسمان قرار داشت که با کد EP-ATS رجیستر شده و مسئولان شرکت هواپیمایی آسمان بر آن نام «خرمشهر» را گذارده بودند. نامی که هدف از انتخاب آن هرچه بوده، حتما یادآوری سقوط خرمشهر در ابتدای جنگ تحمیلی نبوده است. رویدادی که ساعاتی پیش بار دیگر رخ داد؛ این بار با سقوط هواپیمایی که خرمشهر نام داشت.
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد !
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد ! - شب گذشته مراسم اکران فیلم بلوک 9 خروجی 2 به کارگردانی علیرضا امینی و تهیه کنندگی محمدرضا شریفی نیا و نیز فیلم شاخ کرگدن در پردیس سینمایی ملت برگزار گردید.
فیلم | سریع‌القلم: تقابل ما با جهان چقدر هزینه دارد؟
فیلم | سریع‌القلم: تقابل ما با جهان چقدر هزینه دارد؟ - اقتصاد سیاسی - محمودسریع القلم با بیان اینکه تقابل ما با جهان هزینه دارد،گفت:»هیچ انسانی پیدا نمی شود که بگوید با ظلم موافقم هستم،اما حکمرانی در کشور باید سود و زیان کند که با چه هزینه ای می خواهد این موضوع را پیش ببرد.»
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه - سخنرانی پرحاشیه احمدی نژاد در مقابل دادگاه بقایی
چه کسی به وقت شام را کمدی خطاب کرد؟!!
چه کسی به وقت شام را کمدی خطاب کرد؟!! - امیرقادری منتقد سینما: حاتمی کیا یک فیلم بد و کاریکاتوری ساخته است
تصاویر/ حاشیه و متن اختتامیه جشنواره فیلم فجر
تصاویر/ حاشیه و متن اختتامیه جشنواره فیلم فجر - آیین اختتامیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در مرکز همایش‌های برج میلاد با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور و سید عباس صالحی وزیر ارشاد برپا شد.