چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ / Wednesday, 25 April, 2018

دیوارها را فراموش نکنید


دیوارها را فراموش نکنید
محدودیت مکانی، ما را بر آن می دارد که حتی از کوچکترین فضای بدون مصرف موجود در اطرافمان نیز چشم پوشی نکرده و همواره به فکر یافتن راهکاری برای استفاده بهینه از آن باشیم. این موضوع در محیط های پرکاربردی همچون آشپزخانه از اهمیت خاصی برخوردار است. در این محیط هرچند کابینت بندی موجود به طور دقیق و بدون هرگونه پرت فضا صورت گرفته باشد، باز هم معمولاً مکان های قابل استفاده ای وجود دارند که مورد توجه قرار نگرفته اند. از جمله مهمترین آنها به دیوارهای خالی این محیط به خصوص میان کابینت های دیواری و زمینی می توان اشاره کرد. اگرچه به کارگیری کلیه این دیوارها جهت مقاصد مختلف، محیطی شلوغ و غیرقابل تحمل را سبب می شوند ولی با تصمیم گیری صحیح و بجا اختصاص برخی از آنها برای کاربردهای ضروری در آشپزخانه، نه تنها مشکل شلوغی را پدید نمی آورد، بلکه از ازدحام لوازم در داخل کابینت های موجود می کاهد. در ضمن دسترسی به وسایل و همچنین انجام امور آشپزی نیز بسیار آسان تر خواهد بود. در همین راستا راهکارهای متعددی وجود دارد که به پاره ای از آنها در زیر اشاره می کنیم:
۱) رایج ترین کار برای این منظور، نصب میله ای ساده به همراه چندین گیره آویز است، که از طریق آنها می توان لوازم مصرفی دسته دار و قابل آویختن همچون سرویس های کفگیر و ملاقه، رنده، دربازکن، لیوان دسته دار و بسیاری دیگر مانند اینها را به دیوار آویخت.
۲) نصب طبقه و یا طبقات مختلف از جنس چوب یا شیشه با طول و عرضی متناسب بر روی دیوار نیز از جمله راهکارهای مفید استفاده بهینه از دیوارهای خالی هر مکانی به خصوص آشپزخانه است که البته با توجه به شرایط محیط کاربردهای گوناگونی را می توانند دارا باشند:
الف) شما می توانید ظروف مخصوص نگهداری قند و شکر و ادویه جات خود را به جای کابینت بر روی این طبقات قرار دهید.
ب) این قبیل طبقات دیواری به عنوان کتابخانه ای از مجموعه کتاب های آشپزی نیز می توانند مورد استفاده قرار گیرند به این ترتیب این کتاب های راهنما نیز به هنگام آشپزی در دسترس خواهند بود.
ج) با قرار دادن ظروف و لوازم تزئینی مرتبط با محیط آشپزخانه بر روی یک طبقه و یا مجموعه ای از طبقات مختلف نصب شده بر روی دیوار، همزمان علاوه بر خالی شدن کابینت مخصوص آنها، نمایی زیبا و متفاوت برای محیط آشپزخانه ایجاد می شود.
د) اختصاص طبقات به قرار دادن گلدان های کوچک گل و گیاه طبیعی و یا مصنوعی نیز از جمله کاربردهای مفید آنها است. حال در صورتی که پنجره آشپزخانه تان در فرورفتگی میان دو ستون واقع شده است، می توانید با نصب طبقات شیشه ای در مقابل آن، فضایی برای پرورش گل و گیاه فراهم سازید.
ه- در صورتی که در کابینت بندی آشپزخانه تان محلی مخصوص مایکروفر در نظر گرفته نشده است، با استفاده از دو پایه گونیایی محکم و یک تخته از جنس نئوپان و یا MDF، طبقه ای به دیوار نصب کرده و مایکروفر را بر روی آن قرار دهید. مزیت این کار این است که هنگام بالا رفتن سطح قرارگیری مایکروفر نسبت به سطح کابینت در زیر آن فضای خالی برای جای دادن لوازم مختلفی همچون ظرف قند و شکر یا ادویه ایجاد می شود.

منبع : بیرتک

مطالب مرتبط

به سرسرای خانه توجه کنید

سرسرای خانه را زیبا تزیین كنید. انجام این كار فقط به سلیقه شما بستگی دارد كه چگونه از امكانات موجود به بهترین شكل ممكن بهره جسته اید.در این سرسرا لوح دیواری، میزكنسول، چندگلدان سبز، مبل حصیری و یك زیرانداز فرش شده است. در مجموع هماهنگی رنگها و فضا رعایت شده، خیلی ساده اما زیبا چیده شده است.لوح دیواری از یك قاب چوبی ساده و صدها قطعه از كاشی های شكسته وخردشده كه با دقت و حوصله به تخته ای چسبانده شده اند و صفحه مسطحی برای نقاشی گلدانی گل فراهم كرده است.میز كنسول فلزی از آهن كهنه و قدیمی ساخته شده است، چند طبقه دارد كه شما می توانید همانند آنچه كه در تصویر می بینید گلدان های مختلف گل و گیاه و درختچه های زینتی بچینید و یااینكه چندتا از كتابهای موردعلاقه خود و شمعدان بگذارید و در فرصتهای كوتاه به دست آمده بنشینید و كمی مطالعه كنید.

وبگردی
ماجرای انحصار عربستان بر روغن مایع ایران / تا 100 درصد پالم !
ماجرای انحصار عربستان بر روغن مایع ایران / تا 100 درصد پالم ! - روغن های نباتی را خوب بشناسید. سخنان یک تولید کننده سابق روغن نباتی.
آشغال‌سازها گرفتار خانم مدیر شدند
آشغال‌سازها گرفتار خانم مدیر شدند - رییس سازمان ملی استاندارد ایران مجددا با خودروسازان در ارتباط با رعایت استانداردهای ۸۵‌گانه خودرویی از ابتدای دی‌ماه سال جاری اتمام حجت کرد.
ایران نیاز به مردانی بزرگ و دانشمند دارد / چرا اینهمه انسانهای ...
ایران نیاز به مردانی بزرگ و دانشمند دارد / چرا اینهمه انسانهای ... - مرتضوی هیچ گاه قاضی و حقوق دان نبود و نباید کار قضایی انجام می‌داد. اما این ضعف ماست که چنین فردی در جایگاه بالایی قرار می‌گیرد. شگفتی من از قاضی مرتضوی و رفتار او نیست که چرا خودش را برای اجرای حکم خود به زندان معرفی نکرد. من رفتار او با زهرا کاظمی را دیده بودم.
معنی و مفهوم "به ما این دختر خوشگل‌ها رو نشون بده"؟
معنی و مفهوم "به ما این دختر خوشگل‌ها رو نشون بده"؟ - بعد از انقلاب، به واسطه تنیده شدن حکومت و دین بسیاری از پست‌ها و سمت‌های سیاسی با هاله‌ای رو به رو شد که اجازه نمی‌داد صاحب آن منصب مورد نقد قرار بگیرد....
سومین روز جشنواره جهانی فیلم فجر
سومین روز جشنواره جهانی فیلم فجر - سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر از 30 فروردین با حضور فیلم سازانی از ایران و نمایندگانی ازسینمای 78 کشور جهان تا 7 اردیبهشت در پردیس سینمایی «چارسو» برگزار می شود.
سیلی زدن به «امید» مردم در پارک!
سیلی زدن به «امید» مردم در پارک! - کتک خوردن دختری که جز التماس دوستانش هیچ فریادرسی ندارد از یک پلیس زن عضو گشت ارشاد که ماموران مرد هم آنها را همراهی می کردند، آنقدر دردناک است که کمتر وجدان بیداری به آن واکنش نشان نداده است.
حمله فیزیکی به بازیگر زن ایرانی در خیابان! / عکس
حمله فیزیکی به بازیگر زن ایرانی در خیابان! / عکس - بازیگر سریال "تعطیلات رویایی" از حمله افراد ناشناس به خود خبر داد. مریم معصومی، بازیگر سینما و تلویزیون مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفت.
گفتگوی تلفنی با همسر مرتضوی / صوت
گفتگوی تلفنی با همسر مرتضوی / صوت - سعید مرتضوی که در روزهای گذشته خبری از او نبود و حتی سخنگوی دستگاه قضایی گفته بود حکم جلبش صادر شده اما گیرش نیاورده‌اند، به گفته همسرش در تهران است.
ارسطوی پایتخت با مونا فائض پور ازدواج کرد
ارسطوی پایتخت با مونا فائض پور ازدواج کرد - «احمد مهران فر» بازيگر نقش «ارسطو عامل» در سريال پايتخت ۵ در اینستاگرام خود از ازدواجش با «مونا فائض پور» خبر داد.
صحبت های جنجالی رییسی علیه روحانی
صحبت های جنجالی رییسی علیه روحانی - صحبت های جنجالی رییسی پیرامون استفاده روحانی از نام امام رضا در انتخابات
500 نفر محتوای نامه‌های پستی مردم را میخواندند و چک می‌کردند!
500 نفر محتوای نامه‌های پستی مردم را میخواندند و چک می‌کردند! - محمد غرضی می‌گوید: زمانی که به عنوان وزیر در وزارت حضور یافتم بیش از ۵۰۰ نفر را دیدم نامه‌هایی که از داخل به خارج و از خارج به داخل کشور ارسال می‌شدند را چک می‌کردند و به صورت سه شیفت فعالیت می‌کردند و نامه‌ها را می‌خواندند.
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس!
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس! - عکس و ویدیویی منتسب به ستاره پرسپولیس فرشاد احمدزاده و ترلان پروانه بازیگر سینما و تلویزیون در فضای مجازی منتشر شده است. عجب پاپراتزی‌هایی داریم!
دختر داعشی سریال پایتخت کیست ؟
دختر داعشی سریال پایتخت کیست ؟ - در قسمت های اخیر سریال پایتخت بازیگر جدیدی به جمع خانواده معمولی پیوسته است؛ نیلوفر رجایی فر نقش الیزابت را در سریال پایتخت ۵ ایفا می کند ؛ این بازیگر با جلب اعتماد سیروس مقدم این فرصت ط بازی در سریال پر طرفدار پایتخت را به دست آورد .
خانم ایرانی، عامل تیراندازی در مقر یوتیوب / فیلم
خانم ایرانی، عامل تیراندازی در مقر یوتیوب / فیلم - ویدیوهایی از نسیم نجفی اقدم در شبکه های اجتماعی به زبان های انگلیسی و فارسی موجود است که در آن ها وی از حذف ویدیوهای خود توسط یوتیوب شکایت دارد.
رقص کاوه مدنی یا کالای ایرانی؟
رقص کاوه مدنی یا کالای ایرانی؟ - بگذارید اینطور بپرسم: مگر کیروش، مربی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران عرق نمی‌خورد؟ نمی‌رقصد؟ مگر برانکو و شفر نمازشب می‌خوانند و روزه می‌گیرند و اصولگرا و ارزشی و انقلابی هستند؟!