جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ / Friday, 19 January, 2018

دیوارها را فراموش نکنید


دیوارها را فراموش نکنید
محدودیت مکانی، ما را بر آن می دارد که حتی از کوچکترین فضای بدون مصرف موجود در اطرافمان نیز چشم پوشی نکرده و همواره به فکر یافتن راهکاری برای استفاده بهینه از آن باشیم. این موضوع در محیط های پرکاربردی همچون آشپزخانه از اهمیت خاصی برخوردار است. در این محیط هرچند کابینت بندی موجود به طور دقیق و بدون هرگونه پرت فضا صورت گرفته باشد، باز هم معمولاً مکان های قابل استفاده ای وجود دارند که مورد توجه قرار نگرفته اند. از جمله مهمترین آنها به دیوارهای خالی این محیط به خصوص میان کابینت های دیواری و زمینی می توان اشاره کرد. اگرچه به کارگیری کلیه این دیوارها جهت مقاصد مختلف، محیطی شلوغ و غیرقابل تحمل را سبب می شوند ولی با تصمیم گیری صحیح و بجا اختصاص برخی از آنها برای کاربردهای ضروری در آشپزخانه، نه تنها مشکل شلوغی را پدید نمی آورد، بلکه از ازدحام لوازم در داخل کابینت های موجود می کاهد. در ضمن دسترسی به وسایل و همچنین انجام امور آشپزی نیز بسیار آسان تر خواهد بود. در همین راستا راهکارهای متعددی وجود دارد که به پاره ای از آنها در زیر اشاره می کنیم:
۱) رایج ترین کار برای این منظور، نصب میله ای ساده به همراه چندین گیره آویز است، که از طریق آنها می توان لوازم مصرفی دسته دار و قابل آویختن همچون سرویس های کفگیر و ملاقه، رنده، دربازکن، لیوان دسته دار و بسیاری دیگر مانند اینها را به دیوار آویخت.
۲) نصب طبقه و یا طبقات مختلف از جنس چوب یا شیشه با طول و عرضی متناسب بر روی دیوار نیز از جمله راهکارهای مفید استفاده بهینه از دیوارهای خالی هر مکانی به خصوص آشپزخانه است که البته با توجه به شرایط محیط کاربردهای گوناگونی را می توانند دارا باشند:
الف) شما می توانید ظروف مخصوص نگهداری قند و شکر و ادویه جات خود را به جای کابینت بر روی این طبقات قرار دهید.
ب) این قبیل طبقات دیواری به عنوان کتابخانه ای از مجموعه کتاب های آشپزی نیز می توانند مورد استفاده قرار گیرند به این ترتیب این کتاب های راهنما نیز به هنگام آشپزی در دسترس خواهند بود.
ج) با قرار دادن ظروف و لوازم تزئینی مرتبط با محیط آشپزخانه بر روی یک طبقه و یا مجموعه ای از طبقات مختلف نصب شده بر روی دیوار، همزمان علاوه بر خالی شدن کابینت مخصوص آنها، نمایی زیبا و متفاوت برای محیط آشپزخانه ایجاد می شود.
د) اختصاص طبقات به قرار دادن گلدان های کوچک گل و گیاه طبیعی و یا مصنوعی نیز از جمله کاربردهای مفید آنها است. حال در صورتی که پنجره آشپزخانه تان در فرورفتگی میان دو ستون واقع شده است، می توانید با نصب طبقات شیشه ای در مقابل آن، فضایی برای پرورش گل و گیاه فراهم سازید.
ه- در صورتی که در کابینت بندی آشپزخانه تان محلی مخصوص مایکروفر در نظر گرفته نشده است، با استفاده از دو پایه گونیایی محکم و یک تخته از جنس نئوپان و یا MDF، طبقه ای به دیوار نصب کرده و مایکروفر را بر روی آن قرار دهید. مزیت این کار این است که هنگام بالا رفتن سطح قرارگیری مایکروفر نسبت به سطح کابینت در زیر آن فضای خالی برای جای دادن لوازم مختلفی همچون ظرف قند و شکر یا ادویه ایجاد می شود.

منبع : بیرتک

مطالب مرتبط

نکات خانه داری


نکات خانه داری
۱) خوشبو کردن حمام
برای خوشبو شدن حمام کمی عطر یا روغن معطر روی حباب روشنایی داخل حمام بمالید زمانی که چراغ را روشن می‌کنید، گرمای ناشی از لامپ، عطر را در هوا پراکنده می کند.
۲) از بین بردن بوی فاضلاب
یک چهارم تا یک دوم پیمانه جوش شیرین را در فاضلات بریزید. یک دوم پیمانه سرکه ی سفید هم به آن بیفزایید. در فاضلاب را بپوشانید.
۳) جلوگیری از کپک زدن پرده حمام
قبل از آویزان کردن پرده ی حمام، آن را در محلول آب و نمک بخیسانید.

وبگردی
کشتی قرآن مطلا و واقعیت جامعه
کشتی قرآن مطلا و واقعیت جامعه - خبر «قرآن مطلا» در روزهای اخیر احساسات بسیاری را جریحه­ دار کرده است. اگربه جامعه و واقعیت ­های آن سری بزنیم چه می توانیم بگوییم؟ گیریم که قران مطلا کار درستی است. آیا با توجه به وجود فقط 100 خانوادۀ زیر فقر در جامعه، باز هم باید برخلاف سیره رسول خدا و امیرمومنان(علیهما السلام) آنان را نادیده گرفت و به کاری ازین دست پرداخت؟ در آن صورت، آیا قرآن مطلا با سیره و سنت رسول...
ابعاد حقوقی جدال علی مطهری با آستان قدس
ابعاد حقوقی جدال علی مطهری با آستان قدس - 38 شرکت که جزء بزرگترین کارتل های اقتصادی کشور هستند، متعلق به آستان قدس است. بنابراین آستان قدس کنونی، آستان قدسی نیست که حضرت امام در نامه خود از آن سخن گفته‌اند.
مقایسه بودجه مراکز حوزوی با دانشگاه ها
مقایسه بودجه مراکز حوزوی با دانشگاه ها - به‌جز وزارت ارشاد، هیچ‌یک از این 40 ارگان و نهاد در قبال میلیاردها تومان بودجه‌هایی که دریافت می‌دارند پاسخگو نبوده نیستند.
ویدئویی از لحظات اولیه برخورد کشتی چینی با نفتکش سانچی و انفجار
ویدئویی از لحظات اولیه برخورد کشتی چینی با نفتکش سانچی و انفجار - ویدئویی از لحظات اولیه برخورد کشتی چینی با نفتکش سانچی و انفجار
فیلم/ گریه شدید وزیر کار در گفت‌و‌گوی تلفنی با خانواده خدمه نفتکش «سانچی»
فیلم/ گریه شدید وزیر کار در گفت‌و‌گوی تلفنی با خانواده خدمه نفتکش «سانچی» - علی ربیعی وزیر کار، رفاه و امور اجتماعی در گفت‌وگوی تلفنی با خانواده یکی از خدمه نفتکش «سانچی» اظهار همدردی کرد.
تصاویر هولناک از آخرین لحظات کشتی سانچی
تصاویر هولناک از آخرین لحظات کشتی سانچی - توقف عملیات خنک سازی و مهار آتش در شب گذشته، موجب رسیدن آتش به مخازن سمت چپ کشتی و انفجارهای شدید صبح امروز شد که در نهایت پس از چند ساعت به غرق شدن کامل نفتکش ایرانی انجامید.
عکس خواستگاری کریم انصاریفرد از دختر یونانی با زمرد گرانقیمت
عکس خواستگاری کریم انصاریفرد از دختر یونانی با زمرد گرانقیمت - رسانه های مطرح یونانی با انتشار تصاویری از رابطه عاطفی ملی پوش ایرانی باشگاه المپیاکوس با یک میلیاردر یونانی - آمریکایی پرده برداشتند و مدعی شدند این دو تصمیم خود را برای ازدواج قطعی کرده اند.
چرا حداد و ولایتی بیشتر از 50 شغل دارند؟
چرا حداد و ولایتی بیشتر از 50 شغل دارند؟ - بخشی از تکثر مسئولیت های بعضی چهره‌های سیاسی به بی‌اعتمادی نظام به افراد کارآمد برمی‌گردد و علت دیگر این موضوع، اعتماد غیرمعقول به این افراد است. با این حال این افراد هرچقدر هم که توانمند باشند، از نظر روان شناسی و انسان شناسی در بخشی از مسئولیت های خود ناموفقند.
فیلم نابغه ۱۰ ساله‌ طراح خودرو / قبلی هم انرژی هسته ای کشف کرده بود!
فیلم نابغه ۱۰ ساله‌ طراح خودرو / قبلی هم انرژی هسته ای کشف کرده بود! - فیلم - حسین عطایی ۱۰ سال دارد و در حوزه طراحی مفهومی خودرو فعالیت می کند. او ۶ اختراع ثبت شده دارد، مدرسه نمی رود و از دو شرکت تسلا و ولوو دعوت به همکاری شده است. او مشاور رییس سازمان برنامه و بودجه است. گفتگوی رضا رشیدپور با نابغه ١٠ساله طراحی خودرو را اینجا ببینید.
تست تصادف سمند در انگلیس / فقط با سرعت 50 کیلومتر در ساعت !
تست تصادف سمند در انگلیس / فقط با سرعت 50 کیلومتر در ساعت ! - تست برخورد جلوی خودرو با سرعت 50 کیلومتر در ساعت برای سمند TU5 ، توسط یکی از سازمانهای معتبر ارزیابی خودرو در انگلستان صورت گرفت.
فیلم جنجالی از حجت الاسلام قاسمیان در کرمانشاه
فیلم جنجالی از حجت الاسلام قاسمیان در کرمانشاه - این فیلم حواشی زیادی را در فضای مجازی به همراه داشته است.
جنجال نیوشا ضیغمی: من اصلا ایشان را آدم حساب نمیکنم
جنجال نیوشا ضیغمی: من اصلا ایشان را آدم حساب نمیکنم - اولین قسمت از برنامه هاردتاک کاکتوس را با صحبت های جذاب نیوشا ضیغمی در مورد خانواده و همسرش ، ماجرای صحبت های جنجالی یک هواپیما ، 8 سال احمدی نژاد و ...
    پربازدیدها