چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ / Wednesday, 21 February, 2018

آجوگا


آجوگا
نام علمی: Ajuga reptans
خانواده: LABIATAE
گیاه دائمی به بلندی ۳۸ و گستردگی ۶۰ سانتی متر است كه دارای برگهای بیضی شكل دندانه دار به رنگ سبز و ارغوانی بوده و گلهای آبی رنگ آن به صورت خوشه ای در بهار ظاهر می شوند. به عنوان گیاه پوششی به كار می رود.
نیازها: به مكان آفتابی یا سایه و خاك مرطوب نیاز دارد و حداقل دمای قابل تحمل آن ۱۵- درجه سانتی گراد است.
ازدیاد: از طریق تقسیم گیاه در بهار امكان پذیر است.

منبع : روزنامه همشهری

مطالب مرتبط

گل دم یا دم روباهی


گل دم یا دم روباهی
▪ نام فارسی: آنتوریوم ( گل دم یا دم روباهی)
▪ نام علمی: Anthurium andreanum
▪ نام تیره:Araceae
▪ نام انگلیسی: Wax flower
▪ خصوصیات: این گیاه فاقد ساقه اصلی بوده و ارتفاع آن به ۳۰_ ۴۰ سانتیمتر میرسد و دارای برگهای چرمی پهن و نیزه ای سبز تیره به طول بیش از ۱۸ سانتیمتر و گلها در گل آرایی ( به جهت دم گل بسیار بلند و طول عمر زیاد گلها ) موثر است. گلها در واقع براکته های براق با رنگهای قرمز ، صورتی زرد و یا سفید هستند که از وسط آن گل آذین سنبله ای خارج شده است. عمر گلها به ۳ ماه میرسد
که در اواخر بهار یا تابستان ظاهر میشود.
▪ نور: نور غیر مستقیم از پشت پنجره
▪ دما: زمستان( حداقل ۱۶ درجه) و در تابستان ( حداکثر ۳۰ درجه) و دمای مناسب ۲۱ درجه میباشد. قبل از ظهور گلها در بهار ، حدود ۶ هفته در زمستان به آن سرما دهید تا گلها زودرس شود.
▪ آبیاری: در بهار و تابستان هفته ای دو بار به میزان زیاد آبیاری کنید به طوریکه خاک گلدان همیشه مرطوب باشد آبیاری در زمستان هفته ای یکبار
▪ غبارپاشی: تابستان هر روز و در زمستان هفته ای ۲ بار و میتوان با قرار دادن گلدان در زیر گلدانی که حاوی سنگریزه و آب است رطوبت دائمی گیاه را تامین نمود . ضمنآ نباید ته گلدان با آب ارتباط داشته باشد.
▪ خاک: ترکیبی از خاک برگ ، خاک چوب و ذغال بهترین محیط رشد ریشه است. تورب با کمی ماسه خاک خوبی میباشد و این گیاه دوستدار خاک کمی اسیدی می باشد.
▪ کوددهی: ۲ گرم در لیتر هر دو هفته یکبار با کودهای کمکی از اسفند تا آذر ماه و در فواصل کوددهی از کودهای آلی استفاده کنید.
▪ ازدیاد: کاشت بذر و تقسیم بوته از اواسط بهار تا اواسط تابستان در دمای ۲۴ درجه سانتی گراد
▪ عوارض و درمان: برگها مریض و شکاف دارند که در اثر صدمات فیزیکی می باشد.
برگها نازک و زرد براق نیستند که در اثر خشکی هوا می باشد. برگها ریز و گلها ظاهر نمیشوند که در اثر فقیر بودن خاک است و برگها پر پشت و گلها ظاهر نمیشوند ، زیرا خاک بیش از حد غنی میباشد.
عدم نور کافی باعث ظاهر نشدن گلها میشود.
ـ نکته: پس از اتمام دوره گلدهی در زمستان اقدام به تعویض گلدان نمایید و زهکش گلدان باید مناسب باشد. از مواد براق کننده استفاده نکنید و به آب سنگین و سرما حساس است.


وبگردی
بار دیگر زیر گرفتن ماموران پلیس با ماشین سواری توسط دراویش
بار دیگر زیر گرفتن ماموران پلیس با ماشین سواری توسط دراویش - باز هم زیر گرفتن ماموران امنیتی و نیروی انتظامی توسط یک ماشین دیگر سواری توسط اراذل خیابان گلستان هفتم
حمله با اتوبوس به مأموران پلیس در پاسداران
حمله با اتوبوس به مأموران پلیس در پاسداران - کی از دراویش گنابادی با اتوبوس به مردم و مأموران پلیس در خیابان پاسداران تهران / گفته میشود تعداد شهدای ناجا در حمله آشوبگران فرقه ضاله گنابادی و حامیان نورعلی تابنده به ۴ تن رسیده است.
لحظه مواجهه وزیر راه با خانواده قربانیان سانحه هواپیمای
لحظه مواجهه وزیر راه با خانواده قربانیان سانحه هواپیمای - به دنبال سقوط هواپیمای تهران-یاسوج ویدیو لحظه مواجه خانواده های جانباختگان را با وزیر مشاهده می کنید.
حمله با چاقو به یک راننده سر پارک خودرو
حمله با چاقو به یک راننده سر پارک خودرو - تصاویری دردناک از حمله مرد موتور سوار با چاقو به یک مرد راننده در حضور همسر و فرزندش در شهرستان داراب استان فارس را در ویدئوی زیر می بینید. به نظر میرسد این اتفاق در پی جرو بحثی بر سر پارک کردن وسایل نقلیه روی داده است!
اگر «عدم رویارویی با حریفان اسرائیلی» آرمان ماست چرا پنهانی و دزدکی؟
اگر «عدم رویارویی با حریفان اسرائیلی» آرمان ماست چرا پنهانی و دزدکی؟ - آنچه مشخص است جمهوری اسلامی ایران باید تصمیم مشخص و درستی درباره سیاست عدم رویارویی با ورزشکاران رژیم صهیونیستی بگیرد. دیگر نمی‌توان با این روش تعقیب و گریزی با این مسئله برخورد کرد. دیگر نمی‌توان ورزشکاران را از مقابله با کشتی‌گیران اسرائیلی باز داشت و در برابر رسانه‌های جهانی گفت به خاطر مصدومیت در میدان حاضر نمی‌شویم و در داخل جشن بگیریم که ما عزت‌مان را حفظ کردیم و...
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد !
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد ! - شب گذشته مراسم اکران فیلم بلوک 9 خروجی 2 به کارگردانی علیرضا امینی و تهیه کنندگی محمدرضا شریفی نیا و نیز فیلم شاخ کرگدن در پردیس سینمایی ملت برگزار گردید.
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه - سخنرانی پرحاشیه احمدی نژاد در مقابل دادگاه بقایی
    افزایش فروش سازمانی با ۱۶ راهی که کمک می‌کند با کسب‌وکارهای بزرگ معامله کنید | چطور
    فروش سازمانی به‌ویژه بر فروش در حجم بالا یا سودهای کلان تمرکز دارد که معمولا نتیجه‌ی روابط قراردادی طولانی‌مدت است. درک مفهوم فروش سازمانی می‌تواند دنیایی از فرصت‌های سودآور را برای کسب‌و‌کار شما به ارمغان بیاورد. در این مقاله درباره‌ی ۱۶ نکته‌‌ی تأثیرگذا