دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ / Monday, 25 June, 2018

آرایه‌گری گل خشک


آرایه‌گری گل خشک
در ماه‌های زمستان که گل‌های تازهٔ کمتری برای تزئین وجود دارند، گل‌های خشک می‌توانند در دکوراسیون خانه کاربرد بیشتری داشته باشند. شما می‌توانید گوشه‌های خالی خانه را با سبدهای بزرگی از گل‌های خشک تزئین کنید. طرح‌های کوچک‌تر می‌توانند برای تزئین میزها یا پیش بخاری‌ها استفاده شوند. چنین طرح‌هائی ارزش وقت گذاشتن و زحمت کشیدن را دارد چون ماه‌ها پس از تکمیل، هم‌چنان بسیار خوشایند، گیرا و جذاب هستند. شما می‌توانید در انتخاب گلدان برای گل‌های خشک خلاقیت بسیاری از خود نشان دهید زیرا مشکلی از نظر نشت آب از گلدان نخواهید داشت.
حتی می‌توانید به‌عنوان گلدان از تکه‌های چوب یا پوست درخت‌ها یا چوب‌های آب آورده استفاده نمائید. برای بعضی طرح‌ها حتی می‌توان از لوله‌های فلزی استفاده نمود.
برای تزئین سبد کاغذهای باطله یا جعبه‌های کوچک نیز می‌توان از گل‌های خشک استفاده کرد. هم‌چنین با گل‌های خشک می‌شود تابلوهای بسیار زیبائی برای نصب روی دیوار تهیه نمود.
در این‌صورت قاب کردن تابلو باعث جلوه دادن به نمای کار شده و در عین حال گل‌های خشک را در مقابل گرد و خاک حفاظت می‌کند. از یک اسفنج که به شکل مناسبی فرم داده شده باشد نیز می‌توان استفاده کرد گل‌ها را داخل آن فرو برد تا زمانی‌که جلوه‌ای گیرا به وجود آید.
● گل‌های قابل استفاده در آرایه‌گری گل‌ خشک:
اگر شما گل‌هایتان را خود پرورش می‌دهید باید بدانید که بسیاری از آنها به آسانی در خانه خشک می‌شوند. بعضی از گل‌ها بسیار بهتر از گل‌های دیگر خشک می‌شوند. مثلاً اگر گل زبان در قفا درست قبل از کامل شدن چیده شود تقریباً رنگ خود را به‌طور کامل حفظ خواهد کرد. این گل بهتر است زمانی چیده شود که نیمی از خوشه، رنگ کاملی دارد. سپس آن را در مقداری آب قرار داده و بگذارید تا همهٔ آن رنگ بگیرد و کامل شود. سپس آنها را به‌طور وارونه در جای مناسب آویزان کرده و اجازه دهید به تدریج خشک شوند. لایهٔ نازکی از اسپری می‌تواند حالت گل‌ها را نگهدارد. هم‌چنین گل بومادران برای سال‌های دراز، رنگ طلائی‌اش را حفظ خواهد کرد.
گل ادریس هم رنگ خود را حفظ می‌کند مخصوصاً نوع سبز و قرمز آن اما نوع آبی کم رنگ آن تبدیل به قهوه‌ای می‌شود. هرچند برای پوشش اسفنج قابل استفاده است اما بهترین کار اینست که برگ‌های گل ادریس را قبل از عمل خشک کردن جدا سازیم.
رزها را هم می‌توان خشک کرد البته بر روی ساقه‌های طبیعی خودشان. به هر صورت هر گلی به هر نوعی خشک می‌شود و پس از خشک کردن در کنار هم چیدن گل‌های خشک طرح‌های بسیار زیبائی می‌توان به‌دست آورد.

منبع : فصلنامه جهان گل

مطالب مرتبط

برگ گیاه پاپیتال بزرگ و شکوفه

برگ گیاه پاپیتال بزرگ و شکوفه
برای ساخت برگ‌های گیاه پاپیتال ابتدا الگوی برگ را روی فوم منقل کنید و سپس آن را برش دهید. اگر می‌خواهید برگ به رنگ سبز روشن باشد از فوم سفید یا شیری استفاده نمائید. سپس رنگ روغنی سبز تیره را به‌وسیله تکه‌ای ابر از انتهای برگ به‌سمت بالا بکشید. و اگر می‌خواهید برگ شما به رنگ سبز تیره باشد از فوم زیتونی روشن و تیره می‌توانید استفاده نمائید.
برای نصب برگ گیاه پاپیتال روی ساقه از ساقه شماره ۸ و پشت برگ شماره ۵ استفاده نمائید.
- شکوفه (گل عروس)
شما عزیزان می‌‌توانید هنگام استفاده از فوم نهایت صرفه‌جوئی را بکنید، بنابراین از خرده‌های فوم‌ می‌توانید شکوفه‌های زیبا و جالبی درست کنید و در لابه‌لای گل‌های دیگر از آنها استفاده نمائید و زیبائی گل‌هایتان را صدچندان کنید.
- مراحل انجام کار
۱- ابتدا الگوی مورد نظر را درآورده و بعد از اتو کشیدن آن را در کف دست قرار دهید و به‌وسیلهٔ سمبه کوچک گود کنید.
۲- به‌وسیله یک سوزن درشت وسط آن را سوراخ کرده و از سر ساقه شماره ۲ و ۴عبور دهید. و همچنین می‌توانید از پشت برگ شماره ۷ برای قرار دادن شکوفه استفاده نمائید.

وبگردی
تجمع برخی از کسبه بازار علاء الدین و چارسو
تجمع برخی از کسبه بازار علاء الدین و چارسو - تجمع برخی از کسبه بازار علاء الدین و چارسو در اعتراض به وضعیت ارز
قیمتهای روانی  / این آقایان عاقل / و بیجاره مردم
قیمتهای روانی / این آقایان عاقل / و بیجاره مردم - افاضات امروز معاون اول رییس جمهور، البته قبلتر نیز از زبان دیگر مقامات اقتصادی دولت از جمله نهاوندیان و نوبخت شنیده شده بود. یک اظهارنظر کلی و تاکید بر «عدم نگرانی مردم درباره وضعیت معیشتی» ! عجیب است این جملات شگفت انگیز از زبان جهانگیری که خود از منتقدان وضعیت مشابه در دوران احمدی نژاد بود. او حالا همان جملات را با همان ادبیات تکرار می کند! اما آقای جهانگیری! حقیقتاً این دلار و آن سکه و و قیمت های…
لادن طباطبایی در شبکه من و تو / فیلم
لادن طباطبایی در شبکه من و تو / فیلم - لادن طباطبایی، بازیگر شناخته شده سینما و تلویزیون ایران که برای درمان بیماری فرزندش مدتی است در خارج از ایران به سر می برد امروز مهمان شبکه «من و تو» بود و بدون حجاب مقابل دوربین این شبکه حاضر شد.
تصاویر/ لمس "آزادی" در ورزشگاه آزادی
تصاویر/ لمس "آزادی" در ورزشگاه آزادی - مردم تهران برای اولین بار و برای تماشای مسابقه‌ی فوتبال ایران و اسپانیا در جام جهانی ۲۰۱۸ بهمراه خانواده‌های خود به ورزشگاه صدهزار نفری آزادی رفتند
(ویدئو) رفع ممنوعیت صدای جواد یساری پس از ۴۰ سال
(ویدئو) رفع ممنوعیت صدای جواد یساری پس از ۴۰ سال - جواد یساری پس از ۴۰ سال با خواندن در فیلم «دشمن زن» دوباره به عرصه هنر بازگشت.این گزارش توسط تماشا تهیه و منتشر شده است. منبع
انتشار عکس دلخراش حمید بقایی
انتشار عکس دلخراش حمید بقایی - مشاور رسانه‌ای احمدی نژاد دیشب با انتشار عکسی دلخراش از وضعیت جسمی «حمید بقایی» از بازگشت این مجرم پرونده‌ی مالی آن دولت به زندان اوین خبر داد.
سبک عجیب شوی لباس در عربستان حاشیه ساز شد!
سبک عجیب شوی لباس در عربستان حاشیه ساز شد! - در پی برگزاری نمایش مد لباس زنان به سبکی عجیب در عربستان، سر و صدای بسیاری در رسانه ها به راه افتاد. ماجرا از این قرار بود که لباسها بدون مانکن و مانند اشباح در حال پرواز با استفاده از پهباد نمایش داده شدند.
ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» به نام ولایتی
ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» به نام ولایتی - علی اکبر ولایتی، مرد 37 شغله ای که به جز حوزه دیپلماسی، سالیانیست که کارشناس ادبی، فرهنگی، تاریخی، عرفانی و ... تلویزیون نیز هست، و هر سال دهها جلد کتاب به نام او منتشر می شود. همه ی این سوابق معششع یک سو و چرخش مادام سیاسی او در حوزه های مختلف، در سوی دیگر، کار را به جایی رسانیده که ولایتی را با ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» نیز می شناسند! ولایتی در تازه ترین تغییر مواضع خود این بار برجام را که روزگاری…
صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده
صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده - در این ویدئو صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده توسط معلم مدرسه را مشاهده می کنید.
افشاگری پوری بنایی درباره واقعیتی تلخ از ناصر ملک‌مطیعی
افشاگری پوری بنایی درباره واقعیتی تلخ از ناصر ملک‌مطیعی - پوری بنایی به عیادت پناهی رفت و دیدارش با مرحوم ناصر ملک‌مطیعی پس از پخش نشدن برنامه‌هایش از تلویزیون تعریف کرد.
(ویدئو) آزار جنسی گروهی دانش آموزان در مدرسه‌ای در غرب تهران!
(ویدئو) آزار جنسی گروهی دانش آموزان در مدرسه‌ای در غرب تهران! - ماجرای تکان دهنده اذیت و آزار گروهی دانش آموزان یک دبیرستان پسرانه در غرب تهران وارد فصل تازه‌ای شد.
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد!
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد! - در ادامه حضور چهره های شناخته شده در کمپین "خانم گزارشگر"، این بار آزاده نامداری مجری تلویزیون تلویزیون اقدام به گزارش فوتبال کرد. او برای این کار بازی خاطره انگیز ایران - استرالیا در مقدماتی جام جهانی 98 فرانسه را انتخاب کرده است که گزارش ضعیف او با انتقادات فراوانی مواجه شده است، تا حدی که وبسایت مربوط به این کمپین ویدئوی گزارش این او را از سایت حذف کرد.
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی - عکسی از حضور سید ابراهیم رئیسی در مراسمی ویژه منتشر شده است که گفته می شود متعلق به کنفرانس افق نو در مشهد بوده است. در این عکس حرکات عجیب خانمی با لباس های قرمز، چفیه بر گردن و پرچم در دست در مقابل ابراهیم رییسی به چشم می خورد که توجه کاربران بسیاری را در شبکه های اجتماعی جلب کرده است!