سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ / Tuesday, 20 February, 2018

آرایه‌گری گل خشک


آرایه‌گری گل خشک
در ماه‌های زمستان که گل‌های تازهٔ کمتری برای تزئین وجود دارند، گل‌های خشک می‌توانند در دکوراسیون خانه کاربرد بیشتری داشته باشند. شما می‌توانید گوشه‌های خالی خانه را با سبدهای بزرگی از گل‌های خشک تزئین کنید. طرح‌های کوچک‌تر می‌توانند برای تزئین میزها یا پیش بخاری‌ها استفاده شوند. چنین طرح‌هائی ارزش وقت گذاشتن و زحمت کشیدن را دارد چون ماه‌ها پس از تکمیل، هم‌چنان بسیار خوشایند، گیرا و جذاب هستند. شما می‌توانید در انتخاب گلدان برای گل‌های خشک خلاقیت بسیاری از خود نشان دهید زیرا مشکلی از نظر نشت آب از گلدان نخواهید داشت.
حتی می‌توانید به‌عنوان گلدان از تکه‌های چوب یا پوست درخت‌ها یا چوب‌های آب آورده استفاده نمائید. برای بعضی طرح‌ها حتی می‌توان از لوله‌های فلزی استفاده نمود.
برای تزئین سبد کاغذهای باطله یا جعبه‌های کوچک نیز می‌توان از گل‌های خشک استفاده کرد. هم‌چنین با گل‌های خشک می‌شود تابلوهای بسیار زیبائی برای نصب روی دیوار تهیه نمود.
در این‌صورت قاب کردن تابلو باعث جلوه دادن به نمای کار شده و در عین حال گل‌های خشک را در مقابل گرد و خاک حفاظت می‌کند. از یک اسفنج که به شکل مناسبی فرم داده شده باشد نیز می‌توان استفاده کرد گل‌ها را داخل آن فرو برد تا زمانی‌که جلوه‌ای گیرا به وجود آید.
● گل‌های قابل استفاده در آرایه‌گری گل‌ خشک:
اگر شما گل‌هایتان را خود پرورش می‌دهید باید بدانید که بسیاری از آنها به آسانی در خانه خشک می‌شوند. بعضی از گل‌ها بسیار بهتر از گل‌های دیگر خشک می‌شوند. مثلاً اگر گل زبان در قفا درست قبل از کامل شدن چیده شود تقریباً رنگ خود را به‌طور کامل حفظ خواهد کرد. این گل بهتر است زمانی چیده شود که نیمی از خوشه، رنگ کاملی دارد. سپس آن را در مقداری آب قرار داده و بگذارید تا همهٔ آن رنگ بگیرد و کامل شود. سپس آنها را به‌طور وارونه در جای مناسب آویزان کرده و اجازه دهید به تدریج خشک شوند. لایهٔ نازکی از اسپری می‌تواند حالت گل‌ها را نگهدارد. هم‌چنین گل بومادران برای سال‌های دراز، رنگ طلائی‌اش را حفظ خواهد کرد.
گل ادریس هم رنگ خود را حفظ می‌کند مخصوصاً نوع سبز و قرمز آن اما نوع آبی کم رنگ آن تبدیل به قهوه‌ای می‌شود. هرچند برای پوشش اسفنج قابل استفاده است اما بهترین کار اینست که برگ‌های گل ادریس را قبل از عمل خشک کردن جدا سازیم.
رزها را هم می‌توان خشک کرد البته بر روی ساقه‌های طبیعی خودشان. به هر صورت هر گلی به هر نوعی خشک می‌شود و پس از خشک کردن در کنار هم چیدن گل‌های خشک طرح‌های بسیار زیبائی می‌توان به‌دست آورد.

منبع : فصلنامه جهان گل

مطالب مرتبط

گل بلندر مخملی


گل بلندر مخملی
● مواد و وسائل مورد نیاز
▪ فوم قرمز و سبز،
▪ پودر مخملی قرمز
▪ چسب چوب
▪ پرچم به رنگ مشکی
▪ ساقه پلاستیکی
▪ کاسبرگ شماره ۴.
● مراحل انجام کار:
۱) ابتدا الگوی مورد نظر را برش دهید و سطح گلبرگ‌ها را چسب چوب رقیق شده یا چسب مایع بزنید.
۲) پودر مخملی را روی سطح گلبرگ‌ها بچسبانید و با کشیدن انگشت خود به روی گلبرگ‌ها آن را صاف و یکدست کنید و بگذارید تا خشک شوند. در ضمن برای مخملی کردن گلبرگ‌ها پودر مخملی را می‌توانید هم قبل و هم بعد از اتو کشیدن استفاده کنید.
۳ ) گلبرگ‌ها را اتو بزنید و سپس به فرم دلخواه خود در آورید.
۴) پرچم را به‌وسیله نخ سر ساقه محکم کنید و از قسمت مرکزی گلبرگ عبور دهید. و با استفاده از چسب حرارتی در جای خود ثابت کنید و در خاتمه کاسبرگ گل را بزنید
http://www.hoonar.blogfa.com/post-۶.aspx

وبگردی
بار دیگر زیر گرفتن ماموران پلیس با ماشین سواری توسط دراویش
بار دیگر زیر گرفتن ماموران پلیس با ماشین سواری توسط دراویش - باز هم زیر گرفتن ماموران امنیتی و نیروی انتظامی توسط یک ماشین دیگر سواری توسط اراذل خیابان گلستان هفتم
تهدید نیروی انتظامی توسط دراویش ساعتی قبل از درگیری در پاسداران
تهدید نیروی انتظامی توسط دراویش ساعتی قبل از درگیری در پاسداران - تهدید نیروی انتظامی توسط وحوش #دراویش، ساعتی قبل از جنایت تروریستی با اتوبوس:«فقط نیم ساعت وقت دارید تا باید بدون قید و شرط برادرمون رو آزاد کنید...»
حمله با اتوبوس به مأموران پلیس در پاسداران
حمله با اتوبوس به مأموران پلیس در پاسداران - کی از دراویش گنابادی با اتوبوس به مردم و مأموران پلیس در خیابان پاسداران تهران / گفته میشود تعداد شهدای ناجا در حمله آشوبگران فرقه ضاله گنابادی و حامیان نورعلی تابنده به ۴ تن رسیده است.
لحظه مواجهه وزیر راه با خانواده قربانیان سانحه هواپیمای
لحظه مواجهه وزیر راه با خانواده قربانیان سانحه هواپیمای - به دنبال سقوط هواپیمای تهران-یاسوج ویدیو لحظه مواجه خانواده های جانباختگان را با وزیر مشاهده می کنید.
حمله با چاقو به یک راننده سر پارک خودرو
حمله با چاقو به یک راننده سر پارک خودرو - تصاویری دردناک از حمله مرد موتور سوار با چاقو به یک مرد راننده در حضور همسر و فرزندش در شهرستان داراب استان فارس را در ویدئوی زیر می بینید. به نظر میرسد این اتفاق در پی جرو بحثی بر سر پارک کردن وسایل نقلیه روی داده است!
اگر «عدم رویارویی با حریفان اسرائیلی» آرمان ماست چرا پنهانی و دزدکی؟
اگر «عدم رویارویی با حریفان اسرائیلی» آرمان ماست چرا پنهانی و دزدکی؟ - آنچه مشخص است جمهوری اسلامی ایران باید تصمیم مشخص و درستی درباره سیاست عدم رویارویی با ورزشکاران رژیم صهیونیستی بگیرد. دیگر نمی‌توان با این روش تعقیب و گریزی با این مسئله برخورد کرد. دیگر نمی‌توان ورزشکاران را از مقابله با کشتی‌گیران اسرائیلی باز داشت و در برابر رسانه‌های جهانی گفت به خاطر مصدومیت در میدان حاضر نمی‌شویم و در داخل جشن بگیریم که ما عزت‌مان را حفظ کردیم و...
ویدئو / حضور خانواده مسافران هواپیمای یاسوج در محل حادثه
ویدئو / حضور خانواده مسافران هواپیمای یاسوج در محل حادثه - برخی از خانواده‌های مسافران هواپیمای تهران - یاسوج که صبح یکشنبه (۲۹ بهمن) در ارتفاعات سقوط کرد، در حوالی مناطق احتمالی وقوع حادثه حضور یافته‌اند تا از نزدیک در جریان عملیات جست‌وجوی لاشه هواپیما قرار بگیرند. نیروهای حاضر در محل نیز برای آنها توضیح می‌دهند که چرا کار این عملیات با دشواری‌هایی مواجه است.
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد !
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد ! - شب گذشته مراسم اکران فیلم بلوک 9 خروجی 2 به کارگردانی علیرضا امینی و تهیه کنندگی محمدرضا شریفی نیا و نیز فیلم شاخ کرگدن در پردیس سینمایی ملت برگزار گردید.
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه - سخنرانی پرحاشیه احمدی نژاد در مقابل دادگاه بقایی
    پنج راه عملی برای مدیریت انتظارات مشتری
    اگر یک کسب‌وکار مبتنی بر خدمات را رهبری می‌کنید، شاید بتوانید برای ما داستان‌هایی ترسناک از مشتری‌های بد و پروژه‌های نامطلوبی تعریف کنید که سرانجام خوبی نیافتند