چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷ / Wednesday, 23 January, 2019


شرکت فنی مهندسی پرکوک گستر جنوب

طراحی ، ساخت و نصب سیستمهای هوشمند آبیاری

۰۹۱۶۹۰۸۲۰۳۶
اهواز-خیابان امام شرقی -جنب بیمارستان آریا - پلاک۶۸۷ – واحد۵۱۲
اهواز / کشاورزی و باغبانی
  89/7/10    B177166     3100  

به طور کلی به هر مکانیزم یا دستگاه اعم از مکانیکی یا الکتریکی که بتواند با برنامه هایی که از قبل برای آن بطور ثابت یا از طریق شخص تعریف میشود بتواند گیاه یا گیاهانی را در هر نوع توپوگرافی زمین متناسب با نوع نیاز آن گیاه آبیاری کند سیستم هوشمند آبیاری میگویند.از عواملی که باعث گرایش بیشتر متخصصان در امر آبیاری فضاهای سبز و کشاورزی به سیستمهای هوشمند آبیاری میشود اولاً صرفه جویی بالای آب در استفاده از این سیستمها و ثانیاً انعطاف پذیری این نوع سیستمها با شرایط گوناگون زمین و منطبق شدن درحقیقت ورود آب IIS دستگاه با نوع نیاز گیاه در مصرف آب است . با نصب سیستم به فضاهای سبز و از آنجا به پخش کننده های آب نصب شده در محیط (سیستم قطره ای ، بارانی و ....) را میتوان کنترل نمود .
وجه تمایز اصلی سیستم هوشمند آبیاری نسبت به سیستمهای دیگر آبیاری را میتوان در کنترل و برنامه ریزی آن جستجو نمود بطوریکه سیستم هوشمند آبیاری نیاز به هیچ گونه تخصص خاص ، آموزش و یا آمادگی قبلی ندارد و هر فردی میتواند اقدام به استفاده و تنظیم برنامه زمان بندی آبیاری آن نماید .
کنترل و استفاده از آن بوسیله نرم افزار IISویژگی برتر دیگر سیستم هوشمند آبیاری اختصاصی سیستم هوشمند آبیاری است ، در حقیقت کاربر میتواند در واحد زمان از فاصله ی چند صد کیلومتری بوسیله نرم افزار سیستم هوشمند آبیاری فرمان شروع زمان آبیاری را صادر نماید و پس از گذشت زمان مورد نیاز تنها با کلیک بر روی یک دکمه زمان آبیاری را به پایان برساند و یا صدور فرمان شروع و پایان
زمان آبیاری را بعد از تنظیم به سیستم واگذار کند.
اساس کار سیستم هوشمند آبیاری بر پایه استفاده از امواج رادیویی و استفاده از فرستنده و گیرنده است ، استفاده از این تکنولوژی امکانات فوق العاده زیادی را برای راحتی کار با سیستم هوشمند آبیاری در پی داشته .
IISبا نصب یک فرستنده که به واحد پردازنده اصلی و نرم افزار سیستم هوشمند آبیاری
متصل است و استقرار گیرنده در فاصله ای نامحدود از فرستنده که خود گیرنده به تجهیزات سیستم هوشمند آبیاری در زیر زمین و در مسیر ورودی آب متصل است میتوان ورود آب به فضای سبز ، میزان ورود آب ، زمان ورود آب به فضای سبز و تنظیم سیستم هوشمند آبیاری برای آبیاری در روزها ، هفته ها و ماههای دیگر را کنترل نمود .
میتوان با استفاده از فرستنده سیستم هوشمند آبیاری دهها و صدها فضای سبز مختلف از قبیل پارک ، بلوار ، فلکه ، گلخانه و ... را که هر کدام کیلومترها از هم فاصله دارند را در واحد زمان تنها با کلیک بر روی یک دکمه آبیاری نمود و یا با تنظیم جدمل زمان بندی برای هر کدام از پارکها شروع زمان آبیاری را بصورت خودکار به نرم افزار سیستم هوشمند آبیاری واگذار نمود ، با این کار میتوان از اتلاف وقت در مقایسه با آبیاری توسط تانکر های آبرسان و آبیاری توسط شیلنگ و دیگر روشهای متداول آبیاری حتی در حد چند دقیقه جلوگیری نمود و از هدر رفتن آب به شدت جلوگیری کرد . در حقیقت با نصب تنها یک فرستنده در ساختمان مرکزی کنترل و نصب گیرنده و سایر تجهیزات سیستم هوشمند آبیاری در دهها و یا صدها پارک ، بلوار ، فلکه میتوان تمامی این دهها و یا صدها پارک را از یک مکان ( محل نصب فرستنده و از طریق نرم افزار سیستم هوشمند آبیاری ) کنترل نمود و فرمان آبیاری به تمامی فضاهای سبز را در عرض چند ثانیه پس از ارسال فرمان از اتاق اپراتور ، اجرا نمود.
است ، Remote Control بهره گیری از IISیکی دیگر از امکانات سیستم هوشمند آبیاری
میتوان تمامی فرمانها و تنظیماتی را که از طریق نرم افزارRemote Control به وسیله ی
قابل اجرا هستند را در محدوده 200 متری از گیرنده به صورت دستی انجام داد و دیگر نیازی به حضور در محل کنترل سیستم هوشمند آبیاری که ممکن است کیلومترها از گیرنده فاصله داشته باشد نیست.استفاده از زمان و سعی در جلوگیری ازاتلاف آن و مدیریت در زمان موضوعات مهمی است که در دنیای امروزی سعی وتلاش برای دستیابی به آنها در همه عرصه ها مشاهده میشود قطعاً با استفاده از سیستم هوشمند آبیاری میتوان به معنای واقعی مدیریت در زمان را در فرآیند آبیاری و میزان مصرف آب در دست گرفت و با استفاده صحیح ، علمی و منطقی از چنین روشهای نوین آبیاری دیگر شاهد هدر رفتن آب و مشکلاتی از این قبیل در چنین دوره ای که کشور ایران با مشکل کم آبی مواجه است ، نباشیم.
بدینوسیله سعی کرده ایم با طراحی دقیق و کارآمد و ترکیبی از تکنولوژی های روز و مدرن آبیاری ، سیستمی را طراحی کنیم که غلاوه بر رسالت اصلی خود در کاهش مصرف آب نه تنها معایب سیستمهای آبیاری مانند خود را نداشته باشد بلکه راحتی در نصب ، اجرا و
کارکرد جز ویژگیهای اصلی آن قرار گیرند .
:عنوان
* اولین سیستم هوشمند آبیاری دارنده نرم افزار اختصاصی در ایران
Remote Control * اولین سیستم هوشمند آبیاری با بهره گیری از
* اولین و تنها سیستم هوشمند آبیاری با استاندارهای ملی و کشوری ایران از اداره ثبت اختراع و مالکیت صنعتی ایران
IISهمگی از امکاناتی هستند که با طراحی دقیق و استفاده از آنها در سیستم هوشمند آبیاری
سعی کردیم تحولی بنیادی در آبیاری فضاهای سبز بوجود آوریم
IISمعرفی کاراییها و قابلیتهای سیستم هوشمند آبیاری
.................................................IIS* کنترل فرآیند آبیاری توسط سیستم هوشمند آبیاری
نصب سیستم هوشمند آبیاری در فضاهای سبز دارای دو مرحله است :
1.نصب واحد پردازنده مرکزی و تجهیزات اتاق اپراتور در اتاق فرمان سیستم هوشمند آبیاری
2.نصب گیرنده ، تجهیزات آبیاری و تجهیزات سیستم هوشمند آبیاری در فضای سبز مورد نظر
در فضاهای سبز میتوان از فاصله چند کیلومتری IISبا نصب و راه اندازی سیستم هوشمند آبیاری
آبیاری فضاهای سبز را کنترل نمود و یا باIISاز اتاق فرمان توسط نرم افزار سیستم هوشمند آبیاری
جدول زمان بندی آبیاری را بصورت خودکار به سیستم هوشمند آبیاری واگذار نمود.
* کنترل آب نماها و فواره های آب .................................................................................
میتوان آب نماها و فواره های آب را از فاصله ی چند صد IISبوسیله سیستم هوشمند ما نیتورینگ
کیلومتری کنترل نمود . با نصب و راه اندازی سیستم هوشمند مانیتورینگ برای آب نماها و فواره ها میتوان تمامی آب نماها را در ساعاتی دلخواه از شبانه روز از فاصله چندین کیلومتری روشن و یا خاموش کرد ، ساعات روشن و یا خاموش بودن آب نماها را افزایش و یا کاهش داد ، هرکدام از آب نماها و یا فواره ها که نیاز به تعمیرو یا شستشو دارند را خاموش نمود و تمامی تنظیمات مربوط به آب نماها را از فاصله چندین کیلومتری از طریق نرم افزار سیستم هوشمند آبیاری برای هر کدام از فواره ها به طور مجزا انجام داد.
* کنترل ایستگاههای پمپاژ .....................................................................................
در ایستگاه پمپاژ آب خام میتوان کنترل ، IISبا راه اندازی و نصب سیستم هوشمند مانیتورینگ میزان عملکرد پمپهای آب، اطلاعات آماری مربوط به میزان آب پمپاژ شده ، میزان مصرف آب در طول روز و ماه و سا ل و تمامی تنظیمات مربوط به زمان روشن و یا خاموش بودن پمپها وتنظیمات دیگر را به صورت لحظه ای از فاصله چند کیلومتری از محل استقرار اتا ق اپراتور انجام داد .
* مانیتورینگ لوله های انتقال آب ، فاضلاب، نفت ، گاز و غیره ..........................................
میتوان عملیات کنترل و مانیتورینگ خطوط لوله انتقال آبIISبوسیله سیستم هوشمند مانیتورینگ
، فاضلاب ، نفت ،گاز و ... را از فاصله دور کنترل و تمامی اطلاعات آماری از قبیل میزان ماده عبوری ازلوله ها ، دبی جریان عبوری و سایر اطلاعات از این قبیل را بدست آورد ، از همه مهمتر میتوان بلافاصله ودرمدت زمان چند ثانیه از شکستگی و یا نشت لوله ها اطلاع پیدا کرد .
بوسیله سیستم هوشمند مانیتورینگ میتوان خطوط لوله انتقال آب ، فاضلاب ، نفت ، گاز و ... را در شاخه ی خاصی باز و یا بسته نمود ، در زمان خاصی بطور خودکار لوله ها را باز و یا بسته نمود و و یا اطلاعات مربوط به میزان مصرف ، دبی ، مدت زمان مصرف و .... را در کمترین زمان ممکن بصورت داده های آماری از فاصله ی چند صد کیلومتری از مکان خط لوله بدست آورد




09171393703