دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ / Monday, 21 January, 2019


ساختمان هوشمند ماتک صنعت اراک

ساختمان هوشمند، خانه هوشمند، اتوماسیون ساختمان، اتوماسیون خانگی، اراک

mataksanat.com
۰۸۶۳۴۱۲۰۴۰۸
۰۸۶۳۲۲۴۸۴۷۳
انتهای خ ملک، ساختمان پارک علم و فناوری
اراک / تاسیسات
  93/1/24    B187150     450  

خانه هوشمند
وقتی خارج از خانه هستید، چقدر نگرانی‌های کوچک می‌توانند ذهن شما را مغشوش کنند. آیا گاز را خاموش کردم؟ آیا چراغ‌ها را خاموش کردم؟ آیا در و پنجره‌ها را بستم؟ آیا بچه‌ها مشغول درس و مشقشان هستند و یا درحال تماشای تلویزیون؟
در خانه هوشمند، با سر زدن به پنل کنترل آنلاین می‌توانید از شر همه این نگرانی‌ها آسوده شوید. وقتی وارد خانه می‌شوید، سیستم هوشمند با پخش موسیقی به شما خوش‌آمد گفته و زمانیکه فیلم تماشا می‌کنید، پرده‌ها را بسته و نور چراغها را کم می‌کند. خانه هوشمند تمام تجهیزات خانه را به یکدیگر و به شما متصل می‌کند.
همه وسایل و تجهیزاتی که با برق کار می‌کنند، می‌توانند به شبکه خانه هوشمند وصل شوند و تحت فرمان شما قرار بگیرند. از طریق ریموت کنترل، صوت، کامپیوتر، موبایل، تبلت و… می‌توانید همه چیز را کنترل کنید. آنچه بیش از همه مورد استفاده قرار می‌گیرد مدیریت روشنایی‌ها، گرمایش و سرمایش، امنیت خانه و سینمای خانگی است. خانه هوشمند خانه‌ایست که آسایش، امنیت، و بهینه‌سازی مصرف انرژی را برای ساکنین به ارمغان می‌آورد.
روشنایی‌های خانه هوشمند
تصور کنید با ورود شما به خانه چراغ هال و راهرو‌ها بطور خودکار روشن شده و شما مجبور نباشید در تاریکی به دنبال کلید بگردید. وقتی وارد هر اتاق می‌شوید چراغ‌ها روشن و وقتی خارج شدید چراغها خاموش شوند. یا وقتی منزل را ترک می‌کنید، با زدن یک کلید سناریو، تمام روشنایی‌ها و تجهیزات غیر ضروری خاموش شوند. وقتی در سفر هستید، با روشن و خاموش شدن روشنایی‌ها بطور تصادفی حضور شما در منزل شبیه‌سازی شده و خانه شما از دست سارقان در امان بماند. شدت روشنایی و رنگ نور چراغ‌ها مطابق فضا و سلیقه شما تغییر کرده و با احساسات شما همراه می‌شود. تمامی روشنایی‌ها از طریق ریموت کنترل، کلیدهای هوشمند، گوشی موبایل و تبلت قابل کنترل است. همه این ویژگی‌ها و فراتر از آن می‌تواند در یک خانه هوشمند به واقعیت تبدیل شود.
HVAC در خانه هوشمند
در خانه هوشمند، کنترل دمای خانه در اراده شما خواهد بود. تجهیزات سرمایش، گرمایش و تهویه مطبوع خانه خود را می‌توانید وقتی در اتومبیل خود در حال برگشت به خانه هستید و یا وقتی بر روی مبل خانه خود لم داده اید، به میزان دلخواه تنظیم کنید. وقتی به سفر می‌روید، خانه هوشمند دما را طوری کنترل می‌کند که گیاهان منزل شما یخ نزنند و یا از گرمای بیش از حد پژمرده نشوند. اگر در حین ترک منزل فراموش کردید که تجهیزات HVAC را خاموش کنید، خانه هوشمند تجهیزات را مدیریت کرده و هزینه‌های انرژی شما را به میزان چشمگیری کاهش می‌دهد.
پرده‌ها و سایبان‌های خانه هوشمند
کنترل هوشمند پرده و سایبان از جالب‌ترین ویژگی‌های خانه هوشمند است. با کنترل خودکار، کنترل سناریو، زمان‌بندی و یا کنترل دستی، جلوه خاصی به محیط زندگی شما می‌دهد. با نصب سنسورهای نور خورشید در نماهای آفتاب‌گیر ساختمان، موقعیت خورشید تشخیص داده شده و زاویه سایبان‌ها هوشمندانه تنظیم می‌شود. سایه ایجاد شده توسط سایبان‌ها در تابستان می‌تواند تا ۲۰درصد مصرف انرژی سرمایشی ساختمان را کاهش دهند. از طرفی، زاویه پرده و سایبان با هماهنگی یکدیگر طوری تنظیم می‌شود که نور کافی وارد فضای داخل خانه شود تا میزان مصرف انرژی روشنایی‌ها کاهش یابد. وقتی شدت باد و باران بیش از حد تند باشد، سنسورها آن را تشخیص داده و سایبان‌ها بسته می‌شود تا از پنجره‌ها حفاظت شود. زمانیکه تلویزیون تماشا می‌کنید، با فعال کردن سناریوی |تماشا" سایبان‌ها، پرده‌ها، روشنایی‌ها و سیستم صوتی با هماهنگی یکدیگر فضا را برای شما مهیا می‌کنند.
مدیریت تجهیزات صوتی تصویری در خانه هوشمند
در خانه هوشمند تجهیزات صوتی تصویری با هم در ارتباط هستند و کلیه فایل‌های موسیقی فیلم و… در یک پایگاه داده نگهداری می‌شوند که در همه فضاهای خانه قابل دسترس است. مثلا شما می‌توانید اتنخاب کنید که کدام دستگاه در چه اتاق‌هایی موسیقی دلخواه شما را پخش کند و یا در چه ساعتی و از کدام کانال تلوزیونی برنامه مورد علاقه شما را ضبط کند.
همچنین ارتباط بین دستگاه‌های صوتی تصویری با سیستم روشنایی و کنترل پرده امکان تنظیم مودهای مخصوص را فراهم می‌کند. مثلا هنگامی که می‌خواهید فیلمی را بینید پرده‌ها بسته می‌شوند و نور چراغها کم می‌شود (دیم شدن) و میزان نور متناسب با تنظیمات از پیش انجام شده شما، مناسب تماشای سینمای خانگی می‌شود.
09171393703