پنج شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ / Thursday, 24 January, 2019

چون بسته کنی راهی آخر بشنو آهی


چون بسته کنی راهی آخر بشنو آهی    از بهر خدا بشنو فریاد و علی اللهی
در روح نظر کردم بی‌رنگ چو آبی بود    ناگاه پدید آمد در آب چنان ماهی
آن آب به جوش آمد هستی به خروش آمد    تا واشد و دریا شد این عالم چون چاهی
دیدم که فراز آمد دریا و بشد قطره    من قطره و او قطره گشتیم چو همراهی
چون پیشترک رفتم دریا شد و بگرفتم    او قطره شده دریا من قطره شده گاهی
پیش آی تو دریا را نظاره بکن ما را    باشد که تو هم افتی در مکر شهنشاهی
آبی است به زیرش مه آبی است به زیرش که    او چشم چنین بندد چون جادو دلخواهی
با لعل تو کی جویم من ملک بدخشان را    چاه و رسن زلفت والله که به از جاهی
از غمزه جادواش شمس الحق تبریزی    در سحر نمی‌بندد جز سینه آگاهی
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
تاخیرپرواز , هادی بیگی ملک آباد , دستور العمل , شفافیت صندوق‌ها , 220 آتش نشان , پروتز مصنوعی , مهدی فرد قادری , دستگاه قضا , نیروهای ائتلاف , روابط ,

مقالات پربیننده امروز
اجتماعی , گردشگری , شهرستان های ایران / سفر به بزرگ‌ترین پارک جنگلی خاورمیانه , بانک اطلاعاتی کتاب / آیین‌نگارش و ویرایش 'راهنمای کتاب‌نویسی، گزارش‌نویسی، مقاله‌نویسی، پژوهش‌نگاری، داستان‌نویسی، نمایشنامه‌نویسی، ...' , بانک اطلاعاتی کتاب / English in psychology (1) , بانک اطلاعاتی کتاب / ترکیبات آمین‌های دو عاملی = Bifunctional compounds of amines , بانک اطلاعاتی کتاب / راهنما و بانک سوالات امتحانی اصول علم اقتصاد (2) (اقتصاد کلان) ویژه‌ی دانشجویان دانشگاه پیام نور (رشته‌ها‌ی مدیریت و حسابداری) شامل: یک دوره تدریس روا , بانک اطلاعاتی کتاب / Starter Let's Go: Student Book , بانک اطلاعاتی کتاب / کتاب کوچک نکته‌های زندگی 2: 280 یادآور برای یک زندگی شاد و پرارزش , خانه و خانواده , آشپزی , نکات سودمند / چند نکته برای توفیق در آشپزی , بانک اطلاعاتی کتاب / طومار شاهنامه فردوسی , بانک اطلاعاتی کتاب / مجموعه مقالات هشتمین کنگره جغرافیدانان ایران : طبیعی ,

برخی منابع مهم خبری
alef.ir الف , hamshahrilinks.org روزنامه همشهری , goftarnews.ir گفتار نیوز , kayhan.ir روزنامه کیهان , baharnews.ir بهارنیوز , khorasannews.com روزنامه خراسان , ebtekarnews.com روزنامه ابتکار , cup.ir کاپ , newsrahemardom.ir روزنامه راه مردم , caffecinema.com کافه سینما ,وبگردی
ماجرای عجیب رزمایش قطع اینترنت !
ماجرای عجیب رزمایش قطع اینترنت ! - خبرها حاکی از آن است که رزمایش قطع اینترنت از سوی سازمان پدافند غیر عامل طراحی و مدیریت شده است. اما سازمان پدافند غیر عامل این موضوع را تکذیب کرده است.
دوربین مخفی ساختمان لواسان داماد شمخانی و فاطمه حسینی
دوربین مخفی ساختمان لواسان داماد شمخانی و فاطمه حسینی - همه چیز درباره ساخت و ساز فاطمه حسینی، داماد شمخانی و داماد صفدرحسینی | سر کشیدن دوربین مخفی شهرداد به ساختمان های آقازاده ها در لواسان! | پخش اختصاصی از صفحه آپارات آوانت
ماجرای دختربازی اسلامی از زبان رحیم پورازغدی
ماجرای دختربازی اسلامی از زبان رحیم پورازغدی - رحیم پورازغدی در مراسمی که با موضوع فجای مجازی بود،گفت: دختر خانم چادری یک عکس آنچنانی از خودش گذاشته و نوشته زن نباید قربانی نگاه شهوت مردانه بشه، بعد پسره زیر پستش نوشته"ما رایت الا جمیلا"
ما به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم.
ما به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم. - رئیس کل دادگستری خراسان رضوی: ما در نظام جمهوری اسلامی به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم. اگر فردی در زمان طاغوت در زندان بود، حبسش از مجازات اخروی او کم نمی کرد اما امروز اگر این تحمل کیفر یا قصاص و شلاق و دیگر احکام توسط حکام اسلامی و شرعی انجام می شوند یکی از آثار اخروی آن برای محکومان این است که این مجازات در آخرت از آنها برداشته می شود
جزئیاتی از منشا بوی بد تهران / فیلم
جزئیاتی از منشا بوی بد تهران / فیلم - بعد از فروکش کردن گازها، به حفاری ادامه دادیم و به یک مخزن بزرگ و استثنایی رسیدیم که بسیار عظیم تر از آنی بود که تصور می کردیم برای جایی مثل پلاسکو ساخته شود. برآورد ما از ابعاد این انبار فاضلاب این است که بین 400 الی 500 متر مکعب وسعت دارد و گازهای محبوس شده در این انبار در چندین دهه برای انتشار بوی بد در محدوده بزرگی از تهران کفایت می کند.
کلیپ جنجالی مهدی یراحی در باره جنگ / پاره سنگ
کلیپ جنجالی مهدی یراحی در باره جنگ / پاره سنگ - مهدی یراحی، خواننده ای که اخیرا موزیک ویدئوی جدید و اعتراضی خود با نام «پاره سنگ» را منتشر کرده است، از طرف برخی رسانه ها و مجید فروغی، مدیر روابط عمومی هنری مورد انتقاد قرار گرفته و شایعه هایی درباره ممنوع الفعالیت شدن یراحی به دلیل این ویدئو کلیپ و همچنین پوشیدن لباس کارگران گروه ملی در حمایت از مردم اهواز در کنسرت 6 دی ماه خود مطرح شده است. یراحی از جمله خواننده هایی است که همیشه نسبت به اتفاقات…
اهمیت فیلم صحنه دار و مرگ 10 انسان !
اهمیت فیلم صحنه دار و مرگ 10 انسان ! - گویا تلخی پخش فیلم صحنه دار، بیش از مرگ ۱۰ نفر است. درست همانطور که مسئله حجاب برای خیلی‎ها مهم تر از معیشت مردم است.
آقازاده شورای عالی انقلاب فرهنگی !
آقازاده شورای عالی انقلاب فرهنگی ! - انقلاب فرهنگی از این بالاتر که فرزند عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در آمریکا تابعیت بگیرد و از آنجا برای ایرانیان سبک زندگی تدریس بکند؟
رقص گروهی دختران دانشگاه الزهرا در حضور آقایان!
رقص گروهی دختران دانشگاه الزهرا در حضور آقایان! - ویدئویی عجیب از حرکات موزون گروهی دختران در دانشگاه الزهرا درحالی در فضای مجازی در حال انتشار است که مردان نیز در این مراسم حضور دارند!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان! - «شباهت عجیب علی الهام استاد هوا فضا در دانشگاهی در آلمان به غلامحسین الهام معاون رئیس جمهور سابق!
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر - سید احمد خمینی، نتیجه امام خمینی که چند هفته پیش با ازدواجش خبرساز شده بود، بار دیگر با انتشار عکسی از او و همسرش در حین سوارکاری حساسیت نسبت به خود را برانگیخته است و باعث تحریک مخاطبان و کاربران در فضای مجازی شده است.
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است !
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است ! - پس از اولین گفت وگوی رسمی میترا استاد (نجفی) و تایید ازدواجش با محمدعلی نجفی، حالا شهردار سابق، در نخستین واکنش به جنجال ها، عکس تازه ای از خود و میترا استاد در اینستاگرامش منتشر کرده است.