پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ / Thursday, 14 December, 2017

در طیران آن سیمرغ قاف قران سوی سواد ما زاغ با طاوس س...


فرخنده شبی که آن جهان گیر    از نطع زمین شد آسمان گیر
برخاست ز خوابگاه این دیر    در مرقد چرخ شد سبک سیر
برداشت ازین خرابه محمل    در منزل ماه کرد منزل
ز آنجا به طریق تاجداری    بنشست به دومین عماری
ز آنجا بسر بلندی بخت    شد تخت نشین سیمین تخت
ز آنجا که رسید بر چهارم    شد خواجه‌ی آن خجسته طارم
ز آنجا چو ز بر کشید رایت    شد والی پنجمین ولایت
ز آنجا چو بلند بارگه گشت    شبها ز ششم شکارگه گشت
ز آنجا چو نمود بیشتر جهد    شد مهدی خاص هفتمین مهد
ز آنجا چو شد آن طرف روانه    شد خازن هشتمین خزانه
ز آنجا چو پرید بر نهم بام    و آزاد شد از شکنج نه دام
بازار جهت گذاشت بر جای    بنهاد به نطع بی جهت پای
سر ز آن سوی کاینات بر کرد    ملک ازل و ابد نظر کرد
بست از دو دوال بند نعلین    شهبند غرض به قاب قوسین
دید آنچه عبارتش نسنجد    در حوصله‌ی خرد، نگنجد
دید ار خدای، دید بی غیب    گفتار ز حق شنید بی رییب
ز آن گفت و شنید بی کم و کاست    هم گفتن و هم شنیدنش راست
کرد از کف غیب شربتی نوش    کز هستی خود شدش فراموش
با بخشش پاک بنده‌ی پاک    آمد سوی بنده خانه‌ی خاک
پس داد بهر خجسته یاری    ز آورده‌ی خوبش یادگاری
بودند همه ز سینه‌ی پر    جویی هم ازان محیط پر در
بوبکر بغار هم قدم بود    فاروق به عدل محترم بود
و آن حرف کش جریده پرداز    با خازن علم بود هم راز
هر چار چو هشت باغ بودند    پروانه‌ی یک چراغ بودند
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
کمک به مدرسه , بودجه اشتغال , نمایش دینی , عبدالله عبدالعزیز , مرکز بین‌المللی قنات , خنک‌کننده , اصلاح طلبان کُرد , علیرضا ولی زاده , ۱۰۰۰لیتری , تاسیس خانه قرآن ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی کتاب / لب اللباب فی تعلیم فقه مذهب الامام الشافعی للاحباب , بانک اطلاعاتی کتاب / روان‌شناسی کار , بانک اطلاعاتی کتاب / قواعد کلی استنباط: ترجمه و شرح حلقه دوم از دروس فی علم‌الاصول , فرهنگی و هنری / ادبیات و شعر / شخصیت‌ها ـ نویسندگان / جمله‌ی ‌امام را روی سنگ قبرم بنویسید , اقتصاد و بازرگانی / نیرو و انرژی / انرژی / موقعیت حوزه دریای خزر از نظر انرژی , بهداشت و درمان / بهداشت روان / روانشناسی ـ تحقیق و پژوهش / بررسی میزان شیوع افسردگی و اضطراب در بیماران بستری در بخشهای داخلی و جراحی , بانک اطلاعاتی کتاب / امپراتوری ایران , بهداشت / دانستنی‌های پزشکی / گیاهان داروئی / صبرزرد Aloe , بانک اطلاعاتی کتاب / 150 نکته برای حفظ تندرستی , فرهنگی و هنری / نقاشی / نقاشی قهوه خانه ای / نگاهی به نقاشی قهوه خانه ای در ایران ,

برخی منابع مهم خبری
jahanesanat.ir روزنامه جهان صنعت , asrekhodro.com عصر خودرو , jomhouriat.ir جمهوریت , iusnews.ir خبرنامه دانشجویان , tarashe.com تراشه , tasnimnews.com خبرگزاری تسنیم , farhangemrooz.com فرهنگ امروز , tafahomnews.com روزنامه تفاهم , salamaneh.com سلامانه , bahardaily.ir روزنامه بهار ,وبگردی
ماجرای فیلم جنجالی در پایگاه نظامی روسیه
ماجرای فیلم جنجالی در پایگاه نظامی روسیه - ولادیمیر پوتین در مسیر سفر خود به قاهره، چند دقیقه در پایگاه الحمیمیم حاضر شد و برخورد فرد نظامی روس با رئیس جمهوری سوریه موجی از انتقادات را در فضای مجازی به راه انداخت.
درآمد کشور از گردشگری افزایش یافت / از محل عوارض خروجی !
درآمد کشور از گردشگری افزایش یافت / از محل عوارض خروجی ! - دولت روز گذشته و در اقدامی غیرمنتظره،عوارض خروج از کشور را با افزایش 300 درصدی! مواجه کرد...
فیلمی از مرگ خرس قطبی به دلیل تغییرات آب و هوایی
فیلمی از مرگ خرس قطبی به دلیل تغییرات آب و هوایی - یکی از عکاسان نشنال جئوگرافیک فیلمی کوتاه از یک خرس قطبی منتشر کرده که در منطقه ای دورافتاده در جزیره بافین و به دور از یخ ها مشغول جستجو برای غذاست. در این بخشی از این فیلم حیوان مشغول جستجو در زباله هاست، سپس روی زمین می افتد و در انتظار مرگ می ماند.
امتناع از دست دادن علی هاشمی با خانم مدال دهنده
امتناع از دست دادن علی هاشمی با خانم مدال دهنده - فیلم - علی هاشمی وزنه بردار کشورمان با توضیح اینکه مسلمان است از دست دادن با خانم اهدا کننده مدال خودداری کرد.
سطح سواد کارشناس اقتصادی تلویزیون !
سطح سواد کارشناس اقتصادی تلویزیون ! - کارشناس اقتصادی تلویزیون نمی داند که لغت Bitcoin به چه معناست و با تلفظ Bitqueen به این نتیجه رسیده که معنای ملکه بیت ها را می دهد!!
فیلم/ تصاویر منتشر شده از جسد علی عبدالله صالح
فیلم/ تصاویر منتشر شده از جسد علی عبدالله صالح - وزارت کشور یمن با انتشار بیانیه‌ای رسمی، شایعات کشته شدن علی عبدالله صالح را تأیید کرد و رسما اعلام کرد که او کشته شده است.
جنجال رقص مایکلی سرباز ایرانی
جنجال رقص مایکلی سرباز ایرانی - رقص زیبای سرباز ایرانی در پادگان
دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد
دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد - سرپرست فنی فدراسیون کبدی که بعد از مسابقات از سمتش برکنار شد، می‌گوید که دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد و او را به داخل زمین برد.
روزنامه جمهوری اسلامی: آقای مصباح، مگر شما نبودید که اطاعت از احمدی‌نژاد را اطاعت از خدا خواندید؟
روزنامه جمهوری اسلامی: آقای مصباح، مگر شما نبودید که اطاعت از احمدی‌نژاد را اطاعت از خدا خواندید؟ - کاش بزرگان حوزه علم و فلسفه می‌دانستند سیاست هم برای خود علمی مجزاست و ظرافت‌های خود را دارد و نمی‌شود بدون توجه به آن، طرح ریخت و به نتیجه رسید.
لحظه خودکشی فرمانده جنگ بوسنی در جریان جلسه دادگاه!
لحظه خودکشی فرمانده جنگ بوسنی در جریان جلسه دادگاه! - فرمانده پیشین کروات های بوسنی پس از تایید محکومیت ۲۰ ساله اش در دیوان کیفری بین المللی به دلیل ارتکاب جنایات جنگی، ظرف سم را سرکشید!
فیلم/ تخلف احمدی‌نژاد در بوسیدن مادر چاوز
فیلم/ تخلف احمدی‌نژاد در بوسیدن مادر چاوز - محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور در همایش بسیج حقوقدانان نسبت به اظهارات اخیر رئیس‌جمهوری سابق کشورمان واکنش نشان داد.
همه زنان ناصر محمد خانی و زن جدیدش + عکس
همه زنان ناصر محمد خانی و زن جدیدش + عکس - ناصر محمدخانی دو شب پیش در حالی با زن سومش ازدواج کرد که زن اولش توسط شهلا کشته شده بود و زن دومش - شهلا- در سال 89 اعدام شد.
قشر متوسط - ازدواج سفید / قش پائین - تجاوز
قشر متوسط - ازدواج سفید / قش پائین - تجاوز - الان این ازدواج سفید بحرانی است که قشر متوسط دارد ایجاد می‌کند، بعد از آن ازدواج‌های ساندویچی است، یعنی رابطه جنسی ساندویچی. در ازدواج سفید طرفین چندمدت با هم هستند اما اگر قرار شد رابطه ... سر خیابان انجام شود، چه کسی می‌خواهد آن‌ها را بگیرد؟ چند نفر را می‌خواهند بگیرند؟ چند نفر را می‌خواهند اعدام کنند؟
فیلم دو دختر اصفهانی لحظاتی قبل از خودکشی
فیلم دو دختر اصفهانی لحظاتی قبل از خودکشی - فیلم خودکشی دختر اصفهانی (جدید) | دو دختر اصفهانی در فیلمی که پیش از خودکشی ضبط کرده اند، با خوشحالی به سمت مرگ می شتابند. لحظاتی که آنها نزدیکان شان را خطاب قرار می دهند و خودشان را آرام و آهسته می رسانند به بلندترین ارتفاعی که برای خودکشی به ذهنشان آمده یعنی پل شهید چمران اصفهان و در این مسیر هیچ عاملی، هیچ دلیلی نیست که دست دلشان را بگیرد و پشیمان شان کند برای رفتن.
    پربازدیدها