سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ / Tuesday, 12 December, 2017

پیگمانتاسیون قرنیه


  دوک کروکنبرگ (Krukenberg,s Spindle)
در حالت دوک کروکنبرگ، پيگمان قهوه‌اى يووه‌آ بر روى قسمت مرکزى اندوتليوم (به شکل دوکى عمودي) رسوب مى‌کند. اين اختلال در درصد کمى از افراد بالاى ۲۰ سال و اغلب در زنان ميوپ روى مى‌دهد. اين عارضه را مى‌توان با چشم غير مسلح ديد؛ ولى با اسليت لامپ بهتر ديده مى‌شود. حدت بينائى مختصرى کاهش مى‌يابد؛ اما پيشرفت بيمارى بسيار کند و لازم است با اندازه‌گيرى سالانه فشار داخل چشم، گلوکوم پيگمانته رد شود.
  رنگى شدن قرنيه در اثر خون
رنگى شدن قرنيه در اثر خون که عارضه هايفماى تروماتيک به همراه گلوکوم ثانويه مى‌باشد و ناشى از رسوب هموسيدرين در استروماى قرنيه است. قرنيه به رنگ قهوه‌اى طلائى درمى‌آيد و تارى ديد رخ مى‌دهد. در اکثر موارد قرنيه به‌تدريج در عرض ۲-۱ سال شفاف مى‌شود.
  حلقهٔ کايزرفليشر (Kayser - Fleischer ring)
حلقهٔ کايزرفليشر که يک حلقه‌اى پيگمانته است و رنگ آن به‌طور وسيعى از قرمز تا سبز روشن، آبي، زرد يا قهوه‌اى متفاوت است. حلقه در سمت داخل ليمبوس قرار دارد. اين اختلال غشاء دسمه و به‌ندرت استروما را گرفتار مى‌سازد. پيگمان فوق از ترکيبات مس است. با استفاده از مواد شلاته کننده مى‌توان شدت پيگمانتاسيون را کاهش داد. اين حقله را قبلاً پاتوگنومونيک بيمارى ويلسون مى‌دانستند؛ ولى اخيراً در بيمارى مزمن هپاتوبيليارى غير ويلسونى و يرقان کلستاتيک مزمن نيز ديده شده است.
  خط‌هاى آهن
رسوب آهن در اپى‌تليوم قرنيه ممکن است قابل روئت باشد. خط Hudson-Stahli خط افقى در محل اتصال ثلث ميانى و تحتانى قرنيه بوده، در افراد مسن سالم ديده مى‌شود. حلقهٔ Fleischer، قاعدهٔ مخروط را در کراتوکونوس احاطه مى‌کند و خط Stocker عمودى بوده، همراه با ناخنک ديده مى‌شود.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
محسن علیزاده , رویدادهای هفتگی کرمانشاه , نخستین اجرا , لوترکن , افزایش صد برابری , مهرداد مصطفوی , مدیر تبلیغات جشنواره فجر , احمد زالی , سازمان اوقاف اسلامی , سازمان اطلاعات انگلیس ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی کتاب / مواد شیمیایی , سیاسی / جهان / شخصیتها / به مسلخ رفتن عدالت به بهانه انتقام زودهنگام , بانک اطلاعاتی کتاب / آموزش پولک‌دوزی و منجوق‌دوزی , بانک اطلاعاتی کتاب / لغتنامه جیبی اول راهنمایی: تلفظ فارسی، تلفظ انگلیسی (فونوتیک)، راهنمای تلفظ با نشانه‌های انگلیسی , فرهنگی و هنری / رادیو و تلویزیون / سریالهای تلویزیون / سریالی که گذر زمان در آن مفهومی ندارد , بانک اطلاعاتی کتاب / در کنار علقمه (کرامات العباسیه) مجموعه‌ای از کرامات‌حضرت ابالفضل العباس (ع) , اجتماعی / حقوقی / حقوق خانواده / اصول قانون اساسی‏ در مورد خانواده , بانک اطلاعاتی کتاب / توضیح‌المسائل , بانک اطلاعاتی کتاب / اسباب‌بازی‌ها به حمام می‌روند , بانک اطلاعاتی کتاب / مروری بر تاریخچه سرشماریها و آمارگیریهای ایران و جهان از دیرباز تاکنون ,

برخی منابع مهم خبری
tehranpress.com تهران پرس , iran-newspaper.com روزنامه ایران , home.abrarnews.com روزنامه ابرار , setarehnews.ir ستاره‌ها , zamandaily.ir روزنامه زمان , memarinews.com معماری نیوز , isna.ir ایسنا , farheekhtegan.ir روزنامه فرهیختگان , Http: روزنو , persiankhodro.com پرشین خودرو ,وبگردی
جُرمی به نام سفر خارجی: چرا از "دنیا گردی مردم"  می ترسند؟!
جُرمی به نام سفر خارجی: چرا از "دنیا گردی مردم" می ترسند؟! - دولت حاکم بر یک جامعه در حال توسعه، نه تنها نباید جلوی سفر مردم به خارج از کشور را بگیرد، بلکه باید تسهیلاتی برای چنین سفرهایی در نظر بگیرد ... آیا کشوری با مردم دنیادیده زودتر و بهتر توسعه می یابد یا مملکتی که مردمانش فکر می کنند دنیا همین چهار دیواری خودشان است؟!
درآمد کشور از گردشگری افزایش یافت / از محل عوارض خروجی !
درآمد کشور از گردشگری افزایش یافت / از محل عوارض خروجی ! - دولت روز گذشته و در اقدامی غیرمنتظره،عوارض خروج از کشور را با افزایش 300 درصدی! مواجه کرد...
 آنونس سرى جدید دورهمى
آنونس سرى جدید دورهمى - رونمایی از دکور سرى جدید دورهمى
فیلمی از مرگ خرس قطبی به دلیل تغییرات آب و هوایی
فیلمی از مرگ خرس قطبی به دلیل تغییرات آب و هوایی - یکی از عکاسان نشنال جئوگرافیک فیلمی کوتاه از یک خرس قطبی منتشر کرده که در منطقه ای دورافتاده در جزیره بافین و به دور از یخ ها مشغول جستجو برای غذاست. در این بخشی از این فیلم حیوان مشغول جستجو در زباله هاست، سپس روی زمین می افتد و در انتظار مرگ می ماند.
امتناع از دست دادن علی هاشمی با خانم مدال دهنده
امتناع از دست دادن علی هاشمی با خانم مدال دهنده - فیلم - علی هاشمی وزنه بردار کشورمان با توضیح اینکه مسلمان است از دست دادن با خانم اهدا کننده مدال خودداری کرد.
سطح سواد کارشناس اقتصادی تلویزیون !
سطح سواد کارشناس اقتصادی تلویزیون ! - کارشناس اقتصادی تلویزیون نمی داند که لغت Bitcoin به چه معناست و با تلفظ Bitqueen به این نتیجه رسیده که معنای ملکه بیت ها را می دهد!!
فیلم/ تصاویر منتشر شده از جسد علی عبدالله صالح
فیلم/ تصاویر منتشر شده از جسد علی عبدالله صالح - وزارت کشور یمن با انتشار بیانیه‌ای رسمی، شایعات کشته شدن علی عبدالله صالح را تأیید کرد و رسما اعلام کرد که او کشته شده است.
جنجال رقص مایکلی سرباز ایرانی
جنجال رقص مایکلی سرباز ایرانی - رقص زیبای سرباز ایرانی در پادگان
دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد
دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد - سرپرست فنی فدراسیون کبدی که بعد از مسابقات از سمتش برکنار شد، می‌گوید که دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد و او را به داخل زمین برد.
روزنامه جمهوری اسلامی: آقای مصباح، مگر شما نبودید که اطاعت از احمدی‌نژاد را اطاعت از خدا خواندید؟
روزنامه جمهوری اسلامی: آقای مصباح، مگر شما نبودید که اطاعت از احمدی‌نژاد را اطاعت از خدا خواندید؟ - کاش بزرگان حوزه علم و فلسفه می‌دانستند سیاست هم برای خود علمی مجزاست و ظرافت‌های خود را دارد و نمی‌شود بدون توجه به آن، طرح ریخت و به نتیجه رسید.
لحظه خودکشی فرمانده جنگ بوسنی در جریان جلسه دادگاه!
لحظه خودکشی فرمانده جنگ بوسنی در جریان جلسه دادگاه! - فرمانده پیشین کروات های بوسنی پس از تایید محکومیت ۲۰ ساله اش در دیوان کیفری بین المللی به دلیل ارتکاب جنایات جنگی، ظرف سم را سرکشید!
فیلم/ تخلف احمدی‌نژاد در بوسیدن مادر چاوز
فیلم/ تخلف احمدی‌نژاد در بوسیدن مادر چاوز - محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور در همایش بسیج حقوقدانان نسبت به اظهارات اخیر رئیس‌جمهوری سابق کشورمان واکنش نشان داد.
همه زنان ناصر محمد خانی و زن جدیدش + عکس
همه زنان ناصر محمد خانی و زن جدیدش + عکس - ناصر محمدخانی دو شب پیش در حالی با زن سومش ازدواج کرد که زن اولش توسط شهلا کشته شده بود و زن دومش - شهلا- در سال 89 اعدام شد.
قشر متوسط - ازدواج سفید / قش پائین - تجاوز
قشر متوسط - ازدواج سفید / قش پائین - تجاوز - الان این ازدواج سفید بحرانی است که قشر متوسط دارد ایجاد می‌کند، بعد از آن ازدواج‌های ساندویچی است، یعنی رابطه جنسی ساندویچی. در ازدواج سفید طرفین چندمدت با هم هستند اما اگر قرار شد رابطه ... سر خیابان انجام شود، چه کسی می‌خواهد آن‌ها را بگیرد؟ چند نفر را می‌خواهند بگیرند؟ چند نفر را می‌خواهند اعدام کنند؟
فیلم دو دختر اصفهانی لحظاتی قبل از خودکشی
فیلم دو دختر اصفهانی لحظاتی قبل از خودکشی - فیلم خودکشی دختر اصفهانی (جدید) | دو دختر اصفهانی در فیلمی که پیش از خودکشی ضبط کرده اند، با خوشحالی به سمت مرگ می شتابند. لحظاتی که آنها نزدیکان شان را خطاب قرار می دهند و خودشان را آرام و آهسته می رسانند به بلندترین ارتفاعی که برای خودکشی به ذهنشان آمده یعنی پل شهید چمران اصفهان و در این مسیر هیچ عاملی، هیچ دلیلی نیست که دست دلشان را بگیرد و پشیمان شان کند برای رفتن.
    پربازدیدها