سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ / Tuesday, 13 November, 2018

پیوند قرنیه


کراتوپلاستى نافذ (Penetrating keratoplasty) به معنى پيوند تمام ضخامت قرنيه و کراتوپلاستى لاملار (Lamellra Keratoplasty) به معنى پيوند قسمتى از ضخامت قرنيه مى‌باشد. اهداء کننده‌هاى جوان براى کراتوپلاستى نافذ، ارجح هستند؛ چرا که ارتباط مستقيمى بين سن و تعداد سلول‌هاى اندوتليال وجود دارد. در کراتوپلاستى لاملار مى‌توان قرنيه اهداء کننده را براى مدت طولانى‌تر نگه‌داشت؛ زيرا در اين روش سلول‌هاى اندوتليال اهميتى ندارند. دفع پيوند قرنيه و اشکال در کنترل آستيگماتيسم بعد از پيوند، از مشکلات اصلى اين بيماران محسوب مى‌شود.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
تیم‌های فوتبال پایه بانوان , عرصه، , سید محمود هاشمی شاهرودی , «هیثر نوئرت» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا , نرم‌افزار آموزش واژه «مینا» , ارتقای کمی و کیفی , رقابت های فجر , دهوک , ادی ردمین , مظلوم ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی کتاب / بیماریهای توتون , بانک اطلاعاتی کتاب / تحقیق در عملیات (2) (رشته مدیریت دولتی) , علوم انسانی , علوم اجتماعی , مهارت‌های اجتماعی ـ زندگی / حرف دلت را بلند بزن! , فرهنگ و جامعه , ادیان و مذاهب , احادیث / زمان حضرت مهدی , بانک اطلاعاتی فیلم / سایه به سایه , بانک اطلاعاتی کتاب / برکه‌ی خوشبختی , بانک اطلاعاتی کتاب / مبانی رایانه , بانک اطلاعاتی کتاب / مجموعه‌ی طبقه‌بندی شده زمین‌شناسی سال سوم, پیش‌دانشگاهی: کنکورهای سراسری و آزاد همراه با تست‌های سال , شخصیت‌ها , علمی , مدرس / نصرهٔ الملوک/نصرت کشمیری‌زاده شیرازی , بانک اطلاعاتی کتاب / درباره‌ی دموکراسی ,

برخی منابع مهم خبری
hemayatonline.ir روزنامه حمایت , home.abrarnews.com روزنامه ابرار , eghtesad-pooya.com روزنامه اقتصاد پویا , ilna.ir ایلنا , eghtesadonline.com اقتصاد آنلاین , iran-varzeshi.com روزنامه ایران ورزشی , bartarinha.ir برترینها , aftabnews.ir آفتاب نیوز , farspage.com ویژه‌نامه , setarehnews.ir ستاره‌ها ,وبگردی
ظریف: در کشور پولشویی وجود دارد؛ همه مخالفان FATF صادق نیستند
ظریف: در کشور پولشویی وجود دارد؛ همه مخالفان FATF صادق نیستند - صحبت های دکتر ظریف در گفتگو با خبر آنلاین.
اشراف متواضع!
اشراف متواضع! - افرادی هستند که در دروس زندگی میکنند اما ماشین زیر پایشان پراید است. افرادی که چند ده میلیون از جوجه‌مایه‌دارهای پدرریشو میگیرند که خوب تربیتشان کنند برای مدیر شدن در جمهوری اسلامی و بعد چند هفته در سال هم آنها را می‌برند اردوی جهادی تا از نزدیک ببینند فردا که به لطف جیب پدر در کنکور ترکاندند و مدرک معتبر گرفتند و مدیر شدند قرار است به چه بدبختهای مستضعفی که بخاطر پول نداشتن در آموزش و پرورش رایگان…
خود دانید و مملکت‌تان!
خود دانید و مملکت‌تان! - همه آفاق پر از فتنه و شر می بینم/ این جهان را پر از خوف و خطر می بینم/ دختران را همه جنگ است با مادر/ پسران را همه بدخواه پدر می بینم. او پس از خواندن شعر دستی به شانه وزیر می‌زند و می‌گوید: «خود دانید و مملکت‌تان!»
زاکانی: خطاهای برادر رئیس جمهور فاجعه است!
زاکانی: خطاهای برادر رئیس جمهور فاجعه است! - علیرضا زاکانی فعالی سیاسی مهمان برنامه«رو در رو» بود و در این برنامه واکنش تندی نسبت به حسین فریدون(برادر رئیس جمهور) نشان داد.
شویِ زنان گزینشی! برای حفظ آبرو
شویِ زنان گزینشی! برای حفظ آبرو - اما حقیقت این شویِ توهین‌آمیز، آبروداری آقایان مسئولین در مقابل نماینده فیفا و ای‌اف‌سی فشار این مقام‌ها برای ورود زنان به ورزشگاه است.
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»!
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»! - روز پنجشنبه تصویری در فضای مجازی منتشر شد که قابل تامل بود. زهرا تخشید نوه آیت‌ا... یزدی است که با انتشار تصویری که از دانشگاهش در نیویورک منتشر کرده بود، نوشت: «عکسی که دیروز عصر از دانشگاهم گرفتم با چراغ‌های همیشه روشنش».
روایت تجاوز عجیب به بازیگر لبنانی سریال «حوالی پاییز»
روایت تجاوز عجیب به بازیگر لبنانی سریال «حوالی پاییز» - ماجرای تجاوز به آن ماری سلامه، بازیگر زن عرب سریال تلویزیونی صدا و سیمای ایران.
عکس | همسر جدید نماینده سابق اردبیل در آمریکا
عکس | همسر جدید نماینده سابق اردبیل در آمریکا - «نورالدین پیرموذن» نماینده سابق اردبیل در مجلس شورای اسلامی که سالهاست در آمریکا زندگی می‌کند چند عکس از خود و همسر جدیدش را در اینستاگرام منتشر کرده است.
گزارشی تکان دهنده از تولید و توزیع سیب زمینی و پیاز سمی در کشور
گزارشی تکان دهنده از تولید و توزیع سیب زمینی و پیاز سمی در کشور - در این گزارش اسنادی ارائه میشود که یک واقعیت عجیب را بازگو میکند.