چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ / Wednesday, 14 November, 2018

آزمون دید سه بعدی


   معاينه حسى
  آزمون ديد سه بعدى
آزمون ديد سه بعدى (Stereopsis)، فرد به کمک عينک‌هائى خاص به تصاويرى خاص نگاه مى‌کند که در صورتى‌که فرد ديد دو چشمى طبيعى داشته باشد، تصاوير را سه بعدى خواهد ديد.
  آزمون سرکوب
آزمون سرکوب، وجود سرکوب در چشم را با تست Worth Four Dot مشخص مى‌کنيم. در اين تست فرد از عينکى استفاده مى‌کند که يکى از عدسى‌هاى آن قرمز و ديگرى سبز مى‌باشد و در اين حال به نور چراغ قوه‌اى حاوى نقاط قرمز، سبز و سفيد نگاه مى‌کند. در اين حالت با توجه به اينکه نور سفيد را هر دو چشم ولى نور سبز و قرمز را فقط چشم هم‌رنگ مى‌بيند مى‌توان سرکوب، دوبينى و ميدان آنها را تعيين نمود.
  توانائى ترکيب تصاوير
توانائى ترکيب تصاوير، در فردى که استرابيسم دارد جلوى يک چشم يک فيلتر قرمز مى‌گذارند و به او مى‌گويند به نقطه نورانى (نزديک يا دور) با هر دو چشم نگاه کند در اين حالت فرد يک نور قرمز و يک نور سفيد مى‌بيند. سپس به کمک منشور، تصويرها را کنار هم مى‌آورند. اگر فرد توانائى ترکيب تصاوير را داشته باشد دو تصوير فوق روى هم مى‌افتند و فرد نور را صورتى‌رنگ مى‌بيند وگرنه همچنان قرمز و سفيد را مجزاء خواهد ديد.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
عطسه کردن , مهدی فارسی , اعتبارات کمیته امداد , پوشش تصویری مراسم تشییع شهید حججی , کمیته طبیعت گردی , مسعود حق لطفی , پورشه 2015 , تفنگداران آمریکایی , تخمدان , زیارت موی پیامبر ,

مقالات پربیننده امروز
علوم انسانی , تاریخ و جغرافیا , تاریخ ایران / مغان و مستشرقان , علم و زندگی , علوم انسانی , سیاسی / توبیخ نمایندگان , اجتماعی , زنان / سهم‌ خورشیدخانم‌ از مردان‌پنجشیر , بانک اطلاعاتی کتاب / اخبار تلویزیونی , اقتصاد و بازرگانی , صنعت توریسم , صنعت گردشگری / نابرابران، ترتیب‌دهندگان گشت‌های داخلی و خارجی , بانک اطلاعاتی کتاب / زبان انگلیسی اول راهنمایی , بانک اطلاعاتی کتاب / المیزان فی تفسیر القرآن , بهداشت , بهداشت روانی , شخصیت / آنها خرافاتی، خیالباف و عجیب و غریبند! , اقتصاد و بازرگانی , بانک و بیمه , بانكداری اسلامی / نگاهی به سیستم مالی اعتباری اسلامی , سیاسی , علوم سیاسی , ایدئولوژی‌های سیاسی ـ ناسیونالیسم / ناسیونالیسم ,

برخی منابع مهم خبری
cinemapress.ir سینما پرس , iran-varzeshi.com روزنامه ایران ورزشی , khorasannews.com روزنامه خراسان , javanonline.ir جوان آنلاین , bartarinha.ir برترینها , tafahomnews.com روزنامه تفاهم , piroozionline.ir روزنامه پیروزی , aftabnews.ir آفتاب نیوز , namehnews.ir نامه نیوز , shana.ir شانا ,وبگردی
ظریف: در کشور پولشویی وجود دارد؛ همه مخالفان FATF صادق نیستند
ظریف: در کشور پولشویی وجود دارد؛ همه مخالفان FATF صادق نیستند - صحبت های دکتر ظریف در گفتگو با خبر آنلاین.
اشراف متواضع!
اشراف متواضع! - افرادی هستند که در دروس زندگی میکنند اما ماشین زیر پایشان پراید است. افرادی که چند ده میلیون از جوجه‌مایه‌دارهای پدرریشو میگیرند که خوب تربیتشان کنند برای مدیر شدن در جمهوری اسلامی و بعد چند هفته در سال هم آنها را می‌برند اردوی جهادی تا از نزدیک ببینند فردا که به لطف جیب پدر در کنکور ترکاندند و مدرک معتبر گرفتند و مدیر شدند قرار است به چه بدبختهای مستضعفی که بخاطر پول نداشتن در آموزش و پرورش رایگان…
خود دانید و مملکت‌تان!
خود دانید و مملکت‌تان! - همه آفاق پر از فتنه و شر می بینم/ این جهان را پر از خوف و خطر می بینم/ دختران را همه جنگ است با مادر/ پسران را همه بدخواه پدر می بینم. او پس از خواندن شعر دستی به شانه وزیر می‌زند و می‌گوید: «خود دانید و مملکت‌تان!»
زاکانی: خطاهای برادر رئیس جمهور فاجعه است!
زاکانی: خطاهای برادر رئیس جمهور فاجعه است! - علیرضا زاکانی فعالی سیاسی مهمان برنامه«رو در رو» بود و در این برنامه واکنش تندی نسبت به حسین فریدون(برادر رئیس جمهور) نشان داد.
شویِ زنان گزینشی! برای حفظ آبرو
شویِ زنان گزینشی! برای حفظ آبرو - اما حقیقت این شویِ توهین‌آمیز، آبروداری آقایان مسئولین در مقابل نماینده فیفا و ای‌اف‌سی فشار این مقام‌ها برای ورود زنان به ورزشگاه است.
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»!
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»! - روز پنجشنبه تصویری در فضای مجازی منتشر شد که قابل تامل بود. زهرا تخشید نوه آیت‌ا... یزدی است که با انتشار تصویری که از دانشگاهش در نیویورک منتشر کرده بود، نوشت: «عکسی که دیروز عصر از دانشگاهم گرفتم با چراغ‌های همیشه روشنش».
روایت تجاوز عجیب به بازیگر لبنانی سریال «حوالی پاییز»
روایت تجاوز عجیب به بازیگر لبنانی سریال «حوالی پاییز» - ماجرای تجاوز به آن ماری سلامه، بازیگر زن عرب سریال تلویزیونی صدا و سیمای ایران.
عکس | همسر جدید نماینده سابق اردبیل در آمریکا
عکس | همسر جدید نماینده سابق اردبیل در آمریکا - «نورالدین پیرموذن» نماینده سابق اردبیل در مجلس شورای اسلامی که سالهاست در آمریکا زندگی می‌کند چند عکس از خود و همسر جدیدش را در اینستاگرام منتشر کرده است.
گزارشی تکان دهنده از تولید و توزیع سیب زمینی و پیاز سمی در کشور
گزارشی تکان دهنده از تولید و توزیع سیب زمینی و پیاز سمی در کشور - در این گزارش اسنادی ارائه میشود که یک واقعیت عجیب را بازگو میکند.