چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۹۷ / Wednesday, 24 October, 2018

آیی قلعه‌سی (بقایای قلعه سنگی شیران)، روستای شیران، خانمرود، سراب


  آغجه قلعه، قره قيه، مشگين شهر
اين قلعه که از مصالح سنگ، ‌ خشت، ملاط گچ و آهک ساخته شده است، ‌ در سينه‌کش کوه‌سنگى، حوالى چتين‌دره و قريه قره‌قيه مشگين‌شهر قرار دارد. طول قلعه از فصل مشترک برج‌ها با حصار ۵۰ متر و قطر برج‌ها ۸/۵ متر است، ‌ ارتفاع آن از راه سنگى ۳/۵ متر و از ديوار خشتى حداکثر ۲ متر است. در داخل قلعه و در سطح کوه و محل‌هايى که حفارى شده، سفالينه‌هاى منسوب به هزاره اول قبل از ميلاد پيدا شده است.
  آيى قلعه‌سى (بقاياى قلعه سنگى شيران)، روستاى شيران، خانمرود، سراب
شيران روستايى است از توابع خانمرود سراب، در اينجا قلعهٔ سنگى کهنى بر روى تپه‌اى قرار گرفته است. اين قلعه يک حوض سنگى بزرگ دارد که جاى پاى چهار اسب در آن کنده شده و سه حوض سنگى کوچک نيز در نزديکى‌هاى آن وجود دارد. از ديوارهاى قلعه نيز آثارى به جا مانده است.
  بخشى‌قلعه، اروميه
بخشى‌قلعه بر فراز کوه مخروطى شکل ناقصى استوار است که در ۲ کيلومترى سمت جنوب غربى و نزديک ساحل درياچهٔ اروميه، مشرف به جلگه‌اى سبز و خرم واقع شده است. در قسمت شرقى کوه مذکور، سنگى به طول ۱/۸۰ و عرض ۱ متر قرار دارد که بر سطح خارجى آن خطوطى شبيه به خط عيلامى به چشم مى‌خورد که تا امروز موفق به خواندن آن نشده‌اند.
در سال ۶۱۷ هجرى قمرى اوزبک ابن پهلوان جاده‌هاى اطراف کوه و قلعه را زيرسازى کرد. در نزديکى قلعه، نهرى جريان دارد که پلى هم بر روى آن احداث شده است. اهالى محل اين پل را اوزبک کورپوسو (پل اوزبک) مى‌‌خوانند و هنوز هم سالم مانده و مورد استفاده محال نازلوچاى مى‌باشد.
بر قسمت فوقانى کوه، بعد از استيلاى اعراب، کلمه اللّه را نوشته‌اند.
در کاوشى که از اين قلعه صورت گرفته، مقاديرى ظروف سفالى و اثاث و آلات مفرغى و مسى کشف شده است. از بعضى قسمت‌هاى تپه (کوه) خمره‌هاى بزرگى به دست آمده که گويا مردم آن عصر مردگان خود را در آن خمره‌ها (به جاى تابوت) قرار مى‌دادند و دفن مى‌کردند.
   برج قلعهٔ خورموج، دشتى (خورموج)
اين برج بقاياى قلعهٔ عظيم خورموج است که در منطقهٔ خورموج قرار دارد. سبک معمارى آن سلجوقى و متأثر از سبک قلعه‌سازى دورهٔ ساسانى است که با استفاده از تاق‌نماها و گچبرى در آرايش ديوارها و درون اتاق‌ها بنا شده است.
قلعهٔ‌ خورموج يکى از آثار شکوهمند تاريخى استان بوشهر است که طى زمان تغيير يافته و روى به ويرانى گذاشته است. در حال حاضر يکى از برج‌هاى آن باقى مانده است.
   بناى مشهور به قبر مادر نادرشاه، لار (ساسانيان)
در ضلع شرقى قلعهٔ اژدها پيکر و بر يک سطح مرتفع مشرف به شهر لار، بقايايى از قلعه‌اى تاريخى به جا مانده که به قبر مادر نادرشاه مشهور است. ديوارهاى خارجى ساختمان مربع شکل و به ابعاد ۴/۵×۴/۵ متر است. ارتفاع اين ساختمان نُه متر است و چندين بار تعمير شده است. در غرب بنا و متصل به آن، حوضى قرار داشت که بعدها به مسجد تبديل شد.
   تخت سليمان، تكاب
تخت سليمان و مجموعهٔ‌ آثار باستانى و تاريخى آن يکى از مهمترين و مشهورترين مراکز تاريخ و تمدن ايران محسوب مى‌شود.
اين مجموعه در ناحيهٔ‌ تکاب و بر روى يک بلندى طبيعى به ارتفاع ۲۰ متر از سطح دشت احداث شده است. کليه آثار آن درون يک حصار و ديوار بيضى شکل بنيان گرفته که دور تا دور آن دشتى گسترده است. حصار بيرونى از سنگ‌هاى لاشه‌اى به ابعاد مختلف، به ضخامت ۵ متر، ارتفاع ۱۴ متر و محيط بيرونى ۱۲۰۰ متر بنا شده است. لايهٔ بيرونى حصار از سنگ‌هاى تراش‌دار نماسازى شده و داراى ۳۸ برج دفاعى مخروطى شکل است. بناى ديوار و حصار بيرونى متعلق به دوره ساسانى است، ولى در دورهٔ ايلخانى نيز ضمن مرمت‌ پاره‌اى از قسمت‌هاى فروريخته، دروازهٔ جديد در مجاورت دروازهٔ جنوبى عهد ساسانى احداث گرديد. اين حصار در عهد ساسانى دو دروازه شمالى و جنوبى داشته است. دروازهٔ جنوبى به منظور عبور خواص و دروازهٔ شمالى که بلندتر و عريض‌تر است به منظور عبور عوام به آتشکده بوده است.
داخل حصار بيضى شکل دو مربع مختلف‌المرکز هم‌محور به چشم مى‌خورد که در مرکز مربع جنوبى درياچه و در مرکز مربع شمالى آتشکده واقع شده بود. دور تا دور اين دو مربع را يک حصار مستطيلى شکل به طول تقريبى ۲۵۰ متر و عرض تقريبى ۱۵۰ متر در خود مى‌گرفته و ۶۰ برج مدور آن را احاطه مى‌کرده است. درياچه که جنبهٔ مقدسى داشته، نسبتاً عميق بوده و به شکل بيضى ناقص و در هماهنگى و تقارن عجيبى با بيضى حصار تخت‌ سليمان استقرار يافته بود.
در جبههٔ‌ شمال غربى درياچه و در زاويهٔ مربع بزرگتر، ايوان رفيع معروف به ايوان خسرو قرار داشته که اين ايوان از آجر قرمز و ملاط ساروج ساخته شده است. در حال حاضر از اين ايوان جز يک جرز و زواره‌هاى ديوار اثرى باقى نمانده است. قطر دهانهٔ ايوان ۱۸/۵ متر و عمق آن ۲۰ متر است. ايوان به دو اطاق يا حوض‌خانهٔ هشت گوشى راه مى‌يابد که مربوط به دورهٔ ايلخانان است.
در جبههٔ جنوبى ايوان، خوابگاه خسرو قرار دارد. اين خوابگاه پايين‌تر از سطح ديگر آثار است و يک راه مخفى به طرف درياچه دارد.
در مرکز مربع شمالى، آتشکدهٔ معروف آذرگشنسب واقع است. اين آتشکده از سويى به دروازهٔ شمالى و از جنوب به درياچه راه دارد. در حدفاصل آتشکده و دروازهٔ شمالى، راهروها و حياط‌هاى چندى به چشم مى‌خورد.
به جز مجموعهٔ بناهاى ياد شده، بقاياى ابنيهٔ پراکنده و منفرد فراوانى که عموماً به دورهٔ‌ ايلخانى مربوط هستند در اطراف درياچه وجود دارند و از سنگ لاشه و ملاط گچ ساخته شده‌اند.
بيرون تخت سليمان در بخش جنوب غربى يک جوى سنگى وجود دارد که ۳۰۰ متر طول و ۴ متر ارتفاع دارد. اين جوى سنگى را اهالى محل اژدهاى سنگى مى‌نامند.
تخت سليمان در حملهٔ هراکليوس (امپراتور روميان) که در سال ۶۲۴ ميلادى اتفاق افتاد ويران شد. آباقاخان برادرزادهٔ هلاکوخان (۶۸۰-۶۶۳ هجري) که به دين اسلام گرويده بود، بر روى ويرانه‌هاى تخت سليمان مسجدى بنا کرد که آن نيز بعدها ويران شد و تنها کاشى‌هايى با نقوش و خط برجسته از آن به جا مانده است. در حفارى‌هاى انجام گرفته در محل آتشکده، مقاديرى سکه‌هاى مختلف، کاشى و يک ديگ بزرگ مسى (قطر دهانهٔ آن ۵۶ و ارتفاع آن ۵۴ سانتى‌متر است) مربوط به دورهٔ اسلامى به دست آمده است.
در اين مجموعهٔ تاريخى محل شگفت‌‌انگيزى به نام زندان سليمان قرار دارد که مشتمل است بر بقاياى معبدى از دوران ماقبل تاريخ و عهد ماد. در اطراف قلعه، آتشفشان خاموشى به بلندى و قطر دايره‌اى ۱۵۰ متر و عمق ۷۰ متر قرار دارد. علاوه بر اين، در حواشى تخت سليمان آبگرم‌هاى جوشان و حتى چشمه‌هاى سرد وجود دارند که بسيار جالب توجه و ديدنى هستند. همچنين شکاف بزرگى که در اثر زلزله پديد آمده از نکات ديدنى تخت سليمان است.
به طور کلى مجموعهٔ‌ تخت سليمان واجد ارزش‌هاى تاريخى، باستانى، معمارى و تفريحى است و مى‌تواند به عنوان يک مجموعهٔ توريستى مورد استفاده قرار گيرد.
   دژ برازجان، دشتستان (برازجان)
دژ برازجان که در مرکز شهر برازجان قرار دارد تا مدت‌هاى مديدى به عنوان زندان مورد استفاده قرار مى‌گرفت و در اصل کاروانسرايى از دورهٔ‌ قاجاريه است. اين کاروانسرا ويژگى‌هاى منحصر به فردى دارد و به همين جهت به عنوان يک اثر ملى به ثبت رسيده است.
علاوه بر موارد فوق، قلعهٔ جلال خان حاکم بندر دَيِّر و قلعهٔ ملک در ريشهر نيز از قلاع جالب توجه استان هستند.
   دژ سليمان، روستاى سليمان, گچساران
اين قلعه که احتمالاً از قلعه‌هاى جنبش اسماعيليان است، در کنار روستاى سليمان و در حدود ۱۵ کيلومترى جنوب غربى گچساران قرار دارد.
   دژ شيخ مكان، دره‌شهر
تنگه و روستاى شيخ مکان در فاصلهٔ ۶ کيلومترى جنوب شرقى دره شهر قرار دارد. در داخل روستا، آثار و قسمت‌هايى از عمارت يا قلعه‌اى آجرى وجود دارد. بررسى معمارى قلعه و مطالعات پيرامون آن نشان مى‌دهد که اين بنا بيش از ۱۵۰ سال قدمت دارد و به مير سيد مهدى‌خان نامى تعلق داشته است. در حال حاضر قسمت‌هاى اعظم بنا فرو ريخته، ولى آثار کلى ساختمان هم‌چنان محفوظ مانده است.
در سمت غرب داخل تنگه و در دست‌‌‌اندازهاى کوه، ‌ حصارى محکم از قلوه‌سنگ و گچ، با ظرافتى خاص احداث شده است. مشخصات معمارى بنا و مصالح به کار رفته در آن نشان مى‌دهد که قلعه از آثار دورهٔ قاجار است. در ميان تنگه و در مقابل قلعه شيخ، در مسير جريان آب رودخانه، بقاياى يک آسياب آبى برجاى مانده است که گفته مى‌شود در زمان‌هاى گذشته قابل استفاده بوده ولى در حال حاضر تخريب شده است. اين اثر به اواسط دوران اسلامى و شايد قبل از آن مربوط باشد.
  ديمه ميل (ميل آزاد يا ميل اژدها)، نورآباد، ممسنى (سلوكيان، پارتيان)
اين بناى تاريخى در هفت کيلومترى شهر نورآباد ممسنى و در کنار کوه تنگ گله بنا شده است. برج ياد شده بيش از هفت متر ارتفاع و ۳/۴۰ متر پهنا دارد که پايين آن را با سنگ‌هاى تراشيدهٔ رگى، پهن‌تر ساخته‌اند. قدمت تاريخى اين برج به دورهٔ سلوکيان يا پارتيان مى‌رسد.
  ساير قلعه‌ها، استان سمنان
علاوه بر اين قلعه‌ها، ‌ قلعه‌هاى ديگرى نيز در سطح استان به ويژه در شهرستان سمنان وجود دارند که عمده‌ترين آن‌ها عبارتند از : قلعهٔ‌ نوکلاته، قلعهٔ‌ تقى‌آباد، قلعهٔ نوکه، قلعهٔ آبگرم، قلعهٔ گل‌رودبار، قلعهٔ رضاآباد، قلعهٔ پرور، قلعهٔ دورهير، قلعهٔ در جزين، قلعهٔ طالب‌آباد، قلعهٔ جهان‌آباد، قلعهٔ‌ موکوشم و قلعهٔ‌ مومن‌آباد.
  ساير قلعه‌ها، استان اردبيل
علاوه بر قلعه‌هاى ياد شده، مى‌توان به قلعه هير در جنوب شرقى اردبيل، قيز قلعه‌سى گرمى، ديو قلعه‌سى روستاى کويج مشگين‌شهر نيز اشاره کرد.
  سنگ كاظم‌خان، اروميه
سنگ کاظم‌خان يا قيرخلار (محل سکونت چهل نفر) صخره‌‌ايست سنگى که ارتفاع آن بيش از ۳۵۰ متر است. دورتادور اين سنگ را با بريدن بدنهٔ آن به شکل راهى در آورده‌اند که عرض آن ۶۰ متر و طولش در حدود ۵۰۰ متر است. تنها راه دستيابى به بالاى سنگ همين راه است. عرض اين معبر به سمت فوقانى آن کاسته مى‌شود، به طورى که در بالاى سنگ به ۶ متر کاهش مى‌يابد.
شکل اين سنگ صاف و يکپارچه و قلعه دردارى بر بالاى آن واقع است. آثار عمارت و ساختمان‌هاى متعددى از سنگ‌هاى بزرگ و تراشيده در پى و بناى اين قلعه به چشم مى‌خورد که در حال حاضر از بين رفته‌‌اند. در محل قلعه تعدادى سنگ قبر مرمرين سفيد و درخشان وجود داشته که روى آنها عباراتى به خط نسخ زيبايى حکاکى شده بود. اين سنگ‌هاى مرمر مفقود شده‌اند. در بالاى قلعهٔ مزبور چاهى وجود دارد که طول و عرض آن ۲/۵ و عمق آن ۸ متر است و به گونه‌اى طراحى شده بوده که در مواقع بارانى آب شيرين لازم را جمع‌آورى کند.
بر روى اين صخره به دستور کاظم‌خان قراول‌خانهٔ مستحکمى با درى از سنگ مرمر احداث شده و روى يکى از پايه‌هاى مرمرى عبارت «ابونصر حسن بهادرخان حکمران ...» و روى پايهٔ ‌ديگر نيز عبارت «الطرفر على اللّه السلطان الاعظم الحسين ...» را با خط زيبايى حکاکى کرده‌اند که متأسفانه به علت شکسته شدن پايه‌ها، بقيهٔ عبارات از بين رفته است.
در اين قلعه به دستور کاظم‌خان ساختمان دو طبقه‌اى نيز بنا شده که زمانى مورد استفادهٔ‌ خود و خانواده‌اش بوده است. کاظم‌خان در اين قلعه، آهنگرى، ريخته‌گرى و قايق‌سازى داير کرده بود و در ضمن به ساختن توپ سرپر و باروت و فشنگ و غيره نيز مى‌پرداخت. اين قلعه فقط يک در دارد که به جادهٔ‌ سنگى باز مى‌شود.
در قرن ۷ هجرى به دستور هلاکوخان قلعه قيرخلار را که به صورت مخروبه بوده، تجديدبنا مى‌‌کنند. گويا به دستور هلاکوخان کليه خزاين آن را که از عراق و ساير کشورها به غارت جمع‌آورى کرده بوده، به قلعه شاهى انتقال دادند و در جاى امنى پنهان کردند. شايع است که مدفن او نيز در اينجاست و از اين‌رو آن را گور قلعه نيز مى‌‌گويند.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
معاونت برون مرزی صدا و سیما , بازار موبایل علاء الدین , مرکز توسعه فناوری سرامیک ایران , پيادهروي , گرانترین بازیکن , معاون پژوهشی , پیمان اکبری , تخفیف لبنیات , تهران مسکو انکارا , علیرضا راشکی ,

مقالات پربیننده امروز
دین و اندیشه , دین و مذهب , ائمه اطهار و معصومین / دنیا , بانک اطلاعاتی کتاب / جشن تولد خرگوش کوچولو , شخصیت‌ها , فرهنگی و هنری , خوشنویس / محمد میرک صالحی طوسی , کامپیوتر و فناوری‌اطلاعات , اینترنت و شبکه , تبلیغات اینترنتی / نسل جدید آگهی‌ها در جهان مجازی , فرهنگ و جامعه , گاه‌شمار , گاه‌شمار تاریخ ـ میلادی / پایان امپراتوری آزتک (در این روز ۱۳ اوت) , بانک اطلاعاتی کتاب / رهبری و مدیریت راهبردی در آموزش و پرورش , بانک اطلاعاتی گردشگری / تالاب‌ها و مرداب‌ها ، استان گلستان , بهداشت , دانستنی‌های پزشکی , توصیه‌های پزشکی / ۷ توصیه برای سرما نخوردن , بانک اطلاعاتی کتاب / دیوانه , فرهنگ و جامعه , گاه‌شمار , گاه‌شمار تاریخ ـ میلادی / ۱۱ژانویه ۲۰۰۵ ـ نگاهی به نظرات اصحاب حرفه روزنامه نگاری در باره ضرورت استقلال روزنامه نگار ,

برخی منابع مهم خبری
ettelaat.com روزنامه اطلاعات , salamatnews.com سلامت نیوز , shabakeh-mag.com مجله شبکه , jahaneghtesad.com روزنامه جهان اقتصاد , cup.ir کاپ , rooznamehsaba.ir روزنامه صبا , tasnimnews.com خبرگزاری تسنیم , khabaronline.ir خبر آنلاین , zoomit.ir زومیت , baharnews.ir بهارنیوز ,وبگردی
فیلم | سقوط ابر روی زمین؛ پدیده‌ای عجیب و نادر در چین!
فیلم | سقوط ابر روی زمین؛ پدیده‌ای عجیب و نادر در چین! - فیلم - در پدیده‌ای نادر و عجیب، تکه ابر بزرگی در غرب چین روی زمین سقوط کرد و جاده را بست! تراکم این ابر به حدی زیاد بود که حتی رانندگان کامیون هم جرات نزدیک شدن به ابر را نداشتند. ابرها از ذرات بسیار ریز آب تشکیل شده اند و در صورتی که تراکم این ذرات بسیار زیاد شود، ذرات بهم می چسبند و ابر سنگین می شود. در نتیجه احتمال سقوط آن بر زمین وجود دارد.
فیلم | دستگیری ۳ مرد با لباس زنانه در مسیر پیاده‌روی اربعین!
فیلم | دستگیری ۳ مرد با لباس زنانه در مسیر پیاده‌روی اربعین! - ۳ مرد با لباس زنانه در مسیر پیاده روی اربعین دستگیر شدند. دادستان شهرستان حمیدیه استان خوزستان گفت: افرادی که شامگاه گذشته در مسیر راهپیمایی اربعین حسینی دستگیر شده اند، هیچگونه انگیزه امنیتی نداشته اند. علی بیرانوند به ایرنا گفته بعد ازظهر جمعه ماموران انتظامی حمیدیه به یک خودروی پراید مشکوک شدند که پس از متوقف کردن آن متوجه شدند 6سرنشین مرد داشته که سه نفرشان پوشش زنانه دارند. این افراد برای تحقیقات…
فیلم | رسوایی جدید در رسانه ملی؛ مقصر فریب مردم کیست؟
فیلم | رسوایی جدید در رسانه ملی؛ مقصر فریب مردم کیست؟ - فیلم - پدری که در برنامه «فرمول یک» علی ضیا ادعا کرد به خاطر تامین هزینه‌های درمان فرزندش اقدام به فروش کلیه‌اش کرده، مردم را فریب داده است.
«بیان واضحات و تکرار مکررات» ؛ نتیجه 7 سال بودجه و تشکیلات و همایش و جلسه!
«بیان واضحات و تکرار مکررات» ؛ نتیجه 7 سال بودجه و تشکیلات و همایش و جلسه! - مثلاً سنت های الهی که در این سند آمده، در کتاب های درس بینش اسلامی دوره دبیرستان هم وجود دارد... واقعاً هزاران جلسه تشکیل داده اند که بدیهیاتی مانند خانواده بنیادی ترین واحد تشکیل دهنده جامعه است، انسان دارای اختیار است، جهان دارای نظام علّی - معلولی است، خداوند رحمان و رحیم است و ... را در سند بازنویسی کنند؟!
گلایه های جنجالی یک بازرگان با وزیر صنعت
گلایه های جنجالی یک بازرگان با وزیر صنعت - صحبتهای کنایه آمیز یک بازرگان با وزیر صنعت
ادامه داستان لُنگ و خانه سعدآباد
ادامه داستان لُنگ و خانه سعدآباد - ۱- خب چی میشه ولایتی بجای توصیه به لُنگ پوشی، بملت توصیه کنه تو سعدآباد مالک خونه بشن ویک سومشو وقف کنن؟ ۲- اینجور واینجا صاحبخونه شدن و بعد توجیه وقف، آدمو یادحافظ میندازه: فقیه مدرسه دی مست بود و فتوی داد که می‌حرام، ولی بِه زمالِ اوقاف است
عبدی : آقای ولایتی با خانه هزارمتری کنار کاخ سعدآباد حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند
عبدی : آقای ولایتی با خانه هزارمتری کنار کاخ سعدآباد حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند - حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند؟مردم نیازی به این توصیه‌هاندارند اگرلازم باشد آن‌قدر شرف دارندکه از خودشان دفاع کنند ولی این دفاع،منحصربه دفاع دربرابر دشمنان خارجی نمی‌شود که باید وضعیت خیلی‌ها رادر داخل هم بررسی کرد.
فیلم | حمله به پلیس در اهواز به درگیری مرگ‌بار انجامید!
فیلم | حمله به پلیس در اهواز به درگیری مرگ‌بار انجامید! - فیلم - حمله فرد متهم در بازار پرنده فروشان اهواز به پلیس آگاهی منجر به درگیری مرگبار شد.
ماجرای عجیب منزل های مسکونی در همسایگی کاخ سعد آباد
ماجرای عجیب منزل های مسکونی در همسایگی کاخ سعد آباد - ماجرای عجیب دو منزل مسکونی در همسایگی کاخ سعدآباد و حسین فریدون و نهاد ریاست جمهوری
فیلم | لحظه حمله جن‌ها به یک مرد در کرج! (۱۶+)
فیلم | لحظه حمله جن‌ها به یک مرد در کرج! (۱۶+) - فیلم - به تازگی شخصی در فضای مجازی فیلمی منتشر کرده که مردی ادعا می کند در پارکینگ خانه اش مورد حمله جن ها قرار گرفته است.
فیلم | درس خجالت‌آوری که یک توریست به ایرانی‌ها می‌دهد!
فیلم | درس خجالت‌آوری که یک توریست به ایرانی‌ها می‌دهد! - فیلم - پاول یک توریست اهل چک است که با موتورسیکلتش دنیا را می گردد و یک هفته در ایران اقامت داشته است. ویدئوی سلفی که او در طبیعت ایران از خود و اقدام پسندیده اش منتشر کرده برای همه ایرانیان جای تامل دارد.
فیلم | جنازه غرق در خون ملکه زیبایی عراق (۱۶+)
فیلم | جنازه غرق در خون ملکه زیبایی عراق (۱۶+) - فیلم - قتل مدل و ملکه زیبایی عراق از روز گذشته سوژه رسانه ها شده و پلیس تحقیقات ویژه ای را برای دستگیر قاتل وی انجام داده است. تصاویر منتشر شده از جنازه غرق در خون وی را در ویدئوی زیر می بینید.
جنجال بنر سربازان اسرائیلی در شیراز
جنجال بنر سربازان اسرائیلی در شیراز - عکس این بنرکه گفته می‌شود نمایشگر تصویری از سربازان رژیم صهیونیستی است طی روزهای اخیر در فضای مجازی دست به دست می‌شد و واکنش‌هایی به همراه داشت.
عکسی آموزنده از سفر نیویورک
عکسی آموزنده از سفر نیویورک - پوشه‌های پُر از برنامه فرانسوی‌ها در برابر دستان خالی تیم ایرانی. به کاغذ ها و پرونده های موجود روبه روی تیم فرانسه دقت کنید!
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر - وزیربهداشت بهترین توصیه رو به اون پیرمرد بیچاره کرد که گفت: خودت بمال. پیرمرد باید دستش رو محکم می‌مالید به گوش وزیر تا یک بار هم که شده از تخت اخلاق فرعونی بیاد پایین
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص - کاش در این میان یکی به ما بگوید که بالاخره بی حجاب بد است، خوب است؟ چه زمانی بد است؟ چه زمانی خوب است؟
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی - حمید رسایی عضو جبهه پایداری در صفحه شخصی خود در شبکه توییتر نسبت به اهانت زشت امیر تتلو به امام حسین (ع) و 72 تن از یاران باوفایش واکنش تندی نشان داد.
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+)
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+) - پزشکان هنگامی که یک نوزاد دختر اندونزیایی را در یکی از بیمارستان های این کشور به دنیا آوردند بسیار وحشت زده شدند. نوزاد تازه متولد شده با یک چشم بزرگ روی پیشانی اش متولد شد و پس از هفت ساعت درگذشت.
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای !
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای ! - فردی به نام علی‌اکبر رائفی‌پور كه رسانه‌‌های اصولگرا از او به عنوان «استاد، محقق و پژوهشگر» یاد می‌كنند! در تاریخ 29 اردیبهشت 96 (در كوران انتخابات ریاست‌جمهوری) در نامه‌ای سرگشاده به امیرحسین مقصودلو (تتلو) نوشت: «امیر جان بخوان، تو باید بخوانی، عیبی ندارد! سرت را بالا بگیر و خدا را شکر کن که به واسطه تو این همه نفاق را آشکار کرد! دلت محکم باشد پهلوان! تو فقط بخوان، بخوان