شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ / Saturday, 26 May, 2018

قلعهٔ تُزك دِز، مسجد‌سلیمان


   قلعهٔ بمپور، بمپور, ايرانشهر
اين قلعه بر فراز تپه‌اى در ارتفاع ۴۷۰ متر ساخته شده و از نظر ساخت و نقشه مانند قلعه بم است.
   قلعهٔ بُندبُن قاسم‌آباد، روستاى قاسم‌آباد, رودسر
در روستاى بُندبُن قاسم‌آباد برجى قديمى به ارتفاع ۱۲ متر سر بر آورده که راه‌روهاى زيرزمينى دارد و نقشى دفاعى داشته است. اين برج، بخشى از يک قلعهٔ بزرگ بوده که برج نگهبانى آن در بخش جنوبى قلعه و مشرف بر دهکدهٔ بُندبُن هنوز سالم باقى مانده است.
اين برج سنگى با ارتفاع ۷ متر و قطر ۴/۵ متر، ‌ هشت سنگ‌انداز سالم دارد. از خود قلعه جز يک ديوار سنگى با ملاط گچ به طول پنج متر و به پهناى ۱۲۰ سانتى‌‌متر چيز ديگرى برجاى نمانده و بخش شمالى آن توسط گنج‌يابان و غارتگران آثار باستانى ويران شده است. در جبهه شرقى، ‌ درِ قلعه به ارتفاع يک متر هنوز پابرجاست.
  قلعهٔ بنكوه، گرمسار (سلجوقيان)
قلعهٔ‌ بنکوه در هفت کيلومترى شمال شرقى شهر گرمسار در دهانهٔ‌ درهٔ حبله‌رود قرار دارد. در شمال شرقى بنکوه در دامنهٔ کوه و در کنار بستر حبله‌رود بر روى تپه آثار قلعه‌اى است که در گذشته بن هلم (پرتگاه) ناميده مى‌شد. اين نام قديمى به سبب قرار داشتن قلعه در محل صعب‌العبور و سراشيب کوه است. نام فعلى بنکوه نيز تا اندازه‌اى به همين معنى است.
غير از قلعه‌هايى که شرح داده شد، آثار قلعه‌هاى تاريخى بسيارى در سطح استان وجود دارد که اسامى آنها عبارت‌اند از:
- قلعهٔ جرمنه در محلات ثلاث سمنان مربوط به قبل از اسلام.
- گنگ دژ در محلهٔ‌ ناسار سمنان مربوط به دورهٔ قبل از اسلام.
- قلعهٔ جنبدان در شرق شهرستان سمنان (جهاديه و لتيار).
- دژ لاجوردى در شمال غرب سمنان نزديک کلارخانى.
- نارنج قلعه در شرق سمنان (محلهٔ جهاديه) مربوط به دورهٔ قبل از اسلام.
- قلعهٔ برکه در محلهٔ‌ چوب مسجد سمنان.
- قلعه زاوغان در محلهٔ زاوغان سمنان.
- کافر قلعه سنگسر در جنوب شهر تاريخى مهدى شهر.
- دژ شهميرزاد در شمال غربى شهميرزاد.
- قلعهٔ سراچه در جنوب سمنان - محلهٔ‌ پاچنار.
- قلاع بدشت در روستاى بدشت - هشت کيلومترى شمال شرق شاهرود.
- قلعهٔ‌ ده ملا در روستاى ده ملا شاهرود.
- قلعهٔ نوخرقان در ۲۰ کيلومترى شرق شاهرود.
- قلعهٔ گبرى (کافر قلعه) در ارتفاعات مشرف بر گردنهٔ خوش ييلاق شاهرود.
- قلعهٔ تک در سه کيلومترى شرق جادهٔ شاهرود - گرگان مربوط به دورهٔ‌ قاجاريه.
- قلعهٔ کهنه در روستاى نوخرقان شاهرود - شمال شرقى مقبرهٔ‌ شيخ ابوالحسن خرقانى.
- قلعهٔ سه برج در روستاى ارديان - پنج کيلومترى شاهرود.
- قلعهٔ قديمى على‌آباد در ۲۴ کيلومترى شاهرود
- قلعهٔ زيدر در ۱۲ کيلومترى شرق ميامى.
- قلعهٔ اميرآباد در بخش اميرآباد - ۲۵ کيلومترى جنوب غربى دامغان.
- قلعهٔ دولت‌آباد در ۱۸ کيلومترى جنوب شرق دامغان و جنوب جادهٔ شوسهٔ تهران - مشهد.
- قلعهٔ‌ عبدا... آباد در ۳۸ کيلومترى دامغان - روستاى عبدا...آباد.
- گور قلعه در روستاى کلاته - ۴۲ کيلومترى دامغان.
- قلعهٔ پنجم روستاى فيروزآباد - هشت کيلومترى دامغان.
- قلعهٔ آرادان در ۱۵ کيلومترى جنوب شرقى گرمسار.
- قلعهٔ ريکان در شش کيلومترى شرق گرمسار.
- قلعهٔ تاريخى ياترى در فاصلهٔ دو کيلومترى مرکز شهرستان گرمسار.
- قلعهٔ‌ نو در سه کيلومترى شمال باخترى گرمسار.
- قلعهٔ‌ محمدآباد در شش کيلومترى شرق گرمسار
- قلعهٔ‌ خرابه در ۱۴ کيلومترى شمال شرقى گرمسار.
- قلعهٔ قلعه کند در ۱۳ کيلومترى شمال شرق گرمسار.
- قلعهٔ رباط مارى در ۳/۵ کيلومترى جنوب ايوانکى گرمسار.
- قلعهٔ زورآباد در ۹ کيلومترى شمال ايوانکى گرمسار.
- شير قلعهٔ‌ شهميرزاد در سه کيلومترى شمال غربى شهميرزاد مربوط به دورهٔ‌ قبل از اسلام.
   قلعهٔ پارت‌ها، شاهرود (پارتيان و ساسانيان)
اخيراً بقاياى يک قلعه متعلق به عهد پارت‌ها و ساسانيان مربوط به بيش از دو هزار سال قبل در شاهرود کشف و شناسايى شده است.
در درون اين قلعه که در حوالى يک روستا واقع در شش کيلومترى شاهرود قرار دارد، بقاياى کوره آجرپزى و سفالينه‌هاى مربوط به آن دوران وجود دارد. قلعهٔ‌ مذکور که مستطيل شکل است، ۱۵ متر از سطح زمين ارتفاع دارد و در چهار طرف آن تاق‌هاى فرو ريختهٔ قوسى شکل مشاهده مى‌شود. اين قلعه که احتمال مى‌رود در ابتدا سه طبقه بوده، از ويژگى‌هاى معمارى دوران پارت‌ها برخوردار است.
  قلعهٔ پرتغالى‌ها، قشم
در انتهاى شمال شرقى جزيرهٔ قشم، يک قلعهٔ‌ قديمى و مخروبه وجود دارد. اين قلعه را در سال ۱۰۳۰ هجرى قمرى (۱۶۲۱ ميلادي) به دستور پادشاه اسپانيا، در مسير بندر قشم ساخته‌اند. اين قلعه در سال ۱۶۲۲ به دست سپاهيان ايران فتح گرديد و تا امروز نيز آثار ديوار خارجى آن باقى مانده است.
قلعهٔ‌ مذکور دو حصار و برج‌هايى در چهارگوش دارد. در پشت حصار بيرونى قلعه، ‌ خندقى وجود داشته که اينک پر شده است. ديوارسازى قلعه با سنگ‌هاى مرجانى و سنگ لاشه و ملات گچ و ساروج به شکل بناهاى عهد ساسانى انجام گرفته است.
در ميان خرابه‌هاى قلعه هنوز هم تعدادى لولهٔ‌ زنگ‌زدهٔ‌ توپ وجود دارد:‌ چهار لوله از اين لوله‌ها را در اطراف درِ ورودى پاسگاه‌هاى قديمى شهر قشم و لافت نصب کرده‌‌اند و چند لولهٔ توپ ديگر نيز به بندر لنگه حمل شده است.
   قلعهٔ پشتو، روستاى پشتاب، هوراند، كليبر
يکى از باارزش‌ترين و جالب‌ترين آثار تاريخى بخش هوراند از شهرستان اهر، قلعهٔ پشتو يا پشتاب است که بر بلندترين کوه بين روستاهاى پشتاب و کوجان قرار گرفته است. روستاى پشتاب در ۱۲ کيلومترى غرب هوراند و ۵۰ کيلومترى اهر واقع شده است.
قلعهٔ‌ پشتو در کوهستانى بسيار بلند به ارتفاع بيش از ۳۰۰۰ متر بنا شده است. حصارهاى آن بسيار مرتفع و صخره‌اى است و دورتادورش را پرتگاه‌هاى عميق احاطه کرده است. تنها راه ورودى به قلعه معبرى است از سمت شمال با ۲۲۰ پلهٔ سنگى است.
در ساخت ديوارهاى قلعه از سنگ‌هاى لاشه‌‌اى، ملاط گل رس، ساروج و مقدارى آجر ساخته شده است. آثار به دست آمده از درون قلعه که سفال‌هاى بدون نقش و نگار و قديمى است نشان مى‌دهد که اين قلعه در اوايل تسلط اسلام بر منطقهٔ ارسباران و قره‌داغ ساخته شد. از اين قلعه، که شبيه قلعهٔ بابک و شايد همزمان با آن بوده است، به هنگام دفاع و نبرد با اعراب حاکم بر منطقه استفادهٔ نظامى مى‌شده است.
   قلعهٔ پيغام، كليبر
قلعهٔ پيغام (پيکان) در کنار راه شوسهٔ اهر به کلبير واقع شده و فاصلهٔ آن از کليبر ۱۳ و از قلعهٔ‌ بابک ۱۸ کيلومتر است. اين قلعه بر روى تپه بنا شده است.
کوه پيغام داراى پرتگاه‌هايى خطرناک است که در اثر فرسايش و ساييدگى طبيعى به شکل ايوان‌هاى بزرگ و کوچک با ديواره‌‌هاى صخره‌اى درآمده و با استفاده از اين موقعيت طبيعى، بر روى سکوهاى آن، در سه رديف، استحکامات مختلفى ساخته شده است.
اين قلعه در معبر رودخانهٔ «دره رود» قرار دارد. معمارى قلعه و سنگ لاشه به کار رفته در آن و نيز سفال‌هاى به دست آمده از محل نشان مى‌دهد که اين قلعه از استحکامات دورهٔ ‌پيش از اسلام به ويژه اشکانيان بوده است. اين قلعه که تا قلعهٔ بذ (بابک) ۱۸ کيلومتر فاصله دارد، ‌ احتمالاً در قرن‌هاى اوليهٔ اسلام به عنوان يکى از پايگاه‌هاى بابک خرمدين مورد استفاده قرار مى‌‌گرفته است.
دربارهٔ شهرت و وجه تسميهٔ قلعه چنين آورد‌ه‌اند که اين قلعه در ديدرس بيشتر قلعه‌ها و استحکامات بابک بوده است و چون دستورات نظامى را از اين قلعه به وسيله آتش به سايرين خبر مى‌داده‌اند، به قلعهٔ‌ پيغام معروف شده است.
   قلعهٔ تبر (خورشه)، جهرم (امويان و عباسيان)
قلعهٔ خورشه در ۴۸ کيلومترى شرق جهرم واقع شده است و به دوران حجاج بن يوسف تعلق دارد. از اين قلعه، هم اينک برج گچى، چندين غار، پلکان و آب‌انبار مخروبه به جا مانده است.
   قلعهٔ تُزك دِز، مسجد‌سليمان
اين قلعه بين چم آسياب و مسجد سليمان قرار دارد و در روزگار حکومت سَلْغُربن مَدُود (اتابکان ترک) بنا شده است.
  قلعهٔ تك، روستاى تك، جونقان، شهركرد
اين قلعه در حوالى کوه جان بين و بر فراز روستاى تک قرار دارد. مساحت محدودهٔ‌ آن هفت هزار مترمربع است و ستون‌هاى آن به صورت منشورى بنا شده بود. در حياط قلعه سه حوض سنگى و کاشى شده وجود داشت. در حال حاضر قلعه تقريباً به طور کامل تخريب شده است.
  قلعهٔ تُل، ايذه
اين قلعه توسط محمد تقى خان بختيارى در سر تُلى در ناحيهٔ ايذه بنا شده است. اين قلعه مرکز خان‌هاى ايل بختيارى بوده و چندين قلعه در آن وجود داشته است. مردم قلعه تُل به هنگام کندن پى خانه‌شان دو سنگ بزرگ که به زمان عيلاميان مربوط مى‌شوند، از زمين بيرون آورده‌اند. يکى از سنگ‌ها پايهٔ ستون و ديگرى منقوش است که چهار نقش دارد و دو نفر در مقابل دو نفر ديگر ايستاده‌اند.
  قلعهٔ جمهور (بذ قالاسي)، كليبر
قلعه جاويدان يا قلعه جمهور يا دژ بذ که امروزه به نام قلعه بابک معروف است در ۵ کيلومترى جنوب غربى کليبر واقع شده است و ۲۳۰۰ تا ۲۶۰۰ متر از سطح دريا ارتفاع دارد.
اطراف اين قلعه را از هر طرف دره‌هايى به عمق ۴۰۰ تا ۶۰۰ متر فرا گرفته است و تنها يک راه بزرو دارد.
از همين جا بوده که بابک خرّمدين قهرمان تاريخى آذربايجان و يارانش به مدت ۲۲ سال سپاهيان عرب را که براى سرکوب جنبش و قيام او آمده بودند. در کوه‌ها و گردنه‌ها سرگردان کرد و با شبيخون‌هاى خود آنان را از دم تيغ گذراند و به شکست و هزيمت وادارشان کرد.
در کشفيات و تحقيقات باستان‌شناسى، آنچه از قلعه جمهور به دست آمده عبارت‌اند از : تنورهاى متعدد پخت نان، سفالينه‌هاى منقوش و لعابدار، سکه‌هايى از دوران اتابکان آذربايجان و هزار اسپيان (قرن‌هاى ۶ و ۷ هجري) که وجود حکومتى در منطقه را در زمان‌هاى ياد شده نشان مى‌دهد.
   قلعهٔ جوشين، ورزقان،اهر
قلعهٔ تاريخى جوشين يا جوشون در ۲۶ کيلومترى غرب ورزقان به سوى جلفا و در شش کيلومترى روستاى جوشين واقع شده و راه آن بسيار سخت و کوهستانى است. قلعه بر فراز کوهى است که سه طرف آن را شيب‌هاى ديوار مانند احاطه کرده است، و تنها راه ارتباطى آن يک گذر کوهستانى تنگ است که فقط يک يا دو نفر مى‌توانند به زحمت از آن بالا روند. به اين علت نگهبانى و دفاع از اين قلعه حتى با تعدادى معدود هم ممکن بوده است. اين قلعه در حملهٔ اعراب به ايران يکى از مراکز مقاومت بود.
سفال‌هايى که در محوطهٔ قلعه پيدا شده مربوط به هزارهٔ اول قبل از اسلام و قرن‌‌هاى اوليهٔ‌ اسلام تا قرن ششم هجرى قمرى است.
  قلعهٔ جونقان، جونقان، شهركرد
جونقان يا جونقون شهر کوچکى است در ۳۸ کيلومترى شهر کرد که مقر سکونت خوانين بختيارى بود. على‌قلى‌خان سردار اسعد در سال ۱۳۱۸ هـ.ق، قلعه يا کاخى در اين محل براى سکونت خود ساخت که ۱۴ هزار مترمربع مساحت و نماهاى بيرونى متفاوتى داشت. ستون‌هاى سنگى آن هر کدام چند قطعه در اشکال مختلف بنا شده، به طورى که در قسمت بالا، اين ستون‌ها چهارگوش است.
در چند سال اخير بخش اعظم تزئينات بنا از بين رفته است و به جز قسمت محدودى از قلعه که اختصاص به کتابخانهٔ عمومى داشت، بقيه رو به نابودى است. اين کتابخانه نيز چند سال پيش از قلعه جونقان انتقال داده شده است.
   قلعهٔ چالشتر، چالشتر، شهركرد
چالشتر که در ۱۰ کيلومترى شهر کرد واقع شده است، سال‌ها قبل از اين که شهر کرد اعتبار يابد، مرکز حکومت‌نشين چهارمحال بود. در اين محل قلعه‌اى وجود داشت که متعلق به خدا رحيم‌خان بختيارى بود. البته هم اکنون جز بخش کوچکى، بقيهٔ قلعه از بين رفته است.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
ویکتور ایوانف , بازی فوتسال ایران و اردن , سفر نتانیاهو به انگلیس , بنوستان , گلپایگان , سازمان قضایی نیروهای مسلح اصفهان , تروریست سعودی , نماینده گرمسار , تقدیم اجرای یک فیلم به آتنا اصلانی , سلامت مادر و کودک ,

مقالات پربیننده امروز
فرهنگ و جامعه , گاه‌شمار , گاه‌شمار تاریخ ـ میلادی / ۱۸ سپتامبر ۱۹۳۱ ـ بهانه ژاپنی ها در سال ۱۹۳۱ برای تصرف چین , بانک اطلاعاتی کتاب / پرسشهای چهارگزینه‌ای اصلاح دام , فرهنگ و جامعه , گاه‌شمار , گاه‌شمار تاریخ ـ میلادی / ۳ شهریور ۱۳۸۶ ــ ۲۵ اوت ــ برخی دیگر از رویدادهای ۲۵ اوت , بانک اطلاعاتی کتاب / اچ. آی. وی / ایدز (HIV/ AIDS) در نظام زندان‌ها: یک استراتژی فراگیر , بانک اطلاعاتی کتاب / مجموعه سوالات طبقه‌بندی شده و استاندارد علوم سال دوم راهنمایی "با پاسخ تشریحی" شامل: سوالات امتحانی ... , علمی و آموزشی , محیط زیست , زمین / تاثیر گرمایش بر پهنه های یخی جنوبگان , بانک اطلاعاتی کتاب / هک‌های Gmail , بانک اطلاعاتی کتاب / بادهای غربی: گزیده‌ای از گفتگوها و سخنرانیها , بانک اطلاعاتی کتاب / متن و ترجمه کمال‌الدین و تمام النعمه , بانک اطلاعاتی کتاب / کنترل و مانیتورینگ درجه حرارت ,

برخی منابع مهم خبری
jamaran.ir جماران , fardanews.com فردا نیوز , fararu.com فرارو , vista.ir وبگردی , eghtesad-pooya.com روزنامه اقتصاد پویا , kojaro.com کجارو , cinemapress.ir سینما پرس , resalat-news.com روزنامه رسالت , farheekhtegan.ir روزنامه فرهیختگان , namehnews.ir نامه نیوز ,وبگردی
تنش و درگیری شدید در کنگره حزب اعتماد ملی!
تنش و درگیری شدید در کنگره حزب اعتماد ملی! - کنگره حزب اعتماد ملی با حضور بزرگان اصلاحات مانند عارف، مطهری و حضرتی
دوم خرداد؛ بیست و یک سال بعد
دوم خرداد؛ بیست و یک سال بعد - صادق زیباکلام می‌گوید: دوم خرداد به این دلیل نقطه عطف شد که مسئولین نظام بر روی حجت الاسلام علی اکبر ناطق نوری نظر داشتند، ولی مردم به سیدمحمد خاتمی رای دادند. ناطق نوری هفت میلیون و خاتمی ۲۰ میلیون یعنی حدود سه برابر نامزد مسئولین رای آورد. عبدالله ناصری نیز می‌گوید: ما امروز حجت الاسلام ناطق نوری، رقیب جدی ۲۱ سال پیش این گفتمان را در کنار گفتمان اصلاح طلبی می‌دانیم. این یکی از دستاورد‌های جنبش دوم…
نخل طلای کن در فرودگاه به جعفر پناهی رسید
نخل طلای کن در فرودگاه به جعفر پناهی رسید - عوامل فیلم «سه رخ» با استقبال جعفر پناهی به ایران بازگشتند و جایزه جشنواره فیلم کن را به او رساندند. جعفر پناهی به همراه نادی ساعی ور، برای فیلم "سه رخ" جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره فیلم کن امسال را دریافت کردند اما به دلیل آنکه پناهی ممنوعیت قانونی برای خروج از کشور داشت، موفق به حضور در جشنواره و دریافت جایزه نشد.
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد!
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد! - در ادامه حضور چهره های شناخته شده در کمپین "خانم گزارشگر"، این بار آزاده نامداری مجری تلویزیون تلویزیون اقدام به گزارش فوتبال کرد. او برای این کار بازی خاطره انگیز ایران - استرالیا در مقدماتی جام جهانی 98 فرانسه را انتخاب کرده است که گزارش ضعیف او با انتقادات فراوانی مواجه شده است، تا حدی که وبسایت مربوط به این کمپین ویدئوی گزارش این او را از سایت حذف کرد.
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی - عکسی از حضور سید ابراهیم رئیسی در مراسمی ویژه منتشر شده است که گفته می شود متعلق به کنفرانس افق نو در مشهد بوده است. در این عکس حرکات عجیب خانمی با لباس های قرمز، چفیه بر گردن و پرچم در دست در مقابل ابراهیم رییسی به چشم می خورد که توجه کاربران بسیاری را در شبکه های اجتماعی جلب کرده است!
حمله ماموران شهرداری به پلیس راهور!
حمله ماموران شهرداری به پلیس راهور! - حمله ور شدن ماموران سد معبر شهرداری به ماموران راهنمایی رانندگی
دستگیری معروف ترین شرور تهران، در ۵۰۰ متری مرز ترکیه
دستگیری معروف ترین شرور تهران، در ۵۰۰ متری مرز ترکیه - شرور سطح یک که در آخرین اقدام خود یکی از دوستانش را در منطقه ولنجک به قتل رسانده بود؛ در ۵۰۰ متری مرز ترکیه دستگیر شد.
لحظه ریزش وحشتناک کوه در جاده هراز!
لحظه ریزش وحشتناک کوه در جاده هراز! - ریزش ناگهانی کوه که توسط مسافران به ثبت رسیده است...!
همسر محسن افشانی با ریش و سبیل در استادیوم آزادی دستگیر شد
همسر محسن افشانی با ریش و سبیل در استادیوم آزادی دستگیر شد - قبل از شروع بازی تیم‌های پرسپولیس و الجزیره یکی از بازیگران سینما کشورمان قصد داشت به همراه همسرش وارد ورزشگاه آزادی شوند که این دو نفر توسط نیروهای انتظامی بازداشت شدند.
فیلم | خسرو معتضد: جسد مومیایی قطعا متعلق به رضاخان است
فیلم | خسرو معتضد: جسد مومیایی قطعا متعلق به رضاخان است - فیلم - در ویدئوی زیر بخشی از صحبت های خسرو معتضد، مورخ را می شنوید که نتیجه تحقیقاتش را درباره مومیایی پیدا شده در حرم حضرت عبدالعظیم بیان می کند.
پهلوانان این روزهای ما
پهلوانان این روزهای ما - تصویری زننده و به شدت ناراحت کننده بر جا مانده از مسابقه انتخابی تیم ملی کشتی ایران که به کتک کاری و جنجال کشید. خانواده عبدولی باز هم پای ثابت این درگیری بود که چهره ورزش پهلوانی ایران را تیره کرد
(ویدئو) تشویق اصغر فرهادی در جشنواره کن توسط بزرگان سینمای جهان
(ویدئو) تشویق اصغر فرهادی در جشنواره کن توسط بزرگان سینمای جهان - در این ویدئو تشویق اصغر فرهادی و پنه لوپه کروز، خاویر باردم و دیگر عوامل فیلم «همه میﺩﺍنند» در جشنواره کن توسط بزرگان سینمای جهان را مشاهده می‌کنید.
فیلم حجوم داعشی‌های حاتمی کیا به یک مرکز خرید و وحشت و اعتراض مردم
فیلم حجوم داعشی‌های حاتمی کیا به یک مرکز خرید و وحشت و اعتراض مردم - عوامل فیلم «به وقت شام» روز گذشته با حضور عجیب و رعب آور در پردیس سینمایی کوروش مردم را وحشت زده کردند. در این حرکت تبلیغاتی بازیگران نقش داعش، با گریم و پوشش داعشی ها، سوار بر اسب راهی پردیس سینمایی کوروش شدند و با حضور در مرکز خرید و فودکورت مجموعه، رفتارهای عجیبی نشان دادند که باعث وحشت و اعتراض مردم شد.
تصاویر مخفی از بزرگترین مرکز فروش مواد مخدر در جنوب تهران / فیلم
تصاویر مخفی از بزرگترین مرکز فروش مواد مخدر در جنوب تهران / فیلم - این گزارش حاوی تصاویری از بزرگترین مرکز فروش و مصرف مواد مخدر در جنوب شرق تهران است که مخفیانه ضبط شده‌است.
کشتار اسب‌های کولبران / فیلم
کشتار اسب‌های کولبران / فیلم - متاسفانه طی یک ماه گذشته دستکم سه نوبت و هر نوبت دستکم 30 اسب باربر متعلق به کولبران در جنگل میرآباد شهرستان اشنویه با شلیک گلوله از پای درآمده‌اند.
سید احمد خمینی معمم شد
سید احمد خمینی معمم شد - سید احمد خمینی فرزند آیت‌الله سید حسن خمینی در حضور جمعی از علما و پدر و پدربزرگ خود در حسینیه جماران معمم شد.
دختران پرسپولیسی با ریش و سبیل در ورزشگاه آزادی!
دختران پرسپولیسی با ریش و سبیل در ورزشگاه آزادی! - امروز عکسی از 5 تماشاگر بازی روز گذشته در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان می‌دهد 5 دختر جوان با گریم‌های عجیب و حرفه‌ای خودشان را به عنوان پسر جا زده و وارد ورزشگاه شده‌اند.
اگر با وجود این مشکلات ملت قیام کند همه ما را به دریا خواهد ریخت
اگر با وجود این مشکلات ملت قیام کند همه ما را به دریا خواهد ریخت - از ملتی که ستون فقراتش شکسته انتظار مقاومت دارید؟ بسیاری از کشور فرار کردند یا جای فرار خود را فراهم آوردند اما ما جای فرار نداریم
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس!
جنجال ویدیو دختر بازیگر روی کول بازیکن پرسپولیس! - عکس و ویدیویی منتسب به ستاره پرسپولیس فرشاد احمدزاده و ترلان پروانه بازیگر سینما و تلویزیون در فضای مجازی منتشر شده است. عجب پاپراتزی‌هایی داریم!