شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ / Saturday, 16 December, 2017

عوارض و معلولیت‌ها


  هزينه
هزينهٔ مستقيم ناشى از حوادث (مربوط به خدمات پزشکي) در دنيا سالانه پانصد ميليارد دلار اعلام شده است. اين هزينه، مقدار هزينه‌هاى غيرمستقيم و درد و رنج ناشى از حوادث و نيز بار روحى و روانى آن را نشان نمى‌دهد.
از طريق شاخص سال‌هاى از دست رفته عمر قبل از ۶۵ سالگى و نيز شخص - سال از دست‌رفتهٔ زندگى مولد مى‌توان بار حوادث را محاسبه نمود. براى مثال در سال ۱۹۸۵ در آمريکا سال‌هاى ازدست‌رفته عمر قبل از ۶۵ سالگى به‌ علت بيمارى‌هاى قلبى کودکان حدود ۸/۳ ميليون سال و در اثر سوانح و حوادث ۱/۴ ميليون سال بوده است. در همين سال پژوهش‌ها نشان داده‌اند که تعداد ۵۷ ميليون آسيب جدى معادل ۶/۱۵۷ ميليارد دلار هزينه داشته که ۵۰ ميليارد دلار هزينهٔ مستقيم، ۶۵ ميليارد دلار هزينهٔ از دست‌ رفتن توليد و ۴۸ ميليارد دلار هزينهٔ مرگ زودرس بوده است. به‌ علاوه تخمين زده مى‌شود که به‌ ازاء هر مورد مرگ ناشى از آسيب به‌ طور ميانگين ۳۶ سال عمر از دست‌ مى‌رود. بيشترين متوسط هزينه به ‌ازاء هر مورد، مربوط به آسيب‌هاى ناشى از وسايل نقليه است. در ايران حوادث رانندگى سالانه سه‌هزار ميليارد ريال خسارت ايجاد مى‌کند.
در سال ۱۳۷۴ تصادف‌هاى رانندگى موجب مرگ ۵ هزار نفر و جرح و معلول ‌شدن ۴۰ هزار نفر از رانندگان و سرنشينان خودروها شده است. در اين مدت ۱۶۰ هزار تصادف درون‌شهرى و ۴۵ هزار تصادف برون‌شهرى اتفاق افتاده است.
  عوارض و معلوليت‌ها
بيشترين معلوليت‌ها را به ‌ترتيب حوادث رانندگي، حوادث محيط کار و حوادث خانگى ايجاد مى‌کنند. عوارض و معلوليت‌هاى ارتوپدى شايع‌ترين و عوارض عصب‌شناختى تأثيرگذارترين نوع از نظر شدت و دوره زمانى است.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان , پتروشیمی مهاباد , مار , نتایج انتخابات شوراهای اسلامی کنگاور , قانون اول نیوتون , کاهش آلودگی با اجرای آماک , اس ام اس عید , توسعه ی , بابک صمدیان , سخنرانی ظریف ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی کتاب / رنگ‌آمیزی بهداشتی , بانک اطلاعاتی کتاب / تحف العقول عن آل الرسول (ص) , بانک اطلاعاتی کتاب / مجموعه سوالات پره‌انترنی و دستیاری از خرداد 1361 تا مهر PISA , اقتصاد و بازرگانی / اقتصاد مالی / بورس / عوامل مؤثر بر جذب سرمایه‌های افراد حقیقی در بورس اوراق بهادار (مطالعه موردی: بورس اوراق بهادار منطقه‌ای اصفهان) , بهداشت / دانستنی‌های پزشکی / داروها / استیل بسترول STILBOESTROL , بانک اطلاعاتی کتاب / فاطمه کوثر رسول (س): بررسی شخصیت و منزلت والای بانوی دو سرا حضرت فاطمه زهرا (س) , بانک اطلاعاتی گردشگری / نوروزی‌خوانی ، استان مازندران , بانک اطلاعاتی کتاب / دیوان سیدعلی: قوشمالار، گرایلی‌لار، دیوانی‌لر , علوم انسانی / مدیریت و خدمات اداری / مدیران / شاخصه های مدیران مردد و پیامد های آن؟ , بانک اطلاعاتی کتاب / Hip hip hooray!: starter: activity book ,

برخی منابع مهم خبری
ebtekarnews.com روزنامه ابتکار , click.ir کلیک , sourehcinema.ir سوره سینما , hamshahrionline.ir همشهری آنلاین , kojaro.com کجارو , eghtesadonline.com اقتصاد آنلاین , cup.ir کاپ , namehnews.ir نامه نیوز , sena.ir سنا , khabaronline.ir خبر آنلاین ,وبگردی
جنجال ضیغمی در كاكتوس: من اصلا ایشان را آدم حساب نمیکنم
جنجال ضیغمی در كاكتوس: من اصلا ایشان را آدم حساب نمیکنم - اولین قسمت از برنامه هاردتاک کاکتوس را با صحبت های جذاب نیوشا ضیغمی در مورد خانواده و همسرش ، ماجرای صحبت های جنجالی یک هواپیما ، 8 سال احمدی نژاد و ...
فیلم | ملاقات وزیر بهداشت با «یانگوم»
فیلم | ملاقات وزیر بهداشت با «یانگوم» - فیلم - وزیر بهداشت ضمن دیدار با بازیگر نقش «یانگوم» ( لی یونگ ئه) به دلیل کمک انسان دوستانه 56 هزار دلاری به زلزله زدگان غرب ایران از او تقدیر کرد.
فیلم/ شایعه ازدواج رز رضوی و شریفی‌نیا از کجا شروع شد؟
فیلم/ شایعه ازدواج رز رضوی و شریفی‌نیا از کجا شروع شد؟ - محمدرضا شریفی‌نیا بازیگر سینما و تلویزیون با حضور در برنامه دورهمی درخصوص شایعه ازدواج با بازیگر زن جوان توضیحاتی ارائه کرد.
ماجرای فیلم جنجالی در پایگاه نظامی روسیه
ماجرای فیلم جنجالی در پایگاه نظامی روسیه - ولادیمیر پوتین در مسیر سفر خود به قاهره، چند دقیقه در پایگاه الحمیمیم حاضر شد و برخورد فرد نظامی روس با رئیس جمهوری سوریه موجی از انتقادات را در فضای مجازی به راه انداخت.
درآمد کشور از گردشگری افزایش یافت / از محل عوارض خروجی !
درآمد کشور از گردشگری افزایش یافت / از محل عوارض خروجی ! - دولت روز گذشته و در اقدامی غیرمنتظره،عوارض خروج از کشور را با افزایش 300 درصدی! مواجه کرد...
فیلمی از مرگ خرس قطبی به دلیل تغییرات آب و هوایی
فیلمی از مرگ خرس قطبی به دلیل تغییرات آب و هوایی - یکی از عکاسان نشنال جئوگرافیک فیلمی کوتاه از یک خرس قطبی منتشر کرده که در منطقه ای دورافتاده در جزیره بافین و به دور از یخ ها مشغول جستجو برای غذاست. در این بخشی از این فیلم حیوان مشغول جستجو در زباله هاست، سپس روی زمین می افتد و در انتظار مرگ می ماند.
امتناع از دست دادن علی هاشمی با خانم مدال دهنده
امتناع از دست دادن علی هاشمی با خانم مدال دهنده - فیلم - علی هاشمی وزنه بردار کشورمان با توضیح اینکه مسلمان است از دست دادن با خانم اهدا کننده مدال خودداری کرد.
سطح سواد کارشناس اقتصادی تلویزیون !
سطح سواد کارشناس اقتصادی تلویزیون ! - کارشناس اقتصادی تلویزیون نمی داند که لغت Bitcoin به چه معناست و با تلفظ Bitqueen به این نتیجه رسیده که معنای ملکه بیت ها را می دهد!!
فیلم/ تصاویر منتشر شده از جسد علی عبدالله صالح
فیلم/ تصاویر منتشر شده از جسد علی عبدالله صالح - وزارت کشور یمن با انتشار بیانیه‌ای رسمی، شایعات کشته شدن علی عبدالله صالح را تأیید کرد و رسما اعلام کرد که او کشته شده است.
جنجال رقص مایکلی سرباز ایرانی
جنجال رقص مایکلی سرباز ایرانی - رقص زیبای سرباز ایرانی در پادگان
دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد
دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد - سرپرست فنی فدراسیون کبدی که بعد از مسابقات از سمتش برکنار شد، می‌گوید که دختر رییس فدراسیون روسری بر سر مربی مرد تایلندی کرد و او را به داخل زمین برد.
روزنامه جمهوری اسلامی: آقای مصباح، مگر شما نبودید که اطاعت از احمدی‌نژاد را اطاعت از خدا خواندید؟
روزنامه جمهوری اسلامی: آقای مصباح، مگر شما نبودید که اطاعت از احمدی‌نژاد را اطاعت از خدا خواندید؟ - کاش بزرگان حوزه علم و فلسفه می‌دانستند سیاست هم برای خود علمی مجزاست و ظرافت‌های خود را دارد و نمی‌شود بدون توجه به آن، طرح ریخت و به نتیجه رسید.
لحظه خودکشی فرمانده جنگ بوسنی در جریان جلسه دادگاه!
لحظه خودکشی فرمانده جنگ بوسنی در جریان جلسه دادگاه! - فرمانده پیشین کروات های بوسنی پس از تایید محکومیت ۲۰ ساله اش در دیوان کیفری بین المللی به دلیل ارتکاب جنایات جنگی، ظرف سم را سرکشید!
فیلم/ تخلف احمدی‌نژاد در بوسیدن مادر چاوز
فیلم/ تخلف احمدی‌نژاد در بوسیدن مادر چاوز - محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور در همایش بسیج حقوقدانان نسبت به اظهارات اخیر رئیس‌جمهوری سابق کشورمان واکنش نشان داد.
همه زنان ناصر محمد خانی و زن جدیدش + عکس
همه زنان ناصر محمد خانی و زن جدیدش + عکس - ناصر محمدخانی دو شب پیش در حالی با زن سومش ازدواج کرد که زن اولش توسط شهلا کشته شده بود و زن دومش - شهلا- در سال 89 اعدام شد.
قشر متوسط - ازدواج سفید / قش پائین - تجاوز
قشر متوسط - ازدواج سفید / قش پائین - تجاوز - الان این ازدواج سفید بحرانی است که قشر متوسط دارد ایجاد می‌کند، بعد از آن ازدواج‌های ساندویچی است، یعنی رابطه جنسی ساندویچی. در ازدواج سفید طرفین چندمدت با هم هستند اما اگر قرار شد رابطه ... سر خیابان انجام شود، چه کسی می‌خواهد آن‌ها را بگیرد؟ چند نفر را می‌خواهند بگیرند؟ چند نفر را می‌خواهند اعدام کنند؟
فیلم دو دختر اصفهانی لحظاتی قبل از خودکشی
فیلم دو دختر اصفهانی لحظاتی قبل از خودکشی - فیلم خودکشی دختر اصفهانی (جدید) | دو دختر اصفهانی در فیلمی که پیش از خودکشی ضبط کرده اند، با خوشحالی به سمت مرگ می شتابند. لحظاتی که آنها نزدیکان شان را خطاب قرار می دهند و خودشان را آرام و آهسته می رسانند به بلندترین ارتفاعی که برای خودکشی به ذهنشان آمده یعنی پل شهید چمران اصفهان و در این مسیر هیچ عاملی، هیچ دلیلی نیست که دست دلشان را بگیرد و پشیمان شان کند برای رفتن.
    پربازدیدها