شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ / Saturday, 17 March, 2018

امام‌زاده صالح، تهران


   امام‌زاده شاهزاده هادى و مهدى، جمكران، قم
اين آرامگاه در جمکران و در دهکده هادى مهدى واقع است. مدفونان اين امام‌زاده، سه تن به اسامى هادى، مهدى و ناصرالدين محمد، از سادات حسينى و احفاد امام سجادند. محوطه زيربناى بقعه با چهار ايوان و چهار حجره و غرفه‌ها و زوايا، يک طرح مربع به ابعاد ۱۲×۱۲ متر را تشکيل مى‌دهد. حرم نيز مربع شکل است و چهار شاه‌نشين دارد که از هر يک درى به خارج گشوده مى‌شود. ازاره حرم با کاشى‌‌هاى خشتى فيروزه‌اى کاشى‌کارى شده است. در بدنه بنا کتيبه کمربندى از کاشى خشتى با زمينه لاجوردى و به خط نستعليق کار گذاشته شده است که مشتمل بر قصيده‌اى با ۲۴ بيت است. براساس مفاد اين کتيبه، اين بنا در سال ۱۲۹۹ هـ.ق از طرف شاهزاده حسام‌السلطنه ساخته شده است.
   امام‌زاده شاهزاده يحيى و شاه هادى، نراق، دليجان (صفويان)
در خارج از شهر نراق، گورستانى وجود دارد که در آن، ‌دو بناى امام‌زاده ديده مى‌شود، يکى شاه هادى (امام‌زاده شاه هادي) و ديگرى شاهزاده يحيي. بناى شاهزاده يحيى در جانب شرقى گورستان قرار دارد و مدفن يکى از احفاد امام کاظم (ع) است. اين بنا از آثار قبل از صفويه است که در عصر صفويه، ايوانى خشتى در شمال و بخش‌هاى ديگرى در اطراف بدان اضافه شده است. بارگاه شاه هادى نيز مشتمل بر بقعه، ايوان، گنبد صحن و چند بقعهٔ خانوادگى است. در اين امام‌زاده، شش نفر به اسامى شاه هادى و شاه سليمان - از احفاد امام على بن ابى‌طالب (ع) - و شاهزاده حسين، شاهزاده مهدى، شاهزاده مطهر و شاهزاده طاهر - از احفاد امام کاظم (ع) - مدفونند. بناى بقعه را به قبل از عهد صفوى نسبت مى‌دهند. اين بقعه فاقد تزئينات کاشى‌کارى و گچبرى است و احتمالاً در آغاز، يک بناى برجى بوده که در دورهٔ صفوى، ايوان و پنج رواق بدان افزوده شده است. در زير گنبد بنا، آثار سه مرقد با پوشش کاشى ديده مى‌شود که به نظر مى‌رسد از آثار عهد صفوى است. اين مرقدها داراى ضريحى منبت به تاريخ ۱۰۶۰ هـ.ق هستند.
در جهات اصلى بقعه، چهار جفت در ديده مى‌شود که از بين آن‌ها دو لنگه در جنوبى و شرقى، منبت و باستانى‌اند و در جنوبى آن تاريخ ۹۳۵ هـ.ق را دارد. در اين بقعه مقبره‌اى منسوب به دختر شاه اسماعيل اول صفوى نيز هست که آراسته به کتيبه‌هاى افقى و عمودى به خط ثلث برجسته ممتاز و خوش تراش با تکه‌هاى قابسازى و گره‌چينى و داراى تاريخ «فى سنه خمس و ثلثين و تسمعائه» مى‌باشد.
   امام‌زاده شاهزاده‌عباس، روستاى جنداب، قم
اين بنا در خارج روستاى جنداب خلجستان و نزديک روستاى قاضى و مزرعهٔ زيبکان واقع شده و مشتمل بر بقعه، ‌ قبه، ايوان و دو حجرهٔ غرفه‌دار است. بناى مزبور از آثار قبل از صفويه و فاقد واحدهاى الحاقى است و از سنگ‌هاى تخته‌اى و گچ ساخته شده است، اما در تعميرات بعدى، روکشى از آجر بر روى آن کشيده‌اند.
بناى امام‌زاده از داخل و خارج چهار ضلعى است و در چهار گوشهٔ آن، ‌ نيم طاقى بالا آورده و صورت مربع را به هيأت هشت ضلعى نامحسوس و بلافاصله به فلکه‌اى تبديل ساخته و پاطاق پوشش عرقچينى شکل و رسمى‌بندى را بالا آورده و بدنهٔ آن را سفيدکارى آسمانى رنگ کرده‌اند. برفراز بنا، گنبدى نيم‌دايره‌اى عرقچينى و ساده و آجرپوش است که در مرکز آن، مناره کوچکى تعبيه کرده‌اند. در وسط بقعه، مرقدى با جدار کاشيکارى خشتى فيروز‌فام تعميرى به ارتفاع ۱، طول ۳ و عرض ۲ متر قرار دارد. در جلوى بقعه، ايوانى با پوشش رومى وجود دارد که طرفين آن، ‌ حجره‌هايى ساده و نوبنيان دارد. صاحب مدفن را از اولاد امام موسى کاظم (ع) ذکر کرده‌اند.
   امام‌زاده شاهسواران، كاشان
بر يکى از يال‌‌هاى کوه کرکس، در ۲۷ کيلومترى جنوب کاشان، بناى امام‌زاده شاهسواران واقع شده است. بناى اصلى، داراى نقشهٔ چهار ضلعى است که يک گنبد بيست‌ترکى زيبا بر آن افزوده‌‌اند. کاشى‌هاى گنبد به رنگ آبى فيروزه‌اى است. پايهٔ‌ هر ترک از کف بام تا کمربند گنبد ۱۱۰ سانتى‌متر، و بلندى آجرچينى تا زير کاشى‌کارى گنبد ۱۴۰ سانتى‌متر است. نماى چهارگوشِ داخلى در بالا، با اجراى چهار گوشواره به شکل چندضلعى است که سپس به شکل دايره درآمده و گنبدِ عرقچينى بر آن نهاده شده است.
بقعه، سه درِ چوبى منبت‌کارى شده با تاريخ‌هاى قرن نهم و دهم دارد. قديمى‌ترين تاريخ، بر روى درِ کوچک بقعه کنده شده است و سال ۸۸۷ هـ.ق را نشان مى‌دهد. نام استاد سازندهٔ در، «استاد محمد اسماعيل جوينانه» است. مضمون کتيبه‌هاى روى درِ چوبى بزرگ، آياتى است از قرآن به تاريخ ۹۰۳ هـ.ق، تاريخ ديگر درون بقعه، بر روى لوحهٔ مرمرينى کنده شده و سال ۹۰۱ هـ.ق را نشان مى‌دهد.
   امام‌زاده شش امام‌زاده، روستاى سيف‌آباد، قم
اين بنا در خارج روستاى سيف آباد قم رود در ۲۴ کيلومترى شمال شرقى قم قرار دارد و به نظر مى‌رسد از آثار دوره صفوى است که در قرن چهاردهم تزيين و تعمير شده است. در اين بنا شش امام‌زاده مدفون‌اند که همگى از احفاد امام کاظم (ع) هستند.
   امام‌زاده شعيب، سبزوار
اين آرامگاه در ناحيهٔ جنوب سبزوار و ضلع جنوبى خيابان رضوى واقع شده و بنايى باشکوه است که سطح آن نسبت به خيابان مرتفع‌تر است. پيش‌تر، در اين محل که بيرون حصار و باروى شهر واقع بوده، گورستان عمومى سبزوار قرار داشته است. بناى امام‌زاده داراى چهار ايوان کاشى‌کارى در چهار طرف است.
سردرِ جنوبى حرم‌ امام‌زاده با کاشى، نره‌کارى شده است و در بالاى سردر با خط نستعليق، عباراتى نوشته شده است. کف حرم، سيمانى و به سبک سنگ‌نما ساخته شده است. بلندى حرم در حدود ده متر است و چهار نورگير روشنايى آن را تأمين مى‌کنند. بخش وسيعى از ديوارهٔ حرم و ايوان، آيينه‌‌کارى شده است. ضريح امام‌زاده در وسط حرم قرار دارد و از نقره با ستون‌هاى مطلا ساخته شده است. بر بالاى حرم نيز گنبدى کاشى‌کارى شده با کتيبهٔ قرآنى ساخته‌‌اند. علاوه بر اين، بناى امام‌زاده داراى دو مناره است که تا ارتفاع ۵ مترى به صورت مربع است و بعد از آن، به شکل هشت ضلعى و در آخر، به استوانه‌اى تبديل شده است. مأذنه در انتهاى قسمت استوانه‌اى شکل مناره قرار دارد. اصل بناى امام‌زاده احتمالاً از دورهٔ‌ صفوى بر جاى مانده است و در قرن اخير بازسازى و تزئين و تعمير شده است.
   امام‌زاده شورى (عبداللّه)، اصفهان
در محلهٔ دردشت اصفهان، امام‌زاده‌اى به نام شورى يا امام‌زاده عبداللّه وجود دارد که در مقابل آن، ‌ مسجدى کوچک واقع شده است. درون مسجدى آثارى باقى نمانده، ولى درِ قديمى آن با تاريخ سال ۹۱۹ هجرى قمرى هنوز باقى مانده است. داخل امام‌زاده کتيبه‌اى ندارد؛ ولى بر نماى خارجى يکى از جرزهاى آن، لوح سنگى کوچکى بر ديوار نصب شده است. کتيبه به خط نستعليق برجستهٔ درهم، شامل قطعه شعرى است که جد امام‌زاده عبداللّه را به نسل امام جعفر صادق (ع) نسبت مى‌دهد.
   امام‌زاده شيخ شبان (سيد بهاءالدين محمد)، شهر كرد
اين امام‌زاده در منطقهٔ‌ کوهستانى شهر کرد قرار گرفته که در تابستان آب و هواى بسيار مناسبى دارد و از اين نظر يک مرکز زيارتى - سياحتى جالب توجّه محسوب مى‌شود.
   امام‌زاده صالح، اردبيل
در محله ملا مؤمن و پشت بقعه شيخ صفى‌الدين، مسجد و مقبره‌اى قرار دارد که امام‌زاده صالح يا اوغلان امام‌زاده‌سى نام دارد.
مجموعه بنا شامل رواق، حرم، صحن و مسجد است و نماى جنوبى آن مرکب از ايوانى با تاق نيم گنبد و ترئينات کاشيکارى است. براساس اشعارى که روى کاشى‌هاى ايوان ورودى نوشته شده، بنا در زمان شاه‌عباس اول به سال ۱۱۳۰ هجرى ساخته شده است. بقعه داراى رواق مستطيل با تاق و تويزه است.
دو سوى ورودى بنا و ورودى حرم که روبروى هم قرار دارند، ‌ هشت تاقنما ساخته شده و پنجره‌هايى که در تاقنماهاى جنوبى ساخته شده است، نور داخل رواق را تأمين مى‌کند.
ايوان ورودى حرم، داراى تزئينات مقرنس‌کارى و آئينه‌کارى محدود است. حرم بقعه، در شمال رواق قرار دارد و داراى طرح هشت ضلعى با هفت تاقنما در هفت ضلع است. در سه تاقنماى جنوبى، شرقى و غربى، پنجره‌هايى براى نورگيرى نصب شده است. ضريح آهنى بقعه در وسط حرم قرار دارد و در جوار حرم، اتاقى به چشم‌ مى‌خورد که مدفن دو تن از علما و مراجع عاليقدر گذشته است.
   امام‌زاده صالح، تهران
بقعهٔ امام‌زاده صالح که در بازار تجريش واقع شده داراى صحن، ايوان، رواق، مسجد و ضريح مرقد و گنبد است. بقعهٔ کنونى از بناهاى دورهٔ قاجاريه است، اما به گواه درخت چنار کهن‌سالى که در محوطهٔ آن کاشته شده و سنگ قبرهايى قديمى که در داخل حرم و صحن آن باقى است بايد بناى اصلى و قديمى اين آستانه متعلق به قرن هفتم يا هشتم هجرى باشد.
   امام‌زاده صالح و امام‌زاده سليمان، روستاى نهاوند، تاكستان (غزنويان، سلجوقيان)
آرامگاه اين امام‌زاده‌ها در انتهاى روستاى نهاوند تاکستان، در ۵۶ کيلومترى جادهٔ قزوين - همدان قرار دارد. اين دو بقعه در نزديکى يک‌ديگر قرار دارند و يک اتاق مستطيل شکل، آن دو را به هم متصل ساخته است. طرح بناى هر دو امام‌زاده مدور است و قطر قسمت پايين آن‌ها کمى از بالاى بنا بيش‌تر است. اين اختلاف، در بناى سمت چپ - امام‌زاده صالح - نمايان‌تر از بناى امام‌زاده سليمان است.
هر دو بنا داراى سردابى هستند که سقف آن هم‌سطح زمين است و محل اصلى گور امام‌زاده‌ها است. راه ورود به سرداب‌هاى مزبور، درى کوتاه و تنگ است. سرداب داراى پوشش قوسى شکل است. نور داخل بنا - طبقهٔ دوم - به وسيلهٔ نورگيرهايى تأمين مى‌شود. قطر بناى امام‌زاده سليمان، ۱۷/۵ متر و ارتفاع کلى آن در حدود ۸ متر است. بناى امام‌زاده صالح، کمى از بناى امام‌زاده سليمان بزرگ‌تر است. پايه‌هاى بناى امام‌زاده بر روى سنگ‌هاى لاشه گذاشته شده و سپس آجرکارى بنا آغاز گرديده است. در جانب شمالى امام‌زاده، درى وجود دارد که بعدها آن را مسدود ساخته‌اند؛ ولى قوس و محل آن به خوبى نمايان است. نحوهٔ ساختمان گنبد اين بنا نيز شباهت کاملى به بناى قبلى دارد؛ با اين فرق که قسمت بالاى گنبد، بلندتر و مخروطى است.
با مقايسهٔ اين دو بنا با يک‌ديگر، ‌ مى‌توان گفت که بناى امام‌زاده صالح داراى قدمت بيش‌ترى نسبت به بناى قبلى است. از وضع نماى خارجى گنبدِ امام‌زاده صالح چنين برمى‌آيد که گنبدِ موجود، ‌پوشش زيرين گنبدى دوپوسته بوده است و به احتمالى، پوشش خارجى گنبد مخروطى شکل بوده است. دو بناى مزبور، با توجه به وضع سرداب‌ها، به آثار قرن ششم شباهت دارند؛ با اين فرق که نقشهٔ آن‌ها، مانند برج‌هاى قرن‌هاى چهارم و پنجم شمال ايران، دايره‌شکل است. آجرکارى اين دو بنا، با وجود سادگى، از يک شيوهٔ تکامل‌يافتهٔ معمارى بهره‌مند است.
   امام‌زاده صفورا، قم
اين بنا در خاک فرج جنب شاهزاده احمد واقع شده و بنايى است برجى شکل به قطر و ارتفاع ۱۰ متر که بر فراز آن گنبدى عرقچينى و آجرى ساخته شده است. جدار بنا از داخل سفيدکارى و فاقد تزئينات گچبرى و کاشى‌کارى است. در وسط بنا مرقدى با جدار گچى قرار دارد. مدفون در بنا را از اولاد حضرت على (ع) ذکر کرده‌اند.
   امام‌زاده طاهر و منصور، كاشان
اين آرامگاه در تکيهٔ سرپوشيده‌اى به همين نام، در کاشان واقع شده و به فرزندان امام موسى بن جعفر (ع) منسوب است. بناى بقعه از نوع چهارديوارى است با گنبد و گلدسته‌اى پوشيده از کاشى فيروزه‌اى و ضريح چوبى مشبک. روى درِ بقعه، نام دوازده امام و تاريخ ۹۳۴ هـ.ق کنده‌کارى شده است. پوشش قبر برجستهٔ اين امام‌زاده‌ها، سابقاً با کاشى‌هاى قديمى نفيس پوشيده شده بود؛ ولى در اوايل قرن حاضر به منظور تأمين هزينهٔ تعمير بنا، اين کاشى‌ها فروخته شدند. در ديوار داخل بقعه، دو لوح سنگى نصب شده است که از کلمات نقر شدهٔ آن‌ها، فقط اين مصراع باقى مانده است : «در جلوخان اين دو عاليجاه چهارسوقى بنا نهاد» و نام «حبيب‌اللّه» و «هادى بنا» به تاريخ ۱۱۱۰ هـ.ق.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
معتمدین هیات , جشن میلاد و جشن نوروز , باد وباران , بانک - بیمه - بورس , تیم فوتبال امپولی , تنیس، , بهمن سالاری , داریوش وکیلی , شهر سوخ , نظامیان صهیونیستی ,

مقالات پربیننده امروز
فرهنگی و هنری / سینما / سینمای ایران / حقیقت بد‌خط , بانک اطلاعاتی کتاب / فن الطبخ الشرقی و الغربی , بانک اطلاعاتی کتاب / آیرودینامیک به زبان ساده (مصور) , بانک اطلاعاتی کتاب / الفبای زبان‌شناسی , بهداشت و درمان / بهداشت روان / اضطراب / فرار از اضطراب , بانک اطلاعاتی کتاب / ماشین مشدی ممدلی , بانک اطلاعاتی کتاب / تاریخ پرچم ایران از باستان تا امروز , ورزشی / نهادها و مجامع ورزشی / المپیک / رابطه مدال آسیایی با تولید ناخالص ملی , بانک اطلاعاتی کتاب / American headway 1: workbook , بانک اطلاعاتی فیلم / رُزتا - ROSETTA ,

برخی منابع مهم خبری
siasatrooz.ir روزنامه سیاست روز , asriran.com عصرایران , digiato.com دیجیاتو , fa.alalam.ir العالم , piroozionline.ir روزنامه پیروزی , esteghlaljavan.ir روزنامه استقلال جوان , mehrnews.com خبرگزاری مهر , faradeed.ir فرادید , iranart.ir ایران آرت , salamatnews.com سلامت نیوز ,وبگردی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی
شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی - شوخی جنجالی اکبر عبدی با آیت الله علم الهدی هنگام افتتاح سینما در خراسان رضوی
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!!
آتش زدن حکم بقایی توسط مشایی در مقابل سفارت انگلیس!!! - امروز در اقدامی عجیب و اعتراضی در مقابل سفارت انگلستان مشایی حکم دادگاه بقایی را آتش زد.
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور
تلاش‌ نافرجام نماینده مجلس برای تلفظ موزه لوور - این نماینده در مجلس ایران هرگز نام موزه لوور را نشنیده است.
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن
فیلم/ لحظه خودکشی شاهزاده سعودی در فرودگاه لندن - بندر بن خالد بن عبدالعزیز شاهزاده سعودی که به اجبار در حال بازگشت به عربستان بود، در فرودگاه لندن دست به خودکشی زد. این شاهزاده به نشانه اعتراض، خود را از طبقه بالای فرودگاه به پایین پرت کرد. هنوز جزئیات دقیقی از وضعیت وی در دست نیست.
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی
رونمایی از تندیس آیت‌الله هاشمی رفسنجانی - مراسم رونمایی از تندیس آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام دوشنبه شب با حضور خانواده ایشان و محمدرضا نجفی شهردار تهران در محل موزه مشاهیر برج میلاد تهران برگزار شد.
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران
درگیری یک طلبه با رئیس سازمان مدیریت بحران - در فیلمی که در فضای مجازی منتشر شده است، این گونه به نظر می رسد که اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران با اسکورت چند ماشین شاسی بلند وارد محدوده خاکی جلوی یادمان شلمچه شده است که ورود به این منطقه برای خودروها ممنوع است. این موضوع موجب اعتراض طلبه حاضر در یادمان شد.
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما - ویدیو واکنش شقایق دهقان نسبت به ازدواج دوم بهاره رهنما
کره شمالی و دلواپسان ایران
کره شمالی و دلواپسان ایران - حسین شریعتمداری در یادداشتی که مرداد ماه در این باره نوشت ضمن تمجید از کره شمالی به مناقشه آن کشور با آمریکاو درخواست ترامپ برای مذاکره اشاره کرد و نوشت: «کره‌شمالی به درخواست آمریکا برای مذاکره نیز پاسخ مثبت نداد و برنامه‌های هسته‌ای و موشکی خود را غیرقابل مذاکره اعلام کرد. با جرأت می‌توان گفت که کره‌شمالی در این زمینه از مذاکرات بی‌نتیجه و فاجعه‌آمیز ایران با آمریکا الگو گرفته و از این روی حاضر نشده…
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد
فیلم | پوشش کتایون ریاحی در «دورهمی» که مانع از پخش برنامه شد - فیلم - در حالی که قرار بود شب گذشته برنامه «دورهمی» ویژه روز زن با حضور کتایون ریاحی و حامد همایون پخش شود، پس از 30 دقیقه تاخیر یکی از برنامه های گذشته «دورهمی» بازپخش شد. اتفاق عجیبی که کتایون ریاحی را در ساعت دو بامداد جمعه به واکنش واداشت. او نوشت اگر قسمت مربوط به حضورش در این برنامه در ساعتی غیر از ساعت معمولِ پخش، روی آنتن برود از سازندگان «دورهمی» شکایت می کند.
فیلم حمله به  سفات ایران در لندن به روش خودسرها!
فیلم حمله به سفات ایران در لندن به روش خودسرها! - سفیر ایران جزئیات جدیدی از حمله به سفارت ایران در لندن را منتشر کرد.متعرضان فقط روی بالكن بيرونی ساختمان سفارت بوده و در محاصره پليس هستند. همكاران همه در داخل سفارت در آرامش و امنيت هستند.
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن!
رقصیدن دختران مقابل نجفی در مراسم روز زن! - در همایش بانوان شاغل در شهرداری تهران چند دختر روی سن رفته و مقابل شهردار تهران شروع به رقصیدن می کنند و نجفی آبه دنبال تشویقش گفت: معتقد به سهمیه بندی جنسیتی نیستم.
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی
بزرگترین زمین‌خواری کشور / فروش ارزشمندترين زمين‌های ايران توسط دولت روحانی - هفتم بهمن سال جاری بود كه محمد سعیدی‌کیا، رئيس بنياد مستضعفان و جانبازان، در گفت‌وگو با ايلنا اعلام كرد: دولت حدود ۳۵ میلیون مترمربع (سه‌هزار‌و ٥٠٠ هكتار) از اراضی حاشيه بزرگراه تهران-شمال را به بنیاد واگذار خواهد كرد كه منابع مالي موردنياز براي تكميل اين پروژه در اختيار بنياد مستضعفان قرار گيرد.
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری
گزارشی عجیب و کودکانه در اخبار سراسری - این ویدیو که به سبکی عجیب و با جلوه های ویژه نه چندان حرفه ای تدوین شده است در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفت.
گلشیفته فراهانی در سزار 2018
گلشیفته فراهانی در سزار 2018 - مراسم چهل و دومین دوره جوایز سزار ۲۴ فوریه (۶ اسفندماه) برگزار شد. گلشیفته فراهانی از جمله چهره هایی بود که در مراسم سزار 2018 حضور یافته بود.
جنجال زندگی اشرافی امام جمعه ایلام و تهدید منتقدان در نماز جمعه
جنجال زندگی اشرافی امام جمعه ایلام و تهدید منتقدان در نماز جمعه - «از بچه‌بازي‌هايتان دست برداريد»، «اهانت به جايگاه نماز جمعه، اهانت به رهبري و قابل پيگيري است» و «توصيه مي‌کنم به اين جايگاه که مين‌گذاري است، نزديک نشويد و چنانچه نزديک شويد، با مين به هلاکت خواهيد رسيد!»همه اين اعتراضات از اين جهت است که جرياني در استان ايلام نسبت به آنچه زندگي اشرافي اين امام جمعه ناميده، معترض شده است.
پسر امام جمعه ایلام درباره پرادوسواری پدرش چه گفت؟
پسر امام جمعه ایلام درباره پرادوسواری پدرش چه گفت؟ - در چند روز اخیر انتشار عکسی از امام جمعه ایلام در کنار پرادو، انتقاداتی را در فضای مجازی برانگیخته است. در کنار این انتقادات برخی عکس های صفحه اینستاگرام پسر امام جمعه ایلام؛هادی لطفی هم بر شدت این انتقادات افزوده است.
مهندس موسوی میگفت از باطن احمدی نژاد خبر داشت ولی ما نداشتیم
مهندس موسوی میگفت از باطن احمدی نژاد خبر داشت ولی ما نداشتیم - سرلشگر فیروزآبادی: مهندس موسوی میگفت از باطن احمدی نژاد خبر دارم ولی ما خبر نداشتیم.
احمد نجفی، درِ شورای صنفی نمایش را گِل گرگرفت!
احمد نجفی، درِ شورای صنفی نمایش را گِل گرگرفت! - احمد نجفی امشب در اقدامی عجیب درِ شورای صنفی نمایش را گِل گرفت! این اقدام او در اعتراض به وضعیت نمایش فیلمش (من یک ایرانی ام) صورت گرفته است.
فرصت های دوباره را دریاب
▪ شما هزاران بار در زندگی شكست خورده اید، هر چند ممكن است به یاد نیاورید ▪ نخستین بار كه خواستید راه بروید، زمین خوردید ▪ نخستین بار كه سعی كردید شنا كنید، نزدیك بود غرق شوید ▪ …