سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ / Tuesday, 21 November, 2017

بقعهٔ خواهر امام، رشت


   بقعهٔ پيرعلمدار، سمنان (مظفريان)
در خيابان حکيم الهى و نزديک ميدان امام خمينى (ره) سمنان، مقبره‌اى وجود دارد که به پير علمدار مشهور است. در مورد نسب و تاريخ زندگانى مدفون اين آرامگاه اطلاع کافى در دست نيست.
عده‌اى معتقدند که در هنگام مسافرت حضرت رضا از مدينه به مرو، در سال ۱۹۸ هجرى قمرى، پير علمدار نيز جزو ملتزمان رکاب ايشان بود و وقتى به سمنان مى‌رسند پير حسين علمدار فوت مى‌کند و در محل کنونى دفن مى‌شود. عده‌اى ديگر اعتقاد دارند که علمدار يکى از مجاهدان و سرداران ملى سمنان در موقع حمله مغول به شهر سمنان بوده که در راه دفاع از ميهن شربت شهادت نوشيده و بعد از خروج مغولان، جنازهٔ او را در کنار دروازهٔ عراق به خاک سپرده و بر آن بنايى ساخته‌اند.
نماى خارجى بقعه به صورت مکعب مستطيل است که تمامى آن از آجر و خشت ساخته شده است. ايوان آرامگاه که متصل به بقعه و رو به مشرق واقع است، تقريباً پنج متر بلندى و به اندازه ارتفاع بقعه است. قوس ايوان به صورت نيم دايره و داراى پشت بغل‌هاى سادهٔ گچى است. حرم به صورت اتاقى مربع شکل به طول و عرض پنج متر است که در وسط آن ضريح چوبين نسبتاً قديمى روى قبر گچى قرار دارد. بر دو قسمت شمالى و شرقى درهايى وجود دارد که به طرف نماى داخلى باز مى‌شود. در بالاى حرم و در چهارگوش آن، چهار فيل‌پوش به وجود آمده که قسمت بالاى آن به داخل محوطهٔ حرم انحنا يافته و به کمک تاقنماهاى مثلث شکل به طرح دايره‌اى و مدور تبديل شده و گنبد روى آن بنا شده است.
نماى خارجى گنبد مخروطى شکل با کاشى‌هاى فيروزه‌اى لعاب داده شده است و در ميان آن عبارت يا اللّه يا لا اله الا اللّه و يا على ادرکنى بر روى کاشى‌هاى سفيد زينت‌‌بخش گنبد است.
تزئينات خارجى بقعه، به جز گنبد، منحصر به کتيبه‌اى از کاشى لاجوردى است که بر فراز در ورودى شمالى بقعه به خط ثلث به چشم مى‌خورد. از مضمون اين کتيبه برمى‌آيد که امام‌زاده پير حسين علمدار از اولاد امام چهارم شيعيان حضرت سجاد (ع) است.
  بقعهٔ پيغمبران، سمنان (اشکانيان)
اين بقعه در ۱۸ کيلومترى شمال شرقى سمنان بر فراز کوهى بلند قرار دارد. دربارهٔ شجرنامهٔ اين بقعه اطلاع صحيحى در دست نيست، اما طبق اعتقادات مردم سمنان و همچنين طبق مفاد کتيبهٔ موجود، صاحبان بقعه از فرزندان نوح بن پيغمبرند که به نام‌هاى سام‌النبى و لا‌م‌النبى مشهورند. بارگاه پيغمبران شامل حرم، گنبد، ايوان و صحن است. حرم محوطه چهار گوشه است، در وسط آن، زير گنبد و روى قبر، صندوق مشبک چوبين قرار دارد. گنبد مخروطى بقعه، يک لايه و فاقد پوشش است. دو ايوان پيغمبران رو به جنوب و شرق است و دو طرف ديگر بقعه پرتگاه است. در يکى از اين دو ايوان، کتيبه‌اى از کاشى وجود دارد که مفاد آن چنين است: «در بيان شب شريف پيغمبران سيم و لام (ع) بدان که دو بزرگوار دو پيغمبرند از نسل نوح يکى سام و يکى لام. پيروان عراق بن سام بن نوحند. بناى سمنان از ايشان شده. از راه البرز به سمنان آمده و قلعهٔ جنبندان و اسفنجان و ناسار و کوشمغنان و زاوغان را بنا نهاده و بعضى از مردم سمنان از نسل سام و لامند و وجه تسميه سمنان آن است که باعث آن سمنک پيغمبر شده و کوه را سيمنک مى‌نامند.»
ترديدى نيست که اين مقبره يکى از معابد ايرانيان دوران باستان به خصوص اشکانيان بوده است. برخى احتمال مى‌دهند که مربوط به آيين مهر در مذهب اشکانيان باشد.
در سال‌هاى اخير با هماهنگى اداره اوقاف و فرماندارى سمنان تعمير و بازسازى اين بقعه آغاز شد و با توجه به اينکه زائران به منظور زيارت بقعه، کوه مرتفعى را بايد طى کنند، چهار اتاق براى اسکان موقت زائران در منتهى‌اليه جادهٔ (پاى کوه) احداث شده و به اين ترتيب، مشکل تردد زائرين نيز حل شده است.
   بقعهٔ جوان مرد قصاب (شهر ري)، رى
بناى بقعهٔ جوان مرد قصاب که در منصورآباد شهر رى واقع شده به صورت مربعى است به ضلع شش متر، در ميان اين بقعه سکويى مستطيل شکل. به ارتفاع يک متر، طول دو متر و عرض يک متر قرار دارد. در چهار طرف بالاى سکو، نرده‌‌اى آهنى و در وسط آن لوحه‌اى سنگى نصب شده است. روى اين لوحهٔ سنگى دو بيت شعر به خط زيباى نستعليق برجسته نوشته شده است.
   بقعهٔ چهل تنان، شيراز (زنديان)
در جنوب بلوار هفت‌ تنان و شرق باغ جهان‌نماى شيراز، تکيهٔ‌ چهل تنان قرار دارد که از بناهاى دورهٔ کريمخان است و در محوطهٔ‌ آن ۴۰ سنگ قبر کوچک که متعلق به ۴۰ درويش بود، ديده مى‌شود. در اين تکيه قبور چند تن از بزرگان شيراز نيز وجود دارد که معروفترين آنها شيخ ابواسحاق شيرازى معروف به «بسحاق اطعمه» مى‌باشد.
   بقعهٔ ‍‍‍‍‍‍‍‍حَبَقّوقِ نبى، تويسركان
اين مقبره نزديک شهر تويسرکان واقع شده است و بناى آن را به قرن هفتم نسبت مى‌دهند.
حَبقّوق نبى يکى از پيامبران بنى‌اسرائيل است که نگهبان معبد سليمان در اورشليم بود و نامش در کتاب تورات (عهد عتيق) ذکر شده است. اين شخص هنگام حملهٔ بنوکد نصَّر و بابليان همراه با خيل يهوديان به اسارت درآمد و ساليان متمادى را در زندان بابل به سر برد. پس از فتح بابل توسط کوروش هخامنشى و آزادى يهوديان، به ايران آمد و در اکباتان (همدان) مسکن گزيد و پس از مرگ در تويسرکان به خاک سپرده شد.
اين بقعه بناى برج مانندِ آجرى با گنبدى مخروطى شکل است که پوشش داخلى آن مدور است و پوشش خارجى آن مخروط ناوى شکل است. در نماى خارجى هر ضلع از بناى هشت ضلعى، طاق‌نماى کم عمقى تعبيه شده است که بالاى آن کاشى‌کارى است. يکى از طاق‌نماها اختصاص به در ورودى بقعه دارد. مابين طاق‌نماها يک ترک بدون تزئينات و ساده واقع شده است.
در وسط بنا قبرى قرار دارد که مشخصات صاحب آن به دو خط بر روى آن نوشته شده است. در حفريات سال ۱۳۶۸ بقاياى حصار مربع شکل با چهار برج مشخص گرديد که به نظر مى‌رسد از خود بنا قديمى‌تر باشد.
در اينجا قسمتى از «دعاى حبقوق نبى بر شجونوت» نقل مى‌شود:
«اگرچه انجير شکوفه نياورد و ميوه در موْها يافت نشود و حاصل زيتون ضايع گردد و مزرعه‌ها آذوقه ندهد، و گله‌ها از آغل منقطع شود و رمه‌ها در طويله‌ها نباشد، ليکن من در خداوند شادمان خواهم شد و در خداى نجات خويش وجد خواهم نمود.»
   بقعهٔ حر عاملى، مشهد
اين بقعه در ضلع جنوب شرقى صحن آستان قدس رضوى واقع شده و ده پله از کف صحن پايين‌تر است. بقعه داراى حرم باشکوهى به طول ۱۲ و عرض حدود ۸ متر است. در منتهى‌اليه ضلع شمال غرب حرم، ايوان‌ کوچکى به ارتفاع ۳۰ سانتى‌‌متر بالاتر از کف حرم قرار دارد که قبر در وسط آن است. بر روى قبر، سنگ مرمر سبزرنگى به طول ۱/۵ متر و به عرض ۸۰ سانتى‌متر قرار گرفته است. ضريح نقرهٔ نفيسى، ايوان مذکور را از حرم جدا کرده است. تمامى ايوان آيينه‌کارى شده است و کتيبه‌اى از آيينه، ‌ حديث شريفى را از کميل در مدح علما در بر دارد. اطراف ديوارهاى حرم را به ارتفاع يک متر با سنگ مرمر سفيد پوشانده‌اند. همهٔ ديوارها و سقف حرم به طرز زيبا و به شکل هندسى آيينه‌کارى گرديده‌اند.
اين بقعه، مدفن شيخ محمد (جبل‌عامل ۱۰۳۳، مشهد ۱۱۰۴ هـ.ق) فرزند حسن‌بن على حر عاملى است که نسب وى به شهيد کربلا حر بن يزيد رياحى مى‌رسد و از اعاظم علماى شيعه و صاحب کتاب معروف وسايل‌الشيعه است.
   بقعهٔ حضرت يحيى بن موسى (ع)، سمنان (تيموريان)
در انتهاى بازار جنوبى سمنان و در گوشه جنوب غربى تکيهٔ معروف پهنه، بقعه‌اى با بارگاه رفيع و مجلل به نام حضرت يحيى (ع) وجود دارد. حضرت يحيى بن موسى (ع) فرزند حضرت موسى بن جعفر (ع) و يکى از مرشدان راه حق و حقيقت بود. در سال ۱۹۸ هجرى قمرى، حضرت على بن موسى‌الرضا (ع) براى ارشاد مردم اين سامان، برادر خويش حضرت يحيى بن موسى (ع) را در سمنان، مأمور اين امر مهم فرمودند.
بعد از شهادت حضرت امام رضا (ع) به تحريک مأموران خليفهٔ عباسى، حضرت يحيى (ع) نيز به شهادت رسيد و در محل کنونى به خاک سپرده شد. در اين زمان حاکم سمنان شخصى به نام سياه‌گوش بود. بقعه داراى گنبد عظيم و ايوان کاشى‌‌کارى شده و حرم و صحن است و گنبد آن قريب به ششصد سال پيش احداث و در سال ۱۳۴۸ مرمت و کاشى‌کارى شد. قدمت آن مربوط به قرن هشتم و دوران مغول است. طول ضلع حرم مربع شکل آن هفت متر است که در وسط آن، ضريح فلزى بسيار زيبا و ارزشمندى وجود دارد که در سال ۱۳۶۹ به همت هيأت امناء ساخته شده است. تزئينات حرم منحصر به ازاره کاشى‌کارى آن است که با کاشى خشت‌هاى سفيد که داراى گل‌هاى لاجوردى است انجام شده است. گنبد عظيم بقعه که بر بالاى حرم و روى چهار فيل‌پوش استوار است، پيازى شکل است و نماى خارجى آن را از کاشى‌هاى فيروزه‌اى پوشانده‌اند.
اين بقعه در حال حاضر محل دفن شهداى گرانقدر انقلاب اسلامى و جنگ تحميلى سمنان است و به همين دليل، بيش از گذشته مورد توجه و علاقه مردم سمنان است. علاوه بر اين، در طول سال و در ايام مختلف، انبوهى مراجعه‌کننده و زائر از دور و نزديک به زيارت حضرت يحيى (ع) به محل آستانه مى‌آيند.
   بقعهٔ خواجه تاج‌الدين، كاشان
اين بقعه در نزديکى مسجد آقابزرگ کاشان واقع شده و در اصل مجموعه‌اى بوده است از مسجد، مدرسه، مناره، آب‌انبار، خانقاه و بقعه که امروزه تنها دوگنبدى آجرى قرينهٔ بقعه و خانقاه آن بقاى مانده است. خواجه تاج‌الدين شيروانى و دو برادر ديگرش خواجه عمادالدين محمود و خواجه زين‌الدين - از چهره‌هاى معتبر دوران آق‌قويونلو در قرن نهم در کاشان - آثار و بناهاى مهمى ساختند که بقعه و خانقاه فوق از آن جمله‌‌اند. بقعهٔ‌ مزبور، مدفن دو تن از امام‌زادگان به نام شاه‌زاده اسحاق و شاه‌زاده ابى‌طالب - فرزندان شاه‌زاده حمزه بن موسى بن جعفر (ع) - است و مانند بناى خانقاه، براساس طرح چهارگوش و پوشش گنبدى کم‌خيز، بنا شده است. اين دو بنا، توسط رواق بزرگ صفه‌دارى به همديگر مربوط مى‌شوند. قبور امام‌زادگان با کاشى‌هاى معرق زيبايى پوشيده شده و داخل صندوق چوبى مشبکى قرار داده شده‌اند. در ميان سقف آجرچينى اين بقعه، ترنج گردى با کاشى‌هاى معرق عهد مغول - نظير کاشى‌هاى روى قبر امام‌زادگان - ساخته شده است. پيرامون ترنج، آجر‌کارى‌هايى به شيوهٔ رسمى‌بندى و سپس تزئينات مقرنس انجام گرفته است.
گنبد شرقى که همان خانقاه کهن است، پس از درگذشت حاج ملامحمد حسن قطب نطنزى - از عارفان و قطب‌هاى سلسلهٔ نعمت‌اللهى - بر روى آرامگاه او ساخته شده است و تزئيناتى در داخل آن به اجرا درآمده است. در زير سقف اين بقعه نيز ترنجى از کاشى معرق به گونهٔ ترنج موجود، در سقف بقعه قرار داشته است و در مرمت‌هاى انجام شده، در سه رديف پيرامون آن، کتيبه‌هاى گچ‌برى و آيينه‌‌کارى مشتمل بر يک غزل عرفانى و سروده‌‌هاى ملامحمدحسن قطب، با خط نسخ و نستعليق برجسته افزوده شده است. مطلع غزل چنين است:
«مژده اى همنفسان کوى مغانست اينجا رخ متابيد که خلوتگه جانست اينجا»
تاريخ اجراى اين تزئينات، سال ۳۰۲ هـ.ق است.
  بقعهٔ خواهر امام، رشت
اين بقعه در محلهٔ خواهر امام رشت واقع شده است. بر روى سقف اصلى بقعه با خط نستعليق سفيد بر زمينهٔ آبى، آيه‌هايى از قرآن و مطالبى را به تاريخ ۱۳۰۶ هـ.ق نوشته‌اند. سر درِ حياط بقعه، با آجرهاى لعابدار چيده شده و ابياتى به تاريخ ۱۲۹۰ هـ.ق بر آن نوشته شده است. بر سمت چپ درِ بقعهٔ خواهر امام، کتيبهٔ سنگى از دورهٔ ناصرالدين‌شاه در مورد معافيت مالياتى نانوايان به تاريخ ۱۲۷۲ هـ.ق نصب شده است.
   بقعهٔ زرنديان، مرياباد، يزد
اين بنا در مرياباد در حومهٔ يزد واقع و بقعه‌اى قديمى است که در دورهٔ اخير آن را مرمت و سفيدکارى و نماسازى کرده‌اند. مدفون بقعه را سيد ناصرالدين - از نزديکان امام‌زاده جعفر مدفون در شهر يزد - ذکر کرده‌‌اند. بناى بقعه براساس کتيبهٔ چوبى ضريح، مربوط به قرن دهم هجرى و بانى آن شمس‌الدين محمد ابرقوهى است. بناى اصلى بقعه به پيش از قرن دهم هجرى قمرى مربوط است.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
تغییر تصاویر , بارش باران در کرمانشاه , خودرو شوتی , نمایش خانه دیگری در برج میلاد , بانوان آستارا , سریال شیوع , آگاهی رسانی , تعداد زیاد , 3 هزار , شماره اضطراری , نرخ سود اوراق مشارکت , معاملات بورس , رفع پلمپ , کودک حساس , سرمربی تیم ملی فوتسال ایران , منوچه هادی , تماس با نهادهای اتحادیه اروپا , شکایت از داور بازی , روحانیت مبارز , سفر / بغداد , علیرضا حسن پور , عسام , ثروتمندان ترکیه , پروژه های عمرانی و رفاهی , توحید عظیمی , اتهامات , فرامرز نیک سرشت , اسب کوتوله , تخصیص اعتبار , ستاره‌جنوب , نوای عاشورایی , نمایشگاه «گزیده‌ای از مهرهای حکومتی عهد قاجار» , مدارس کرمانشاه , اقامت , بیماران روانی , سارقان خودرو , ایران و روسیه , راکتور هسته‌ای هند , کدر , سازمان اداری و استخدامی کشور , اولین عکس از فیلم مصادره , مرحوم ثقفیان , شفافیت مالی مسئولان , مسکن مهرتصفیه , علایم راهنمایی و رانندگی , محمد خزائی , پناهنده سوری , سرخپوشلن , غیبت دیگو کاستا , علیرضا جلالوندی ,

مقالات پربیننده امروز
اقتصاد و بازرگانی / صنایع نفت و گاز / گاز / عبور از سرما , اقتصاد و بازرگانی / بانک و بیمه / بانكداری / آن قدر بزرگم که نباید سقوط کنم , بهداشت / بهداشت و زیبایی / مو / آشنایی با اضافه کردن مو (ا‌کستنشن) , فرهنگ و جامعه / گاه‌شمار / گاه‌شمار تاریخ ـ میلادی / برخی دیگر از رویدادهای ۱۰ نوامبر , اجتماعی / خانه و خانواده / اعتماد به نفس کدام کودک پایین است , بانک اطلاعاتی کتاب / آخرین روش علمی ترک سیگار , علوم انسانی / تاریخ و جغرافیا / جغرافیا عمومی / گذری بر جای پای محمل سواران لوت , بانک اطلاعاتی کتاب / بیماریهای زنان , فرهنگی و هنری / کتاب و نشر / نقد کتاب / در جست و جوی روز از دست رفته , بانک اطلاعاتی کتاب / اصول و طراحی نگهداری در تونل‌ها , بانک اطلاعاتی کتاب / New interchange English for international communication 1: workbook , بانک اطلاعاتی کتاب / بدحجابی , بانک اطلاعاتی کتاب / شبکه ارتباطی در طراحی شهری , بانک اطلاعاتی کتاب / غذاهای نخست (راهنمای تغذیه کودکان) , بانک اطلاعاتی گردشگری / رودخانه کانی شیخ ، چوار ، ایلام , بانک اطلاعاتی کتاب / قانون حفاظت و بهره‌برداری از منابع آبزی جمهوری اسلامی ایران و آیین‌نامه اجرایی آن منضم به ... , بانک اطلاعاتی کتاب / جاندار و بی‌جان , بانک اطلاعاتی گردشگری / خانقاه‌ها ، استان یزد , بانک اطلاعاتی کتاب / دانستنیهای پزشکی برای زنان , بانک اطلاعاتی کتاب / کنکور الکترونیک همراه با پاسخ‌های %100 تشریحی (1375 ـ 1379) ,

برخی منابع مهم خبری
90tv.ir نود , farheekhtegan.ir روزنامه فرهیختگان , dustaan.com مجله دوستان , hamshahrilinks.org روزنامه همشهری , modeonline.ir مدآنلاین , asriran.com عصرایران , sena.ir سنا , shafaqna.com شفقنا , iraneconomist.com ایران اکونومیست , qudsonline.ir روزنامه قدس , 55online.ir 55 آنلاین , home.abrarnews.com روزنامه ابرار , gooyait.com گویا آی تی , ayaronline.ir عیار آنلاین , jomhourieslami.net روزنامه جمهوری اسلامی , sedayiran.com صدای ایران , didban.ir دیدبان , tebyan.net تبیان , vatanemrooz.ir روزنامه وطن امروز , namehnews.ir نامه نیوز , rooznamehsaba.ir روزنامه صبا , abna24.com ابنا , jonoubnews.ir جنوب نیوز , farhangnews.ir فرهنگ نیوز , shahrsakhtafzar.com شهر ‌سخت افزار , tabnak.ir تابناک , itanalyze.com آی تی آنالیز , icana.ir خانه ملت , chetor.com چطور , honarnews.com هنرنیوز ,فروش جوجه غاز  ◊  09111200767
وبگردی
پس‌لرزه سياسی
پس‌لرزه سياسی - سياسي‌اش كردند. زود رفتند سراغ مسكن مهر... خدا لعنت كند معاول اول رييس‌جمهوري، آقاي جهانگيري را... نخستين تخم لق سياسي را ايشان گذاشت و زود در جلسه اقتصاد مقاومتي اعلام كرد مسكن مهر... اصلا چه ربطي دارد؟
نخستین فیلم از زلزله ایلام
نخستین فیلم از زلزله ایلام - شدت زلزله۵.۳ ریشتری ایلام از دید دوربین یکی از فروشگاه ها را مشاهده می کنید.
فیلم | حجاب ورزشی نایکی یکی از ٢۵ اختراع مهم سال
فیلم | حجاب ورزشی نایکی یکی از ٢۵ اختراع مهم سال - فیلم - «مسابقه دادن با حجاب سخت است، اگر جنس لباس سنگین باشد باعث عرق کردن زیادی می شود؛ اگر زیادی سبک باشد ممکن است در طول مسابقه حجاب از سر بیفتد و اگر اشتباه بسته شود حس می کنید در حال خفه شدن هستید»... این ها اظهارات منال رستوم دونده مصری است که در فیس بوک گروه "ناجی حجاب" را راه اندازی کرده و نزدیک به نیم میلیون دنبال کننده دارد. او با طراحی های حجاب کمپانی نایک در مسابقات شرکت کرده است و این…
گریه مجری حین روایت دردناک جواد خیابانی از زلزله
گریه مجری حین روایت دردناک جواد خیابانی از زلزله - جواد خیابانی این روزها برای کمک به مصدومان حادثه زلزله کرمانشاه، در مناطق زلزله زده حضور دارد و در گفتگویی تلفنی با شبکه ورزش، در حالی که اشک می ریخت، یکی از خاطرات دردناک این حادثه را بازگو کرد. مجری برنامه نیز پس از شنیدن خاطره، با صدای بلند شروع به اشک ریختن کرد.
فیلم | توضیحات مهناز افشار درباره ماجرای واردات شیرخشک‌های فاسد توسط همسرش
فیلم | توضیحات مهناز افشار درباره ماجرای واردات شیرخشک‌های فاسد توسط همسرش - فیلم - مهناز افشار در نشستی با خبرنگاران درباره ماجرای واردات شیرخشک‌های فاسد از سوی همسرش گفت: من از شما درباره این موضوع پیگیرترم. صحبت های این بازیگر را در ویدئوی زیر بشنوید.
تصویری از ستونهای مسکن مهر
تصویری از ستونهای مسکن مهر - تصویری عجیب از ستون های مسکن مهر پس از زلزله را مشاهده می کنید. این تصویر صبح امروز پس از عملیات آوار برداری منتشر شد.
فیلم تلخ از لحظه خودکشی مرد آبادانی
فیلم تلخ از لحظه خودکشی مرد آبادانی - مرد آبادانی در اقدامی هولناک خودش را زیر خودروی سمند انداخت و به زندگی اش پایان داد.
مسکن‌مهر در اولین آزمون
مسکن‌مهر در اولین آزمون - واحدهای مسکونی مهر با ساکنانشان بی مهری کردند و به شکل گسترده ای در زلزله کرمانشاه، سرپل ذهاب،قصر شیرین و ایلام و ... تخریب شدند،این در حالی است که قدیمی ترین مسکن مهر در ایران هنوز 10 ساله نشده است.
فیلم تمرینات بدنسازی بهنوش طباطبایی
فیلم تمرینات بدنسازی بهنوش طباطبایی - بهنوش طباطبایی با انتشار این ویدیو در صفحه شخصی خود نوشت: یک هفته پر انرژى با تمرینات آمادگى جسمانى هر روزه
قشر متوسط - ازدواج سفید / قش پائین - تجاوز
قشر متوسط - ازدواج سفید / قش پائین - تجاوز - الان این ازدواج سفید بحرانی است که قشر متوسط دارد ایجاد می‌کند، بعد از آن ازدواج‌های ساندویچی است، یعنی رابطه جنسی ساندویچی. در ازدواج سفید طرفین چندمدت با هم هستند اما اگر قرار شد رابطه ... سر خیابان انجام شود، چه کسی می‌خواهد آن‌ها را بگیرد؟ چند نفر را می‌خواهند بگیرند؟ چند نفر را می‌خواهند اعدام کنند؟
تهران 1396 / تن فروشی در 10 سالگی برای 5 هزار تومان
تهران 1396 / تن فروشی در 10 سالگی برای 5 هزار تومان - فاطمه در 8 سالگی برای مدتی هر روز به بهانه بستنی و... به کارگاه چوب بری کشیده می‌شد و آنجا مورد تجاوز قرار می‌گرفت.
فیلم دو دختر اصفهانی لحظاتی قبل از خودکشی
فیلم دو دختر اصفهانی لحظاتی قبل از خودکشی - فیلم خودکشی دختر اصفهانی (جدید) | دو دختر اصفهانی در فیلمی که پیش از خودکشی ضبط کرده اند، با خوشحالی به سمت مرگ می شتابند. لحظاتی که آنها نزدیکان شان را خطاب قرار می دهند و خودشان را آرام و آهسته می رسانند به بلندترین ارتفاعی که برای خودکشی به ذهنشان آمده یعنی پل شهید چمران اصفهان و در این مسیر هیچ عاملی، هیچ دلیلی نیست که دست دلشان را بگیرد و پشیمان شان کند برای رفتن.
مجری : مسی شما را بعنوان نماینده ایران ! تحویل نگرفت
مجری : مسی شما را بعنوان نماینده ایران ! تحویل نگرفت - توضیحات رضا پرستش درمورد دیدار ناموفق با مسی! / ویدیو از آپارات
قهر مهدی فخیم زاده در برنامه زنده / رفتار عجیب مجری
قهر مهدی فخیم زاده در برنامه زنده / رفتار عجیب مجری - مهدی فخیم زاده مهمان شب گذشته مهمان برنامه زنده «سینما دو» بود که بعد از ارتباط تلفنی با لاله اسکندری و معطلی در استودیو، بعد از پخش آیتمی، بدون خداحافظی برنامه را ترک کرد. ویدیو از آپارات
در منزل بقایی ۷۰۳ سکه تمام بهار آزادی، ۱۸۴۲ نیم‌سکه، مبلغ ۲۱ میلیارد ریال وجه نقد ...
در منزل بقایی ۷۰۳ سکه تمام بهار آزادی، ۱۸۴۲ نیم‌سکه، مبلغ ۲۱ میلیارد ریال وجه نقد ... - زمانی که آقای بقایی در سازمان میراث فرهنگی مسئولیت داشتند چندین شرکت با نام‌های توسعه فناوری اطلاعات، میراث آریا، بهار سرزمین من، تور گردشگری ایران، کانون جهانگردی اتومبیلرانی ایران تأسیس کردند...
فیلم / مالباختگان ایران خودرو
فیلم / مالباختگان ایران خودرو - اعتراض جمعی از مالباختگان نمایندگی ایران‌ خودرو مقابل ساختمان اصلی وزارت صنعت امروز در حالی برای چندمین بار ادامه یافت که شرکت خودروساز با این ادعا که سهامدار نمایندگی، شرکت دیگری است، مسئولیت ماجرا را نمی‌پذیرد.
تصاویر جشن تولد احمدی نژاد
تصاویر جشن تولد احمدی نژاد - کیک تولد 61 سالگی احمدی نژاد که توسط طرفداران به خانه اش برده شد روی کیک نوشته شده: چه خوب شد که به دنیا آمدی و چه خوبتر که دنیای ما شدیدکتر جان تولدت مبارک.
انصافاً هیچ دولتى در شیرین كارى، خلاقیت اینا رو نداشت!
انصافاً هیچ دولتى در شیرین كارى، خلاقیت اینا رو نداشت! - امروز كه این عكسا رو دیدم، یهو دلم واسه كل ایل و تبارشون تنگ شد. انصافاً هیچ دولتى در شیرین كارى، خلاقیت اینا رو نداشت.
آشکارشدن ابعادجدیدی از تجاوز ناپدری به اهورا
آشکارشدن ابعادجدیدی از تجاوز ناپدری به اهورا - یکی از همسایه ها گفت: هنگامی که وارد خانه شدیم اهورا لخت مادرزاد بود و قاتل نیز در حالی که نیمه برهنه بود روی مبل نشسته بود. یکی دیگر از همسایه ها نیز گفت: اهورا را در حالی که از بینی، دهان و.... دچار خونریزی بود از خانه خارج کردیم.
پربازدیدها