چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ / Wednesday, 21 November, 2018

اهداف جزئی


اهداف جزئى از آن نظر مورد استفاده و بهره‌بردارى قرار مى‌گيرند که اهداف کلى به‌ خودى خود و به دليل مبهم و کلى بودنشان نمى‌توانند به‌راحتى مورد استفاده قرار گيرند. بنابراين لازم است اهداف کلى را به‌ اجزاى کوچکتر و خردترى که همان اهداف جزئى هستند تقسيم نمود تا با صراحتى که در آنها مطرح است آموزش را قابل‌ اجرا نمود. پس مى‌توان نتيجه گرفت که برخلاف اهداف کلي، اهداف جزئى بايستى داراى حالتى صريح، روشن و واضح باشند. نمونه‌هايى از اهداف جزئى در رابطه با هدف کلى يادشده مى‌تواند به شرح زير مطرح شود.
فراگير بتواند:
۱. چرائى کاربرد کاربرد نظريه عمومى سيستمها در طراحى منظم آموزشى را توصيف کند.
۲. يک الگو براى طراحى منظم آموزشى معرفى کند.
۳. مراحل و اجزاى مختلف الگو را ذکر کرده و دربارهٔ آنها توضيح دهد.
۴. براى تدريس درس بخصوصى طراحى منظم آموزش بعمل آورد.
ملاحظه مى‌شود که در کليه اهداف جزئى يادشده، صراحت و روشنى قابل توجهى وجود دارد. به‌عبارت ديگر اهداف تعبير و تفسيرپذير نيستند، درحالى که هدف کلى ما چنين حالتى را دارا نيست.
نکته‌اى که لازم است در اينجا به آن اشاره کنيم اينست که کلى و يا جزئى‌ بودن هدف امرى است نسبتاً نسبى و اين نسبت از موردى به مورد ديگر مى‌تواند تفاوت داشته باشد. در هر حال با مطرح کردن اهداف جزئى بايستى صراحت و روشنى لازم را از هدف انتظار داشت.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
مقام رهبری , رئیس دانشگاه بوعلی‌سینا , سفیر قطر , کم بارش‌ , روزی انسان , گردشگر ژاپنی , وزرای عزاقی , فیلترینگ هوشمند , عدالت جهانی , باور درست ,

مقالات پربیننده امروز
فرهنگی و هنری , سینما , معرفی فیلم / جبرئیل Gabriel , بانک اطلاعاتی کتاب / کولگه, دیوار, پنجره‌لر , بانک اطلاعاتی کتاب / سیاست خارجی پیامبر اسلام (ص) , بانک اطلاعاتی کتاب / ثانیه‌ها (مجموعه داستان) , بانک اطلاعاتی کتاب / رمز و داستانهای رمزی در ادب فارسی: تحلیلی از داستان‌های عرفانی - فلسفی ابن سینا و سهروردی , بانک اطلاعاتی کتاب / تحلیل مهندسی مدار , بانک اطلاعاتی کتاب / کنکور فیزیک: تدریس کامل درس ـ حل تشریحی تمام کنکورها تا سال جاری مخصوص داوطلبان ... , بانک اطلاعاتی کتاب / بر بال قلم: چهل درس در قلمرو ادب پارسی و آیین نگارش , شخصیت‌ها , سایر , شهدا و جانبازان / شهید مریم عباسی , بانک اطلاعاتی کتاب / گواهی‌نامه بین‌المللی کاربری کامپیوتر (ICDL): مهارت دوم: به کارگیری کامپیوتر و مدیریت فایل‌ها ,

برخی منابع مهم خبری
pana.ir خبرگزاری پانا , shabakeh-mag.com مجله شبکه , aparat.com آپارات , ensafnews.com انصاف نیوز , chetor.com چطور , fa.alalam.ir العالم , baharnews.ir بهارنیوز , kasbokarnews.ir روزنامه کسب و کار , yjc.ir باشگاه خبرنگاران , siasatrooz.ir روزنامه سیاست روز ,وبگردی
تهدید امنیتی جدید به نام پرایدساز
تهدید امنیتی جدید به نام پرایدساز - هشدار می‌دهم اگر تا دو هفته آینده با افزایش قیمت خودرو موافقت نشود تولید خودرو در جاده مخصوص کرج را متوقف می‌کنیم و سیل بیکاران روانه جامعه خواهند شد!
(+18) اولین تصاویر از لحظه تکه تکه کردن جسد جمال خاشقجی
(+18) اولین تصاویر از لحظه تکه تکه کردن جسد جمال خاشقجی - با اینکه عوامل اطلاعاتی عربستان، پیش از آغاز عملیات بازداشت و قتل خاشقجی، دوربین‌های امنیتی را از کار انداختند، اما روز گذشته تصاویر زیر در شبکه‌های اجتماعی و همچنین برخی سایت‌های عربی مخالف رژیم سعودی منتشر شده است. هنوز مشخص نیست که این تصاویر، واقعاً مربوط به این جنایت است، یا اینکه آن را شبیه‌سازی و صحنه‌سازی کرده‌اند. و همینطور هیچ مرجع رسمی این تصاویر را تایید نکرده است.
فیلم/تغییر محسوس و عجیب ورزشگاه آزادی نسبت به بازی فینال آسیا!
فیلم/تغییر محسوس و عجیب ورزشگاه آزادی نسبت به بازی فینال آسیا! - پس از دیدار پرسپولیس و کاشیما، در اولین بازی برگزار شده در ورزشگاه آزادی تغییرات محسوس و عجیبی نسبت به دیدار فینال آسیا دیده می‌شود.
آتش فشان خاموش / خودروهای گران و بی‌کیفیتی که تحویل نخواهند شد
آتش فشان خاموش / خودروهای گران و بی‌کیفیتی که تحویل نخواهند شد - چرا خودرو سازان با وجود مشکلات عرضه بازهم پیش فروش می کنند؟
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران - سه نفر کنار هم حوالی میدان مادر ایستاده‌اند. زنی قد بلند که موهایش زمینه نسکافه‌ای دارد به هر ماشینی که بلندتر بوق می‌زند نزدیک می‌شود و قیمت را آرام و به سرعت بیان می‌کند. او می‌گوید: «... صد هزار تومان، تو ماشین ۷۰ هزار تومان، گروپ ۳۰۰ هزار تومان و جا هم داریم»، جملات کوتاه و بی‌تفاوت بیان می‌شود. جلوتر دختر کم سن و سالی که شاید ۱۶ سال هم نداشته باشد، ایستاده و از سرما نوک بینی‌اش قرمز شده است، با…
اشراف متواضع!
اشراف متواضع! - افرادی هستند که در دروس زندگی میکنند اما ماشین زیر پایشان پراید است. افرادی که چند ده میلیون از جوجه‌مایه‌دارهای پدرریشو میگیرند که خوب تربیتشان کنند برای مدیر شدن در جمهوری اسلامی و بعد چند هفته در سال هم آنها را می‌برند اردوی جهادی تا از نزدیک ببینند فردا که به لطف جیب پدر در کنکور ترکاندند و مدرک معتبر گرفتند و مدیر شدند قرار است به چه بدبختهای مستضعفی که بخاطر پول نداشتن در آموزش و پرورش رایگان…
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»!
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»! - روز پنجشنبه تصویری در فضای مجازی منتشر شد که قابل تامل بود. زهرا تخشید نوه آیت‌ا... یزدی است که با انتشار تصویری که از دانشگاهش در نیویورک منتشر کرده بود، نوشت: «عکسی که دیروز عصر از دانشگاهم گرفتم با چراغ‌های همیشه روشنش».
روایت تجاوز عجیب به بازیگر لبنانی سریال «حوالی پاییز»
روایت تجاوز عجیب به بازیگر لبنانی سریال «حوالی پاییز» - ماجرای تجاوز به آن ماری سلامه، بازیگر زن عرب سریال تلویزیونی صدا و سیمای ایران.
عکس | همسر جدید نماینده سابق اردبیل در آمریکا
عکس | همسر جدید نماینده سابق اردبیل در آمریکا - «نورالدین پیرموذن» نماینده سابق اردبیل در مجلس شورای اسلامی که سالهاست در آمریکا زندگی می‌کند چند عکس از خود و همسر جدیدش را در اینستاگرام منتشر کرده است.