یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ / Sunday, 20 January, 2019

اهداف جزئی


اهداف جزئى از آن نظر مورد استفاده و بهره‌بردارى قرار مى‌گيرند که اهداف کلى به‌ خودى خود و به دليل مبهم و کلى بودنشان نمى‌توانند به‌راحتى مورد استفاده قرار گيرند. بنابراين لازم است اهداف کلى را به‌ اجزاى کوچکتر و خردترى که همان اهداف جزئى هستند تقسيم نمود تا با صراحتى که در آنها مطرح است آموزش را قابل‌ اجرا نمود. پس مى‌توان نتيجه گرفت که برخلاف اهداف کلي، اهداف جزئى بايستى داراى حالتى صريح، روشن و واضح باشند. نمونه‌هايى از اهداف جزئى در رابطه با هدف کلى يادشده مى‌تواند به شرح زير مطرح شود.
فراگير بتواند:
۱. چرائى کاربرد کاربرد نظريه عمومى سيستمها در طراحى منظم آموزشى را توصيف کند.
۲. يک الگو براى طراحى منظم آموزشى معرفى کند.
۳. مراحل و اجزاى مختلف الگو را ذکر کرده و دربارهٔ آنها توضيح دهد.
۴. براى تدريس درس بخصوصى طراحى منظم آموزش بعمل آورد.
ملاحظه مى‌شود که در کليه اهداف جزئى يادشده، صراحت و روشنى قابل توجهى وجود دارد. به‌عبارت ديگر اهداف تعبير و تفسيرپذير نيستند، درحالى که هدف کلى ما چنين حالتى را دارا نيست.
نکته‌اى که لازم است در اينجا به آن اشاره کنيم اينست که کلى و يا جزئى‌ بودن هدف امرى است نسبتاً نسبى و اين نسبت از موردى به مورد ديگر مى‌تواند تفاوت داشته باشد. در هر حال با مطرح کردن اهداف جزئى بايستى صراحت و روشنى لازم را از هدف انتظار داشت.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
دلار امریکا , آرسنی یاتسونیک , قصاص قاتل مامور نیروی انتظامی , بسیج شهرداری , گسترش همکاری شهری , 46 هزار , جانبزان , ارز واحد , الکویر , مسابقات ابتهال و مدیحه سرایی ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی کتاب / متن الاربعین النوویه: ضبط الفاظها و شرح غریبها , بانک اطلاعاتی کتاب / مقدمه‌ای بر ارزش‌گذاری محیط‌زیست , بهداشت , دانستنی‌های پزشکی , تغذیه / چیپس بخورید تا بیمار شوید! , بانک اطلاعاتی کتاب / اقتصاد خانواده , بهداشت , دانستنی‌های پزشکی , بیماریها / دردهایی کز پی سنگی بود , بانک اطلاعاتی کتاب / مکتب‌های سیاسی , فرهنگی و هنری , ادبیات و شعر , شخصیت‌ها / شاهنامه‌ای با نسخه بدلهایش , بهداشت و درمان , توصیه های پزشکی , دیابت / چگونه می‌توان دیابت داشت و سالم زندگی کرد ؟ , بانک اطلاعاتی کتاب / مجموعه سوالات پره‌انترنی و دستیاری از خرداد 1361 تا مهر PISA , بانک اطلاعاتی کتاب / مجموعه آزمون‌های چهارگزینه‌ای معماران مدرن قرن بیستم ,

برخی منابع مهم خبری
jamnews.ir جام نیوز , karyab.net کاریاب , snn.ir دانشجو , entekhab.ir انتخاب , rasad.org رصد , kasbokarnews.ir روزنامه کسب و کار , khabaronline.ir خبر آنلاین , setarehnews.ir ستاره‌ها , irdiplomacy.ir دیپلماسی ایرانی , tafahomnews.com روزنامه تفاهم ,وبگردی
دوربین مخفی ساختمان لواسان داماد شمخانی و فاطمه حسینی
دوربین مخفی ساختمان لواسان داماد شمخانی و فاطمه حسینی - همه چیز درباره ساخت و ساز فاطمه حسینی، داماد شمخانی و داماد صفدرحسینی | سر کشیدن دوربین مخفی شهرداد به ساختمان های آقازاده ها در لواسان! | پخش اختصاصی از صفحه آپارات آوانت
ماجرای دختربازی اسلامی از زبان رحیم پورازغدی
ماجرای دختربازی اسلامی از زبان رحیم پورازغدی - رحیم پورازغدی در مراسمی که با موضوع فجای مجازی بود،گفت: دختر خانم چادری یک عکس آنچنانی از خودش گذاشته و نوشته زن نباید قربانی نگاه شهوت مردانه بشه، بعد پسره زیر پستش نوشته"ما رایت الا جمیلا"
ما به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم.
ما به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم. - رئیس کل دادگستری خراسان رضوی: ما در نظام جمهوری اسلامی به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم. اگر فردی در زمان طاغوت در زندان بود، حبسش از مجازات اخروی او کم نمی کرد اما امروز اگر این تحمل کیفر یا قصاص و شلاق و دیگر احکام توسط حکام اسلامی و شرعی انجام می شوند یکی از آثار اخروی آن برای محکومان این است که این مجازات در آخرت از آنها برداشته می شود
جزئیاتی از منشا بوی بد تهران / فیلم
جزئیاتی از منشا بوی بد تهران / فیلم - بعد از فروکش کردن گازها، به حفاری ادامه دادیم و به یک مخزن بزرگ و استثنایی رسیدیم که بسیار عظیم تر از آنی بود که تصور می کردیم برای جایی مثل پلاسکو ساخته شود. برآورد ما از ابعاد این انبار فاضلاب این است که بین 400 الی 500 متر مکعب وسعت دارد و گازهای محبوس شده در این انبار در چندین دهه برای انتشار بوی بد در محدوده بزرگی از تهران کفایت می کند.
کلیپ جنجالی مهدی یراحی در باره جنگ / پاره سنگ
کلیپ جنجالی مهدی یراحی در باره جنگ / پاره سنگ - مهدی یراحی، خواننده ای که اخیرا موزیک ویدئوی جدید و اعتراضی خود با نام «پاره سنگ» را منتشر کرده است، از طرف برخی رسانه ها و مجید فروغی، مدیر روابط عمومی هنری مورد انتقاد قرار گرفته و شایعه هایی درباره ممنوع الفعالیت شدن یراحی به دلیل این ویدئو کلیپ و همچنین پوشیدن لباس کارگران گروه ملی در حمایت از مردم اهواز در کنسرت 6 دی ماه خود مطرح شده است. یراحی از جمله خواننده هایی است که همیشه نسبت به اتفاقات…
اهمیت فیلم صحنه دار و مرگ 10 انسان !
اهمیت فیلم صحنه دار و مرگ 10 انسان ! - گویا تلخی پخش فیلم صحنه دار، بیش از مرگ ۱۰ نفر است. درست همانطور که مسئله حجاب برای خیلی‎ها مهم تر از معیشت مردم است.
آقازاده شورای عالی انقلاب فرهنگی !
آقازاده شورای عالی انقلاب فرهنگی ! - انقلاب فرهنگی از این بالاتر که فرزند عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در آمریکا تابعیت بگیرد و از آنجا برای ایرانیان سبک زندگی تدریس بکند؟
رقص گروهی دختران دانشگاه الزهرا در حضور آقایان!
رقص گروهی دختران دانشگاه الزهرا در حضور آقایان! - ویدئویی عجیب از حرکات موزون گروهی دختران در دانشگاه الزهرا درحالی در فضای مجازی در حال انتشار است که مردان نیز در این مراسم حضور دارند!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان! - «شباهت عجیب علی الهام استاد هوا فضا در دانشگاهی در آلمان به غلامحسین الهام معاون رئیس جمهور سابق!
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر - سید احمد خمینی، نتیجه امام خمینی که چند هفته پیش با ازدواجش خبرساز شده بود، بار دیگر با انتشار عکسی از او و همسرش در حین سوارکاری حساسیت نسبت به خود را برانگیخته است و باعث تحریک مخاطبان و کاربران در فضای مجازی شده است.
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است !
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است ! - پس از اولین گفت وگوی رسمی میترا استاد (نجفی) و تایید ازدواجش با محمدعلی نجفی، حالا شهردار سابق، در نخستین واکنش به جنجال ها، عکس تازه ای از خود و میترا استاد در اینستاگرامش منتشر کرده است.