شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷ / Saturday, 21 July, 2018

جدول مواد موجود در صدگرم گوشت تازه نارگیل


مردم اقیانس آرام نارگیل را به‌عنوان یك غذای اصلی مصرف می‌كنند و از تمام قسمت‌های این درخت استفاده می‌برند. ضرب‌المثلی در این مناطق وجود دارد كه می‌گوید هر كس كه درخت نارگیل می‌كارد برای خودش و برای بچه‌هایش ،‌لباس، ‌ظرف، ‌نوشابه،‌ غذا و خانه درست می‌كند .نارگیل معمولاً از هندوراس، پاناما و جمهوری دومینیكین به كانادا وارد می‌شود. مقدار بسیار كمی نارگیل در فلوریدا تولید می‌شود كه به مصرف داخلی می‌رسد نارگیل درختی است كه به‌طور قائم بالا می‌رود. ارتفاع آن به ۳۰ متر و قطر تنه آن تا یك متر می‌رسد. برگ‌های آن دراز و به طول ۴ تا ۵ متر و مركب از چند برگچه باریك و دراز است. طول برگچه‌ها حدود یك متر می‌باشد. رنگ آن سبز روشن است.
میوه نارگیل مانند خوشه، شامل چندین نارگیل با اندازه‌های مختلف است. میوه نارگیل كروی شكل است كه قسمت خارجی آن ضخیم و سفت و متشكل از الیاف نباتی و داخل آن نیز صاف و سخت می‌باشد. در قاعده نارگیل سه سوراخ دیده می‌شود كه چشم‌های نارگیل نامیده می‌شود. برای استفاده از مایع داخل نارگیل كه شیر نارگیل نامیده می‌شود این سوراخ‌ها را باید با جسم نوك تیزی باز كرد و مایع درون آن را بیرون آورد. سپس با چكش آن را بشكنید و از گوشت داخل آن استفاده كنید. البته می‌توانید بعد از بیرون كشیدن شیر، نارگیل را در داخل فر در درجه حرارت ۳۵۰ درجه فارنهایت به مدت نیم‌ساعت قرار دهید تا نارگیل خود را بشكند.
درخت نارگیل در هر سال حدود پنجاه عدد نارگیل می‌دهد. نارگیل هنگامیكه نارس است مقدار بیشتری شیر دارد ولی به‌تدریج میوه می‌رسد مقدار شیر آن كمتر می‌شود.
برای خرید نارگیل همیشه میوه‌ای را انتخاب كنید كه سنگین باشد ضمناً آن را تكان دهید كه صدای شیر داخل آن را بشنوئید زیرا نارگیل اگر بدون شیر باشد حتماً كهنه است و یا اینكه شیرش بیرون آمده و هوا كشیده و خراب شده است.
  تركیبات شیمیائی
گوشت نارگیل دارای آنزیم‌های مختلف مانند انورتین ، اكسیداز و كاتالاز می‌باشد. در شیر نارگیل اسیدهای آمینه مختلفی مانند هیستدین، آرژینین، ‌لیزین فتایروزین، ‌تریپتوفان، پرولین،‌ لوسین و آلانین موجود است.
  جدول مواد موجود در صدگرم گوشت تازه نارگیل
انرژی ۳۵۰ كالری
آب ۵۰ كالری
پروتئین ۳/۵ گرم
چربی ۳۵ گرم
مواد نشاسته‌ای ۹ گرم
كلسیم ۱۲ میلی گرم
پتاسیم ۲۵۰ میلی گرم
سدیم ۲۵ میلی گرم
فسفر ۹۵ میلی گرم
آهن ۱/۸ میلی گرم
ویتامین ب ۱ ۰/۰۵ میلی گرم
ویتامین ب ۲ ۰/۰۲ میلی گرم
ویتامین ب ۳ ۰/۵ میلی گرم
ویتامین ث ۳/۲ میلی گرم
همانطور كه گفته شد به مایعی كه در داخل نارگیل وجود دارد شیر نارگیل گفته می‌شود. ولی باید اضافه كرد كه با له كردن و چرخ كردن گوشت سفید نارگیل نیز شیری به‌دست می‌آید كه به آن شیر نارگیل گفته می‌شود. و در اكثر مورد منظور از شیر نارگیل شیر است كه از گوشت نارگیل گرفته می‌شود.
  جدول مواد موجود در شیر نارگیل
آب ۶۵ گرم
پروتئین ۳/۲ گرم
چربی ۲۵ گرم
مواد نشاسته‌ای ۵ گرم
كلسیم ۱۶ میلی گرم
فسفر ۱۰۰ میلی گرم
آهن ۱/۵ میلی گرم
ویتامین ب ۱ ۰/۰۳ میلی گرم
ویتامین ب ۲ ۰/۰۱ میلی گرم
ویتامین ب ۳ ۰/۸ میلی گرم
ویتامین ث ۲ میلی گرم
  خواص داروئی
۱. برای دفع سنگ كلیه شیر نارگیل را با برگ سنا مخلوط كرده و بنوشید.
۲. نارگیل به‌دلیل داشتن چربی زیاد و مواد مغذی چاق كننده است.
۳. حرارت داخلی بدن را افزایش می‌دهد.
۳. برای خوشبو كردن دهان مفید است.
۵. ضعف كبد را درمان می‌كند.
۶. برای برطرف كردن بواسیر مفید است.
۷. ادرار را زیاد می‌كند.
۸. درد مثانه را رفع می‌كند.
۹. زخم‌های بدن را مداوا می‌كند.
۱۰. كرم معده و روده، مخصوصاً كرم كدو را از بین می‌برد.
۱۱. برای تقویت دستگاه هاضمه مفید است.
۱۲. ریشه درخت نارگیل ضد تب و ادرارآور است.
۱۳. ریشه درخت نارگیل برای ناراحتی‌های كبدی مانند یرقان مفید است.
۱۴. دم‌كرده ریشه درخت نارگیل برای معالجه اسهال خونی مفید است.
۱۵. گوشت سفید نارگیل از نظر طب قدیم ایران گرم و خشك است و شیر نارگیل كمی گرم و مرطوب است.
ـ خواص شیر نارگیل:
۱. شیر نارگیل هم ملین و هم ضد اسهال است.
۲. برای رفع اسهال خونی مفید است.
۳. برای برطرف كردن آب آوردگی بدن از شیر نارگیل استفاده كنید
۴. شیر نارگیل ضد سم است.
۵. برای پائین آرودن تب مفید است
۶. برای معالجه بیماری‌های پوستی مفید است.
ـ خواص روغن گوشت نارگیل:
۱. برای معالجه بیماری‌های پوستی به‌كار می‌رود.
۲. حافظه و هوش را تقویت می‌كند.
۳. درد مثانه را رفع می‌كند.
۴. كرم كدو و كرم‌های دیگر روده را دفع می‌كند.
۵. در درمان كمر درد مؤثر است.
۶. معالج بواسیر است.
۷. محرك نیروی جنسی است.
  مضرات
نارگیل دیر هضم است و در بدن خلط تولید می‌كند بنابراین بهتر است با شكر خورده شود چون نارگیل گرم است ممكن است در گرم‌مزاجان اشكالاتی تولید كند از این نظر این‌گونه افراد باید آن را با میوه‌های ترش، لیمو و یا هندوانه بخورند. خوردن آن برای سردمزاجان و سالمندان بسیار مفید است و اشكالی تولید نمی‌كند.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
کارخیر , دسته عزاداری , پرداخت ودیعه , بورسیه ها بلاتکلیف , کشف عتقیقه , تعطیلی پنجشنبه , طیب اردوغان , غلامرضا محمدی , فیلم مادر , حجت الله یارمحمدی ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی کتاب / بر منبرهایی از نور: ترجمه فضایل و صفات شیعه شیخ صدوق , کامپیوتر و فناوری‌اطلاعات , فناوری اطلاعات , روابط عمومی الکترونیک / دولت الکترونیک – روابط عمومی الکترونیک , بانک اطلاعاتی کتاب / هنر آشپزی و شیرینی‌پزی دل‌آرا , بهداشت و درمان , بیماریها , آلرژی، ایمونولوژی و روماتولوژی / زند‌گی بد‌ون آلرژی , کامپیوتر و فناوری‌اطلاعات , تلفن همراه , موبایل / چالش MMS , فرهنگ و جامعه , ادیان و مذاهب , ائمه‌اطهار و اولیاءالله / قدر و منزلت امام جواد علیه السلام , بانک اطلاعاتی کتاب / 100 نکته بیشتر بدانید درباره مصر باستان , بانک اطلاعاتی کتاب / شمیم دیدار , بهداشت و درمان , تغذیه و سلامتی , الگوی غذایی / کنار هم شام بخورید حتی اگر پیتزا سفارش داده اید , سیاسی , جهان , ریاست جمهوری / صورتکی نو بر چهره امپریالیسم ایالات متحده ,

برخی منابع مهم خبری
fartaknews.com فرتاک نیوز , javanonline.ir جوان آنلاین , afkarpress.ir روزنامه افکار , jahaneghtesad.com روزنامه جهان اقتصاد , iran-varzeshi.com روزنامه ایران ورزشی , aftabeyazd.ir روزنامه آفتاب یزد , resalat-news.com روزنامه رسالت , farsnews.ir خبرگزاری فارس , bahardaily.ir روزنامه بهار , 90tv.ir نود ,وبگردی
ماجرای سفر مخفیانه حسن روحانی به انگلیس
ماجرای سفر مخفیانه حسن روحانی به انگلیس - کامران غضنفری با کتاب «راز قطعنامه» شناخته شد؛ هر چند بیش از آن هم دستی بر آتش نوشتن و پژوهش داشت. غضنفری بعد از این تجربه های موفق دست به انتشار کتاب یا به قول خودش مقاله مفصل در مورد پیشنه، زندگی و عملکرد حسن روحانی در فضای مجازی زده است.
ماجرای احسان علیخانی و  ثامن الحجج
ماجرای احسان علیخانی و ثامن الحجج - پنج ماه بعد از اعلام رسمی غیرقانونی بودنِ موسسه ثامن الحجج در آبان 1393، برنامه تحویل سال 1394 شبکه سوم سیما تحت عنوان «بهارنارنج» با تهیه کنندگی و به مدت هشت ساعت پخش شد و این بار به جای تبلیغ مستقیم ثامن الحجج، باشگاه فرهنگی و ورزشی ثامن الحجج تبلیغ شد! در این برنامه بارها از ابوالفضل میرعلی مدیرعامل موسسه ثامن الحجج با عنوان دکتر تقدیر به عمل آمد؛ دکتری که اکنون مشخص شده یک دیپلمه با سوابق مالی…
وقتی یک دامدار با مدرک دیپلم و ۱۱۹ فقره چک برگشتی مدیرعامل «ثامن‌الحجج» شد
وقتی یک دامدار با مدرک دیپلم و ۱۱۹ فقره چک برگشتی مدیرعامل «ثامن‌الحجج» شد - تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رودررو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، حرف و سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوش‌شان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
جزییاتی تکان‌دهنده از اقدامات موسسه ثامن‌الحجج
جزییاتی تکان‌دهنده از اقدامات موسسه ثامن‌الحجج - دو چهره مشهور تلویزیون نیز از مواهب موسسه ثامن الحجج بی نصیب نبوده‌اند. مؤسسه ثامن‌الحجج دو مبلغ ۱۸۰ میلیون‌تومانی و ۴۰۰ میلیون‌تومانی را به حساب «م.م» مجری یک برنامه تلویزیونی واریز می‌کند و عنوانی که روبه‌روی این اعداد در توضیح دلیل وجه ذکر شده، یک کلمه است؛ هدیه. اما رقم هدیه‌ای که آقای «م.م» به‌عنوان هدیه دریافت کرده، در مقابل تسهیلات دریافتی او از ثامن‌الحجج تقریبا ناچیز است.
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد!
ترجیح می‌دهید کدام‌ زن همکار شوهر شما باشد! - یک بنر تبلیغاتی که ظاهراً با هدف ترویج فرهنگ حجاب طراحی شده، سبب‌ساز واکنش‌های کاربران شبکه اجتماعی توییتر شده است. در این بنر، از رهگذران خواسته شده بین دو گزینه موجود، زنی چادری و زنی مانتویی، انتخاب کنند ترجیح می‌دهند کدام‌یک همکار همسرشان باشد!
نمایش دستاورد آزادی و دموکراسی
نمایش دستاورد آزادی و دموکراسی - آقای مطهری بازیکنان آفریقایی تیم فرانسه را دیده ولی دورگه‌های تیم ملی خودمان را ندیده!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر!
فیلم قتل عجیب زن جوان توسط شوهرش در اسلامشهر! - در اتفاقی عجیب و غیر قابل باور فردی امروز به دلیل درخواست طلاق همسرش در خیابان اسلامشهر وی را با ضربات چاقو از پای درآورد، از سرنوشت این خانم اطلاع دقیقی در دست نیست.
مائده‌ها و دلارهای رانتی
مائده‌ها و دلارهای رانتی - اشارت‌هایی که برخی نکات جالب توجهی دیگری در خصوص آن بیان می‌کنند، مثل مطرح شدن مساله مانتو‌های جلوباز و اشکالی که برخی مسئولان به آن وارد می‌دانند. موضوعی که موجب شد تا بعد از مدت‌های مدید و در شرایطی که بسیاری بر این باورند که شناسایی و مقابله با اخلال گران بازار می‌بایست در اولویت همه امور باشد، گشت‌های ارشاد به خیابان‌ها باز گردند.
دورهمی کثیف‌ترین برنامه جنسی  ! تفکرات پیچیده یک استاد علوم انسانی !
دورهمی کثیف‌ترین برنامه جنسی ! تفکرات پیچیده یک استاد علوم انسانی ! - یکی از بحث های جنجالی دکتر فیاض در سال های اخیر اظهار نظر او در مورد وقوع بحران جنسی در ایران بوده است که حالا او معتقد است تبدیل به انقلاب جنسی شده است. با او در این زمینه مصاحبه مفصلی انجام دادیم که به زودی منتشر می شود. بخشی از این مصاحبه که درباره برنامه دورهمی است را تماشا کنید.
آغوش جنسی یا مادرانه ! مشغله فکری مطهری
آغوش جنسی یا مادرانه ! مشغله فکری مطهری - وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به نمایش در آغوش کشیدن تیم ملی کروواسی توسط رئیس‌جمهور کشورشان،گفت: ایشان با یک حس مادرانه این کار را انجام داد و این آغوش، جنسی نبود، البته که پخش آن نباید انجام می‌شد.
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟
کدام پسر روحانی سه تابعیتی است؟ - سرنوشت فرزند بزرگ حسن روحانی از جمله مواردی است که در سال‌های گذشته بارها مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است. پیش از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۲ نیز یکی از وب‌سایت‌های اصولگرا مدعی بود که او به دنبال “شکست عشقی” دست به “خودکشی” زده است. بنا به ادعای برخی از رسانه‌های اصو‌لگرا، فرزند روحانی با کلت کمری پدر خودکشی کرد.
فیلم منزل محمود خاوری درکانادا
فیلم منزل محمود خاوری درکانادا - کاربران شبکه های اجتماعی فیلمی را منتشر کرده اند که گفته می شود مربوط به خانه مجلل محمود خاوری در کانادا است. صحت و سقم این قضیه هنوز تایید نشده است.
چرا آیت‌الله جنتی اینگونه فکر می‌کند؟
چرا آیت‌الله جنتی اینگونه فکر می‌کند؟ - احزاب و شخصیت‌ها - زندگی ساده آیت‌الله جنتی گرچه از ویژگی‌های مثبت شخصیت وی است اما نوع نگاهش به عرصه سیاسی و مصداق‌یابی های وی درخصوص افراد انقلابی انتقادهای زیادی را متوجه او می‌کند.
مائده هژبری و امیرحسین مقصودلو در استانبول
مائده هژبری و امیرحسین مقصودلو در استانبول - امیرحسین مقصودلو (تتلو) با انتشار عکسی از خودش و مائده هژبری، دختر نوجوانی که پس از اعتراف تلویزیونی اش معروف شد، از کنسرت مشترک در استانبول خبر داد.
واکنش فغانی به انتشار تصاویردست دادنش با داور زن برزیلی:کوچکترین اهمیتی برایم ندارد!
واکنش فغانی به انتشار تصاویردست دادنش با داور زن برزیلی:کوچکترین اهمیتی برایم ندارد! - تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رودررو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، حرف و سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوش‌شان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.
اول مرگ بر ربا بعد مرگ برآمریکا
اول مرگ بر ربا بعد مرگ برآمریکا - صحبت های تامل برانگیز آیت الله رودباری درمورد ربا در کشور
مرد رو‌به‌روی مائده هژبری کیست؟
مرد رو‌به‌روی مائده هژبری کیست؟ - دختر بازداشت شده در بخشی از مصاحبه توضیح می‌دهد که صبح دستگیر شده و خانواده‌اش در جریان این موضوع قرار گرفته‌اند و این ادعا نشان می‌دهد تهیه فیلم اعترافات به فاصله یک صبح تا عصر انجام شده که خود نشان‌دهنده این است که برای متهم هنوز دادگاهی تشکیل نشده و جرمی به اثبات نرسیده ‌است.
فیلم | رامبد: دهنتو ببند، فرح‌بخش: دهنتو گِل بگیر!
فیلم | رامبد: دهنتو ببند، فرح‌بخش: دهنتو گِل بگیر! - پس از آنکه فیلم تازه محمدحسین فرح‌بخش در سالن‌های سینمای شهر تهران اکران نشد. احمدی مدیر سینماشهر که از قضا تهیه کننده برنامه خندوانه نیز هست و سوله مدیریت بحران شهر تهران در دوره تهیه کنندگی او به «خندوانه» اختصاص یافت، مانع از این اکران شده بود و همین مسئله واکنش فرح بخش را به دنبال داشت و او را رانت‌‎‌خوار خواند و پای رامبد جوان را به میان کشید.
شاخ‌های اینستاگرامی که نمی‌شناختیم
شاخ‌های اینستاگرامی که نمی‌شناختیم - یکی از دختران که به شدت مورد توجه قرار گرفته است مائده نام دارد. او از چهره‌های شناخته شده اینستاگرام است که ویدئو‌هایی از رقص هایش را در صفحه خود منتشر کرده است. او متولد سال 1380 است. به گفته خودش حدود 600هزار فالوئر دارد. او حالا با قرار وثیقه آزاد است.
تصادف سردار آزمون با پورشه اش (عکس)
تصادف سردار آزمون با پورشه اش (عکس) - سردار آزمون نیمه شب گذشته و در نزدیکی‌های صبح امروز با خودوری پورشه شخصی خود در محور نکا بهشهر پس از عبور از روستای کمیشان با تصادف زنجیره‌ای مواجه شد که در این حادثه خودروهای زیادی خسارت دیدند