سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ / Tuesday, 25 September, 2018

جدول مواد موجود در صدگرم گوشت تازه نارگیل


مردم اقیانس آرام نارگیل را به‌عنوان یك غذای اصلی مصرف می‌كنند و از تمام قسمت‌های این درخت استفاده می‌برند. ضرب‌المثلی در این مناطق وجود دارد كه می‌گوید هر كس كه درخت نارگیل می‌كارد برای خودش و برای بچه‌هایش ،‌لباس، ‌ظرف، ‌نوشابه،‌ غذا و خانه درست می‌كند .نارگیل معمولاً از هندوراس، پاناما و جمهوری دومینیكین به كانادا وارد می‌شود. مقدار بسیار كمی نارگیل در فلوریدا تولید می‌شود كه به مصرف داخلی می‌رسد نارگیل درختی است كه به‌طور قائم بالا می‌رود. ارتفاع آن به ۳۰ متر و قطر تنه آن تا یك متر می‌رسد. برگ‌های آن دراز و به طول ۴ تا ۵ متر و مركب از چند برگچه باریك و دراز است. طول برگچه‌ها حدود یك متر می‌باشد. رنگ آن سبز روشن است.
میوه نارگیل مانند خوشه، شامل چندین نارگیل با اندازه‌های مختلف است. میوه نارگیل كروی شكل است كه قسمت خارجی آن ضخیم و سفت و متشكل از الیاف نباتی و داخل آن نیز صاف و سخت می‌باشد. در قاعده نارگیل سه سوراخ دیده می‌شود كه چشم‌های نارگیل نامیده می‌شود. برای استفاده از مایع داخل نارگیل كه شیر نارگیل نامیده می‌شود این سوراخ‌ها را باید با جسم نوك تیزی باز كرد و مایع درون آن را بیرون آورد. سپس با چكش آن را بشكنید و از گوشت داخل آن استفاده كنید. البته می‌توانید بعد از بیرون كشیدن شیر، نارگیل را در داخل فر در درجه حرارت ۳۵۰ درجه فارنهایت به مدت نیم‌ساعت قرار دهید تا نارگیل خود را بشكند.
درخت نارگیل در هر سال حدود پنجاه عدد نارگیل می‌دهد. نارگیل هنگامیكه نارس است مقدار بیشتری شیر دارد ولی به‌تدریج میوه می‌رسد مقدار شیر آن كمتر می‌شود.
برای خرید نارگیل همیشه میوه‌ای را انتخاب كنید كه سنگین باشد ضمناً آن را تكان دهید كه صدای شیر داخل آن را بشنوئید زیرا نارگیل اگر بدون شیر باشد حتماً كهنه است و یا اینكه شیرش بیرون آمده و هوا كشیده و خراب شده است.
  تركیبات شیمیائی
گوشت نارگیل دارای آنزیم‌های مختلف مانند انورتین ، اكسیداز و كاتالاز می‌باشد. در شیر نارگیل اسیدهای آمینه مختلفی مانند هیستدین، آرژینین، ‌لیزین فتایروزین، ‌تریپتوفان، پرولین،‌ لوسین و آلانین موجود است.
  جدول مواد موجود در صدگرم گوشت تازه نارگیل
انرژی ۳۵۰ كالری
آب ۵۰ كالری
پروتئین ۳/۵ گرم
چربی ۳۵ گرم
مواد نشاسته‌ای ۹ گرم
كلسیم ۱۲ میلی گرم
پتاسیم ۲۵۰ میلی گرم
سدیم ۲۵ میلی گرم
فسفر ۹۵ میلی گرم
آهن ۱/۸ میلی گرم
ویتامین ب ۱ ۰/۰۵ میلی گرم
ویتامین ب ۲ ۰/۰۲ میلی گرم
ویتامین ب ۳ ۰/۵ میلی گرم
ویتامین ث ۳/۲ میلی گرم
همانطور كه گفته شد به مایعی كه در داخل نارگیل وجود دارد شیر نارگیل گفته می‌شود. ولی باید اضافه كرد كه با له كردن و چرخ كردن گوشت سفید نارگیل نیز شیری به‌دست می‌آید كه به آن شیر نارگیل گفته می‌شود. و در اكثر مورد منظور از شیر نارگیل شیر است كه از گوشت نارگیل گرفته می‌شود.
  جدول مواد موجود در شیر نارگیل
آب ۶۵ گرم
پروتئین ۳/۲ گرم
چربی ۲۵ گرم
مواد نشاسته‌ای ۵ گرم
كلسیم ۱۶ میلی گرم
فسفر ۱۰۰ میلی گرم
آهن ۱/۵ میلی گرم
ویتامین ب ۱ ۰/۰۳ میلی گرم
ویتامین ب ۲ ۰/۰۱ میلی گرم
ویتامین ب ۳ ۰/۸ میلی گرم
ویتامین ث ۲ میلی گرم
  خواص داروئی
۱. برای دفع سنگ كلیه شیر نارگیل را با برگ سنا مخلوط كرده و بنوشید.
۲. نارگیل به‌دلیل داشتن چربی زیاد و مواد مغذی چاق كننده است.
۳. حرارت داخلی بدن را افزایش می‌دهد.
۳. برای خوشبو كردن دهان مفید است.
۵. ضعف كبد را درمان می‌كند.
۶. برای برطرف كردن بواسیر مفید است.
۷. ادرار را زیاد می‌كند.
۸. درد مثانه را رفع می‌كند.
۹. زخم‌های بدن را مداوا می‌كند.
۱۰. كرم معده و روده، مخصوصاً كرم كدو را از بین می‌برد.
۱۱. برای تقویت دستگاه هاضمه مفید است.
۱۲. ریشه درخت نارگیل ضد تب و ادرارآور است.
۱۳. ریشه درخت نارگیل برای ناراحتی‌های كبدی مانند یرقان مفید است.
۱۴. دم‌كرده ریشه درخت نارگیل برای معالجه اسهال خونی مفید است.
۱۵. گوشت سفید نارگیل از نظر طب قدیم ایران گرم و خشك است و شیر نارگیل كمی گرم و مرطوب است.
ـ خواص شیر نارگیل:
۱. شیر نارگیل هم ملین و هم ضد اسهال است.
۲. برای رفع اسهال خونی مفید است.
۳. برای برطرف كردن آب آوردگی بدن از شیر نارگیل استفاده كنید
۴. شیر نارگیل ضد سم است.
۵. برای پائین آرودن تب مفید است
۶. برای معالجه بیماری‌های پوستی مفید است.
ـ خواص روغن گوشت نارگیل:
۱. برای معالجه بیماری‌های پوستی به‌كار می‌رود.
۲. حافظه و هوش را تقویت می‌كند.
۳. درد مثانه را رفع می‌كند.
۴. كرم كدو و كرم‌های دیگر روده را دفع می‌كند.
۵. در درمان كمر درد مؤثر است.
۶. معالج بواسیر است.
۷. محرك نیروی جنسی است.
  مضرات
نارگیل دیر هضم است و در بدن خلط تولید می‌كند بنابراین بهتر است با شكر خورده شود چون نارگیل گرم است ممكن است در گرم‌مزاجان اشكالاتی تولید كند از این نظر این‌گونه افراد باید آن را با میوه‌های ترش، لیمو و یا هندوانه بخورند. خوردن آن برای سردمزاجان و سالمندان بسیار مفید است و اشكالی تولید نمی‌كند.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
جهان ارا , رعایت ایمنی , ماموریت های نیروهای مسلح , رضوی , وودز , انیمیشن کوبو و دو رشته سیم , شرکت کنتور سازی , تیم کین , جشنواره هنر آسمانی , سفلیس ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی کتاب / جامعه آماده (1) (اصول آماده‌سازی سازمان‌ها و جوامع برای رویارویی با شرایط اضطراری) , اجتماعی , مشکلات و رفاه اجتماعی , برنامه‌های ایمنی و سلامت عمومی / عدالت در سلامت , بانک اطلاعاتی کتاب / جمعیت و تنظیم خانواده , بانک اطلاعاتی کتاب / افسانه‌های ایرانی , بانک اطلاعاتی کتاب / اوسنه گمشده , بانک اطلاعاتی کتاب / شب بخیر کوچولو , علمی و آموزشی , کشاورزی و شیلات , کشاورزی ـ تحقیق و پژوهش / ارزیابی ویژگی های جوانه زنی ژنوتیپ های مختلف گندم در شرایط تنش اسمزی و هم بستگی آنها با سرعت سبز شدن و مقاومت به خشکی در شرایط مزرعه ای , بانک اطلاعاتی کتاب / Headway elementary: workbook , بانک اطلاعاتی کتاب / صحیفه سجادیه: نیایشهای جاودانی حضرت علی بن الحسین (ع) , بانک اطلاعاتی کتاب / روانخوانی و تجوید قرآن کریم 'با تجدیدنظر و اضافات' ,

برخی منابع مهم خبری
e-estekhdam.com ای استخدام , vaghayedaily.ir روزنامه وقایع اتفاقیه , karyab.net کاریاب , jamnews.ir جام نیوز , fa.alalam.ir العالم , hamshahrilinks.org روزنامه همشهری , iusnews.ir خبرنامه دانشجویان , jomhourieslami.net روزنامه جمهوری اسلامی , parsnews.com پارس نیوز , chetor.com چطور ,وبگردی
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر - وزیربهداشت بهترین توصیه رو به اون پیرمرد بیچاره کرد که گفت: خودت بمال. پیرمرد باید دستش رو محکم می‌مالید به گوش وزیر تا یک بار هم که شده از تخت اخلاق فرعونی بیاد پایین
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص - کاش در این میان یکی به ما بگوید که بالاخره بی حجاب بد است، خوب است؟ چه زمانی بد است؟ چه زمانی خوب است؟
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی - حمید رسایی عضو جبهه پایداری در صفحه شخصی خود در شبکه توییتر نسبت به اهانت زشت امیر تتلو به امام حسین (ع) و 72 تن از یاران باوفایش واکنش تندی نشان داد.
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+)
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+) - پزشکان هنگامی که یک نوزاد دختر اندونزیایی را در یکی از بیمارستان های این کشور به دنیا آوردند بسیار وحشت زده شدند. نوزاد تازه متولد شده با یک چشم بزرگ روی پیشانی اش متولد شد و پس از هفت ساعت درگذشت.
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای !
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای ! - فردی به نام علی‌اکبر رائفی‌پور كه رسانه‌‌های اصولگرا از او به عنوان «استاد، محقق و پژوهشگر» یاد می‌كنند! در تاریخ 29 اردیبهشت 96 (در كوران انتخابات ریاست‌جمهوری) در نامه‌ای سرگشاده به امیرحسین مقصودلو (تتلو) نوشت: «امیر جان بخوان، تو باید بخوانی، عیبی ندارد! سرت را بالا بگیر و خدا را شکر کن که به واسطه تو این همه نفاق را آشکار کرد! دلت محکم باشد پهلوان! تو فقط بخوان، بخوان
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی - انتشار عکس‌های نشستن احمد خمینی زیر کولر در بخش وی‌آی‌پی هیات که پوششی شیشه‌ای دارد و از سینه‌زنان جداست، پس از توضیح او که گفت آن جایگاه مربوط به «روحانیون درجه یک و دو قم» است و «اون بالا معممین میشینن که لباسشون چون زیاده باعث گرمازدگی نشه»، با واکنش‌های تندتری هم همراه بود.
واکنش جالب رهبری به روبوسی کیارستمی با داور خانم جشنواره کن!
واکنش جالب رهبری به روبوسی کیارستمی با داور خانم جشنواره کن! - واکنش جالب مقام معظم رهبری به روبوسی کیارستمی با خانم داور جشنواره کن از زبان عزت الله ضرغامی
لحظه هولناک در چاه انداختن دختر بچه توسط پسرعمویش
لحظه هولناک در چاه انداختن دختر بچه توسط پسرعمویش - این فیلم که توسط دوربین های امنیتی گرفته شده لحظه به چاه انداختن دختر 5 ساله ای در اصفهان توسط پسر بچه ای کوچک را به تصویر کشیده است.
آشنایی با لامبورگینی! کاملا ایرانی
آشنایی با لامبورگینی! کاملا ایرانی - جوان خوش ذوق ایرانی لامبورگینی! تماما ایرانی را طراحی و تولید کرده است.
سلطان سکه
سلطان سکه - اولین جلسه دادگاه "وحید مظلومین" معروف به سلطان سکه به همراه ۱۴ نفر از همدستانش امروز در شعبه دو دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی زرگر و به صورت علنی برگزار شد.
ریحانه یا لیلا؟! / حاشیه سازی ریحانه پارسا بازیگر سریال پدر
ریحانه یا لیلا؟! / حاشیه سازی ریحانه پارسا بازیگر سریال پدر - با وجود اینکه چند روزی است سریال پر حاشیه "پدر" به پایان رسیده است، اما انتشار تصاویر ریحانه پارسا بازیگر نقش اول زن این سریال جنجال تازه‌ای به پا کرده است. این جنجال در حالی ایجاد شده که سازندگان سریال "پدر" به دنبال تولید فصل دوم آن هستند.
لیلای سریال "پدر" مدل شد / عکس‌ها
لیلای سریال "پدر" مدل شد / عکس‌ها - ریحانه پارسا، بازیگر نقش لیلا در سریال "پدر" فعالیت خودش را به عنوان مدل تبلیغاتی آغاز کرد. این بازیگر متولد سال 1377 است.
درگیری بازیکنان ایران و عربستان در مسابقه هندبال
درگیری بازیکنان ایران و عربستان در مسابقه هندبال - در این فیلم درگیری بازیکنان ایران و عربستان در مسابقات هندبال بازی‌های آسیایی جاکارتا را می بینید که این بازی در نهایت منجر به پیروزی ایران و کسب مقام پنجمی کشورمان شد.