چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ / Wednesday, 12 December, 2018

جدول مواد موجود در صدگرم گوشت تازه نارگیل


مردم اقیانس آرام نارگیل را به‌عنوان یك غذای اصلی مصرف می‌كنند و از تمام قسمت‌های این درخت استفاده می‌برند. ضرب‌المثلی در این مناطق وجود دارد كه می‌گوید هر كس كه درخت نارگیل می‌كارد برای خودش و برای بچه‌هایش ،‌لباس، ‌ظرف، ‌نوشابه،‌ غذا و خانه درست می‌كند .نارگیل معمولاً از هندوراس، پاناما و جمهوری دومینیكین به كانادا وارد می‌شود. مقدار بسیار كمی نارگیل در فلوریدا تولید می‌شود كه به مصرف داخلی می‌رسد نارگیل درختی است كه به‌طور قائم بالا می‌رود. ارتفاع آن به ۳۰ متر و قطر تنه آن تا یك متر می‌رسد. برگ‌های آن دراز و به طول ۴ تا ۵ متر و مركب از چند برگچه باریك و دراز است. طول برگچه‌ها حدود یك متر می‌باشد. رنگ آن سبز روشن است.
میوه نارگیل مانند خوشه، شامل چندین نارگیل با اندازه‌های مختلف است. میوه نارگیل كروی شكل است كه قسمت خارجی آن ضخیم و سفت و متشكل از الیاف نباتی و داخل آن نیز صاف و سخت می‌باشد. در قاعده نارگیل سه سوراخ دیده می‌شود كه چشم‌های نارگیل نامیده می‌شود. برای استفاده از مایع داخل نارگیل كه شیر نارگیل نامیده می‌شود این سوراخ‌ها را باید با جسم نوك تیزی باز كرد و مایع درون آن را بیرون آورد. سپس با چكش آن را بشكنید و از گوشت داخل آن استفاده كنید. البته می‌توانید بعد از بیرون كشیدن شیر، نارگیل را در داخل فر در درجه حرارت ۳۵۰ درجه فارنهایت به مدت نیم‌ساعت قرار دهید تا نارگیل خود را بشكند.
درخت نارگیل در هر سال حدود پنجاه عدد نارگیل می‌دهد. نارگیل هنگامیكه نارس است مقدار بیشتری شیر دارد ولی به‌تدریج میوه می‌رسد مقدار شیر آن كمتر می‌شود.
برای خرید نارگیل همیشه میوه‌ای را انتخاب كنید كه سنگین باشد ضمناً آن را تكان دهید كه صدای شیر داخل آن را بشنوئید زیرا نارگیل اگر بدون شیر باشد حتماً كهنه است و یا اینكه شیرش بیرون آمده و هوا كشیده و خراب شده است.
  تركیبات شیمیائی
گوشت نارگیل دارای آنزیم‌های مختلف مانند انورتین ، اكسیداز و كاتالاز می‌باشد. در شیر نارگیل اسیدهای آمینه مختلفی مانند هیستدین، آرژینین، ‌لیزین فتایروزین، ‌تریپتوفان، پرولین،‌ لوسین و آلانین موجود است.
  جدول مواد موجود در صدگرم گوشت تازه نارگیل
انرژی ۳۵۰ كالری
آب ۵۰ كالری
پروتئین ۳/۵ گرم
چربی ۳۵ گرم
مواد نشاسته‌ای ۹ گرم
كلسیم ۱۲ میلی گرم
پتاسیم ۲۵۰ میلی گرم
سدیم ۲۵ میلی گرم
فسفر ۹۵ میلی گرم
آهن ۱/۸ میلی گرم
ویتامین ب ۱ ۰/۰۵ میلی گرم
ویتامین ب ۲ ۰/۰۲ میلی گرم
ویتامین ب ۳ ۰/۵ میلی گرم
ویتامین ث ۳/۲ میلی گرم
همانطور كه گفته شد به مایعی كه در داخل نارگیل وجود دارد شیر نارگیل گفته می‌شود. ولی باید اضافه كرد كه با له كردن و چرخ كردن گوشت سفید نارگیل نیز شیری به‌دست می‌آید كه به آن شیر نارگیل گفته می‌شود. و در اكثر مورد منظور از شیر نارگیل شیر است كه از گوشت نارگیل گرفته می‌شود.
  جدول مواد موجود در شیر نارگیل
آب ۶۵ گرم
پروتئین ۳/۲ گرم
چربی ۲۵ گرم
مواد نشاسته‌ای ۵ گرم
كلسیم ۱۶ میلی گرم
فسفر ۱۰۰ میلی گرم
آهن ۱/۵ میلی گرم
ویتامین ب ۱ ۰/۰۳ میلی گرم
ویتامین ب ۲ ۰/۰۱ میلی گرم
ویتامین ب ۳ ۰/۸ میلی گرم
ویتامین ث ۲ میلی گرم
  خواص داروئی
۱. برای دفع سنگ كلیه شیر نارگیل را با برگ سنا مخلوط كرده و بنوشید.
۲. نارگیل به‌دلیل داشتن چربی زیاد و مواد مغذی چاق كننده است.
۳. حرارت داخلی بدن را افزایش می‌دهد.
۳. برای خوشبو كردن دهان مفید است.
۵. ضعف كبد را درمان می‌كند.
۶. برای برطرف كردن بواسیر مفید است.
۷. ادرار را زیاد می‌كند.
۸. درد مثانه را رفع می‌كند.
۹. زخم‌های بدن را مداوا می‌كند.
۱۰. كرم معده و روده، مخصوصاً كرم كدو را از بین می‌برد.
۱۱. برای تقویت دستگاه هاضمه مفید است.
۱۲. ریشه درخت نارگیل ضد تب و ادرارآور است.
۱۳. ریشه درخت نارگیل برای ناراحتی‌های كبدی مانند یرقان مفید است.
۱۴. دم‌كرده ریشه درخت نارگیل برای معالجه اسهال خونی مفید است.
۱۵. گوشت سفید نارگیل از نظر طب قدیم ایران گرم و خشك است و شیر نارگیل كمی گرم و مرطوب است.
ـ خواص شیر نارگیل:
۱. شیر نارگیل هم ملین و هم ضد اسهال است.
۲. برای رفع اسهال خونی مفید است.
۳. برای برطرف كردن آب آوردگی بدن از شیر نارگیل استفاده كنید
۴. شیر نارگیل ضد سم است.
۵. برای پائین آرودن تب مفید است
۶. برای معالجه بیماری‌های پوستی مفید است.
ـ خواص روغن گوشت نارگیل:
۱. برای معالجه بیماری‌های پوستی به‌كار می‌رود.
۲. حافظه و هوش را تقویت می‌كند.
۳. درد مثانه را رفع می‌كند.
۴. كرم كدو و كرم‌های دیگر روده را دفع می‌كند.
۵. در درمان كمر درد مؤثر است.
۶. معالج بواسیر است.
۷. محرك نیروی جنسی است.
  مضرات
نارگیل دیر هضم است و در بدن خلط تولید می‌كند بنابراین بهتر است با شكر خورده شود چون نارگیل گرم است ممكن است در گرم‌مزاجان اشكالاتی تولید كند از این نظر این‌گونه افراد باید آن را با میوه‌های ترش، لیمو و یا هندوانه بخورند. خوردن آن برای سردمزاجان و سالمندان بسیار مفید است و اشكالی تولید نمی‌كند.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
فرماندار سرخس , جنگ خیابانی , شرایط جوی ، , قربانیان معدن , میرااث فرهنگی , شعبده بازی سیاسی , تخم‌مرغ ایرانی , مرتضی رواندوست , پالایشگاه نفت بندرعباس , مرز هندو پاکستان ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی کتاب / پرسشهای چهارگزینه‌ای با پاسخ‌های تشریحی عربی 3 رشته‌های علوم تجربی و ریاضی فیزیک , ورزشی , فوتبال , مربیان / بازگشت ستاره ناآرام , خانه و خانواده , آشپزی , پلو و چلو / مرصع پلو , بانک اطلاعاتی کتاب / 21 پرسش و پاسخ در مورد مرجعیت , بانک اطلاعاتی کتاب / همبستگی و وفاق ملی: چالش‌ها, راهبردها , بهداشت و درمان , علوم پزشکی , علوم پزشکی ـ تحقیقات پزشکی / ارزش تشخیصی زمان اندازه‌گیری کراتین کیناز سرم بعد از تشنج تونیک – کلونیک ژنرالیزه , بانک اطلاعاتی کتاب / جامعه‌شناسی آموزش و پرورش , بانک اطلاعاتی کتاب / غزال , سیاسی , تاریخ سیاسی , ایران / جمهوری رضاخانی , بانک اطلاعاتی کتاب / کتاب کار و خودآزمون هدفدار ریاضی: سال سوم راهنمایی ,

برخی منابع مهم خبری
cinemapress.ir سینما پرس , musiceiranian.ir موسیقی ایرانیان , javanonline.ir روزنامه جوان , rokna.ir رکنا , iran-newspaper.com روزنامه ایران , shabakeh-mag.com مجله شبکه , car.ir کار(خودرو) , 90tv.ir نود , entekhab.ir انتخاب , home.abrarnews.com روزنامه ابرار ,وبگردی
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان! - «شباهت عجیب علی الهام استاد هوا فضا در دانشگاهی در آلمان به غلامحسین الهام معاون رئیس جمهور سابق!
شبهای داغ مدیترانه !
شبهای داغ مدیترانه ! - «حسن کردمیهن» متهم آمریت حمله به سفارت عربستان به تازگی در کرج، مرکز استان البرز، رستوران راه انداخته است.
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر - سید احمد خمینی، نتیجه امام خمینی که چند هفته پیش با ازدواجش خبرساز شده بود، بار دیگر با انتشار عکسی از او و همسرش در حین سوارکاری حساسیت نسبت به خود را برانگیخته است و باعث تحریک مخاطبان و کاربران در فضای مجازی شده است.
رفتار عجیب دو نفر از همراهان رئیس جمهور در زمان سخنرانی!
رفتار عجیب دو نفر از همراهان رئیس جمهور در زمان سخنرانی! - دو نفر از کسانی که همراه رئیس جمهور در سمنان حضور داشتند در هنگام سخنرانی روحانی رفتار غیر معمولی از خود نشان میدادند.
اظهارات جنجالی دو بازیگر زن درمورد فساد شدید در سینما
اظهارات جنجالی دو بازیگر زن درمورد فساد شدید در سینما - ظهارات جنجالی لیلا بوشهری و شقایق دلشاد درباره فساد در سینما: چرا دایرکت میدم فالو نمیکنید؟ ساعت یک شب چرا باید زوایای صورت منو ببینن؟
بخشی دیده نشده از رفتار سخیف مجری تلویزیون با فراستی!
بخشی دیده نشده از رفتار سخیف مجری تلویزیون با فراستی! - بخشی دیگر از برنامه «من و شما» با حضور مسعود فراستی و برخورد توهین آمیز مجری رسانه ملی را می بینید که در رسانه ها باز نشر نشد.
خلاصه داستان و بازیگران سریال بانوی عمارت +تصاویر
خلاصه داستان و بازیگران سریال بانوی عمارت +تصاویر - مریم مومن متولد دهه 70 می باشد و حضورش در بانوی عمارت اولین تجربه بازیگری است و به واسطه این سریال وارد دنیای بازیگری شده است . او در کلاس های تئاتر فعالیت داشته است .
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است !
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است ! - پس از اولین گفت وگوی رسمی میترا استاد (نجفی) و تایید ازدواجش با محمدعلی نجفی، حالا شهردار سابق، در نخستین واکنش به جنجال ها، عکس تازه ای از خود و میترا استاد در اینستاگرامش منتشر کرده است.
تصاویری از لحظه ربوده شدن مرزبانان ایرانی در مرز میرجاوه
تصاویری از لحظه ربوده شدن مرزبانان ایرانی در مرز میرجاوه - گروه تروریستی جیش العدل نخستین تصاویر از حمله به پاسگاه مرزی در میرجاوه ۱۴ مهر امسال را منتشر کرد؛
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران - سه نفر کنار هم حوالی میدان مادر ایستاده‌اند. زنی قد بلند که موهایش زمینه نسکافه‌ای دارد به هر ماشینی که بلندتر بوق می‌زند نزدیک می‌شود و قیمت را آرام و به سرعت بیان می‌کند. او می‌گوید: «... صد هزار تومان، تو ماشین ۷۰ هزار تومان، گروپ ۳۰۰ هزار تومان و جا هم داریم»، جملات کوتاه و بی‌تفاوت بیان می‌شود. جلوتر دختر کم سن و سالی که شاید ۱۶ سال هم نداشته باشد، ایستاده و از سرما نوک بینی‌اش قرمز شده است، با…
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»!
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»! - روز پنجشنبه تصویری در فضای مجازی منتشر شد که قابل تامل بود. زهرا تخشید نوه آیت‌ا... یزدی است که با انتشار تصویری که از دانشگاهش در نیویورک منتشر کرده بود، نوشت: «عکسی که دیروز عصر از دانشگاهم گرفتم با چراغ‌های همیشه روشنش».