چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ / Wednesday, 20 February, 2019

تعيين حاملگى


باردارى يک حادثهٔ کاملاً طبيعى و نرمال است ضمناً امتحان و آزمايش خوبى خواهد بود از نيرو و سلامت زن و يک يک اعضاء بدن وى. بنابراين بهتر است که در اين دوران خانم حامله خود را تحت توجه و مشاورهٔ پزشک قرار دهد. پزشک پس از معاينه و آزمايشات لازم خواهد دانست که بدن زن باردار و اعضاء داخلى او آيا آمادگى نگهدارى و نمو جنين را دارد؟
پزشک مخصوصاً روى قلب و کلّيهٔ ارگان‌هاى توليدمثل دقت و توجه خواهد نمود و چنانچه نيازى به معالجه و دادن دارو مثلاً براى جلوگيرى از ابتلاء نوزاد آينده به راشيتيسم (نرمى استخوان‌ها) و غيره ـ باشد، به همان ترتيب عمل خواهد کرد.
   تعيين حاملگى
زن جوان به‌محض بند آمدن رگل و تصور حاملگى، مشتاق است هر چه زود‌تر مطمئن و اميدوار شود که آيا در آينده‌اى صاحب فرزندى خواهد شد؟
وقتى رگل دو مرتبه بند آيد مى‌توان به پزشک مراجعه نمود زيرا پس از هشت هفته از تاريخ انعقاد نطفه، طبيعت به‌وسيلهٔ معاينات داخلى مى‌تواند اظهار نظر کند. البته با وسائل لابراتوارى و آزمايشات مربوطه، زودتر از اين مدت نيز امکان تشخيص وجود دارد.
توصيه مى‌شود که زن باردار هر چهار هفته يک‌بار خود را تحت معاينهٔ پزشک قرار دهد. در اواخر آبستنى بهتر است دفعات معاينه افزايش يابد. معاينات لازم به‌وسيلهٔ طبيب خانوادگى يا قابله که وضع حمل را هدايت مى‌کند انجام مى‌شود.
   تاريخ زايمان
اکثر قريب به اتفاق خانم‌هاى جوان از پزشک سئوال مى‌کنند که چه وقت منتظر زايمان باشند:
حاملگى تقريباً ۲۸۰ روز طول مى‌کشد (۹ ماه). ساده‌ترين طريق براى تعيين وضع حمل چنين است: به اولين روز آخرين رگل هفت روز اضافه مى‌کنيم و سپس سه ماه به عقب برمى‌گرديم. بدين ترتيب روز احتمالى وضع حمل به‌دست مى‌آيد. مثال: آخرين رگل در روز ششم مرداد صورت گرفته است. هفت روز بدان اضافه مى‌کنيم، مى‌شود ۱۳ مرداد. حالا سه ماه به عقب برمى‌گرديم، ۱۳ ارديبهشت به‌دست مى‌‌آيد که تقريباً روزى خواهد بود که مى‌توان در انتظار نوزاد بود. اين محاسبه البته تقريبى است. وضع حمل ممکن است زودتر يا ديرتر حادث گردد.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
روزنامه پیام , عیدی بازنشستگان , رو میزی , مرضیه سبزعلیان , فیلم های توقیفی , رییس کمیته بازاریابی , سفر ماه عسل , راهبردهای هدفمند , شبکه های ماهواره , خانه نمایش دا ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی کتاب / قصه‌های شاهنامه: رستم و سهراب , علمی و آموزشی , علوم پایه , مغناطیس / تابش الکترومغناطیسی , بانک اطلاعاتی کتاب / تازه عروس , دین و اندیشه , دین و مذهب , فقه و اصول / فقه و حقوق اسلامی؛ چالش‌ها، کاستی‌ها و بایستگی‌ها , بانک اطلاعاتی کتاب / امامت تطبیقی: پژوهشی در مفهوم امامت از دیدگاه شیعه و اهل تسنن , بانک اطلاعاتی کتاب / آه باران ... , بانک اطلاعاتی کتاب / راهنمای جامع مبانی سازمان و مدیریت: قابل استفاده برای دانشجویان و داوطلبان کارشناسی ارشد رشته‌های مدیریت و MBA ... , اجتماعی , خانه و خانواده , نکات خانه‌داری / پلوپز برقی؛ ساده و پرکار , کامپیوتر و اینترنت , سخت افزار , کامپیوترها / تهیه کامپیوتر ارزان و باقیمانده قطعات , بانک اطلاعاتی کتاب / گزینه اشعار: قیصر امین‌پور ,

برخی منابع مهم خبری
https: العالم , banifilm.ir بانی فیلم , sourehcinema.ir سوره سینما , afkarpress.ir روزنامه افکار , asriran.com عصرایران , faradeed.ir فرادید , tabnak.ir تابناک , press.jamejamonline.ir روزنامه جام جم , e-estekhdam.com ای استخدام , piroozionline.ir روزنامه پیروزی ,وبگردی
آقای روحانی! نمی دانید یا تجاهل می کنید؟ /  کاری زشت که به مردم بگوئید کالا ارزان است اما شما نمیتوانید بخرید ولی همسایه میخرد
آقای روحانی! نمی دانید یا تجاهل می کنید؟ / کاری زشت که به مردم بگوئید کالا ارزان است اما شما نمیتوانید بخرید ولی همسایه میخرد - اخیراً رئیس جمهور حسن روحانی در توضیح علت قاچاق گفته است: علت قاچاق ارزانی است، وقتی جنسی در داخل ارزان است و در خارج گران، خود به خود قاچاق آن به خارج صورت می گیرد. به عنوان مثال چون الان گوشت در عراق گران تر از ایران است، از کشورمان به آنجا قاچاق می شود. درباره قاچاق بنزین نیز همین موضوع مصداق دارد.
راز میتوانیم موشک و نمیتوانیم خودرو در اقتصاد است
راز میتوانیم موشک و نمیتوانیم خودرو در اقتصاد است - مشکل تولید فقط به سطح فناوری مربوط نیست. ما می‌توانیم یک وسیله و کالای باکیفیت بالا را تولید کنیم، ولی با قیمت بسیار گران که خریداری نخواهد داشت. در واقع اگر بتوانیم چنین کالایی را وارد کنیم در مقایسه با تولید آن به شدت به‌صرفه است. ولی در جریان تولید موشک با وضعیت دیگری مواجهیم. اول اینکه موشک را بدون قید و شرط نمی‌فروشند یا برخی کشور‌ها به دلایل امنیتی علاقه ندارند که در تامین نیازشان به این کالا‌ها…
جمهوری اسلامی عمق حکمرانی اقتصادی ندارد
جمهوری اسلامی عمق حکمرانی اقتصادی ندارد - برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شب گذشته با حضور عادل پیغامی اقتصاددان و سیداحسان خاندوزی عضو هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد.
داستان قالیچۀ حضرت سلیمان و سامانۀ نیما
داستان قالیچۀ حضرت سلیمان و سامانۀ نیما - ساز و کاری که بانک مرکزی تحت عنوان نیما برای بازگرداندن ارز حاصل از صادرات اندیشیده اند و با خوارشماری صادر کنندگان با تجربه و خوشنام و بی اعتنائی به نظرات معقول و دلسوزانۀ آنان به راهی خطرآفرین پا گذاشته، بی تردید محکوم به ناکامی است و پیامدهای ناگوار آن، که در درجۀ اول از دست دادن بازارهای صادراتی دیرینه است، به راحتی قابل جبران نخواهد بود.
پژو 206 دولت روحانی 72 میلیون تومان
پژو 206 دولت روحانی 72 میلیون تومان - در حالی که طی روزهای اخیر افزایش عجیب قیمت خودرو، بازار خرید و فروش را زمین گیر کرده و شرایطی ویژه بر این بازار حاکم کرده است، خودروسازان از امروز، ساعت ۱۰ صبح طرح ویژه پیش فروش فوری خودرو را با قول تحویل خودروها طی سی روز آغاز کرده‌اند.
کپی‌برداری «عین‌به‌عین»
کپی‌برداری «عین‌به‌عین» - انتظار می‌رفت که علیخانی هم در قسمت اول برنامه «عصرجدید» به کپی بودن «عین‌به‌عین» برنامه‌اش و شباهت آن با برنامه مشهور «گات تلنت‌ آمریکایی» اشاره کند و در مقایسه‌ای از ویژگی‌های احتمالاً متفاوت نسخه ایرانی این برنامه بگوید؛ علیخانی اما ترجیح داد در این زمینه حرفی نزند!
اشتباه جالب در مراسم استقبال از رئیس جمهور در هرمزگان
اشتباه جالب در مراسم استقبال از رئیس جمهور در هرمزگان - مراسم استقبال از رئیس جمهور در سفر به استان هرمزگان.
توزیع عجیب کیک 40 سالگی انقلاب توسط یک روحانی!
توزیع عجیب کیک 40 سالگی انقلاب توسط یک روحانی! - در ویدیویی که در فضای مجازی داغ شده شاهد پخش کیک 40 سالگی جمهوری اسلامی
ادامه‌ی سکوت ضرغامی درباره‌ی انتقال آرشیو صداوسیما به شبکه من و تو
ادامه‌ی سکوت ضرغامی درباره‌ی انتقال آرشیو صداوسیما به شبکه من و تو - چند سالی است از جمله روزهای اخیر که با نزدیک شدن به مقاطعی از جمله دهه‌ی فجر، شبکه‌های تلویزیونی فارسی خارج کشور مانند بی‌بی‌سی و من‌وتو مستندهایی از زمان انقلاب پخش می‌کنند که جزو آرشیو صداوسیما بوده است ولی تا امروز مشخص نشده است که چطور و توسط چه کسانی به دست آنها رسیده است؟
اختتامیه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر
اختتامیه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر - مراسم اختتامیه سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر شامگاه دوشنبه در برج میلاد برگزار شد.
جنجال شبیه‌سازی بیعت امام و همافران ارتش توسط علم‌الهدی در مشهد
جنجال شبیه‌سازی بیعت امام و همافران ارتش توسط علم‌الهدی در مشهد - دیدار و سلام نظامی فرماندهان نیروی هوایی ارتش به سیداحمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد انتقادهایی را در پی داشته است.
ازدواج الهام حمیدی + تصاویر
ازدواج الهام حمیدی + تصاویر - الهام حمیدی بازیگر پرکار این روز‌های سینما و تلویزیون با انتشار عکسی در صفحه اینستاگرامش خبر ازدواجش را به صورت رسمی اعلام کرد اما هویت همسرش را فاش نکرد.
عکس/ کشف حجاب در تهران!
عکس/ کشف حجاب در تهران! - حجت الاسلام حمید رسایی عکسی در کنار یک زن بی حجاب از حضور در برنامه‌ای با عنوان «اعلام همبستگی با ملت ونزوئلا» در تهران منتشر کرده است.