شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ / Saturday, 23 June, 2018

صادرات


ساده‌ترين راه ورود به يک بازار خارجي، صادرات است. يک شرکت ممکن است هر از گاهى به صورت انفعالى نسبت به صدور مازاد توليد خود به خارج از کشور اقدام کند. يا ممکن است براى بسط و گسترش صادرات به يک بازار خاص، به صورت فعال خود را متعهد گرداند. در هر دو مورد، شرکت کالاهاى صادراتى را در کشور خود توليد مى‌کند و ممکن است براى صدور اين کالاها، تغيير آنچنانى هم در آنها ندهد. صادرات، مستلزم حداقل تغييراتى است که يک شرکت در خط محصولات، سازمان شرکت، سرمايه‌گذارى يا رسالت شرکت مى‌دهد.
شرکت‌ها اصولاً صادرات را با صادرات غيرمستقيم آغاز مى‌کنند. بعضى از يک واسطه بازاريابى بين‌المللى مستقل استفاده مى‌کنند. صادرات غيرمستقيم به سرمايه‌گذارى کمترى نياز دارد. زيرا تحت اين شرايط شرکت به تماس خارجى يا وجود فروشندگان در خارج از کشور نياز ندارد. صادرات غيرمستقيم، مخاطره کمترى هم دارد. در اين مورد، واسطه‌هاى بازاريابى بين‌المللي، نظير تجار يا کارگزاران داخلى صادرکننده، مؤسسات تعاونى و شرکت‌هاى تخصصى صادراتى هستند که خود دانش و خدمات مورد نياز را فراهم مى‌آورند و در نتيجه، فروشنده مرتکب خطا و اشتباه کمترى مى‌شود.
شرکت‌ها اصولاً صادرات را با صادرات غيرمستقيم آغاز مى‌کنند. بعضى از يک واسطه بازاريابى بين‌المللى مستقل استفاده مى‌کنند. صادرات غيرمستقيم به سرمايه‌گذارى کمترى نياز دارد. زيرا تحت اين شرايط شرکت به تماس خارجى يا وجود فروشندگان در خارج از کشور نياز ندارد. صادرات غيرمستقيم، مخاطره کمترى هم دارد. در اين مورد، واسطه‌هاى بازاريابى بين‌المللي، نظير تجار يا کارگزاران داخلى صادرکننده، مؤسسات تعاونى و شرکت‌هاى تخصصى صادراتى هستند که خود دانش و خدمات مورد نياز را فراهم مى‌آورند و در نتيجه، فروشنده مرتکب خطا و اشتباه کمترى مى‌شود.
فروشندگان ممکن است نهايتاً خود به سمت صادرات مستقيم حرکت کنند و انجام تمام امور صادراتى را خود متقبل شوند. تحت اين شرايط، سرمايه‌گذارى و مخاطرات مربوطه تا اندازه‌اى افزايش مى‌يابند. اما بازده بالقوه نيز افزايش خواهند يافت. يک شرکت به چندين طريق مى‌تواند دست به صادرات مستقيم بزند. يکى اينکه يک دايره صادراتى ايجاد کند، دايره‌اى که کليه فعاليت‌هاى صادراتى ار انجام مى‌دهد. راه‌حل ديگر اين است که يک شعبه فروش در خارج از کشور پايه‌گذارى کند و مسؤوليت‌هاى مربوط به فروش، توزيع و احتمالاً تبليغ را به اين شعبه محول کند. چنين شعبه فروشى در بازار خارجى براى شرکت، امکان حضور و کنترل بهتر برنامه را فراهم مى‌آورد. شعبه فروش اغلب نقش نمايشگاه و مرکز ارائه خدمات به مشتريان را نيز برعهده دارد. در بعضى از مقاطع زماني، اعزام فروشندگان محلى به خارج از کشور به‌منظور يافتن مشترى نيز يکى از راه‌هاى صادرات مستقيم است. سرانجام، فروش کالا به توزيع‌کنندگان خارجي، که خود خريدار و مالک کالا مى‌شوند يا کارگزاران خارجى که به نمايندگى از طرف شرکت کالا را به فروش مى‌رسانند، از جمله راه‌هاى ديگر صادرات مستقيم است.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
گیاهان دارویی , ورود ممنوع , نهت عاشورا , منطقه عملیاتی سومار , ماکسیما 2015 , تالیسمان , دوره های آموزش ضمت خدمت , سوره بیاورید , محل اختفای ابوبکر بغدادی , زباله جمع کن ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی کتاب / آشنایی با کتابخانه و منابع آن (رشته علوم تربیتی) , بهداشت , دانستنی‌های پزشکی , بیماریها / تنیا سولیوم یا کرم کدوی مسلح یا تنیای خوک , بانک اطلاعاتی کتاب / سر الوجود , بانک اطلاعاتی کتاب / برنامه‌ریزی جامع تولید , بانک اطلاعاتی کتاب / پنجاه و سه نفر , بانک اطلاعاتی کتاب / بیماریهای کبد, مجاری صفراوی و پانکراس , بانک اطلاعاتی کتاب / فلسفه عیسی , بانک اطلاعاتی کتاب / پرسشهای چهارگزینه‌ای گیاه‌شناسی عمومی , بانک اطلاعاتی کتاب / فروغ ابدیت: تجزیه و تحلیل کاملی از زندگانی پیامبر اکرم (ص) , علوم انسانی , روانشناسی , روانشناسی / مشاهده‌ی هاله ,

برخی منابع مهم خبری
irdiplomacy.ir دیپلماسی ایرانی , isna.ir ایسنا , mehrnews.com خبرگزاری مهر , iranart.ir ایران آرت , cinemakhabar.ir سینما خبر , asrekhodro.com عصر خودرو , hamshahrilinks.org روزنامه همشهری , khabarsport.com خبر ورزشی , rooyeshnews.com رویش , etemadnewspaper.ir روزنامه اعتماد ,وبگردی
لادن طباطبایی در شبکه من و تو / فیلم
لادن طباطبایی در شبکه من و تو / فیلم - لادن طباطبایی، بازیگر شناخته شده سینما و تلویزیون ایران که برای درمان بیماری فرزندش مدتی است در خارج از ایران به سر می برد امروز مهمان شبکه «من و تو» بود و بدون حجاب مقابل دوربین این شبکه حاضر شد.
تصاویر/ لمس "آزادی" در ورزشگاه آزادی
تصاویر/ لمس "آزادی" در ورزشگاه آزادی - مردم تهران برای اولین بار و برای تماشای مسابقه‌ی فوتبال ایران و اسپانیا در جام جهانی ۲۰۱۸ بهمراه خانواده‌های خود به ورزشگاه صدهزار نفری آزادی رفتند
(ویدئو) رفع ممنوعیت صدای جواد یساری پس از ۴۰ سال
(ویدئو) رفع ممنوعیت صدای جواد یساری پس از ۴۰ سال - جواد یساری پس از ۴۰ سال با خواندن در فیلم «دشمن زن» دوباره به عرصه هنر بازگشت.این گزارش توسط تماشا تهیه و منتشر شده است. منبع
انتشار عکس دلخراش حمید بقایی
انتشار عکس دلخراش حمید بقایی - مشاور رسانه‌ای احمدی نژاد دیشب با انتشار عکسی دلخراش از وضعیت جسمی «حمید بقایی» از بازگشت این مجرم پرونده‌ی مالی آن دولت به زندان اوین خبر داد.
سبک عجیب شوی لباس در عربستان حاشیه ساز شد!
سبک عجیب شوی لباس در عربستان حاشیه ساز شد! - در پی برگزاری نمایش مد لباس زنان به سبکی عجیب در عربستان، سر و صدای بسیاری در رسانه ها به راه افتاد. ماجرا از این قرار بود که لباسها بدون مانکن و مانند اشباح در حال پرواز با استفاده از پهباد نمایش داده شدند.
ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» به نام ولایتی
ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» به نام ولایتی - علی اکبر ولایتی، مرد 37 شغله ای که به جز حوزه دیپلماسی، سالیانیست که کارشناس ادبی، فرهنگی، تاریخی، عرفانی و ... تلویزیون نیز هست، و هر سال دهها جلد کتاب به نام او منتشر می شود. همه ی این سوابق معششع یک سو و چرخش مادام سیاسی او در حوزه های مختلف، در سوی دیگر، کار را به جایی رسانیده که ولایتی را با ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» نیز می شناسند! ولایتی در تازه ترین تغییر مواضع خود این بار برجام را که روزگاری…
صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده
صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده - در این ویدئو صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده توسط معلم مدرسه را مشاهده می کنید.
افشاگری پوری بنایی درباره واقعیتی تلخ از ناصر ملک‌مطیعی
افشاگری پوری بنایی درباره واقعیتی تلخ از ناصر ملک‌مطیعی - پوری بنایی به عیادت پناهی رفت و دیدارش با مرحوم ناصر ملک‌مطیعی پس از پخش نشدن برنامه‌هایش از تلویزیون تعریف کرد.
(ویدئو) آزار جنسی گروهی دانش آموزان در مدرسه‌ای در غرب تهران!
(ویدئو) آزار جنسی گروهی دانش آموزان در مدرسه‌ای در غرب تهران! - ماجرای تکان دهنده اذیت و آزار گروهی دانش آموزان یک دبیرستان پسرانه در غرب تهران وارد فصل تازه‌ای شد.
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد!
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد! - در ادامه حضور چهره های شناخته شده در کمپین "خانم گزارشگر"، این بار آزاده نامداری مجری تلویزیون تلویزیون اقدام به گزارش فوتبال کرد. او برای این کار بازی خاطره انگیز ایران - استرالیا در مقدماتی جام جهانی 98 فرانسه را انتخاب کرده است که گزارش ضعیف او با انتقادات فراوانی مواجه شده است، تا حدی که وبسایت مربوط به این کمپین ویدئوی گزارش این او را از سایت حذف کرد.
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی - عکسی از حضور سید ابراهیم رئیسی در مراسمی ویژه منتشر شده است که گفته می شود متعلق به کنفرانس افق نو در مشهد بوده است. در این عکس حرکات عجیب خانمی با لباس های قرمز، چفیه بر گردن و پرچم در دست در مقابل ابراهیم رییسی به چشم می خورد که توجه کاربران بسیاری را در شبکه های اجتماعی جلب کرده است!