پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ / Thursday, 15 November, 2018

جارختی


  منوچهر مطیعی تهرانی
جارختی یا جالباسی و یا چوب‌لباسی وسیله‌ای است آشنا که در همه خانه‌ها هست و ما علی‌الرسم لباس خویش را بر آن می‌آویزیم. این وسیله را ممکن است در شهرهای مختلف به‌نام‌های گوناگون بشناسند اما به طور کلی در فارسی جارختی می‌گوئیم. جارختی در خواب‌های شما محرم و غم‌گسار شما است. سنگ صبور شما است. کسی است که هم شما را دوست دارد و هم بار غم‌تان را سبک می‌کند و رازتان را محفوظ نگه می‌دارد و بالاخره در حفظ آبروی شما می‌کوشد. جارختی در خواب تجسم چنین کسی است در زندگی روزانه شما و در بیداری. شما هر کس و در هر شرایط سنی که باشید چنین شخصی را در زندگی خویش دارید و اگر هم نداشته باشید به آن نیازمندید. برای دختر و پسر جوان مادر بهترین کسی است که غم می‌خورد و کمک می‌کند. برای زن شوهر و برای شوهر زن و بالاخره برای همه به طور کلی دوست خوب که شاید از برادر نزدیک تر باشد. اگر در خواب مشاهده کردید که جارختی شما بزرگ و مجلل و احساس کردید که به شما تعلق دارد کسی هست که در آینده غم شما را با بردباری خواهد خورد و بار اندوهتان را خواهد برد که او بسیار کریم و بخشنده است. اگر جارختی کوچک و محقرانه‌ای داشتید که لباس هایتان بیش از ظرفیت آن بود گوینده این است که غم خوار شما نیز ناتوان است و اندوه شما بزرگ‌تر از تحمل او است. جارختی شکسته گویای تنهائی و بی‌همدمی است البته با توجه به توضیحی که در بالا داده شد همدم و غم‌گسار هر کس فرق می‌کند. اگر جارختی داشتید و خالی بود خوب است زیرا همدم و غم‌گسار دارید اما غم ندارید. اگر جارختی خریدید و به خانه آوردید و به دیوار کوفتید با کسی دوست می‌شوید که جای همدم شما را می‌گیرد و مونس شما خواهد شد. اگر جارختی داشتید و آن را از جای خود کندید چنین محرمی را از دست می دهید. اگر آن قدر لباس به جارختی آویختید که از جای کنده شد خوب نیست.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
آک کویو , امیر تتلو در دراکولا , صندوق ذخیره ارزی , روزشمار فجر , الصوامع , حملات صرع , طرح و سنجش , نعیمی پور , خودرو برقي , تحویل سلاح ,

مقالات پربیننده امروز
هنر , موسیقی , سازهای موسیقی / معرفی ساز نی , بانک اطلاعاتی کتاب / چاپ چیست: تشریح روند کلی چاپ به زبان ساده برای کودکان و نوجوانان , بانک اطلاعاتی کتاب / طراحان آموزش مفاهیم زیست‌شناسی پیش‌دانشگاهی , بانک اطلاعاتی کتاب / رایحه نجابت , فرهنگ و جامعه , فرهنگ , فرهنگ / ۷ جشن ملی در ۷ جای دنیا , بانک اطلاعاتی کتاب / سالنامه دانش‌آموزی, موفقیت تحصیلی و راهنمای جامع جداول طبقه‌بندی شده‌ی برنامه‌ریزی آموزشی , بانک اطلاعاتی کتاب / کتاب درسی سیم‌کشی درجه 2 ساختمان براساس استاندارد ملی مهارت , اقتصاد و بازرگانی , اقتصاد و سیاست , اقتصاد ایران / هزینه های پنهان تغییر ساعت , بانک اطلاعاتی کتاب / جدیدترین تمرینات درس به درس و نمونه سوالات استانداردپویندگان خزائی جغرافیا پایه سوم راهنمایی , بانک اطلاعاتی کتاب / شنل قرمزی ,

برخی منابع مهم خبری
namehnews.ir نامه نیوز , alodoctor.ir الو دکتر , asianews.ir روزنامه آسیا , donya-e-eqtesad.com دنیای اقتصاد , yjc.ir باشگاه خبرنگاران , ensafnews.com انصاف نیوز , rasad.org رصد , jamnews.ir جام نیوز , fararu.com فرارو , eghtesadnews.com اقتصادنیوز ,وبگردی
آنچه که ظریف می‌گوید نیاز به اثبات ندارد کافیست اخبار را دنبال کنید
آنچه که ظریف می‌گوید نیاز به اثبات ندارد کافیست اخبار را دنبال کنید - دلواپسان ۵ سال است که می‌گویند آمار قاچاق کالا دو برابر آمار اعلامی دولت و معادل ۲۵ میلیارد دلار است. این یعنی اگر هیچ پول_کثیف دیگری هم در کشور نباشد، سالانه ۲۵ میلیارد دلار پولشویی داریم. حالا چطور مدعی ظریف هستند که حرفش درباره پولشویی غلط است؟
آتش فشان خاموش / خودروهای گران و بی‌کیفیتی که تحویل نخواهند شد
آتش فشان خاموش / خودروهای گران و بی‌کیفیتی که تحویل نخواهند شد - چرا خودرو سازان با وجود مشکلات عرضه بازهم پیش فروش می کنند؟
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران - سه نفر کنار هم حوالی میدان مادر ایستاده‌اند. زنی قد بلند که موهایش زمینه نسکافه‌ای دارد به هر ماشینی که بلندتر بوق می‌زند نزدیک می‌شود و قیمت را آرام و به سرعت بیان می‌کند. او می‌گوید: «... صد هزار تومان، تو ماشین ۷۰ هزار تومان، گروپ ۳۰۰ هزار تومان و جا هم داریم»، جملات کوتاه و بی‌تفاوت بیان می‌شود. جلوتر دختر کم سن و سالی که شاید ۱۶ سال هم نداشته باشد، ایستاده و از سرما نوک بینی‌اش قرمز شده است، با…
ظریف: در کشور پولشویی وجود دارد؛ همه مخالفان FATF صادق نیستند
ظریف: در کشور پولشویی وجود دارد؛ همه مخالفان FATF صادق نیستند - صحبت های دکتر ظریف در گفتگو با خبر آنلاین.
رونمایی از کوچ عجیب برخی مدیران به شستا
رونمایی از کوچ عجیب برخی مدیران به شستا - بررسی کوچ برخی مدیران شرکت سایپا به شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی.
اشراف متواضع!
اشراف متواضع! - افرادی هستند که در دروس زندگی میکنند اما ماشین زیر پایشان پراید است. افرادی که چند ده میلیون از جوجه‌مایه‌دارهای پدرریشو میگیرند که خوب تربیتشان کنند برای مدیر شدن در جمهوری اسلامی و بعد چند هفته در سال هم آنها را می‌برند اردوی جهادی تا از نزدیک ببینند فردا که به لطف جیب پدر در کنکور ترکاندند و مدرک معتبر گرفتند و مدیر شدند قرار است به چه بدبختهای مستضعفی که بخاطر پول نداشتن در آموزش و پرورش رایگان…
خود دانید و مملکت‌تان!
خود دانید و مملکت‌تان! - همه آفاق پر از فتنه و شر می بینم/ این جهان را پر از خوف و خطر می بینم/ دختران را همه جنگ است با مادر/ پسران را همه بدخواه پدر می بینم. او پس از خواندن شعر دستی به شانه وزیر می‌زند و می‌گوید: «خود دانید و مملکت‌تان!»
زاکانی: خطاهای برادر رئیس جمهور فاجعه است!
زاکانی: خطاهای برادر رئیس جمهور فاجعه است! - علیرضا زاکانی فعالی سیاسی مهمان برنامه«رو در رو» بود و در این برنامه واکنش تندی نسبت به حسین فریدون(برادر رئیس جمهور) نشان داد.
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»!
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»! - روز پنجشنبه تصویری در فضای مجازی منتشر شد که قابل تامل بود. زهرا تخشید نوه آیت‌ا... یزدی است که با انتشار تصویری که از دانشگاهش در نیویورک منتشر کرده بود، نوشت: «عکسی که دیروز عصر از دانشگاهم گرفتم با چراغ‌های همیشه روشنش».
روایت تجاوز عجیب به بازیگر لبنانی سریال «حوالی پاییز»
روایت تجاوز عجیب به بازیگر لبنانی سریال «حوالی پاییز» - ماجرای تجاوز به آن ماری سلامه، بازیگر زن عرب سریال تلویزیونی صدا و سیمای ایران.
عکس | همسر جدید نماینده سابق اردبیل در آمریکا
عکس | همسر جدید نماینده سابق اردبیل در آمریکا - «نورالدین پیرموذن» نماینده سابق اردبیل در مجلس شورای اسلامی که سالهاست در آمریکا زندگی می‌کند چند عکس از خود و همسر جدیدش را در اینستاگرام منتشر کرده است.