شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ / Saturday, 17 November, 2018

ابراهیم کرمانی


  ابراهیم کرمانی
ـ اگر آتش افروخت تا اهل جائی را بسوزاند، از اهالی آنجا غیبت و بدگوئی می‌کند.
ـ اگر ببیند در آتشدان بی‌امید غذا پختن آتش افروخت، دلیل آن باشد که با مردمی از خویشان یا اعضای خانواده خود نزاع کند.
ـ اگر ببیند آتش می‌افروخت اما آتش افروخته نمی‌شد و روشنائی نمی‌داد، اگر علمی دارد به کارش خواهد آمد و از آن بهره مند خواهد شد و اگر حاکم پادشاهی است عزت و حاه و دولتش استحکام خواهد یافت و مدتش افزایش می‌یابد.
  ابن سیرین
ـ اگر آتش افروخت و از پخته شده و بریانش بر آتش خورد، به اندازه‌ای که از آن بریان و خوردنی خورده است رزق و روزی با غم و اندوه و دشواری نصیبش خواهد شد.
ـ آتش بی‌دود و بدون روشنایی، نیرو و قوت و قدرت است، برای حاکم و پادشاه.
ـ اگر حاکمی آتش با دود ببیند، پادشاه و حاکمی ستمگر است، در این خواب دنبال غم و اندوه و زیان باید بود.
ـ اگر ببیند آتش افروخت تا خود گرم شود یا شخص دیگری با آن خودش را گرم کند، تعبیرش چنین است که به دنبال چیزی است که از آن نفعی عاید شود.
ـ اگر ببیند آتش بی‌فایده افروخته است که نیازی به گرمای آن نیست دلیل آنست که بی‌جهت جنگ و دشمنی در میان خواهد بود.
ـ اگر بیند برای پختن و بریان کردن چیزی آتش افروخت، به خاطر غیبت مردم به کاری اقدام می‌کند تا از حال کسی آگاهی به دست آورد.
ـ آتش افروختن در خواب پادشاه و حاکم را تعبیر چنین است که قوت و نیرومندی در میان باشد.
ـ اگر ببیند زیر دیگ آتش می‌افروزد که در آن گوشت یا چیز دیگری است، تعبیر چنین بیاید که اقدام به کاری می‌کند که بانوی خانه را از آن کار نفع و تمتعی حاصل می‌آید.
ـ اگر ببیند زیر دیگی آتش می‌افروزد که در آن چیزی نیست، از کاری که به آن مشغول است غمگین و اندوهگین می‌شود و کارش با ملال توام خواهد شد.
ـ اگر ببیند برای پختن حلوا آتش افروخت، خواهد شنید که به او سخنان نیکو بگویند.
ـ اگر ببیند که برای روشنائیی آتش افروخت، کاری را با دلیل و برهان شروع می‌کند و ابهامات آن را از میان می‌برد.
ـ اگر ببیند آتشی را که افروخته است خاموش شد، هلاک شدن را باید در انتظار باشد و این خواب طالع خوشی نیست.
  جابر مغربی
ـ اگر ببیند در بیابان آتش افروخت که مردم با مدد نور آن راه به جائی ببرند، دلیل آن باشد که مردم از علم و دانش او بهرمند خواهند شد و به راه صواب راهنمون می‌شوند.
ـ اگر ببیند آتشی که برای راهنمایی افروخته است خاموش شد و نرش از میان رفت، وضع احوال و کارش دگرگون خواهد شد و به هلاک نزدیک است.
ـ اگر ببیند در بیابان آتش افروخت ، اما مردم از نورش راه راست را نمی یابند دلیل باشد که علمش مردم را گمراه می کند و عالم نافعی نیست.
ـ اگر در جایی آتش افروخت که اموال قابل خرید و فروشی را از میان برد، دلالت دارد بر آنکه با دورویی و تقلب معامله خواهد کرد و مالش حرام است.
ـ اگر ببیند از آتشی که در خانه همسایه افروخته اند با خود می‌برد ، تعبیر چنان باشد که مال حرامی او را به دست خواهد آمد.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
باغ های زیتون , یورش مردمی , جمشید گیوناشویلی , محمد تقی حسینی , امیر فضلی , مقوله تسخیر افکار , بیکاری کشور , لس آنجلس 2024 , داروی معده , سالن کنسرت مایکروسافت ,

مقالات پربیننده امروز
فرهنگی و هنری , سینما , منتقدین سینما / عشق چیز باشکوهی است , بانک اطلاعاتی کتاب / آمادگی برای یادگیری علوم , بانک اطلاعاتی کتاب / چهره‌سازی با رنگ روغن , بانک اطلاعاتی کتاب / لغت‌نامه زیست‌شناسی کنکور: مرور زیست‌شناسی در 24 ساعت , بانک اطلاعاتی کتاب / New interchange English for international communication 1: student's book , بانک اطلاعاتی کتاب / خبری در راه است: چهل حدیث پیرامون عصر ظهور , بانک اطلاعاتی کتاب / درآمدی به جامعه‌شناسی , بانک اطلاعاتی کتاب / مهندسی تاسیسات الکتریک , موفقیت , کار , موفقیت شغلی / برآورد زمان Estimating time , فرهنگ و جامعه , ادبیات و شعر , شعر / امروز با حافظ ,

برخی منابع مهم خبری
rouydad24.ir رویداد 24 , gsm.ir جی اس ام , mosalas.ir مثلث , baharnews.ir بهارنیوز , chetor.com چطور , shabakeh-mag.com مجله شبکه , javanonline.ir روزنامه جوان , irdiplomacy.ir دیپلماسی ایرانی , khordadnews.ir خرداد نیوز , asrekhodro.com عصر خودرو ,وبگردی
(+18) اولین تصاویر از لحظه تکه تکه کردن جسد جمال خاشقجی
(+18) اولین تصاویر از لحظه تکه تکه کردن جسد جمال خاشقجی - با اینکه عوامل اطلاعاتی عربستان، پیش از آغاز عملیات بازداشت و قتل خاشقجی، دوربین‌های امنیتی را از کار انداختند، اما روز گذشته تصاویر زیر در شبکه‌های اجتماعی و همچنین برخی سایت‌های عربی مخالف رژیم سعودی منتشر شده است. هنوز مشخص نیست که این تصاویر، واقعاً مربوط به این جنایت است، یا اینکه آن را شبیه‌سازی و صحنه‌سازی کرده‌اند. و همینطور هیچ مرجع رسمی این تصاویر را تایید نکرده است.
ظریف چه گفت؟ / پولشویی در کشور چگونه انجام میشود؟
ظریف چه گفت؟ / پولشویی در کشور چگونه انجام میشود؟ - داستان دلواپسانی که منافع جناحی را بر مصالح مردم و نظام ترجیح می دهند را ببینید.
فیلم/تغییر محسوس و عجیب ورزشگاه آزادی نسبت به بازی فینال آسیا!
فیلم/تغییر محسوس و عجیب ورزشگاه آزادی نسبت به بازی فینال آسیا! - پس از دیدار پرسپولیس و کاشیما، در اولین بازی برگزار شده در ورزشگاه آزادی تغییرات محسوس و عجیبی نسبت به دیدار فینال آسیا دیده می‌شود.
آتش فشان خاموش / خودروهای گران و بی‌کیفیتی که تحویل نخواهند شد
آتش فشان خاموش / خودروهای گران و بی‌کیفیتی که تحویل نخواهند شد - چرا خودرو سازان با وجود مشکلات عرضه بازهم پیش فروش می کنند؟
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران - سه نفر کنار هم حوالی میدان مادر ایستاده‌اند. زنی قد بلند که موهایش زمینه نسکافه‌ای دارد به هر ماشینی که بلندتر بوق می‌زند نزدیک می‌شود و قیمت را آرام و به سرعت بیان می‌کند. او می‌گوید: «... صد هزار تومان، تو ماشین ۷۰ هزار تومان، گروپ ۳۰۰ هزار تومان و جا هم داریم»، جملات کوتاه و بی‌تفاوت بیان می‌شود. جلوتر دختر کم سن و سالی که شاید ۱۶ سال هم نداشته باشد، ایستاده و از سرما نوک بینی‌اش قرمز شده است، با…
اشراف متواضع!
اشراف متواضع! - افرادی هستند که در دروس زندگی میکنند اما ماشین زیر پایشان پراید است. افرادی که چند ده میلیون از جوجه‌مایه‌دارهای پدرریشو میگیرند که خوب تربیتشان کنند برای مدیر شدن در جمهوری اسلامی و بعد چند هفته در سال هم آنها را می‌برند اردوی جهادی تا از نزدیک ببینند فردا که به لطف جیب پدر در کنکور ترکاندند و مدرک معتبر گرفتند و مدیر شدند قرار است به چه بدبختهای مستضعفی که بخاطر پول نداشتن در آموزش و پرورش رایگان…
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»!
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»! - روز پنجشنبه تصویری در فضای مجازی منتشر شد که قابل تامل بود. زهرا تخشید نوه آیت‌ا... یزدی است که با انتشار تصویری که از دانشگاهش در نیویورک منتشر کرده بود، نوشت: «عکسی که دیروز عصر از دانشگاهم گرفتم با چراغ‌های همیشه روشنش».
روایت تجاوز عجیب به بازیگر لبنانی سریال «حوالی پاییز»
روایت تجاوز عجیب به بازیگر لبنانی سریال «حوالی پاییز» - ماجرای تجاوز به آن ماری سلامه، بازیگر زن عرب سریال تلویزیونی صدا و سیمای ایران.
عکس | همسر جدید نماینده سابق اردبیل در آمریکا
عکس | همسر جدید نماینده سابق اردبیل در آمریکا - «نورالدین پیرموذن» نماینده سابق اردبیل در مجلس شورای اسلامی که سالهاست در آمریکا زندگی می‌کند چند عکس از خود و همسر جدیدش را در اینستاگرام منتشر کرده است.