دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ / Monday, 15 October, 2018

بوها


  بخندید
وقتی خوشحال هستید، مطمئناً ناراحت نیستید، پس احساسات خود را با خنده نشان دهید.
  برای حجم کار
معمولاً درک شما از میزان کار و مسئولیت، به زمانی برمی‌گردد که باید کار را انجام دهید و نه به مقدار کاری که باید انجام شود. برای حجم و مدت زمان کار خود برنامه‌ریزی کنید تا کارها راحت‌تر انجام شوند.
  برقراری آرامش
بی‌نظمی، مخالف آرامش است. بی‌نظمی باعث آشفتگی می‌شود، وقت زیادی را می‌گیرد و شما را به یاد تمام کارهائی می‌اندازد که باید انجام دهید. نظم، فضای آرامی را برای شما مهّیا می‌کند و در آن احساس آرامش می‌کنید.
  برنامه‌ریزی روزانه
با روزی یک ساعت برنامه‌ریزی در وقت بیکاری، آرامش و نظم در زندگی خود به‌وجود آورید. البته فقط برای خود شما برنامه بریزید.
  بوها
بعضی بوها، ماده‌ای به‌نام 'سروتونین' ، که یک انتقال دهندهٔ عصبی آرامبخش در مغز است، تولید می‌کند. از مؤثرترین این بوها، بوی اسطوخودوس و بابونه است.
  به حال خود گذاشتن دیگران
اگر در هر کاری، اول خواسته‌های خود را در نظر بگیرید و توجهی به دیگران نداشته باشید، آرامش، رضایت و کارآمدی بیشتری به‌دست می‌آورید.
  بی‌اعتنائی
بعضی مسائل هستند که حل آنها از عهدهٔ شما بر نمی‌آید. نسبت به آنها بی‌اعتنا باشید و سعی کنید همه نیروهای خود را صرف مسائلی کنید که از عهدهٔ حل آنها بر می‌آئید. این‌طوری احساس آرامش خواهید کرد.
  پائین آوردن پلک‌ها
می‌توانید با پائین آوردن پلک‌ها، چند لحظه‌ای احساس آرامش کنید. اگر همزمان با بستن پلک‌ها ماهیچه‌های صورت شما هم انقباض نداشته باشند، احساس آرامش بیشتری خواهید کرد.
  پذیرش شکست
علی‌رغم چیزی که در کودکی آموخته‌اید، لازم نیست هر کاری که انجام می‌دهید با موفقیت همراه باشد. بعضی‌ها با چشم‌پوشی از موفقیت، آرامش خود را حفظ می‌کنند.
  پذیرش نادانی
هر قدر باور کنید که جواب مسئله‌ای را نمی‌دانید، به همان قدر باید زمان بیشتری را برای پیدا کردن جواب صرف کنید.
  پرهیز از ایستادن در صف
بیشتر وقت‌ها، تنها جای آرام در صف، قسمت جلو آن است. اگر می‌توانید تلفن کنید، دورنگار ارسال کنید و یا بنویسید و هر کاری که لازم است انجام دهید تا در صف نایستید. اما اگر نتوانستید، دو برابر مدت زمانی که برای رسیدن به جلو صف لازم است در نظر بگیرید تا کم‌تر دچار فشار عصبی شوید.
  پیاده‌روی
هر وقت احساس کردید که تحت فشار هستید و یا از نگرانی خاصی رنج می‌برید، بیست دقیقه تندتند راه بروید به‌طوری که شانه‌های شما عقب و سر شما بالا باشد. مطمئن باشید آرامش به‌دنبال شما خواهد آمد.
  پیروی از ناخودآگاه
اگر به ضمیر ناخودآگاه خود بگوئید که چه می‌خواهید، قطعاً به خواستهٔ خود می‌رسید. ضمیر ناخودآگاه، بهترین منبع برای برنامه‌ریزی، بهترین منبع برای خلاقیت و بهترین راه برای رسیدن به آرامش است.
  تبدیل استراحت به‌کار
تصور کنید همان احساسی را که در روزهای تعطیلی دارید، در تمام روزهای هفته پیدا کرده‌اید. در چنین حالتی تا چه حد احساس راحتی می‌کنید؟ تنها چیزی که برای این کار نیاز دارید، یک چیز است: یک عکس، فرصتی برای دیدن، یک کتاب زیبا دربارهٔ یک جای خوش آب و هوا!
  ترک عادت
بسیاری از فشارهای عصبی، از بعضی عادت‌ها ناشی می‌شوند. بنابراین عادت‌های خود را ترک کنید و در عوض چند بار در روز کارهای دیگری انجام دهید. با این کار در مسیر رسیدن به آرامش قرار خواهید گرفت.
  تسلط بر کارها
باوراندن ضمیر ناخودآگاه به این مطلب که شما بر اعمال خود کنترل دارید، ساده و شگفت‌آور است. تنها راه رسیدن به این مسئله، این است که وانمود کنید بر کاری که انجام می‌دهید تسلط دارید.
  تعبیر خوب از تغییر
اگر تغییرات گوناگون در زندگی را بپذیرید، می‌توانید آرامش خود را حفظ کنید. سعی کنید که از هر تغییری تجربه‌ای بیندوزید و آن تجربه را در راه رسیدن به هدف به‌کار برید.
  تعیین قلمرو
یکی از محدویت‌های بزرگ زندگی، زیستن با استاندارهائی است که دیگران برای ما تعیین می‌کنند. برای استفاد از استعدادها و توانائی‌های خود، این قلمرو را با معیارهای خود بسازید.
  تغییر الگوی کار
در موقع انجام کار، اگر احساس خستگی کردید، سراغ کار دیگری بروید، کاری انجام دهید که قبلاً انجام نمی‌دادید، به چیزهائی فکر کنید که قبلاً به آنها توجّه نداشتید. در صندلی فرد دیگری بنشینید.
  تغییر عقیده دادن
سعی کنید، در مورد آرام بودن نظر خود را تغییر دهید. تنها کافی است که این تصمیم را بگیرید تا احساس آرامش کنید.
  تقسیم‌بندی کار
فشار روانی ناشی از به تعویق انداختن کارها، با تقسیم‌بندی کارهای بزرگ به بخش‌های کوچک‌تر و بعد انجام آنها، از بین می‌رود.
  تکیه به درخت
در وجود درخت‌ها نوعی آرامش نهفته است. درخت مناسبی را در نزدیکی خود انتخاب کنید و هر وقت احساس خستگی و فشار کردید به آنجا بروید.
  تلفن نکردن
بسیاری از مردم، سعی می‌کنند که در طول روز تماس‌های تلفنی کمی داشته باشند. زیرا در این صورت نظم بیشتری را در زندگی احساس می‌کنند.
  تمام کردن کار
تنها رایانه می‌تواند چند کار را در یک زمان انجام دهد. کار خود را تمام کنید و بعد کار دیگر را شروع کنید. به این ترتیب افزایش کار شما با افزایش آرامش توأم خواهد بود.
  تند نرفتن
اگر می‌خواهید دوست هیجان‌زدهٔ خود را آرام کنید، خود شما هم آرام باشید و سخنان خود را آرام آرام ادا کنید. به این ترتیب هم شما و هم دوستتان آرام خواهید شد.
  تنظیم ملاقات‌های اداری
بین دو ملاقات خود حداقل پانزده دقیقه فاصله بیندازید. این کار نه تنها مانع فشار عصبی بر شما می‌شود، بلکه کیفیت ملاقات‌ها را نیز بالا می‌برد.
  توجه به حرکت شکم
وقتی نفس عمیق می‌کشید، پردهٔ دیافراگم باد می‌کند و شما احساس می‌کنید شکم شما بالا می‌رود. در طول روز به این حرکت توجه کنید و به آسانی احساس آرامش کنید.
  جدا کردن کل از جزء
کارهای بزرگ و کوچک را در روز هماهنگ کنید، هر چه کارهای شما کم‌تر با هم تلاقی پیدا کنند، آرامش بیشتری خواهید داشت.
  جدی گرفتن شوخی
فکر نکنید که فقط و فقط باید کارهای سخت را انجام دهید. اگر دید شما را نسبت به انجام کار کمی عوض کنید، جدّی‌ترین کارها هم مثل یک شوخی به‌نظر می‌رسد.
  جستجوی آرامش در گلدان
طبیعت شفابخش است. دیدن طبیعت و قدم‌زدن در آن، فشارهای عصبی را کم کرده و نگرانی‌ها را از بین می‌برد. برای بسیاری از افراد، گلدانی پر از گل‌های رنگارنگ، حتی یک شاخه گل، می‌تواند در رسیدن به آرامش مؤثر باشد.
  جلوه دیگر ترس
برای آنکه بر ترس خود غلبه کنید، فکر کنید، در موقعیتی هستید که بسیار نگران هستید. بعد این ذهنیت را با چیزهای دیگر بیامیزید: مثل پوشیدن لباس‌های مسخره، گذاشتن صورتک‌های رنگ شده و چیزهائی از این قبیل. اگر این تجسم لبخند بر لب شما آورد، کار درست انجام شده است.
  جنبهٔ مثبت
دیدن جنبه‌های مثبت هر چیز و خوش بودن در زندگی کار راحتی نیست. اما اگر زحمت جستجو را به خود بدهید، خلاقیت شما به‌کار می‌افتد و آنها را مشخص خواهد کرد.
  جنبه‌های روشن
تقریباً برای هر موقعیتی، جنبهٔ روشنی هم وجود دارد. حتی برای موقعیت‌هائی که اول، ناراحت‌کننده به‌نظر می‌رسند. به‌دنبال این جبنهٔ روشن بگردید، از آن لذت ببرید و بگذارید شما را آرام کند.
  چرت‌زدن
اگر در طول روز و هنگام کار، خسته شدید، چند لحظه‌ای چرت بزنید. با تعجب می‌بینید که پس از آن چند دقیقه، چقدر احساس آرامش می‌کنید. حتی اگر این چرت‌زدن پشت میز کار باشد.
  چرخهٔ نود دقیقه‌ای
چرخهٔ استراحت و کارآمدی فعالیت مغز انسان (خلاقیت، تصور، تجسم و خیال‌بافی) به گونه‌ای است که پس از هر نود دقیقه فعالیت به چند دقیقه استراحت نیاز دارد. این چرخه را تکرار کنید و بدانید که چگونه می‌توانید آرامش داشته باشید.
  چیزهای تازه
سعی کنید از هوای تازه، میوهٔ تازه و گل‌های تازه استفاده کنید. این تازگی‌ها را هر جا که ممکن است، به زندگی خود اضافه کنید و زیبائی را در کنار آرامش بیابید.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
بنیاد شهید و امور ایثارگران کرمان , انتقال اورانیوم , جنوب کشور , صبا کمالی , کامش دما , مشارکت مردم , BWMeter , خلافکار غربی , علی سوزنده , خسارت زلزله تهران ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی کتاب / کاربرد تکنیکهای تحلیل کارکرد خلاقیت و ارزیابی در مهندسی ارزش , دین و اندیشه , فلسفه و منطق , معرفت‌شناسی / مواجهه معرفت شناسی در تاریخ فلسفه اسلامی ؛ ماجرای فکر فلسفی در جهان اسلا‌م , بانک اطلاعاتی کتاب / 20 آزمون علوم تجربی دوم راهنمایی شامل: 400 سوال چهارگزینه‌ای همراه با پاسخ تشریحی: قابل استفاده‌ی دانش‌آموزان سال دوم راهنمایی و داوطلبان ... , بانک اطلاعاتی کتاب / گندم دیم (کاشت، داشت، برداشت) , بانک اطلاعاتی کتاب / تفسیر نمونه: تفسیر و بررسی تازه‌ای درباره قرآن مجید با در نظر گرفتن نیازها، خواست‌ها، پرسش‌ها، مکتب‌ها و مسائل روز , بانک اطلاعاتی کتاب / فهرست موضوعی بیماری‌های همراه در بیهوشی , بانک اطلاعاتی کتاب / سوالات امتحانی طبقه‌بندی شده ریاضیات (2): سال دوم دبیرستان: ویژه گروه تجربی و ریاضی ... , بانک اطلاعاتی کتاب / مثالهای زیبای قرآن (امثال القرآن) , بانک اطلاعاتی کتاب / جاودانه‌ها: متن دوزبانه , علم و زندگی , علوم پایه , شیمی / هلیوم ,

برخی منابع مهم خبری
khordadnews.ir خرداد نیوز , irdiplomacy.ir دیپلماسی ایرانی , hemayatonline.ir روزنامه حمایت , vaghayedaily.ir روزنامه وقایع اتفاقیه , kayhan.ir روزنامه کیهان , namehnews.ir نامه نیوز , iranart.ir ایران آرت , tejarat.donya-e-eqtesad.com تجارت فردا , farsnews.ir خبرگزاری فارس , rouydad24.ir رویداد 24 ,وبگردی
«بیان واضحات و تکرار مکررات» ؛ نتیجه 7 سال بودجه و تشکیلات و همایش و جلسه!
«بیان واضحات و تکرار مکررات» ؛ نتیجه 7 سال بودجه و تشکیلات و همایش و جلسه! - مثلاً سنت های الهی که در این سند آمده، در کتاب های درس بینش اسلامی دوره دبیرستان هم وجود دارد... واقعاً هزاران جلسه تشکیل داده اند که بدیهیاتی مانند خانواده بنیادی ترین واحد تشکیل دهنده جامعه است، انسان دارای اختیار است، جهان دارای نظام علّی - معلولی است، خداوند رحمان و رحیم است و ... را در سند بازنویسی کنند؟!
گلایه های جنجالی یک بازرگان با وزیر صنعت
گلایه های جنجالی یک بازرگان با وزیر صنعت - صحبتهای کنایه آمیز یک بازرگان با وزیر صنعت
ادامه داستان لُنگ و خانه سعدآباد
ادامه داستان لُنگ و خانه سعدآباد - ۱- خب چی میشه ولایتی بجای توصیه به لُنگ پوشی، بملت توصیه کنه تو سعدآباد مالک خونه بشن ویک سومشو وقف کنن؟ ۲- اینجور واینجا صاحبخونه شدن و بعد توجیه وقف، آدمو یادحافظ میندازه: فقیه مدرسه دی مست بود و فتوی داد که می‌حرام، ولی بِه زمالِ اوقاف است
عبدی : آقای ولایتی با خانه هزارمتری کنار کاخ سعدآباد حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند
عبدی : آقای ولایتی با خانه هزارمتری کنار کاخ سعدآباد حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند - حالا مردم رابه نان خشک خوردن دعوت می‌کنند؟مردم نیازی به این توصیه‌هاندارند اگرلازم باشد آن‌قدر شرف دارندکه از خودشان دفاع کنند ولی این دفاع،منحصربه دفاع دربرابر دشمنان خارجی نمی‌شود که باید وضعیت خیلی‌ها رادر داخل هم بررسی کرد.
فیلم | حمله به پلیس در اهواز به درگیری مرگ‌بار انجامید!
فیلم | حمله به پلیس در اهواز به درگیری مرگ‌بار انجامید! - فیلم - حمله فرد متهم در بازار پرنده فروشان اهواز به پلیس آگاهی منجر به درگیری مرگبار شد.
ماجرای عجیب منزل های مسکونی در همسایگی کاخ سعد آباد
ماجرای عجیب منزل های مسکونی در همسایگی کاخ سعد آباد - ماجرای عجیب دو منزل مسکونی در همسایگی کاخ سعدآباد و حسین فریدون و نهاد ریاست جمهوری
فیلم | لحظه حمله جن‌ها به یک مرد در کرج! (۱۶+)
فیلم | لحظه حمله جن‌ها به یک مرد در کرج! (۱۶+) - فیلم - به تازگی شخصی در فضای مجازی فیلمی منتشر کرده که مردی ادعا می کند در پارکینگ خانه اش مورد حمله جن ها قرار گرفته است.
فیلم | درس خجالت‌آوری که یک توریست به ایرانی‌ها می‌دهد!
فیلم | درس خجالت‌آوری که یک توریست به ایرانی‌ها می‌دهد! - فیلم - پاول یک توریست اهل چک است که با موتورسیکلتش دنیا را می گردد و یک هفته در ایران اقامت داشته است. ویدئوی سلفی که او در طبیعت ایران از خود و اقدام پسندیده اش منتشر کرده برای همه ایرانیان جای تامل دارد.
فیلم | جنازه غرق در خون ملکه زیبایی عراق (۱۶+)
فیلم | جنازه غرق در خون ملکه زیبایی عراق (۱۶+) - فیلم - قتل مدل و ملکه زیبایی عراق از روز گذشته سوژه رسانه ها شده و پلیس تحقیقات ویژه ای را برای دستگیر قاتل وی انجام داده است. تصاویر منتشر شده از جنازه غرق در خون وی را در ویدئوی زیر می بینید.
جنجال بنر سربازان اسرائیلی در شیراز
جنجال بنر سربازان اسرائیلی در شیراز - عکس این بنرکه گفته می‌شود نمایشگر تصویری از سربازان رژیم صهیونیستی است طی روزهای اخیر در فضای مجازی دست به دست می‌شد و واکنش‌هایی به همراه داشت.
عکسی آموزنده از سفر نیویورک
عکسی آموزنده از سفر نیویورک - پوشه‌های پُر از برنامه فرانسوی‌ها در برابر دستان خالی تیم ایرانی. به کاغذ ها و پرونده های موجود روبه روی تیم فرانسه دقت کنید!
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر
ویدئوی جنجالی وزیر بهداشت؛ #خودت_بمال / تمسخر و تحقیر بیمار نیازمند توسط وزیر - وزیربهداشت بهترین توصیه رو به اون پیرمرد بیچاره کرد که گفت: خودت بمال. پیرمرد باید دستش رو محکم می‌مالید به گوش وزیر تا یک بار هم که شده از تخت اخلاق فرعونی بیاد پایین
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص
نیاز شدید تلویزیون به بدحجابها در روزهای خاص - کاش در این میان یکی به ما بگوید که بالاخره بی حجاب بد است، خوب است؟ چه زمانی بد است؟ چه زمانی خوب است؟
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی
حال فعلی ! یا ناتوانی در تشخیص حال قبلی - حمید رسایی عضو جبهه پایداری در صفحه شخصی خود در شبکه توییتر نسبت به اهانت زشت امیر تتلو به امام حسین (ع) و 72 تن از یاران باوفایش واکنش تندی نشان داد.
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+)
ویدئو/ وحشت پزشکان از تولد نوزاد تک چشم در اندونزی (۱۶+) - پزشکان هنگامی که یک نوزاد دختر اندونزیایی را در یکی از بیمارستان های این کشور به دنیا آوردند بسیار وحشت زده شدند. نوزاد تازه متولد شده با یک چشم بزرگ روی پیشانی اش متولد شد و پس از هفت ساعت درگذشت.
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای !
بازنشر نامه استاد به امیر تتلو! / معیار تشخیص حق از باطل گشته ای ! - فردی به نام علی‌اکبر رائفی‌پور كه رسانه‌‌های اصولگرا از او به عنوان «استاد، محقق و پژوهشگر» یاد می‌كنند! در تاریخ 29 اردیبهشت 96 (در كوران انتخابات ریاست‌جمهوری) در نامه‌ای سرگشاده به امیرحسین مقصودلو (تتلو) نوشت: «امیر جان بخوان، تو باید بخوانی، عیبی ندارد! سرت را بالا بگیر و خدا را شکر کن که به واسطه تو این همه نفاق را آشکار کرد! دلت محکم باشد پهلوان! تو فقط بخوان، بخوان
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی
جنجال احمد خمینی در VIP عزاداری حسینی - انتشار عکس‌های نشستن احمد خمینی زیر کولر در بخش وی‌آی‌پی هیات که پوششی شیشه‌ای دارد و از سینه‌زنان جداست، پس از توضیح او که گفت آن جایگاه مربوط به «روحانیون درجه یک و دو قم» است و «اون بالا معممین میشینن که لباسشون چون زیاده باعث گرمازدگی نشه»، با واکنش‌های تندتری هم همراه بود.
واکنش جالب رهبری به روبوسی کیارستمی با داور خانم جشنواره کن!
واکنش جالب رهبری به روبوسی کیارستمی با داور خانم جشنواره کن! - واکنش جالب مقام معظم رهبری به روبوسی کیارستمی با خانم داور جشنواره کن از زبان عزت الله ضرغامی
لحظه هولناک در چاه انداختن دختر بچه توسط پسرعمویش
لحظه هولناک در چاه انداختن دختر بچه توسط پسرعمویش - این فیلم که توسط دوربین های امنیتی گرفته شده لحظه به چاه انداختن دختر 5 ساله ای در اصفهان توسط پسر بچه ای کوچک را به تصویر کشیده است.