سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ / Tuesday, 11 December, 2018

بوها


  بخندید
وقتی خوشحال هستید، مطمئناً ناراحت نیستید، پس احساسات خود را با خنده نشان دهید.
  برای حجم کار
معمولاً درک شما از میزان کار و مسئولیت، به زمانی برمی‌گردد که باید کار را انجام دهید و نه به مقدار کاری که باید انجام شود. برای حجم و مدت زمان کار خود برنامه‌ریزی کنید تا کارها راحت‌تر انجام شوند.
  برقراری آرامش
بی‌نظمی، مخالف آرامش است. بی‌نظمی باعث آشفتگی می‌شود، وقت زیادی را می‌گیرد و شما را به یاد تمام کارهائی می‌اندازد که باید انجام دهید. نظم، فضای آرامی را برای شما مهّیا می‌کند و در آن احساس آرامش می‌کنید.
  برنامه‌ریزی روزانه
با روزی یک ساعت برنامه‌ریزی در وقت بیکاری، آرامش و نظم در زندگی خود به‌وجود آورید. البته فقط برای خود شما برنامه بریزید.
  بوها
بعضی بوها، ماده‌ای به‌نام 'سروتونین' ، که یک انتقال دهندهٔ عصبی آرامبخش در مغز است، تولید می‌کند. از مؤثرترین این بوها، بوی اسطوخودوس و بابونه است.
  به حال خود گذاشتن دیگران
اگر در هر کاری، اول خواسته‌های خود را در نظر بگیرید و توجهی به دیگران نداشته باشید، آرامش، رضایت و کارآمدی بیشتری به‌دست می‌آورید.
  بی‌اعتنائی
بعضی مسائل هستند که حل آنها از عهدهٔ شما بر نمی‌آید. نسبت به آنها بی‌اعتنا باشید و سعی کنید همه نیروهای خود را صرف مسائلی کنید که از عهدهٔ حل آنها بر می‌آئید. این‌طوری احساس آرامش خواهید کرد.
  پائین آوردن پلک‌ها
می‌توانید با پائین آوردن پلک‌ها، چند لحظه‌ای احساس آرامش کنید. اگر همزمان با بستن پلک‌ها ماهیچه‌های صورت شما هم انقباض نداشته باشند، احساس آرامش بیشتری خواهید کرد.
  پذیرش شکست
علی‌رغم چیزی که در کودکی آموخته‌اید، لازم نیست هر کاری که انجام می‌دهید با موفقیت همراه باشد. بعضی‌ها با چشم‌پوشی از موفقیت، آرامش خود را حفظ می‌کنند.
  پذیرش نادانی
هر قدر باور کنید که جواب مسئله‌ای را نمی‌دانید، به همان قدر باید زمان بیشتری را برای پیدا کردن جواب صرف کنید.
  پرهیز از ایستادن در صف
بیشتر وقت‌ها، تنها جای آرام در صف، قسمت جلو آن است. اگر می‌توانید تلفن کنید، دورنگار ارسال کنید و یا بنویسید و هر کاری که لازم است انجام دهید تا در صف نایستید. اما اگر نتوانستید، دو برابر مدت زمانی که برای رسیدن به جلو صف لازم است در نظر بگیرید تا کم‌تر دچار فشار عصبی شوید.
  پیاده‌روی
هر وقت احساس کردید که تحت فشار هستید و یا از نگرانی خاصی رنج می‌برید، بیست دقیقه تندتند راه بروید به‌طوری که شانه‌های شما عقب و سر شما بالا باشد. مطمئن باشید آرامش به‌دنبال شما خواهد آمد.
  پیروی از ناخودآگاه
اگر به ضمیر ناخودآگاه خود بگوئید که چه می‌خواهید، قطعاً به خواستهٔ خود می‌رسید. ضمیر ناخودآگاه، بهترین منبع برای برنامه‌ریزی، بهترین منبع برای خلاقیت و بهترین راه برای رسیدن به آرامش است.
  تبدیل استراحت به‌کار
تصور کنید همان احساسی را که در روزهای تعطیلی دارید، در تمام روزهای هفته پیدا کرده‌اید. در چنین حالتی تا چه حد احساس راحتی می‌کنید؟ تنها چیزی که برای این کار نیاز دارید، یک چیز است: یک عکس، فرصتی برای دیدن، یک کتاب زیبا دربارهٔ یک جای خوش آب و هوا!
  ترک عادت
بسیاری از فشارهای عصبی، از بعضی عادت‌ها ناشی می‌شوند. بنابراین عادت‌های خود را ترک کنید و در عوض چند بار در روز کارهای دیگری انجام دهید. با این کار در مسیر رسیدن به آرامش قرار خواهید گرفت.
  تسلط بر کارها
باوراندن ضمیر ناخودآگاه به این مطلب که شما بر اعمال خود کنترل دارید، ساده و شگفت‌آور است. تنها راه رسیدن به این مسئله، این است که وانمود کنید بر کاری که انجام می‌دهید تسلط دارید.
  تعبیر خوب از تغییر
اگر تغییرات گوناگون در زندگی را بپذیرید، می‌توانید آرامش خود را حفظ کنید. سعی کنید که از هر تغییری تجربه‌ای بیندوزید و آن تجربه را در راه رسیدن به هدف به‌کار برید.
  تعیین قلمرو
یکی از محدویت‌های بزرگ زندگی، زیستن با استاندارهائی است که دیگران برای ما تعیین می‌کنند. برای استفاد از استعدادها و توانائی‌های خود، این قلمرو را با معیارهای خود بسازید.
  تغییر الگوی کار
در موقع انجام کار، اگر احساس خستگی کردید، سراغ کار دیگری بروید، کاری انجام دهید که قبلاً انجام نمی‌دادید، به چیزهائی فکر کنید که قبلاً به آنها توجّه نداشتید. در صندلی فرد دیگری بنشینید.
  تغییر عقیده دادن
سعی کنید، در مورد آرام بودن نظر خود را تغییر دهید. تنها کافی است که این تصمیم را بگیرید تا احساس آرامش کنید.
  تقسیم‌بندی کار
فشار روانی ناشی از به تعویق انداختن کارها، با تقسیم‌بندی کارهای بزرگ به بخش‌های کوچک‌تر و بعد انجام آنها، از بین می‌رود.
  تکیه به درخت
در وجود درخت‌ها نوعی آرامش نهفته است. درخت مناسبی را در نزدیکی خود انتخاب کنید و هر وقت احساس خستگی و فشار کردید به آنجا بروید.
  تلفن نکردن
بسیاری از مردم، سعی می‌کنند که در طول روز تماس‌های تلفنی کمی داشته باشند. زیرا در این صورت نظم بیشتری را در زندگی احساس می‌کنند.
  تمام کردن کار
تنها رایانه می‌تواند چند کار را در یک زمان انجام دهد. کار خود را تمام کنید و بعد کار دیگر را شروع کنید. به این ترتیب افزایش کار شما با افزایش آرامش توأم خواهد بود.
  تند نرفتن
اگر می‌خواهید دوست هیجان‌زدهٔ خود را آرام کنید، خود شما هم آرام باشید و سخنان خود را آرام آرام ادا کنید. به این ترتیب هم شما و هم دوستتان آرام خواهید شد.
  تنظیم ملاقات‌های اداری
بین دو ملاقات خود حداقل پانزده دقیقه فاصله بیندازید. این کار نه تنها مانع فشار عصبی بر شما می‌شود، بلکه کیفیت ملاقات‌ها را نیز بالا می‌برد.
  توجه به حرکت شکم
وقتی نفس عمیق می‌کشید، پردهٔ دیافراگم باد می‌کند و شما احساس می‌کنید شکم شما بالا می‌رود. در طول روز به این حرکت توجه کنید و به آسانی احساس آرامش کنید.
  جدا کردن کل از جزء
کارهای بزرگ و کوچک را در روز هماهنگ کنید، هر چه کارهای شما کم‌تر با هم تلاقی پیدا کنند، آرامش بیشتری خواهید داشت.
  جدی گرفتن شوخی
فکر نکنید که فقط و فقط باید کارهای سخت را انجام دهید. اگر دید شما را نسبت به انجام کار کمی عوض کنید، جدّی‌ترین کارها هم مثل یک شوخی به‌نظر می‌رسد.
  جستجوی آرامش در گلدان
طبیعت شفابخش است. دیدن طبیعت و قدم‌زدن در آن، فشارهای عصبی را کم کرده و نگرانی‌ها را از بین می‌برد. برای بسیاری از افراد، گلدانی پر از گل‌های رنگارنگ، حتی یک شاخه گل، می‌تواند در رسیدن به آرامش مؤثر باشد.
  جلوه دیگر ترس
برای آنکه بر ترس خود غلبه کنید، فکر کنید، در موقعیتی هستید که بسیار نگران هستید. بعد این ذهنیت را با چیزهای دیگر بیامیزید: مثل پوشیدن لباس‌های مسخره، گذاشتن صورتک‌های رنگ شده و چیزهائی از این قبیل. اگر این تجسم لبخند بر لب شما آورد، کار درست انجام شده است.
  جنبهٔ مثبت
دیدن جنبه‌های مثبت هر چیز و خوش بودن در زندگی کار راحتی نیست. اما اگر زحمت جستجو را به خود بدهید، خلاقیت شما به‌کار می‌افتد و آنها را مشخص خواهد کرد.
  جنبه‌های روشن
تقریباً برای هر موقعیتی، جنبهٔ روشنی هم وجود دارد. حتی برای موقعیت‌هائی که اول، ناراحت‌کننده به‌نظر می‌رسند. به‌دنبال این جبنهٔ روشن بگردید، از آن لذت ببرید و بگذارید شما را آرام کند.
  چرت‌زدن
اگر در طول روز و هنگام کار، خسته شدید، چند لحظه‌ای چرت بزنید. با تعجب می‌بینید که پس از آن چند دقیقه، چقدر احساس آرامش می‌کنید. حتی اگر این چرت‌زدن پشت میز کار باشد.
  چرخهٔ نود دقیقه‌ای
چرخهٔ استراحت و کارآمدی فعالیت مغز انسان (خلاقیت، تصور، تجسم و خیال‌بافی) به گونه‌ای است که پس از هر نود دقیقه فعالیت به چند دقیقه استراحت نیاز دارد. این چرخه را تکرار کنید و بدانید که چگونه می‌توانید آرامش داشته باشید.
  چیزهای تازه
سعی کنید از هوای تازه، میوهٔ تازه و گل‌های تازه استفاده کنید. این تازگی‌ها را هر جا که ممکن است، به زندگی خود اضافه کنید و زیبائی را در کنار آرامش بیابید.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
هییت رییسه , پشتیبانی از اقدامات حفاظتی , سرقت کاشی , اقتصاد تعاونی , مغز و چشم , شن ریزی , نمایش یک سیب هم برای تو , نامزد ریاست , موضوع، , شمال غزه ,

مقالات پربیننده امروز
شخصیت‌ها , فرهنگی و هنری , شاعر / علی محمد بنی‌آدم شریف‌الدبه کاشانی , بهداشت و درمان , دارو و درمان , دارو و درمان ـ تحقیق و پژوهش / مقایسه اثر درمانی مفنامیک اسید با مفنامیک اسید و روغن ماهی در کاهش شدت درد در دیس منوره اولیه , بانک اطلاعاتی کتاب / آموزش نماز , اقتصاد و بازرگانی , صنایع نفت و گاز , نفت / تورم تهدید بزرگ اقتصاد جهان , بانک اطلاعاتی کتاب / مدیریت عملکرد (با نگاهی به ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی) مبانی نظری، روش گام به گام اجرایی، مبانی قانونی و مستندات ... , اقتصاد و بازرگانی , اقتصاد و سیاست , اقتصاد ایران / ارزیابی عملکرد اقتصادی دولت احمدی‌نژاد در سال ۱۳۸۵ , خانه و خانواده , تعلیم و تربیت , کودکان / حواس پرتی نیما , بانک اطلاعاتی کتاب / سوالات جراحی 3 , بهداشت و درمان , توصیه های پزشکی / جوانه‌های آلرژی همراه با شکوفه‌های بهار , فرهنگی و هنری , موسیقی , بزرگان موسیقی / حلقه های مقدس ,

برخی منابع مهم خبری
eghtesad-pooya.com روزنامه اقتصاد پویا , ebtekarnews.com روزنامه ابتکار , rouydad24.ir رویداد 24 , shahrsakhtafzar.com شهر ‌سخت افزار , tebyan.net تبیان , smtnews.ir روزنامه صمت , shabakeh-mag.com مجله شبکه , eslahat.news روزنامه صدای اصلاحات , karyab.net کاریاب , nasle-farda.ir روزنامه نسل فردا ,وبگردی
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان! - «شباهت عجیب علی الهام استاد هوا فضا در دانشگاهی در آلمان به غلامحسین الهام معاون رئیس جمهور سابق!
شبهای داغ مدیترانه !
شبهای داغ مدیترانه ! - «حسن کردمیهن» متهم آمریت حمله به سفارت عربستان به تازگی در کرج، مرکز استان البرز، رستوران راه انداخته است.
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر - سید احمد خمینی، نتیجه امام خمینی که چند هفته پیش با ازدواجش خبرساز شده بود، بار دیگر با انتشار عکسی از او و همسرش در حین سوارکاری حساسیت نسبت به خود را برانگیخته است و باعث تحریک مخاطبان و کاربران در فضای مجازی شده است.
رفتار عجیب دو نفر از همراهان رئیس جمهور در زمان سخنرانی!
رفتار عجیب دو نفر از همراهان رئیس جمهور در زمان سخنرانی! - دو نفر از کسانی که همراه رئیس جمهور در سمنان حضور داشتند در هنگام سخنرانی روحانی رفتار غیر معمولی از خود نشان میدادند.
اظهارات جنجالی دو بازیگر زن درمورد فساد شدید در سینما
اظهارات جنجالی دو بازیگر زن درمورد فساد شدید در سینما - ظهارات جنجالی لیلا بوشهری و شقایق دلشاد درباره فساد در سینما: چرا دایرکت میدم فالو نمیکنید؟ ساعت یک شب چرا باید زوایای صورت منو ببینن؟
بخشی دیده نشده از رفتار سخیف مجری تلویزیون با فراستی!
بخشی دیده نشده از رفتار سخیف مجری تلویزیون با فراستی! - بخشی دیگر از برنامه «من و شما» با حضور مسعود فراستی و برخورد توهین آمیز مجری رسانه ملی را می بینید که در رسانه ها باز نشر نشد.
خلاصه داستان و بازیگران سریال بانوی عمارت +تصاویر
خلاصه داستان و بازیگران سریال بانوی عمارت +تصاویر - مریم مومن متولد دهه 70 می باشد و حضورش در بانوی عمارت اولین تجربه بازیگری است و به واسطه این سریال وارد دنیای بازیگری شده است . او در کلاس های تئاتر فعالیت داشته است .
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است !
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است ! - پس از اولین گفت وگوی رسمی میترا استاد (نجفی) و تایید ازدواجش با محمدعلی نجفی، حالا شهردار سابق، در نخستین واکنش به جنجال ها، عکس تازه ای از خود و میترا استاد در اینستاگرامش منتشر کرده است.
تصاویری از لحظه ربوده شدن مرزبانان ایرانی در مرز میرجاوه
تصاویری از لحظه ربوده شدن مرزبانان ایرانی در مرز میرجاوه - گروه تروریستی جیش العدل نخستین تصاویر از حمله به پاسگاه مرزی در میرجاوه ۱۴ مهر امسال را منتشر کرد؛
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران - سه نفر کنار هم حوالی میدان مادر ایستاده‌اند. زنی قد بلند که موهایش زمینه نسکافه‌ای دارد به هر ماشینی که بلندتر بوق می‌زند نزدیک می‌شود و قیمت را آرام و به سرعت بیان می‌کند. او می‌گوید: «... صد هزار تومان، تو ماشین ۷۰ هزار تومان، گروپ ۳۰۰ هزار تومان و جا هم داریم»، جملات کوتاه و بی‌تفاوت بیان می‌شود. جلوتر دختر کم سن و سالی که شاید ۱۶ سال هم نداشته باشد، ایستاده و از سرما نوک بینی‌اش قرمز شده است، با…
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»!
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»! - روز پنجشنبه تصویری در فضای مجازی منتشر شد که قابل تامل بود. زهرا تخشید نوه آیت‌ا... یزدی است که با انتشار تصویری که از دانشگاهش در نیویورک منتشر کرده بود، نوشت: «عکسی که دیروز عصر از دانشگاهم گرفتم با چراغ‌های همیشه روشنش».