شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ / Saturday, 19 January, 2019

پایین آوردن دست از جلو


  بالا آوردن دست از جلو
آوردن دست از جلو به بالا تا حد افقي، عضلات شرکت‌کننده: بخش قدامى دلتوئيد، بخش ترقوه‌اى سينه‌اى بزرگ، احتمالاً غرابى بازويى و بالاخره دو سر بازويى (سر کوتاه)، چون حرکت فوق با چرخش بالايى استخوان کتف همراه است. دو عضلهٔ دندانه‌اى بزرگ و ذوزنقه قسمت دو و چهار (به مقدار کم) در اين حرکت دخالت دارند.
اگر حرکت بالا آوردن دست از جلو ادامه يابد و تا به حد رسيدن به حالت عمودى در بالاى سر و حتى فراتر از آن برود (هايپرفلکشن) عضلات شرکت‌کننده همان عضلاتى که در بالا شرکت دارند خواهد بود. و اگر چرخش خارجى هم داشته باشد، تحت خارى و گرد کوچک نيز عمل مى‌کنند. در عضلات کمربند شانه، چون کتف چرخش بالايى مى‌يابد، باز دندانه‌اى بزرگ و ذوزنقه دو و چهار به ميزان انقباض خود (شکل زير) مى‌افزايند. در چنين حالتى کتف نيز به بالا کشيده مى‌شود که عضلات گوشه‌اى ذوزنقه يک و دو و متوازى‌الاضلاع نيز دخالت خواهند داشت.
به‌طور کلى عضلهٔ دالى بيشترين کار را در بالا بردن دست به‌عهده دارد، مجموع نيروى وارده توسط عضلات حدود N.m ۱۶۶/۷۷ است و سهم هر يک از عضلات به‌شرح زير مى‌باشد:
دالى N.m ۹۷/۱۲
سر کوتاه عضله دو سر بازويى N.m ۱۶/۶۸
عضلهٔ فوق خارى ۱۳/۷۳ N.m
عضلهٔ سينه‌اى بزرگ N.m ۷/۸۵
عضلهٔ تحت خارى N.m ۷/۸۵
عضلهٔ غرابى بازويى N.m ۶/۸۷
عضلهٔ تحت کتفى N.m ۵/۸۹
  پايين آوردن دست از جلو
(چه با مقاومت و با سرعتى بيشتر از پايين کشيدن توسط نيروى جاذبه)
عضلات عمل‌کننده: بخش جناغى سينه‌اى بزرگ، گرد بزرگ (در حالى که مقاومت وجود داشته باشد) پشتى بزرگ (به‌خصوص در ۶۰ درجه مرحلهٔ پايين حرکت) و احتمالاً بخش خلفى دالى و سر دراز عضلهٔ سه سر. حرکت فوق (اکستنشن) از قوى‌ترين حرکات شانه است.
چنانچه دست در اين حرکت، چرخش داخلى داشته باشد عضلات تحت کتفي، گرد بزرگ، پشتى بزرگ و سينه‌اى بزرگ دخالت خواهند داشت.
برگشت چرخش بالايى و کشش بالايى کتف توسط عضلات کشيده شده انجام مى‌شود. ولى وقتى که مقاومتى در سر راه باشد، سينه‌اى کوچک، ذوزنقه بخش چهار، تحت ترقوه‌اى و متوازى‌الاضلاع فعال خواهند شد. همان‌طور که قبلاً ذکر شد در کشش بالايى بارفيکس آداکتورهاى کتف يعنى ذوزنقه دو، سه و چهار و متوازى‌الاضلاع به‌شدت منقبض مى‌شوند. در اين حرکت پايين‌کشنده‌هاى کتف يعنى سينه‌اى کوچک و ذوزنقه ۴ نيز انقباض دارند. در تمام شناها دست‌ها ابتدا به بالاى سر مى‌رود تا آب را بگيرد و به عقب بکشد و به‌همين علت گروه‌هاى عضلانى ذکر شده تقويت مى‌شوند.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
شیرهای تاریخ مصرف گذشته , علی مطهه , فرماندار اوکیناوا , دارت , زندان صهیونیستی عوفر , تعارف کردن ایرانی ها , اتوران , رییس مرکز بررسی‌های استراتژیک , یخگان , تیوب غذایی ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی کتاب / راهنمای تهیه گزارش توجیه طرح‌های راهسازی , بانک اطلاعاتی کتاب / مکالمات روزمره انگلیسی , بانک اطلاعاتی کتاب / میان دختران صحرا , بانک اطلاعاتی کتاب / پرسشهای چهارگزینه‌ای مثلثات , بانک اطلاعاتی کتاب / اهل البیت فی 'الکتاب المقدس' (التوراه و الانجیل) , بانک اطلاعاتی کتاب / گلستان سعدی , بانک اطلاعاتی کتاب / شبهای سرای , بهداشت و درمان , تغذیه و سلامتی , خواص گیاهان و سبزیجات / قارچ و یک دنیا خاصیت , بانک اطلاعاتی کتاب / فرهنگ آثار: معرفی آثار مکتوب ملل جهان از آغاز تا امروز , بانک اطلاعاتی کتاب / پرسش‌های چهارگزینه‌ای فیزیک (3) رشته ریاضی ,

برخی منابع مهم خبری
fartaknews.com فرتاک نیوز , setarehnews.ir ستاره‌ها , vaghayedaily.ir روزنامه وقایع اتفاقیه , khabargozarisaba.ir خبرگزاری صبا , resalat-news.com روزنامه رسالت , esteghlaljavan.ir روزنامه استقلال جوان , shahrefarda.ir شهرفردا , ibna.ir خبرگزاری کتاب ایران , kayhan.ir روزنامه کیهان , mosalas.ir مثلث ,وبگردی
کی‌روش: بعد از پیام رهبر انقلاب، وزارت ورزش علیه من شد
کی‌روش: بعد از پیام رهبر انقلاب، وزارت ورزش علیه من شد - سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با اشاره به پیام تشکر رهبر انقلاب بعد از جام جهانی، گفت: بعد از آن پیام، وزارت ورزش کاملاً علیه من شد. خواسته وزیر ورزش این بود که نمی‌خواهد کی‌روش اینجا باشد، هیچوقت از بازیکنان و تیم ملی حمایت نشد و تمام برنامه آماده‌سازی ما لطمه خورد.
دوربین مخفی ساختمان لواسان داماد شمخانی و فاطمه حسینی
دوربین مخفی ساختمان لواسان داماد شمخانی و فاطمه حسینی - همه چیز درباره ساخت و ساز فاطمه حسینی، داماد شمخانی و داماد صفدرحسینی | سر کشیدن دوربین مخفی شهرداد به ساختمان های آقازاده ها در لواسان! | پخش اختصاصی از صفحه آپارات آوانت
ماجرای دختربازی اسلامی از زبان رحیم پورازغدی
ماجرای دختربازی اسلامی از زبان رحیم پورازغدی - رحیم پورازغدی در مراسمی که با موضوع فجای مجازی بود،گفت: دختر خانم چادری یک عکس آنچنانی از خودش گذاشته و نوشته زن نباید قربانی نگاه شهوت مردانه بشه، بعد پسره زیر پستش نوشته"ما رایت الا جمیلا"
ما به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم.
ما به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم. - رئیس کل دادگستری خراسان رضوی: ما در نظام جمهوری اسلامی به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم. اگر فردی در زمان طاغوت در زندان بود، حبسش از مجازات اخروی او کم نمی کرد اما امروز اگر این تحمل کیفر یا قصاص و شلاق و دیگر احکام توسط حکام اسلامی و شرعی انجام می شوند یکی از آثار اخروی آن برای محکومان این است که این مجازات در آخرت از آنها برداشته می شود
جزئیاتی از منشا بوی بد تهران / فیلم
جزئیاتی از منشا بوی بد تهران / فیلم - بعد از فروکش کردن گازها، به حفاری ادامه دادیم و به یک مخزن بزرگ و استثنایی رسیدیم که بسیار عظیم تر از آنی بود که تصور می کردیم برای جایی مثل پلاسکو ساخته شود. برآورد ما از ابعاد این انبار فاضلاب این است که بین 400 الی 500 متر مکعب وسعت دارد و گازهای محبوس شده در این انبار در چندین دهه برای انتشار بوی بد در محدوده بزرگی از تهران کفایت می کند.
کلیپ جنجالی مهدی یراحی در باره جنگ / پاره سنگ
کلیپ جنجالی مهدی یراحی در باره جنگ / پاره سنگ - مهدی یراحی، خواننده ای که اخیرا موزیک ویدئوی جدید و اعتراضی خود با نام «پاره سنگ» را منتشر کرده است، از طرف برخی رسانه ها و مجید فروغی، مدیر روابط عمومی هنری مورد انتقاد قرار گرفته و شایعه هایی درباره ممنوع الفعالیت شدن یراحی به دلیل این ویدئو کلیپ و همچنین پوشیدن لباس کارگران گروه ملی در حمایت از مردم اهواز در کنسرت 6 دی ماه خود مطرح شده است. یراحی از جمله خواننده هایی است که همیشه نسبت به اتفاقات…
اهمیت فیلم صحنه دار و مرگ 10 انسان !
اهمیت فیلم صحنه دار و مرگ 10 انسان ! - گویا تلخی پخش فیلم صحنه دار، بیش از مرگ ۱۰ نفر است. درست همانطور که مسئله حجاب برای خیلی‎ها مهم تر از معیشت مردم است.
آقازاده شورای عالی انقلاب فرهنگی !
آقازاده شورای عالی انقلاب فرهنگی ! - انقلاب فرهنگی از این بالاتر که فرزند عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در آمریکا تابعیت بگیرد و از آنجا برای ایرانیان سبک زندگی تدریس بکند؟
رقص گروهی دختران دانشگاه الزهرا در حضور آقایان!
رقص گروهی دختران دانشگاه الزهرا در حضور آقایان! - ویدئویی عجیب از حرکات موزون گروهی دختران در دانشگاه الزهرا درحالی در فضای مجازی در حال انتشار است که مردان نیز در این مراسم حضور دارند!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان! - «شباهت عجیب علی الهام استاد هوا فضا در دانشگاهی در آلمان به غلامحسین الهام معاون رئیس جمهور سابق!
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر - سید احمد خمینی، نتیجه امام خمینی که چند هفته پیش با ازدواجش خبرساز شده بود، بار دیگر با انتشار عکسی از او و همسرش در حین سوارکاری حساسیت نسبت به خود را برانگیخته است و باعث تحریک مخاطبان و کاربران در فضای مجازی شده است.
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است !
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است ! - پس از اولین گفت وگوی رسمی میترا استاد (نجفی) و تایید ازدواجش با محمدعلی نجفی، حالا شهردار سابق، در نخستین واکنش به جنجال ها، عکس تازه ای از خود و میترا استاد در اینستاگرامش منتشر کرده است.