شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ / Saturday, 17 November, 2018

فشار جو


عناصر تشکيل‌دهندهٔ محيط زيست آب و هوائى عبارتند از:
واژهٔ اقليم يک مفهوم جغرافيائى است که نشان‌دهندهٔ مجموع طيف کامل پديدهٔ آب و هوائى است.
  فشار جو
فشار هوا در سطح زمين در نزديک کنارهٔ دريا به‌طور متوسط ۷۶۰ ميلى‌متر جيوه است، که آن را يک اتمسفر فشار مى‌نامند. انسان از نظر فيزيولوژيک با زندگى در فشار ۷۶۰ ميلى‌متر جيوه، يا نزديک به آن تطابق يافته است. با افزايش ارتفاع از سطح دريا فشار جو کم مى‌شود و با کاهش ارتفاع زياد، در ارتفاع يکصد هزار پا بالاتر از ميانگين سطح دريا، فشار جو کمتر از ده ميلى‌متر جيوه است، در ژرفاى زير سطح دريا در برابر هر سى‌وسه پا ژرفا، يک اتمسفر بر فشار جوّ افزوده مى‌شود.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
آلبوم رسمی , سرهنگ حسین براری , سفر رییس ستاد کل نیروهای مسلح به سوریه , آموس شاپیرا , پاپ ایران , زن و شوهر مسن , منابع آب شمیرانات , سنتوری مرد پاییزی , دانشگاه جامع علمی , فعالیت صنعتی ,

مقالات پربیننده امروز
کامپیوتر و فناوری‌اطلاعات , اینترنت و شبکه , وب / تقویت تاثیر تبلیغات در وب , بانک اطلاعاتی کتاب / آموزش عروسک‌دوزی به روش ساده , بانک اطلاعاتی کتاب / دومین شاه فراری , بانک اطلاعاتی کتاب / بازشناسی علل و ریشه‌های (تاریخی, سیاسی) انتفاضه فلسطین , بانک اطلاعاتی کتاب / نقدی بر مبادی علوم جدید 'مقدمه‌ای بر نقد زیست‌شناسی, روان‌شناسی و جامعه‌شناسی' , بهداشت , دانستنی‌های پزشکی , تغذیه / دو روی سکه سوسیس و کالباس , بانک اطلاعاتی کتاب / تفسیر نمونه: تفسیر و بررسی تازه‌ای درباره قرآن مجید با در نظر گرفتن نیازها، خواستها، پرسشها، مکتبها و مسائل روز , بانک اطلاعاتی کتاب / جنگی که بود , بانک اطلاعاتی کتاب / پرسشهای چهارگزینه‌ای و پاسخهای تشریحی مبانی جغرافیا پیش‌دانشگاهی , بانک اطلاعاتی کتاب / فرزند دوم: پیامدها و راه‌حلها ,

برخی منابع مهم خبری
entekhab.ir انتخاب , taraznews.com تراز نیوز , caffecinema.com کافه سینما , siasatrooz.ir روزنامه سیاست روز , armanshargh.ir آرمان شرق , setarehnews.ir ستاره‌ها , khabaronline.ir خبر آنلاین , icana.ir خانه ملت , home.abrarnews.com روزنامه ابرار , banifilm.ir بانی فیلم ,وبگردی
(+18) اولین تصاویر از لحظه تکه تکه کردن جسد جمال خاشقجی
(+18) اولین تصاویر از لحظه تکه تکه کردن جسد جمال خاشقجی - با اینکه عوامل اطلاعاتی عربستان، پیش از آغاز عملیات بازداشت و قتل خاشقجی، دوربین‌های امنیتی را از کار انداختند، اما روز گذشته تصاویر زیر در شبکه‌های اجتماعی و همچنین برخی سایت‌های عربی مخالف رژیم سعودی منتشر شده است. هنوز مشخص نیست که این تصاویر، واقعاً مربوط به این جنایت است، یا اینکه آن را شبیه‌سازی و صحنه‌سازی کرده‌اند. و همینطور هیچ مرجع رسمی این تصاویر را تایید نکرده است.
ظریف چه گفت؟ / پولشویی در کشور چگونه انجام میشود؟
ظریف چه گفت؟ / پولشویی در کشور چگونه انجام میشود؟ - داستان دلواپسانی که منافع جناحی را بر مصالح مردم و نظام ترجیح می دهند را ببینید.
فیلم/تغییر محسوس و عجیب ورزشگاه آزادی نسبت به بازی فینال آسیا!
فیلم/تغییر محسوس و عجیب ورزشگاه آزادی نسبت به بازی فینال آسیا! - پس از دیدار پرسپولیس و کاشیما، در اولین بازی برگزار شده در ورزشگاه آزادی تغییرات محسوس و عجیبی نسبت به دیدار فینال آسیا دیده می‌شود.
آتش فشان خاموش / خودروهای گران و بی‌کیفیتی که تحویل نخواهند شد
آتش فشان خاموش / خودروهای گران و بی‌کیفیتی که تحویل نخواهند شد - چرا خودرو سازان با وجود مشکلات عرضه بازهم پیش فروش می کنند؟
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران - سه نفر کنار هم حوالی میدان مادر ایستاده‌اند. زنی قد بلند که موهایش زمینه نسکافه‌ای دارد به هر ماشینی که بلندتر بوق می‌زند نزدیک می‌شود و قیمت را آرام و به سرعت بیان می‌کند. او می‌گوید: «... صد هزار تومان، تو ماشین ۷۰ هزار تومان، گروپ ۳۰۰ هزار تومان و جا هم داریم»، جملات کوتاه و بی‌تفاوت بیان می‌شود. جلوتر دختر کم سن و سالی که شاید ۱۶ سال هم نداشته باشد، ایستاده و از سرما نوک بینی‌اش قرمز شده است، با…
اشراف متواضع!
اشراف متواضع! - افرادی هستند که در دروس زندگی میکنند اما ماشین زیر پایشان پراید است. افرادی که چند ده میلیون از جوجه‌مایه‌دارهای پدرریشو میگیرند که خوب تربیتشان کنند برای مدیر شدن در جمهوری اسلامی و بعد چند هفته در سال هم آنها را می‌برند اردوی جهادی تا از نزدیک ببینند فردا که به لطف جیب پدر در کنکور ترکاندند و مدرک معتبر گرفتند و مدیر شدند قرار است به چه بدبختهای مستضعفی که بخاطر پول نداشتن در آموزش و پرورش رایگان…
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»!
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»! - روز پنجشنبه تصویری در فضای مجازی منتشر شد که قابل تامل بود. زهرا تخشید نوه آیت‌ا... یزدی است که با انتشار تصویری که از دانشگاهش در نیویورک منتشر کرده بود، نوشت: «عکسی که دیروز عصر از دانشگاهم گرفتم با چراغ‌های همیشه روشنش».
روایت تجاوز عجیب به بازیگر لبنانی سریال «حوالی پاییز»
روایت تجاوز عجیب به بازیگر لبنانی سریال «حوالی پاییز» - ماجرای تجاوز به آن ماری سلامه، بازیگر زن عرب سریال تلویزیونی صدا و سیمای ایران.
عکس | همسر جدید نماینده سابق اردبیل در آمریکا
عکس | همسر جدید نماینده سابق اردبیل در آمریکا - «نورالدین پیرموذن» نماینده سابق اردبیل در مجلس شورای اسلامی که سالهاست در آمریکا زندگی می‌کند چند عکس از خود و همسر جدیدش را در اینستاگرام منتشر کرده است.