سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ / Tuesday, 18 December, 2018

قرارداد حمل، شرایط تحویل


مبناء ارائه قيمت بستگى به تفسير درست از شرايط تحويل کالا است . مدير بازاريابى صادرات با استفاده از تجربه، اطلاعاتى را جمع‌آورى مى‌کند که به وى امکان ارائه پيشنهاد قيمت رقيقى مى‌دهد. بايد توجه داشت شرايط تحويل کالاى ارائه شده دربرگيرنده سه عنصر اساسى است:
مرحله‌اى که مالکيت کالا، از صادرکننده (فروشنده) به واردکننده (خريدار) انتقال مى‌يابد، توصيف روشنى از هزينه‌هائى که صادرکننده و واردکننده بايد متقبل شوند، و سرانجام مرحله و مکانى که کالا بايد به واردکننده منتقل گردد.
شرايط تحويل محمولهٔ بين‌المللى متضمن عوامل متعددى است، از جمله هزينه‌هاى بيمه، هزينه‌هاى حمل هوائى يا دريائى به اضافهٔ هزينه‌هاى حمل و نقل زميني، عوارض گمرکي، عوارض بندري، هزينهٔ توليد، هزينهٔ بسته‌بندى و غيره. به‌علاوه بيش از اين نمى‌توان بر اهميت تحويل کالا براساس شرايط مشروحه تأکيد نمود زيرا اين امر مستلزم انضباطى در روند پيشرفت قرارداد فروش صادرات است. در شرايط دلخواه، سفارش قرارداد فروش صادرات که مراحل تحويل، يعنى ذخيرهٔ فضاى حمل، پيشبرد جنبه‌هاى مالي، کسب پروانه‌هاى صادراتى و غيره را نيز در بر دارد، بايد در برنامه‌اى که مدير بازاريابى صادراتى تدارک مى‌بيند، با همکارى و مشاورهٔ ساير همکاران در ادارات ديگر داخل شرکت و در سازمان‌ها ذى‌ربط ديگر مورد تجزيه و تحليل انتقادى قرار گيرد.
هيچ ابهامى در شرايط تحويل توسط يکى از طرفين نبايد باشد، به‌ويژه در زمينهٔ هزينه‌ها و مسؤوليت‌ها اگر چنين مشکلاتى بروز کند، حسن تفاهم عمده‌اى از ميان خواهد رفت و صادرکننده اميد تکرار سفارش را در چنين بازار رقابت‌آميزى از دست خواهد داد. به‌علاوه مرافعه‌اى پرهزينه نيز ممکن است بر پا شود. از اين نظر لازم است که صادرکننده (فروشنده) و واردکننده (خريدار) در مورد شرايط تحويل به توافق برسند. با ارائه شرايط تحويل تنظيمى براساس اينکوترمز مى‌توان بر اين مشکلات چيره شد. بايد درنظر داشت که گنجانيدن مقررات خاصى در قراردادهاى فروش باعث الغاء شرايط پيش‌بينى شده در اينکوترمز خواهد گرديد.
مطالب مرتبط

کلمات در حال جستجو
موشک ها , الگوی سلامت , رایزنی‌ هسته‌ای , نایب رییس فیفا , تریلرها , ریف قنیطره , سیل آذربایجان , عیسی فرهادی , معاون وزیر علوم پاکستان , بازتاب توانمندی نظامی ,

مقالات پربیننده امروز
بانک اطلاعاتی کتاب / آموزش گام به گام ریاضی (3) سال سوم متوسطه رشته‌ی علوم تجربی: مفاهیم اساسی و نکات مهم, مثال‌های نمونه , بهداشت و درمان , توصیه های پزشکی , دهان و دندان / دندان شیری , فرهنگی و هنری , ادبیات و شعر , داستان / کابوسهای روز , بانک اطلاعاتی کتاب / جدیدترین آزمون و نمونه سوالات انگلیسی: مخصوص دانش‌آموزان سال سوم راهنمایی شامل: بیش از ... , بانک اطلاعاتی کتاب / حسابداری میانه (1) براساس استانداردهای حسابداری ایران , بانک اطلاعاتی کتاب / زبان و ادبیات فارسی پیش‌دانشگاهی، سوم و دوم دبیرستان , بانک اطلاعاتی کتاب / اصول حسابداری (1) , سیاسی , جهان , فعالیت سیاسی ـ اعتراض و انتقاد / استعفا‏‌؛‌ آخرین سکانس بلر‏ , اقتصاد و بازرگانی , صنایع , بهره‌وری و کیفیت / نخستین گام در مسیر دستیابی به تعالی در کیفیت و بهره‌وری , دین و اندیشه , اخلاق , اخلاق و دین / ذوق وسلیقه در اخلاق اسلامی ,

برخی منابع مهم خبری
https: نکست هالیدی , banifilm.ir بانی فیلم , isna.ir ایسنا , siasatrooz.ir روزنامه سیاست روز , khorasannews.com روزنامه خراسان , kojaro.com کجارو , farheekhtegan.ir روزنامه فرهیختگان , qudsonline.ir روزنامه قدس , khabaronline.ir خبر آنلاین , tejarat.donya-e-eqtesad.com تجارت فردا ,وبگردی
فحاشی و رفتار زشت نماینده مجلس سراوان
فحاشی و رفتار زشت نماینده مجلس سراوان - نماینده سراوان در مجلس، مواجهه از بالا به پایین او با یک کارمند، نحوه واکنش مردم به یک مسوول احتمالا رده بالا در پاسخ به فحاشی های رکیک او..
فساد همه گیر شده است، و اتفاقاً این یک مساله سیاسی است
فساد همه گیر شده است، و اتفاقاً این یک مساله سیاسی است - اما مساله سیاسی را نباید به مساله حاکمان تقلیل داد. مساله سیاسی است به این معنا، که آنچه به ما در سطح ملی، فرم بخشیده، نادرست است. چیزها در جای خود نیستند و روال غلط امور، همه چیز را و همه کس را به فساد کشانیده است. در این تفسیر سوم، چشم شما نه به حاکمان است نه به تک تک مردم. چشم شما به الگویی است که به امور فرم بخشیده است.
پاسپورتی که همه جا به آن توهین میشود
پاسپورتی که همه جا به آن توهین میشود - مدتی است که تب سرمایه‌گذاری در گرجستان شایع شده است و مردم برای خرید ملک یا راه اندازی یک کسب و کار عازم این کشور می‌شوند. در این میان چند اتفاق رخ داد. یکی این بود که تحریم‌های امریکا گریبان گیر ایران شد و به عقیده من این‌ها به نوعی بازخورد عملیات روانی ترامپ علیه ایران است و از سوی دیگر انتخابات اخیر گرجستان هم با پیروزی جریان راست تندرو این کشور به پایان رسید. وگرنه گرجستان اصلا کشوری نیست که قادر…
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان! - «شباهت عجیب علی الهام استاد هوا فضا در دانشگاهی در آلمان به غلامحسین الهام معاون رئیس جمهور سابق!
شبهای داغ مدیترانه !
شبهای داغ مدیترانه ! - «حسن کردمیهن» متهم آمریت حمله به سفارت عربستان به تازگی در کرج، مرکز استان البرز، رستوران راه انداخته است.
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر - سید احمد خمینی، نتیجه امام خمینی که چند هفته پیش با ازدواجش خبرساز شده بود، بار دیگر با انتشار عکسی از او و همسرش در حین سوارکاری حساسیت نسبت به خود را برانگیخته است و باعث تحریک مخاطبان و کاربران در فضای مجازی شده است.
رفتار عجیب دو نفر از همراهان رئیس جمهور در زمان سخنرانی!
رفتار عجیب دو نفر از همراهان رئیس جمهور در زمان سخنرانی! - دو نفر از کسانی که همراه رئیس جمهور در سمنان حضور داشتند در هنگام سخنرانی روحانی رفتار غیر معمولی از خود نشان میدادند.
اظهارات جنجالی دو بازیگر زن درمورد فساد شدید در سینما
اظهارات جنجالی دو بازیگر زن درمورد فساد شدید در سینما - ظهارات جنجالی لیلا بوشهری و شقایق دلشاد درباره فساد در سینما: چرا دایرکت میدم فالو نمیکنید؟ ساعت یک شب چرا باید زوایای صورت منو ببینن؟
بخشی دیده نشده از رفتار سخیف مجری تلویزیون با فراستی!
بخشی دیده نشده از رفتار سخیف مجری تلویزیون با فراستی! - بخشی دیگر از برنامه «من و شما» با حضور مسعود فراستی و برخورد توهین آمیز مجری رسانه ملی را می بینید که در رسانه ها باز نشر نشد.
خلاصه داستان و بازیگران سریال بانوی عمارت +تصاویر
خلاصه داستان و بازیگران سریال بانوی عمارت +تصاویر - مریم مومن متولد دهه 70 می باشد و حضورش در بانوی عمارت اولین تجربه بازیگری است و به واسطه این سریال وارد دنیای بازیگری شده است . او در کلاس های تئاتر فعالیت داشته است .
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است !
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است ! - پس از اولین گفت وگوی رسمی میترا استاد (نجفی) و تایید ازدواجش با محمدعلی نجفی، حالا شهردار سابق، در نخستین واکنش به جنجال ها، عکس تازه ای از خود و میترا استاد در اینستاگرامش منتشر کرده است.
تصاویری از لحظه ربوده شدن مرزبانان ایرانی در مرز میرجاوه
تصاویری از لحظه ربوده شدن مرزبانان ایرانی در مرز میرجاوه - گروه تروریستی جیش العدل نخستین تصاویر از حمله به پاسگاه مرزی در میرجاوه ۱۴ مهر امسال را منتشر کرد؛
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران
روایتی دردآور از تن‌فروشی زنان در خیابان‌های تهران - سه نفر کنار هم حوالی میدان مادر ایستاده‌اند. زنی قد بلند که موهایش زمینه نسکافه‌ای دارد به هر ماشینی که بلندتر بوق می‌زند نزدیک می‌شود و قیمت را آرام و به سرعت بیان می‌کند. او می‌گوید: «... صد هزار تومان، تو ماشین ۷۰ هزار تومان، گروپ ۳۰۰ هزار تومان و جا هم داریم»، جملات کوتاه و بی‌تفاوت بیان می‌شود. جلوتر دختر کم سن و سالی که شاید ۱۶ سال هم نداشته باشد، ایستاده و از سرما نوک بینی‌اش قرمز شده است، با…
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»!
چالش جدید با نام «نوه آیت‌ا... یزدی»! - روز پنجشنبه تصویری در فضای مجازی منتشر شد که قابل تامل بود. زهرا تخشید نوه آیت‌ا... یزدی است که با انتشار تصویری که از دانشگاهش در نیویورک منتشر کرده بود، نوشت: «عکسی که دیروز عصر از دانشگاهم گرفتم با چراغ‌های همیشه روشنش».